Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda PS 150 i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

normalde vitesli motorlarlar için zincir ama scooterda ne olduğunu bende bilmiyorum .kayış desem değil . önceden yapılmış bir bakım km sini hatırlıyamıyorum.

o ses egzozdan gelmiyorsa ps150lerin kronik sorunu debriyaj baskı balatasıdır.toz yapar temizlerler gene yapar hiç bir zaman kurtuluşu yoktur
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Plastik aksamdan geliyor ses , arka stop tarafından ses geliyordu söktüm kenarlarına çift taraflı bant yaptım ses kesildi. motosiklet boşta iken ayaklıkta gaza bastıgın zaman ugultu geliyor ve bu ses giderken de geliyor. 920 km de şuan kısa zaman sonra servise tekrar gidip 1000 km bakımı yapılacak iphone yag konulacak gevşek vidalar sıkılacak komple elden geçecekmiş. ugultu problemini de giderecekler nasıl çözeceklerse sorunu artık...

gaza bastıgın zaman debriyaj balatasından ses geliyor bahsettiğiniz gibi kronik sorun muş. daha önce sorunlu benzin alıp motosikletin çekişten düştüğüne şahit olan oldu mu?

Motosikleti
    honda ps150i
    benzın farkından pek bı degısıklık olmaz ama sen yınede kıtabında yazan 95 kullan. motorun çekişi dusuklugu ılk denedıgınde motorun sıcaktır ve daha ıyı performasn uretır sogukken ıle sıcakken arasında ııllakı fark vardır... benım sorum ıse sephadayken motor titryor hepsinde varmı bu benı rahatsız etti...

Motosikleti
    Honda 650F
    Sıcak - soğuk fark etmiyor benim motosiklette kafasına göre takılıyor serviste halledilecek bakalım sorunlar. Titreme sesini direksiyonu düz tutunca kesiliyor... Enjeksiyonlu olduğu için aşırı derecede fark edermiş... kaç tane ustaya sordum. karbüratörlü olsaydı fark etmezdi hissetmezdin bile dediler ama benzin de çok dikkat etmem gerektiği bilgisi iletildi. düz yolda giderken birden gaz yemiyor motosiklet yakamıyor gibi benzini resmen. 3-4 depo sonra düzelirmiş deneyip bakacaz sorun giderilmezse serviste gereken işlem yapılacak.
    95 oktan kullanan da var 97 oktan kullanan da var , arasıra 97 oktan kullanmakta fayda varmış... 3 depo 95 alırsın 1 depo 97 alırsın hesabı...

---------- Post added at 02:14 ---------- Previous post was at 02:10 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i55.tinypic.com/2wc05co.jpg

normalde vitesli motorlarlar için zincir ama scooterda ne olduğunu bende bilmiyorum .kayış desem değil . önceden yapılmış bir bakım km sini hatırlıyamıyorum.

o ses egzozdan gelmiyorsa ps150lerin kronik sorunu debriyaj baskı balatasıdır.toz yapar temizlerler gene yapar hiç bir zaman kurtuluşu yoktur
    Q-Ring dişli olarak geçiyor ama nerenin dişlisi acaba? debriyaj balatasının oralarda bir eleman sanırım...

Motosikleti
    Honda PS150i

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Geçen sene 2. el Honda PSİ aldım ama ilk sahibi tayvan malı bir lastik markası takmış ve hiç yol tutumu yok. Çok fazla kayıyor özellikle ıslak zeminde, Kavşakları dönerken arkamda trafik oluşturuyor. Bana uygun, yol tutumu sağlam, lastik önerebilir misiniz? İstanbul, Anadolu yakasında değiştirebilceğim yer ve fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?

Motosikleti
    Honda 650F
    Metzeler Feelfree

Michelin Power Pure SC

Michelin City Grip
    aposentr bunu beğendi.

Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeler Feelfree

Michelin Power Pure SC

Michelin City Grip
    Bunlarda olan ölçülerin anlamı nedir, Lastik genişliği mi? Neye göre seçmeliyim? Bir de alabilceğim uygun bir yer biliyor musunuz?

Motosikleti
    Honda 650F
    Michelin 130/70-13RF 63P City Grip

Michelin 110/90-13 56P City Grip

Ölçüleri bu şekildedir.

İnternet'ten sipariş vermek istersen şayet buyrun.

http://www.motolastik.com/Urun/Miche...-pmu26828.html

Ölçüleri bu şekildedir.

Verdiğiniz değerlerde biri ön diğeri arka mı oluyor?

