Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pocemonmutlu,dostum motorun tekrar hayırlı olsun bobcat 115 ile giderken gerçek hızının 85-90 olduğunu unutma
    yemin ederimki ps150i ile o hızlara cıktıgımda, ya ben eski motorumda bu bu hızlarda bu kadar ruzgar yemiyordum bir tuhaflıkmı var ps150i nin aerodynamic yapısında diye duşunuyordum peki neden boyle yapıyorlar ne olur 100km olsun kadran 90 yapsın hız. bak şimdi kafama birşey takıldı ps150i kadran 160km, 140 bile yapamayacakmı yapamayacaksa neden 160km kadran koymuşlar?

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Öncelikle motorun hayırlı uğurlu olsun. şimdi sorularının bazılarına bir parça cevap vermeye çalışayım.

Rodaj dediğimiz kavram sacece motor kısmı ile alakalı değildir, yürüyen aksam dahil motosikletin tümü Rodaj yapılır.

Motorun rodajı elbette en önemli kısımdır. rodaj dediğimiz süreçte motor soğutma sıvısı harareti dikkat edeceğimiz konudur. Motoru sıkıştırma dediğimiz şeyi zaten anlarsın, örnek: yokuş yukarı 2 kişi ile tam gaz gitmek ve motorun çok yavaş bir şekilde dakikalar boyunca hızlanmasını beklemek. Bu arada hararet sınıra kadar dayanabilir. Bu şehiriçi sürüşlerde aşırı yoğun trafikte hararetin yükselmiş olmasına rağmen sürmeye devam etmek de benzer bir sıkıştırmadır aslında.

Tek kişi ile düz yolda gazı açıp seri bir şekilde hızlanıp son hıza (ivmelenmenin bittiği ana) kadar çıkıp burada fazla kalmadan tekrar sakin sürüşe geçmek zararlı değildir.

Motorunun son hızının düşük olduğunu düşünüyorum. bizler hep hız yapanlar değiliz ama motorumuzun performansını da arada denemek onun sağlığı ile ilgili bilgi sahibi de olmaktır. 11 KW tan fazla güç üretebilen ki bu yaklaşık 16 BHP ye denk düşer, bir motorda performans çok daha iyi olmalıdır. Dylan ile aynı olduğu iddia edilen bu enjeksiyonlu motorda hiç değilse dylan gibi rahatlıkla 130+ Km/h hızlara ulaşabilmesi gerekir Ancak, bu motordan kullanan bir gurbetçi arkadaşımı 1 yıl önce ege turu yaparken görmüştüm. sıfır alıp tam 4000 km Türkiye de gezmişti ve senin bahsettiğin performansa yakın şeyler söylemişti.

Yakıt harcamı konusunda yaptığın tarif bir şeyler söyleyebilmek için çok yetersiz. Ancak rodaj sonrası yakıt harcamının düşmesi gayet iyi bir işaret. Vibrasyonun da azalması daha da azalacağını gösteriyor bence.

soğutma sıvısı ile ilgili olarak: lower en alt seviyedir ve upper en üst bildiğin gibi. Ancak bu seviyeler arasında suyun alçalıp yükselmesi normaldir, ısınan herşey gibi genleşir ve tam tersinde olduğu gibi büzüşür. ancak yinede çok uzun zaman içerisinde buharlaşarak kısmen azalması da normal sayılır.

performans ve diğer soruların için sana en iyi tavsiyem ilk bakım sürecini geçmendir. O zaman çok daha farklı olacaktır

Kazasız belasız sürüşler ve deneyimlerini paylaşmaya devam etmeni dilerim
    peki 130+ hızı duz yol icin konuşuyoruz değilmi? ben hep duz yol uzerinden ulaştıgım son hızları yazdım. kasımpaşa uzerinde 20 derece meilli yolda 135km hıza ve ustune rahat cıkıyor ama viraj geliyor basamıyorum. bu hız benim son hızım diyemem, yoksa meilli yoldaki cıkan hızım 135+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yemin ederimki ps150i ile o hızlara cıktıgımda, ya ben eski motorumda bu bu hızlarda bu kadar ruzgar yemiyordum bir tuhaflıkmı var ps150i nin aerodynamic yapısında diye duşunuyordum peki neden boyle yapıyorlar ne olur 100km olsun kadran 90 yapsın hız. bak şimdi kafama birşey takıldı ps150i kadran 160km, 140 bile yapamayacakmı yapamayacaksa neden 160km kadran koymuşlar?

