Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    slm arkadaslar ya konuyla alakası yok ama benım kafama takılan bişey var bu 150 lik veya 250 lik motorların çogunda ayak marşı yok elden çalışmadığı zaman nasıl olcak yenı scooter almak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...tsk lerr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykan kardesım forumda yazısmayalı uzun zaman oldu cok sagol
    oncelıkle hıc pısman degılım buda baska bır tat baska bır heycan oldu bana.
    Yol tutus konusunda dıyebılıceklerım sert gırdıgım vırajlarda gıdonda sekme hıssettım onunda arka amastorun yumusaklıgından kaynaklandıgını dusunuyorum oda ayarlanabılormus sorun degıl.forumda kaymadan sıkayet edılıyo sanrım motorda block fren sıstemı oldugundan olsa gerek ozellıkle yagıslı havalarda bende sert frenlemede hep kayabılıcegını dusunup ona gore yolculuk yapıyorum ama ısın komık tarafı cbfle daha cok kayıyordum hep kızaklıyodu motor. Psde kaymayla ılgılı herhangıbı bı sorun yasamadım .gıdonda tıtreme hıc yasamadım tabı rolantede motor calısır vazıyette harıc aslında ben xcıtıng 250ye de bakmıstın onu cok ıstemıstım malum cok pahalıya geldı ama bu motorla arasında cok bı fark yok almısken o alınırkı bu motoru almaya karar verdıysen sana bı motor daha onereyım sym joyrıde arkadasımda var bızım motorla aynı gucte olmasına karsın daha serı bu motordan ve tartısılmaz daha rahat tabı arkada oturan ıcın suren ıcın bızım motor daha rahat oluyo fıyatındada bı fark yok ustelık hemen hemen aynı para.

Boran arkadasım benım motorum 2 haftalık aldımdan berı kalkısta tıtreme oluyo bu motor boyle hatta bısı dıcem kendı motorunu opup basına koycan cunku benım motor kalkısta kayıstan ses getırıyo:D sen 130 goruyosun ben 105 i yenı gordum ama servıstekı ustada bu motor yol yaptıkca acılır dıyo bılmıyom artık gerı kalan hersey ıcın mastercard haha
    Evet dostum uzun zaman oldu şu an karar verme aşamasındayım hemen almıcam havalar malum bozuldu, zaten motor var elimde şu an ancak bahara doğru şimdiden karar verip bi eleme yapmaya çalışıyorum ps güzel ama dylan başkaydı dylana enjeksiyon koyup getirseler yeni diye düşünmem bi saniye aslında, sen sym joyroide evodan bahsediyorsun güzel motor hatta 10,000 de satılık var bitane 6 lira istiyor arkadaşım ancak huyunu suyunu bilmediğimden marka ne kadar iyi olsada pek güvenemiyorum, makinaya diyecek tek bir söz yok güzel alet,senin o titreme olayı debriyajla alakalı aslında maddi durumun imkan verirse bi costa varyatör düşünebilirsin titreme kalkar ilk kalkışta teker yaparmotor ben esd ile innova arasında kaldım şimdilik ancak düşeş bir ps bulursam neden olmasın diyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:07 ----------

Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar ya konuyla alakası yok ama benım kafama takılan bişey var bu 150 lik veya 250 lik motorların çogunda ayak marşı yok elden çalışmadığı zaman nasıl olcak yenı scooter almak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...tsk lerr
    Yeni aldığın bi scooter özellikle hondaysa el marşının bozulma ihtimali çok zor bir durum, akünün bakımını ihmal etmemek 3 ayda bir şarja bağlamak özellikle kullanmadığınız zamanlarda bu gibi problemleri ortadan kaldıracaktır herşeye ragmen akünüz biterse veya marş motorunuz bozulursa çekiciden yardım isteyebilirsiniz....

Motosikleti
    x max
    akünün bakımı problem değilde biraz soğuk havalarda çalışmazsa mesela bu konu kafama çok takıldı ps 150 almak istiyodum sırf bu yüzden kararım değişebilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:21 ----------

bilgilendirme için saol aykan

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    akünün bakımı problem değilde biraz soğuk havalarda çalışmazsa mesela bu konu kafama çok takıldı ps 150 almak istiyodum sırf bu yüzden kararım değişebilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:21 ----------

Bence kararını değiştirme istediğin bir scootersa oda ps den başkası değil biçok motorcu teknisyen arkadaşlarım tavsiye etti pişman olmassın dediler...ayrıca bi düşünsene yeni motor aldın motorun beyni yandı el marşıda var ayak marşıda nasıl çalıştıracaksın olasılıkları düşünme fazla senin dediğin ihtimal çok zor bir ihtimal kolay arıza yapan araçlar değil bunlar..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    aykan kardes ınnova tarzını hıc sevmem ama yenı ınnovaya her acıdan sınıfının bırıncısı dıyolar sanırım ınnova ya daha cok yonelmıs olmalısın zaten daha oncede varmıs sende

ayaktan marj konusunada katılıyorum artık boyle motorlarda ayaktan marj koymuyolarsa bı bıldıklerı vardır muakkak dıye dusunuyorum onemlı olan akuye saglam bakmakxD
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10

soğuk havalarda bile ilk basma da çalışıyor o konuda kafan rahat olsun kontağı açıyorsun 2-3 sn bekliyorsun enjeksiyona bırakıyorsun gerisini motorun ısınma derdi felan yok

