Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay be...

Zamanında dylan topiği ne hareketli güzeldi.. Baya bilgi paylaşımı vardı facebook falan doğru düzgün yokken hondahayatonda diye site kudular toplu 300-400 km lik geziler bile yaptılar.

şimdi ise kullanıcı pek yok olsada paylaşım yok.

Gerçi skutırcıların ayrı sitesi var ama ordada bir İtalyan sevgisidir(!) gidiyor. 250 cc altı motorlar şehir dışı gezilerine alınmıyor o yüzden orda bile ps150 yi seven çok kişi yok..

Burda Ps150i ve pcx bilgi paylaşımı sayfası birleştirilse yeterli canlılık ilgi sağlanır aslında.

@ Motorcu48

Son fotoyu çok beğendim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    sağol kardeşim aynen dediklerine katılıyorum aslında bende biran önce scooterdan kurtulmak istiyorum ern 6 gsr600 tipinden hoşlanıyorum ancak öğrenciliği seçtimizden elden ne gelir

son fotorafıda datcaya gelmeden önce çekmiştim marmarise civar yerlerin hepsine gidiyodum
    şimdi ise hacı osman metrosuyla gidiyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Selam aleyküm arkadaşlar benim abim 2.5 ay önce otoseverden 2012 ps 150 aldı ve yan sehpası yok acaba takılırmı yada takan varmı aramızda yoksa orjınallerde yan sehpamı yok
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

Motosikleti
    Yamaha NMax 155 ABS
    Bende bugün itibariyle siparişimi verdim en geç cuma akşamı alabilirsiniz dediler.. inceledim gerçekten güzel bir scooter kullanıcılardan tecrübelerini ve tavsiyelerini bekliyorum.. onun haricinde yan ayaklık yok evet ama kaynakla yaptırılıyormuş ben yaptırıp orjinaliği bozulsun istemem amam çok ağır bir motor bana göre zorlanırsam yaptırcam :D herkese iyi forumlar :d

Motosikleti
    Alıntı halepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam aleyküm arkadaşlar benim abim 2.5 ay önce otoseverden 2012 ps 150 aldı ve yan sehpası yok acaba takılırmı yada takan varmı aramızda yoksa orjınallerde yan sehpamı yok
    sahibinden comda gezerken birinin yan sehbayı taktıgını gördüm ancak alt taraf olduğu gibi polyester olduğundan ilk önce kare şeklinde kesilip oraya bi kaynak yapılıyorki orginal halini bozmak istenmicek bi durum.

Alıntı Rathje adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugün itibariyle siparişimi verdim en geç cuma akşamı alabilirsiniz dediler.. inceledim gerçekten güzel bir scooter kullanıcılardan tecrübelerini ve tavsiyelerini bekliyorum.. onun haricinde yan ayaklık yok evet ama kaynakla yaptırılıyormuş ben yaptırıp orjinaliği bozulsun istemem amam çok ağır bir motor bana göre zorlanırsam yaptırcam :D herkese iyi forumlar :d
    ağır ancak önceden honda activamız vardı o motor ps den hafif olmasına ragmen ayaklığa alırken daha agır gelirdi kullanan bilir psde hiç değilse hafiften alabiliyorsun
    aramıza hoşgeldin
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    Yan ayaklık yok fakat orta ayaklığa çok rahat geçiyor yan ayaklık takılıyor fakat orjinalliği bozuluyor birde denge problemi oluşuyor onun için değmez.

bilginmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat, Honda Ps 150i, Yamaha X MAX 300
    Merhaba arkadaşlar, İsmim Bilgin Mutlu Antalyada oturuyorum 32 yaşındayım. Forumu uzun süredir takip ediyordum, paylaşımları fırsat buldukça okudum, bügün itibariyle üye olup aranıza katıldım. Kısa bir süre önce 2 el 2011 model Honda Ps aldım. Aldığım kişide motorun kullanma kılavuzu yoktu ve ben motoru daha iyi tanımak açısından kullanma kılavuzu arıyorum. Temin edebileceğim arkadaşlardan haber bekliyorum Saygılar.