Motosikleti
    Honda 650F
    Evet

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

YARIN HONDA ANTALYA BAYİSİNİN AÇILIŞ TÖRENİ NEDENİ İLE NAKİT ALIMLARDA %5 İSKONTO YAPILACAKMIŞ. MOTOSİKLET ALMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Alıntı MavimantalitE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2 yıldır PS 150i kullanıcısıyım. Artık 250 cc'ye geçmemin zamanı geldi diye
    düşünüyorum. Lakin çok kararsızım. SYM gts evo 250i düşünüyorum fakat
    o modelde joymax olarak yeni model çıkaracakmış.. Alırsam seneye aklım
    yeni çıkan joymax da kalacak. Xciting alsam diyorum daha öncede kullandım
    kötü anılarım var düşmüştüm xmax desen fiyat pahalı birde o kadar hoşuma
    gitmiyor. Benim ps'nin ilanınıda verdim sahibinden.com adresinde var. Linkinide
    atacağım buraya. Bilmiyorum ne dersiniz fikri olan varmı ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1418318/detay/
    Bana hiç yazan olmamış yaw :(
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Evet

---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 19:34 ----------

YARIN HONDA ANTALYA BAYİSİNİN AÇILIŞ TÖRENİ NEDENİ İLE NAKİT ALIMLARDA %5 İSKONTO YAPILACAKMIŞ. MOTOSİKLET ALMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE
    Akü de sorun çıkardı...:D Yeni akü alıcam bunun için bir önereniz var mı kaliteli bir şey...bir de nereden alabilceğim konusunda link?

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı allenwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü de sorun çıkardı...:D Yeni akü alıcam bunun için bir önereniz var mı kaliteli bir şey...bir de nereden alabilceğim konusunda link?

Ölçüleri bu şekildedir.

Link vermiştim zaten, Akü olarak ta Yuasa kaliteli markadır

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

Bana hiç yazan olmamış yaw :(

250cc 'ye geçiş yapmak istiyorsan şayet bugün Antalya'da joymax inceleme fırsatı buldum gayet güzel ve kullanışlı... Ama ben şahsen 250cc ye geçiş yapacak olsaydım şayet XMAX tercih ederdim...

Link vermiştim zaten, Akü olarak ta Yuasa kaliteli markadır

---------- Post added at 00:56 ---------- Previous post was at 00:54 ----------

250cc 'ye geçiş yapmak istiyorsan şayet bugün Antalya'da joymax inceleme fırsatı buldum gayet güzel ve kullanışlı... Ama ben şahsen 250cc ye geçiş yapacak olsaydım şayet XMAX tercih ederdim...
    Yok ben akü için verebilceğiniz link var mı dedim. Bu arada benim motordaki Yuusa marka, ama sıkıntılı gibi iki kere bitti akü, takviye yaptık. Birinde kıştı 1-2 hafta çalıştırmamıştım. Diğeri de geçen gün oldu akşam gezdim. Sabah çalıştımak istedim, bitmişti. Sanırım akünün ömrü bitti.

Motosikleti
    Honda 650F
    Bugün 1000 km lik bakım yapıldı , İphone yağ + fren kontrol , yağlama vs işlemleri yapıldı. İphone yağ'dan sonra motosikletin sesi değişti daha tok bir ses geliyor artık ve stop edince ki tık sesi artık gelmiyor...

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

Yok ben akü için verebilceğiniz link var mı dedim. Bu arada benim motordaki Yuusa marka, ama sıkıntılı gibi iki kere bitti akü, takviye yaptık. Birinde kıştı 1-2 hafta çalıştırmamıştım. Diğeri de geçen gün oldu akşam gezdim. Sabah çalıştımak istedim, bitmişti. Sanırım akünün ömrü bitti.
    Yetkili servis yada motosiklet konusunda uzman servislerden teknik destek alınız. Google'de epeyce servis ve akü firması mevcut araştırma yapınız. Yuasa aküden başka marka kullanmamanızı tavsiye ederim.

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Arkadaşım yorum için teşekkürler..

Bende aynen ikisi arasında gidip geliyorum. Lakin xmax aldımmı abs'lisini almam lazım. 12.500 artı ön cam bana
    yetersiz gelir ve yine artı sisi bar gerekir. Bunlarıda hesap edersen üstüne 1.000 tl daha koy. Oldumu sana 13.500.
    plaka ruhsat derken eder 14.000 :( Değermi acaba...?

