Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS150i
    Eyvallah sağolasın kardeşim bende bi temizleteyim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı rüzgar83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA
    TÜM YORUMLARINIZI TAKIP ETTIM VE BIRDE BENIMKILERI DINELYIN HONDA PS150i HAKINDA.
    MOTORUM SU AN 2700 KM DE.RÜZGARA KARSI PEK GITMEYI SEVMIYOR.
    NEYSE GENELDE SEHIR ICI KULANIYORUM AMA UZUN YOLADA CIKTIM.
    MOTORUMA 97 OKTAN BENZIN ALIYORUM.115 KM ALITNA DÜSMÜYOR RÜZGARIN DURUMNA GÖRE 120 ILE 125 ARASINDA DEGISIYOR.
    MOTORU ALDIMDADA 125 YAPIYORDU SU ANDA AYNI.
    SADECE YOKUS ASAGIYA 134 KM GELDI O GECEN GECEYDI.
    DAHA ÖNCELERI 95 OKTAN ALIYORDUM ARTIK 97 SHELL YADA OPET DEN AIYORUM VE COK MEMNUNUM.
    MOTORUN VIRAJLARDAKI HAKIMIYETI HARIKA.
    GAYET HAKMIYETLI YATIRABILIYORUM VIRAJLARA GIRDIMDE.
    BU ARADA BOYUM 180 VE KILOM 94 BUNA RAGMEN MOTORUM BU PERFORMASYONU GÖSTERIYOR.
    GELELIM ONEMLI BIR KONUYA.............
    GECEN HAFTA BI ARKADASIMADA PS150i ALDIK VE ISTANBULDAN BINEREK GETIRDIK MOTORU.IKI KISIDE BILE 120 CIKTIGI OLDU.
    DAHA SONRA BENIMKI ILE YAN YANA GELDIMZDE IKIMIZ AYNI ANDA GAZI CEKTIMIZDE ONUN ALMIS OLDUGU PS 150 I DAHA ATIKLIK GÖSTERIYOR VE ÖNDE GIDIYOR.100 KM ILE GIDERKENDE GAZI AYNI ANDA CEKIYORUZ BENIM MOTORUM GERIDE KALIYOR ONUNKI ATIKLIK GÖSTERIYOR.BU BENIM ILGIMI CEKTI.GERCI ARKADASIM 65 KILO VE 168 BOYLARINDA.BUNUNDA DA MUHAKAK BIR ETKISI VARDIR.
    NEYSE DAHA SONRA SEVISE GITTIK USTALAR IKISINDE BINDE VE BENIMKININ SERILGI OLMADINI BELIRTI VE KONTROL EDICEZ DEDILER.
    MOTORUN DEBRIYAJINI SÖKTÜLER VE ICERSINDE ACAYIP DERECEDE PISLIK CIKTI TOZ YANI.KAYISIN OLDUGU YERLERDEDE FAZLASIYLA SIYAH TOZ VARDI.
    DEBRIYAJI PARCALADIRLAR VE ICERSINDENDE BIR OKADAR PSILIK CIKTI.
    KOMPLE ORAYI TEMIZLERDILER VE ILACLADILAR.
    SONRA TESTE CIKTIGIMDA MOTORUMUN FAZLASIYLA SERILESTIGINI GÖRDÜM.
    BU KONUDA BILGINIZ OLSUN.
    BURADA BU ISLEMDEN BENDEN PARA ALMADILAR GARANTIDEN YAPTILAR
    ALLAH RAZI OLSUN BU HONDA SERVISINDEN.
    NOT:DEBRIYAJIN ICERSINDEKI BILYERDE TOZ OLDUGUNDA MOTORDA GAZI CEKTINIZ ORADAKI TOZLARDAN DOLAYI MOTOR DEBRIYACI FAZLA ACAMADIGINDAN SERILIGI AZALIYOR TEMIZLENDIGINDE CANAVAR GIBI OLUYOR.
    SAYGILARIMLA
    HAYIRLI BAYRAMLAR DILIYORUM TÜM PS150i VE HONDACI ARKADASLARIMA
    Ellerine sağlık, güzel ve açıklayıcı yazmışsın. ben de gelecek ay 4000 bakımına gideceğim, baktırayım bari söylediğin yerlere. mutlaka performansı etkileyecektir orada temizlik yapılması. Motora ilk bindiğimde çok rahat 120ye çıkmıştı ama sonra120ye çıkması zaman almaya bazen hiç çıkamamaya başladı. ben de son 6 depodur shell veya opet 97 kullanıyorum. açıkçası pek bir fark hisstemedim performans adına.
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