Motosikleti
    x max
    eyw saol adrion ben öyle şehir merkezinde oturan biri değilim akünün bakımını yaptırırım tabiki ama ne bileyim olurda herhangi bir nedenden dolayı çalışmazsa aklımda soru işaretleri yok değil şimdi hay senınde diyceksiniz ama ne yapıyım sütten ağzım yandı bi kere yoğurda üflemek zorundayım

Motosikleti
    akunun bakımını bıle yapmana gerek yok zaten kuru aku kardesım hem bu motorda otomatık jıkle oldugundan hemen alıyo.ya bılen varmı gecen aklıma takıldı bızım motor euro 2 normundamı euro 3 normundamı?
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    euro3 normunda bizim motor ah birazda az benzin yaksa vercem bunu bayiiye innova alacam 100 kmde 1.6 litre yakıyormuş o motor

Motosikleti
    honda cbf 150
    2009 model 20000 km de cbf 150 satılıp ps 150 alınırmı sizce arkadaşlar.cbf i sıfır almıştım.Mayıs ayında düğünüm var ve otomatik bir motor almak istiyorum.Hatunda kullanacak scooterı.Ne dersiniz?

Motosikleti
    x max
    benımde az param olsa cbf 600 alcam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:21 ----------

paran varsa alınır abicin neden alınmasın

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    alınır hemde çok güzel olur ama kullanacak hatunun ( yani eşinin) biraz uzun olması gerekir

Motosikleti
    vay be cevrecıymıs demek bızım motorsgl (adrıon) kardes
    bu arada neden bukadar cok ınnova ıstıyosunkı psn varken bakalım?

E_tekın; bence alınır ama hatun kullanıcak dıyosun cok ıyı kullanmıyosa bulasma bence derım cunku duser fılan heracıdan canın sıkılabılır hıc degılse cbfını kullanamaz:D

ya beyler bu arada arka stop malum ampul oldugundan kaba gozukuyo dıyorum stop lambasını sokup tam ampulu kapatıcak kırmızı yuvarlak bı band yapıstırsamda led gıbı dursa stop lambamız sızce ıyı olurmu yakında bı ara yaptırcamda
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    bence hiç gerek yok stop lambasıyla oynamaya felan ben innovayı sadece az yaktığı için istiyorum yoksa napayım innovayı ps dururken

Motosikleti
    yukarda 100kmde 1.6 lıtre yazmıssın ben bıle sasırdım hocam ısın acıkcası.
    Ekonomıyı dusunuyosan haklısın derım bende todayde var ondan bıle ekonomık bı rakam bu
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    evet diyorum ya işte motor kokluyor ya hani kendimi avutuyorum benim motor uzun yol yapar bu yapamaz diyorum ama sanki kaç defa uzun yol yapıyorum ayda yaptığım uzun yol ne kadar sanki he benim annem babam ikiside 100 kilo civarında benim motor tık demeden taşıyor onları ve annemle düz yolda 125 yaptım bu motorla yani bu motor arkaya yükü attıın mı gidiyor sonuç olarak innovanın benim annemi taşıyabileceğini düşünmüyorum innovayı ya tek başına kullancan yada arkana zayıf birini alacan
    valla bakıyorumda şu cbf 250 çok hoşuma gitti ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:16 ----------

sahibindene baktımda çoğu kişi inova almış ve daha 1000 km yapmadan satıyor acaba niye?

Motosikleti
    ps gıbı tasıyamaz dogru hem oturak yerıde ınce hosuna gıtmeyebılır ama bukadar ekonomıkse aslında ınnovayıda bı ayrıyetten kenara bı cekcen.devır ekonomı devrı bılıyosun neyse bende gazlıcam bugun muglaya bakalım bızım makına kac lıtre yakcak
    Mustafa Kemal Atatürk

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    iki motor arasında uzun yolda 100 km de en fazla 1 lıtre oynar.300 km lık bı gezıye gıtsen 10 tl farkeder.o rahatlıga değişilirmi,karar sizin
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki motor arasında uzun yolda 100 km de en fazla 1 lıtre oynar.300 km lık bı gezıye gıtsen 10 tl farkeder.o rahatlıga değişilirmi,karar sizin
    uzun geziye innova iki kişi rahat gidermi oda var

Motosikleti
    beyler bugun marmarıs mugla arası gıttım geldım mugladada bıraz gezdım toplam 115kmde tahmınımce 13 14 tl benzın yaktı yokuslardada tam gaz abandım bılen bılır mugla sakar tırmanısını 80den asa cıkmadım oda en dık rampalarında ustune ustluk.bı arada aynı yerı ınerken azcık bı yokluyım su makınayı dedım hıc zorlanmadan 115 dedı tabı bıraktım vırajı alamıcaktım;) temennım motor acılmaya baslayınca o hızlarıda duzluklerde zorlanmadan bulmam dıyelım .bana motor gayet ekonomık geldı...
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)