Öte yandan joymax yeni kasa ne zaman gelecek ne zaman gelmicek belli bişey yok.. onunda fiyat olarak farkı yok zaten xmax'dan
    11,350 tl. Bazı bayilerde var. Onlardada fiyat esnemesi yok. Ayrıca bulunduğum yerde Zonguldak-Ereğli'de ki bayide gts 250 evo var.
    Oda bu sene gelmeyecek diyor. Onlarda 9978 tl.
    Çok kararsızım çok..
    Hepsinden önemlisi kendi motorumu satmam lazım onu satmadan hiç bişey yapamam..
    2011 model ps150i 5600 km.de
    bekliyoruz bakalım..
    İdealler YILDIZLAR gibidir , Onları tutmak mümkün olmaz ama karanlık gecelerde yolumuza onlar rehberlik eder.

Motosikleti
    Honda 650F
    Arkadaşım yorum için teşekkürler..

Bende aynen ikisi arasında gidip geliyorum. Lakin xmax aldımmı abs'lisini almam lazım. 12.500 artı ön cam bana
    yetersiz gelir ve yine artı sisi bar gerekir. Bunlarıda hesap edersen üstüne 1.000 tl daha koy. Oldumu sana 13.500.
    plaka ruhsat derken eder 14.000 :( Değermi acaba...?

Öte yandan joymax yeni kasa ne zaman gelecek ne zaman gelmicek belli bişey yok.. onunda fiyat olarak farkı yok zaten xmax'dan
    11,350 tl. Bazı bayilerde var. Onlardada fiyat esnemesi yok. Ayrıca bulunduğum yerde Zonguldak-Ereğli'de ki bayide gts 250 evo var.
    Oda bu sene gelmeyecek diyor. Onlarda 9978 tl.
    Çok kararsızım çok..
    Hepsinden önemlisi kendi motorumu satmam lazım onu satmadan hiç bişey yapamam..
    2011 model ps150i 5600 km.de
    bekliyoruz bakalım..
    İlanını inceledim motosiklet temiz gözüküyor ama fiyat biras yüksek gibi sanki... Antalya'da olmuş olsaydın daha rahat satış olurdu Zonguldak'ta piyasa biraz daha yavaş ilerler düşüncesindeyim.
    Xmax benim tercihim 2.ci el olurdu şahsen abs'li modeli... Bugun bakım için honda bayisindeydim SH300 talebi epeyce var ama bana şekli çok tipsiz geliyor. Scarabeo gibi şekli şemali yok pek Motosiklete bahsettiğiniz gibi o kadar yüksek rakamlar bağlamak biras riskli. geçen gün iş yerinin önünde alarmlı disk kilit olmasaydı şayet götürüyorlardı...

Bugün 1000 km lik bakım yapıldı , İphone yağ + fren kontrol , yağlama vs işlemleri yapıldı. İphone yağ'dan sonra motosikletin sesi değişti daha tok bir ses geliyor artık ve stop edince ki tık sesi artık gelmiyor...

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 19:02 ----------

Yetkili servis yada motosiklet konusunda uzman servislerden teknik destek alınız. Google'de epeyce servis ve akü firması mevcut araştırma yapınız. Yuasa aküden başka marka kullanmamanızı tavsiye ederim.

Son bir şey sormak istiyorum. Başınızı çok ağrıttım biliyorum

Akünün değişme zamanının gelip gelmediğini nasıl anlarım? Kışın iki hafta çalıştırmadım. Bir o zaman boşalmıştı. Bir de geçen gün akşamına sürdüğüm motorun aküsü sabah bitmişti.

Ve forumlarda Yuasa yerine Bosch marka öneriyorlar hem daha kaliteli hemde daha ucuz diye....Bende şuan takılı olan yuasa marka...

Motosikleti
    Honda 650F
    Son bir şey sormak istiyorum. Başınızı çok ağrıttım biliyorum

Akünün değişme zamanının gelip gelmediğini nasıl anlarım? Kışın iki hafta çalıştırmadım. Bir o zaman boşalmıştı. Bir de geçen gün akşamına sürdüğüm motorun aküsü sabah bitmişti.

Ve forumlarda Yuasa yerine Bosch marka öneriyorlar hem daha kaliteli hemde daha ucuz diye....Bende şuan takılı olan yuasa marka...
    Ölçüm yapılması gerekir , şarj'a konulursa belki düzelme şansı da var... Sorunu direk olarak aküye bağlamakta pek doğru değil bu yüzden teknik destek almanız şart...
    Senelerden beridir ups aküsü olsun motosiklet aküsü olsun hep yuasa kullandım ve hiçbir zaman şikayet almadım. karar senin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)