Motosikleti
    bobcat 150
    fiyat 6000 tl civarında arkadaşlar

Merhabalar;

Bir süre önce siteye üye oldum. Scooter ve özellikle de son dönemde PS ile ilgili tüm yazılan ve paylaşılan bilgileri takip etmeye çalışıyorum.

Müstakbel bir motor kullanıcısı olarak scooter ile başlamak istiyorum. Şu ana kadar yaptığım araştırmalar neticesinde 150 cc kategorisi benim için gayet uygun görünüyor.

Kısa vadede hedefim ehliyet+eğitim ve 2. el bir scooter. İkinci el scooter için PS 150i alternatifler arasında olasılığı çok yüksek modellerden birisi.

Tecrübe ve birikimi olan arkadaşlardan ricam 2. el scooter alırken nelere dikkat etmeli, varsa püf noktalar nelerdir paylaşmaları.

Teşekkürler.

Aybars

para yalan söylemezmis arkadasim

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah sağolasın kardeşim bende bi temizleteyim)
    Apo temizlettinmi malı?

K-max - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K12000 RS, K1200S, Honda Today, PS150i
    Mayıs ayında PS150i aldım. Şu anda 6000 km oldu. Ağustos ayında 8 günde İstanbul Datça arasında 8 günlük 2500 km lik bir gezi yaptım. Gezi süresince yaklaşık 40 kilo techizat vardı yanımda ayrıca yan çantalar (bavullar) aerodinamiği çok etkiledi. 2500 km de toplam 242 TL benzin kullandım. Gezi sonunda motorda az da olsa yorulma belirtileri var. Süspansiyon sistemi biraz rahatsızlaştı. Varyatör kayışınında canına okudum sanırım. Güneyin sıcağında fazla yüklü olarak inişli yokuşlu dağ yollarında yavaş yavaş gezmek debriyajı ve kayışı çok zorluyor. Kayış ısındıkça da daha çabuk aşınıyor sanırım. Yinede bu haliyle bile kullandığım en rahat motor bu. Kullanması son derece zevkli. Hiç yorulmadan günde 7-8 saat binebiliyorum. Yakıt sarfiyatı bence mükemmel. Ama sanıldığı kadar hızlı değil. Gezide yanıma GPS almıştım, bazı ölçümler yapma fırsatım oldu.
    Kilometre saati 40 GPS 47
    Kilometre saati 60 GPS 61
    Kilometre saati 80 GPS 77
    Kilometre saati 100 GPS 92
    Kilometre saati 110 GPS 100
    Kilometre saati 120 GPS 108
    Bu da gördüğüm en yüksek süratti zaten. 2 gün önce J.Costa varyatörüm geldi. Fırsat bulunca takacağım. Çok etkili olduğunu söylüyorlar.
    Fren sistemi harika, viraj kabiliyeti inanılmaz. Datça yolunda defalarca arka lastiğin yatma limitine kadar yatırmışım motoru, en ufak bir kayma veya dengesizlik olmadı. Büyük motorla bile yapamıyorum bunu. Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye edebileceğim bir makina. Fiyat konusunda buna yakın ama performans olarak biraz daha iyi olan tek makina Aprilia Sprotcity 250ie ama bulmak mümkün olurmu bilemem. Son olarak indirimli/kampanyalı fiyatı 7000 TL idi. Ama onunda Honda kadar rahat olabileceğini sanmıyorum.

J.costa varyatörü taktıktan sonrada görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim..