peki 130+ hızı duz yol icin konuşuyoruz değilmi? ben hep duz yol uzerinden ulaştıgım son hızları yazdım. kasımpaşa uzerinde 20 derece meilli yolda 135km hıza ve ustune rahat cıkıyor ama viraj geliyor basamıyorum. bu hız benim son hızım diyemem, yoksa meilli yoldaki cıkan hızım 135+
    Vallah Arkadaş,

Meyil işini katarsan, Dylan ile akla zarar süratleri denemiş arkadaşlarımız var hondanın bu motoru artık Yeni Nesil diye adlandırdıklarımızdan, enjektörlü, katalitik konventörlü vs. Çok güzel bir motor İlk bakımın geçsin, o zaman daha net fikir sahibi olabilirsin

Kazasız belasız sürüşler.
    Poturdak

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bence ps150 dylanlar kadar hız yapmaz.Dylan'dan bayağı ağır ve de biraz beygiri, torku düşük.Cbr 125'te de 200 kadran var ama 150 yapan sevinçten havaya uçuyor.Dylan'da 140 kadran var ama gerçek çıktığı en son hızı ölçsen 140+ fazlasıyla çıkar diyor üstatlar.Bu arada düzgün kullanılan, iyi açılmış bir dylan 130-135 gibi hızlara rahatlıkla çıkabiliyor ve de geçiyor düz yolda.Ben sırf merakımdan çok dik bir yolda yokuşa doğru çıkarken yolu boş bulunca verdim gazı.O derece dike çıkarken bile 110-115 arası bir hız gördüm.Hatta yavaş yavaş da artıyordu fakat yol müsait değildi gerisine.Ama bence de çok güzel bir motor sahibi oldun.Güle güle kullan.Emin ol ki bobcat'in çeyreği kadar başın ağrımayacak
    Bu arada geçen sayfada yanlış arkadaşın mesajını alıntılamışsın.Ağustosta müsait zamanında görüşelim, gezelim, tozalım...
    Kolay gelsin kendine iyi bak.Ara ara buraya yazmayı da unutma.Şu anki duruma göre tek ps150i sahibi sensin

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    tek bende olması iyimi kotumu bilmiyorum ama gercekten dediginiz gibi cok guzel motor.herkeze sorularımı cevapladıgı tavsiyede bulundugu icin cok teşekkur ederim. ben her sorunumu kafama takılan şeyleri sizinle paylaşacagım...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben de elimden geldiğince bildiğim kadarı ile cevaplamaya çalışırım dostum.Merak etme senin motor da yakında yaygınlaşır

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    demişsinki 160 ibre var 140 bile yapamayacvak mı neden 160 ibre koymuşlar arkadaş mondial 100 kh de de 160 ibre var ama taş çatlasa 90-95 yapıyor peki buna ne demeli ?
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Ps'nin Dylan'dan performans olarak hiçbir farkı yoktur..şahin arabalar enjeksiyonsuz diye enjeksiyonlu bmw'yi geçer mi yani ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İzzet abi şu da var ama dylan'ın torku ve beygiri biraz daha yüksek.Ayrıca ps150i de 15 kg daha fazla(dylan:120,ps:135).Bence tüm bunlar birleştiğinde illaki bir hız farkı olacaktır düşüncesindeyim...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    ama sıvılarla beraber diyor sitesinde ve yabancı honda sitesinde ise 126kg yazıyor bence 6 kilo daha agır...

beygir olarakta

maks. guc: dylan 15.8/8500
    maks. tork: dylan 14.2/7000

maks. guc: ps150i 15.7/8500
    maks. tork: ps150i 14/7000

ne bileyim arada cok kucuk bir fark var, okadar ufak fark cok farkettirirmi?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Fark o kadar azsa pek hız farkı olmaz gibime geliyor.Ama Muzaffer abini dediği gibi Dylanlar yokuş aşağı coşuyor