Motosikleti
    memlekette olsam tüm sayfalarını taratırdım :/ malesef istanbuldayım
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Sağol Kaan diğer arkadaşlardan ses yok ? Bende bir kaç resim paylaşayım bari bugün çıktı sıcak sıcak

Motosikleti
    ooo çok sert
    sen benim motoru almışta arkaya topcase koyup resim çekilmişin yahu

mesaj konusuna ps150 filan yazda google da görsellerde çıksın motorun yep yeniymiş
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Kaan maşallah de ben hala kullanma kılavuzunu bulamadım

Motosikleti
    maşallahta size kötü bir haberim var honda ps150 ve 125 lerin üretimi durmuş
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Bu haberi nerden okudun Kaan? ben böyle bir haber bulamadım internette, ama eğer doğruysa üzüldüm doğrusu.

Motosikleti
    bizim motor honda italy fabrikasında üretiliyor dolayısıyla sıkca yeni modelinde değişiklik varmı diye girip bakarım ancak bu sene yeni bir çok model gelmiş ve ps125 ile ps150 leri siteden kaldırmışlar
    daha önce böyle çok takip ettiğim motor olmuştu hiç bi seferde yanılmadım :S
    bende üzüldüm acıkcasıda honda türkiye belli bir stok yapıp kalan yenileride yazın ortasında bitirir kanısındayım

http://www.hondaitalia.com/scooter/
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Sağ ol Kaan haklısın sanırım şimdi bende verdiğin linke baktım. Bu arada bir şey paylaşmak isterim benim motorun alt grenajında bir kaç çizik vardı bariz görünen ince zımpara kullanarak sorunu halletim, yeni gibi oldu. Alt grenajında çicik olan arkadaşalara duyurulur.

Motosikleti
    malesef bendede ufak tefek bir kaç çizik vardı bu yöntemi uygularım insallah marmarise haziran sonunda ulaşınca
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    ps 150i hakındaki neredeyse bütün kullanıcı yorumlarını okudum desem yeridir yakın zamanda ps150i alternatifi bir motosiklet çıkmazsa bende bu kervana katılacağım inşallah; gerçi şu an türkiye piyasasında olupda rakibi olabilecek 1-2 motosiklet var fakat ya ps 150i den en az 1000 tl daha pahalı, aynı klasmanda neden daha fazla para vereyim ya da 300 - 400 tl daha ucuz ama ps 150i ile aynı özelleiklere sahip değil atıyorum su soğutması yok beygir gücü daha az vs... hondanın bu modeline rakip sadece bws 125 vardı şimdi xenter eklendi artık tercih ve zevk meselesi; hazır ötv indirimi de olmuşken fırsatı kaçırmadan bende bir motosiklet almak istiyorum en son kararı yamaha bayine gittikten sonra vereceğim ilk olarak honda bayine gittim geçen gün ve ps 150i gözüme gayet hoş göründü maxi scooterları andıran bir görüntüsü var topiği baştan sona okudum demiştim sadece ve sadece bu motosikleti ilk alan arkadaşlardan birisi debriyaj balatalarında fabrika hatasından montaj kaynaklı bir sorun yaşamış onun haricince çok ağır bir problem yaşayan olmamış yanlışım varsa düzeltin gayet problemsiz bir motosiklet bana da öyle bir motosiklet lazım dediğim gibi son noktayı bws 125 i gördükten sonra koyacağım her kes e iyi forumlar dilerim

Motosikleti
    honda psi 150
    psi'yi kesinlikle tavsiye ederim.. psi' i bitireceklerini pek sanmam,yerine belki sh 150 getirirler ama,oda türkiye'de fazla tutulmadı.ps'nin 150 cc sınınfında rakibi yok sayılır.bana burda 2-3 kişi kalkışlarda debriyaj kısmından ses geliyormu diye sordu.benimkinde şu an birşey yok sadece tozdan dolayı hafif cızırtı yapıyor.kimisinde ses geliyo kimisinden gelmiyor heralde ,yalnız yakıt dedikleri gibi çok ekonomik değil gibi geldi bana, bilmiyorum belki kullanmaya bağlıdır,ama hakkını hertürlü veriyor psi..

Motosikleti
    honda ps 150i
    Beyler son yaptığım ölçümü bildiyorum
    Benzinlt fiyatı 4.54 iken
    20 tl lik benzin 4.4 lt
    130 km yol benzin tamamen bitene kadar gittim
    Bence biraz yüksek

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    diğer kullanıcı arkadaşlarda da böylemi yoksa yakıt ekonomisi injeksyonlu olmasına rağmen iyi değil atıyorum ben günde git gel 40-45 km yol yapacağım bana günde maliyeti baya tuzlu olacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)