Motosikleti
    Honda PS150i
    arkadaşlar benim alette 17.200km ye geldi. Çok şükür hiç bi sorunum yok. yalnız dün akşam göstergelerdeki ışıklardan birisi patlamış:( onu değiştirmem gerekecek. bide bu aralar FI ışığı yanmaya başladı benim. hiç FI sıkıntısı çeken arkadaş varmı acaba?

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim alette 17.200km ye geldi. Çok şükür hiç bi sorunum yok. yalnız dün akşam göstergelerdeki ışıklardan birisi patlamış:( onu değiştirmem gerekecek. bide bu aralar FI ışığı yanmaya başladı benim. hiç FI sıkıntısı çeken arkadaş varmı acaba?
    ben henüz karşılaşmadım FI problemiyle ama bi servise gitsen fena olmaz heralde.temizlettirme olayını yaptırdın mı? bu hafta sonu ben 4000 bakımına gideceğim şu temizlettirme olayına bi baktıracağım. çok yağmura vurduk motoru iyi bakamadım bu günlerde :(

Siyah dylan ın görüntüsü çok hoştu pes 150 de o tasarım yok. Pes 150 daha geliştirilmiş bir model olabilir ama daha iyi daha iddialı bir görüntüsü olabilirdi..

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Arkadaslar 4000 bakimini da atlattik. bi ozet geciyim..
    - yagimiz degisti.
    - frenlere bakim yapildi.
    - hava filtresi temizlendi
    - ozel israrim uzerine kayis ve debriya hava uflendi.
    simdi gelelim su temizlettirme olayina. arkadaslar actirdim motoru kayisa ve debriyaja baktik. hava tutturdum inanin 2 gr toz cikmadi. dolayisiyla motorun performansi ile ilgili herhangi bir baglanti bulamadik. usta denedi motoru abi dedi bence oldukca iyi bi problem yok ama gonlun olsun diye acalim dedi. hakli cikti adam.
    simdi ilginc olan konu su motorumun max hizi 110 km/s. Kastigimda 120 de goruyorum. Sanirim fazla zorlamaya gerek yok. 140 yapanlari tebrik ederim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Veniversum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 4000 bakimini da atlattik. bi ozet geciyim..
    - yagimiz degisti.
    - frenlere bakim yapildi.
    - hava filtresi temizlendi
    - ozel israrim uzerine kayis ve debriya hava uflendi.
    simdi gelelim su temizlettirme olayina. arkadaslar actirdim motoru kayisa ve debriyaja baktik. hava tutturdum inanin 2 gr toz cikmadi. dolayisiyla motorun performansi ile ilgili herhangi bir baglanti bulamadik. usta denedi motoru abi dedi bence oldukca iyi bi problem yok ama gonlun olsun diye acalim dedi. hakli cikti adam.
    simdi ilginc olan konu su motorumun max hizi 110 km/s. Kastigimda 120 de goruyorum. Sanirim fazla zorlamaya gerek yok. 140 yapanlari tebrik ederim.

Honda resmi bayisi D&B Motor Servis Müdürü Kasım benim arkadaşım...ondada bu modelden var...seninle aynı hızlara çıkıyor...ve durumdan şikayetci...Dylan150 ile takasladı...şimdi pişman...hızlanmıyor diyor...rampa aşağı bile 110-115 diyor son hız...kafayı yicem diyor...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda resmi bayisi D&B Motor Servis Müdürü Kasım benim arkadaşım...ondada bu modelden var...seninle aynı hızlara çıkıyor...ve durumdan şikayetci...Dylan150 ile takasladı...şimdi pişman...hızlanmıyor diyor...rampa aşağı bile 110-115 diyor son hız...kafayı yicem diyor...
    Abi yok zaten benim hiz gibi bi derdim de bakiyorum millet soyle vurdum boyle caktim diyor acaba motorumda mi problem var diye supheye dustum. gecen serviste adam hem kalkista hem de son hizda dylan yedim diyor. herkes ayri bi hikayede. o yuzden biraktim ben bu isin pesini

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    dylan gibi tipi düzgün makinayı çek tr den dylandan daha önce çıkan ps i enjeksiyonlu diye sür piyasaya valla şaşırıyorum hondaya ps de kuşkusuz çok güzel makina ama dylan daha iyiydi sh 150 yi bile getirmiyor çok yazık ...