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fark o kadar azsa pek hız farkı olmaz gibime geliyor.Ama Muzaffer abini dediği gibi Dylanlar yokuş aşağı coşuyor
    bence o coşmanın karburatorde buyuk etkisi var. peki benimkinin gartantisi bitince (oda 2 sene oluyor) enjeksiyonu modifiye etme imkanı varmı? "limitor devre dışı bırakmak yada daha fazla benzin vermesini saglamak gibi"

5bin buna veren insanda aKıLL yoktur bence ne diyeym.... 5500e cbr125 al war o kadar paran madem değil mi ama hocamm:D

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı djck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5bin buna veren insanda aKıLL yoktur bence ne diyeym.... 5500e cbr125 al war o kadar paran madem değil mi ama hocamm:D
    vitesli degilmi bu cbr125?

peki ben sana birsey sorayım, suzuki-honda-yamaha-sym-piaggo-kymco gibi markalardan scooter alan insanlarda yani onlardada akıl yokmu az buz da değil fiyatlar 5000-15000ytl arasında fiyatları?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Öncelikle ona 5000 verene vermiyorlar 6200 civarı bir fiyatı var bu BİR...
    Kimisi vitesli kimisi scooter sever buna kimse karışamaz İKİ...
    Senin bu diye hitap ettiğin makine cbr125'ini tokatlıyor ÜÇ...
    .....................

Neyse herkes senin kadar akıllı değil dostum.Ben burada ne kadar sıralasam da boşuna.Cbr 125 varken bu dylanı ps150i'yi neden yapmışlar yaa

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    HEH şöle be mutlu mhyenin dediği gibi alıntıyı yanlış yapmışsın ama beklerim bende bodrum tarafına uğrarsan, şu an için ufak tefek titreşim süspansiyonda aşırı sertlik gibi şikayetlerin olacaktır çekiş balataları alıştıkça süspasiyon yumuşadıkça v-matik uyum sağladıkça her geçen gün daha iyi olacak motorun aksamlar alışacak 5000 kmden sonra 10-15 km artar son süratin yazmaya devam et izlenimler önemli

arkadaşım önce sen konuşmayı öğren.Ne biçim hitap bu.zevkler tartışılmaz adam burgman 650 aldı diye yorum yazmak bize mi düşer.herkes ss beğenecek hali yok.senin cbr125 dediğin scooter motoru takılmış çakma ss den başka birşey değil.sen al cbrını.bana göre de ps bin basar ona
    :bestmt:

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım önce sen konuşmayı öğren.Ne biçim hitap bu.zevkler tartışılmaz adam burgman 650 aldı diye yorum yazmak bize mi düşer.herkes ss beğenecek hali yok.senin cbr125 dediğin scooter motoru takılmış çakma ss den başka birşey değil.sen al cbrını.bana göre de ps bin basar ona
    Arkadaş mesele aslında ps'nin ya da dylan'ın birilerine ya da birbirlerine bin basması değil.Adam beğenmiş, motoru almış.Dışarıdan gelen yorum neden yıkıcı oluyor ki ya da akılsız bilmem ne diye hitap ediyorlar.Geçenlerde ışıklarda beklerken bir taksici abi ile benim motor hakkında yaptığım muhabbeti yazmıştım birkaç gün önce bir arkadaşla yine bu tarz onu alan akılsızdır bilmem ne hakkındaki bir topikte.Hani by bahsi geçen taksici vatandaş öyle sinir etti ki motordan inip adamı da arabadan çıkarıp bir güzel dövmek ve de motorla üzerinden geçmek geldi içimden.Ama yapmadım yaniAcaba yapsam tüm taksici milletine ders olur muydu?Herneyse konumuz bu değilAklı sıra küçük düşürücü yorum gelmesin kimseden lütfen.Kimsenin, parasıyla aldığı hakkında olumsuz yorum yapmayalım

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bune yaa 6100 lira 150cc bi scooter abartmışlar tamam iyi ama pahalı o paraya foresinhg olmak daha mantıklı çünkü çok rahat ve 250cc ayrıca dyln da trip gösterge var bunda hala analog sayaç peeh
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Fiyatının fazla olduğuna ve dylan kadar olmadığına katılıyorum

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    pişman oldum artık satıyorum motoru yok pahalı yok 150cc yok şu yok bu şaka maka valla kim nederse desin vız gelir tırs gider ben motorumdan memnun olmasaydım burda oturum kimseyle sohbet etmez satmış olurdum motoru zaten...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)