Motosikleti
    Honda PS 150i

motoruma yagmurluk

arkadaslar motorumu evde garajda tutuyorum dolaisiyla hem guvenlik olarak icim rahat oluyor hem de hava sartlarindan etkilenmiyor. fakat isyerine gittigimde sirketin onunde duruyor ve yagmur yikiyor Silver Surfer'i. bu gidise bir dur demek istedim..

Nalbura gittim 3mx3m musamba aldim. kalinligi orta duzey. sonra gittim tuhafiyeye 10m don lastigi zimba ve mumkun oldugunca cok zimba teli. ortaya cikan sonucu asagida gorebilirsiniz. aslinda ilk cikan sonuc bu degildi yerlere kadar, daha dogrusu motoru kaplayacak kadar yaptim fakat daha sonra kapladigi yer acisindan fazla geldi ayrica eksozun musambayi eritme durumundan dolayi yukari cektir. dolayisiyla gidon bolumunu ve seleyi koruyan bir durumu oldu. neyse degisik boylarda isteginize gore yapabilirsiniz.
    Maliyet : 7.5 lira..

Pslerde enjeksiyon olduğu için kesicimi varmış neymiş makina 110dan sonra kesiyormuş kendini o nedenle 110u geçmek biraz zor. pslerdeki 110 u geçmemesini bi kaç kullanıcıdan daha duymuştum. Bu arada 130 muhabbetide bence. Benim motorda en fazla 120 görebildim daha da gideceğini düşünmüyorum ama millet deli rakamlar söylüyor. Hatta çevremdeki 2-3 dylanda da son hız 120..

------------------------------------

Naylon branda güzel olmuş
    güle güle kullan. Ayırca benim dylandada ırc marka lastik vardı 13000km yaptım geçen hafta artık yeter dedim, kaya kaya gitmekten gittim michelin pilot sport taktırdım huzura kavuştum,sizde değiştiriseniz motorunuzdan çok daha fazla zevk alacaksınız, ve çok daha güvenli olacaksınız.

KAzasız belasız..

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Eyvallah kardesim hepimize.. gule gule kullan lastikleri..
    su poset de yagmurdan biraz korusun yeter bize. lastik konusunda IRC'den pek memnun degilim ama idare edicez artik tuketene kadar. ozellikle yagmurda cok diken ustunde hissediyorum.

Alıntı Veniversum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardesim hepimize.. gule gule kullan lastikleri..
    su poset de yagmurdan biraz korusun yeter bize. lastik konusunda IRC'den pek memnun degilim ama idare edicez artik tuketene kadar. ozellikle yagmurda cok diken ustunde hissediyorum.

Aynen abi bende aynı senin gibi düşünüyodum biraz daha idare etsin dedim 13000km ye kadar dayanabildim arka arkaya yaşadığım bi kaç tehlikeden sonra, kıydım parayı aldım. bu arada bizim motorlar için en uygun fiyat pirellide haberin olsun.

arkdaslar.öncelikle herkeze selam.psi 150 aldım ve aranıza katılayım dedim.hoş almadan önce de yorumları takip ediyordum : )
    benim ilk deneyimim şöyle.öncelikle dylan kullanıcısıydım onu satip psi aldım.su hız olaylarına takılıp kalmıs muabbet.dylanda düz yolda tek kişi 130 yokus aşagı uzun yolda 2 kişi 140 ı gördüm.tabi racing hesabı yatarak : )
    ps ye geçeli 2 ay oldu.3 500 de 2 el almıstım.110 dan yukarı çıkmıyo.neyseki uzerinde haciz varmıs ve motoru üzerime alamdım.bende baska bir motora yöneldim.işte bu son aldıgım gayet memununum son hızı 120 km.yani km olarak aynı ayardaki motordan 10 km daha süratli.siz hesap edin şimdi.Oyuzden ps dede 135 gördüm diyene inanırım.Çünkü bu honda.sagı solu belli olmaz : )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)