Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    limp65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kadiRR_delisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu gidondan gelen seslerden iiice bıktım artık. Pazartesi ilk iş hem vidacı hem motorcu bi arkadaşım var yanında bitip şu işi halledicem. sora diplerine bide conta ayarlıyımda şu takırtıdan kurtulayım. Bişey değilde bu sarsıntı yüzünden km nin devreleri bozulcak bazen arnavut kaldırımı yollarda gittiğimde elimle tutuyorum resmen paneli..
    Alla alla ben de daha önce forumda okudum bu sarsıntı olayını, fakat hiç bir problem yaşamadım sadece motor ısınana kadar biraz titriyordu sonra kesiliyordu. Conta falan koyna gereği de duymadım, 1000 bakımında usta bana sormadan koymuş contayı, sağol dedim çıktım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar selam bayadır forumu üyeliksiz takip ediyordum.ben yeni bir scooter almayı düşünüyorum 2 model belirledim biri SES 150 dylan biride mondial 150ZAT bu iki motor arasında hangisini önerirsiniz.teknik bilgim 0 a yakın ne yazıkki ve bu ilk motorum olucak.max hızları fln nedir bide arada uzun yol yapmak istiyorum(istanbul - balıkesir gibi..)bir sorun çıkarırlarmı?
    şimdiden teşekkür

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Alıntı 5arti1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam bayadır forumu üyeliksiz takip ediyordum.ben yeni bir scooter almayı düşünüyorum 2 model belirledim biri SES 150 dylan biride mondial 150ZAT bu iki motor arasında hangisini önerirsiniz.teknik bilgim 0 a yakın ne yazıkki ve bu ilk motorum olucak.max hızları fln nedir bide arada uzun yol yapmak istiyorum(istanbul - balıkesir gibi..)bir sorun çıkarırlarmı?
    şimdiden teşekkür
    Arkadaşım dediğin motorların biri japon malı diğeri çin.
    Kısaca 1 i elma diğeri armut, karşılaştırmak imkansız.
    Bence 150ZAT ın sayfalarını oku sonra bu topiği oku, ne istediğine karar ver ucuz mu pahalı bi ürün mü, güçlü motor mu güçsüz mü vs..
    Ona göre yardımcı olalım sana.

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar..maşallah hepinizin dylan'ları süper..yeni aksesuarlarınızda hayırlı olsun..izel sanada hayırlı olsun,birazda ayrıntılı bilgi verirsen iyi olur ürünler hakkında..bizide unutmayın burda bursadan hepinize saygılar,sevgiler..
    Egzos LeoVince Marka detayı için tıkla

Fren Diskleri ve kaliperleri Braking Marka detay;

Kullandıkça değişiklikleri anlatmaya çalışırım.
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    -Hayırlı olsun yeni mi?
    -Evet.
    -Güle güle kullan kaça aldın?
    -5500
    -Hadi ya kaçlıkki bu? (yanına geçip bakar)
    -Aaa 150likmiş. çok para. Eder mi ya bu bukadar?
    -??????????? (Edermiş ki almışız diyecektimde diyemedim)
    Ya sizinde bu tarz konuşmalar başınızdan geçiyormu ya da geçtimi merak ettim. Yoksa hepsi benimi buluyor???
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

fiyat olarak ikisinide biliyorum sadece yol performansı uzun yol gider mi mesela o açıdan sordum bide zat forumunu falan gezdim de herkes sorun yazmış çok sorun çıkarıyor galiba ben öncelikle ulaşım için arıyorum bakırköy-ortaköy falan rahat gidebilsin gerekirse uzun yola da çıkılsın diye bi kayaslama yaparmısınız 2si arasında

prolixin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Burdaki kimse sana sana zat150 yi önermiyecektir. Maddi imkanın elveriyorsa tabiki dylan diyorum..Sorunsuzluğu, markasını bir kenara bırakırsak..
    Sanırım piyasadaki en güçlü 4 zamanlı 150cc alet, 16hp ve 120kg..Nerede ise 250 liklere yakın performans, özellikle kalkışlarda..Farları zattan güçlüdür, son hızı düz yolda 120 yi bulur..Su soğutmalıdır..Bunlar Zat a göre teknik üstünlükleri..Farkındaysan kaliteye, işçiliğe hiç girmiyorum..Zat a göre bence tek eksisi yedek parça ve bakım masraflarıdır..

çok saol ya istediğim cevap buydu işte teşekkür ettim 1 ay içinde alıcam dylanımı hadi bakalım

fikirbaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Africa Twin 2016
    Selam 5+1;
    Sanıyorum bu grupta en yeni Dylan alan benim. Üstelik profil olarak sana benziyorum. İlk motorum, ilk motor kullanışım, trafiğe motorla ilk çıkışım. Bakırköy - Ortaköy'e benzer bir mesafe yapıyorum, üstelik köprü geçiyorum: Ataşehir - Harbiye arası yol alıyorum. Hergün gidiş geliş 55-60 km.

Dylan'ımı alalı iki hafta oldu. Önce yakın mesafelerde, ara sokaklarda filan derken 1 haftanın sonunda korkunun ecele faydası ykok deyip vurdum kendimi yola...

Bu akşam itibariyle toplam 240 km yol yaptım şimdilik, üç kere köprü geçtim. Hava hernekadar diğer iki sefer kadar soğuk olmasa da bu akşam zorlandım biraz çünkü çok rüzgar vardı, ama yine de motor 70 - 80 km ile giderken boğazın lodosunda herhangi bir güvensizlik hissine kapılmadım. Rodaj'ına dikkat ettiğimden hiç 85 - 90'ı aşmadım ancak gazı biraz daha cevirsem rahatlıkla 100 ve üzerini göreceğimi hissediyoum.

Hafif yağmurda da ıslak yolda da kullandım, en ufak bir rahatsızlık, yalpalama, tedirginlik hissi vermedi. (Bir arkadaşımın çin işi scooter'ıyla çok daha yavaş giderken bile tedirginliğe kapılmıştım)

Allah için acemiliğim devam ediyor, daha da uzun süre devam edecek, burada bu kadar deneyimli eleman varken bana pek söz düşmez ama, senin şu anda düşündüğün, kafana takılan herşeyi ben de forumdaki arkadaşların deneyimleri, yazdıkları ve önerileriyle aştım. Yaptığım seçimden ilk 240 km sonunda son derece memnunum, tavsiye ederim ;)

(Bu arada Ataşehir'den köprüye çıkarken TEM'i kullanıyorum, Dudullu, K.Bakkalköy çıkışından TEM'e girip direkt 1.köprüye bağlamıyorum. Yanımda kamyon, otobüs vb geçtiğinde en ufak bir rahatsızlık hissetmiyorum, tahminimce İstanbul - Balıkesir seferlerinde çok rahat edeceksindir, bir tek dümdüz yolda sürekli pür dikkat gidiyor olmak bir süre sonra sıkabiliyor )
    Özgür AKA Fikirbaz )

saviola83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Arkadaşlar size iki sorum olacak.
    1 ) şimdi bizim dylan lar su soğutmalı ya, benim dylan da su seviyesi low yazan yerin az üstünde. şimdi suyunu değiştirmem gerekir mi ? gerekirse nerden nasıl değiştiricem ? ve neyle ? yani saf su mu , antifiriz mi , başka bişey mi ? ve nerde bulunur ? benzincilerde var mıdır ?

2) motoru nisan a kadar falan garaja koymayı düşünüyorum. ne gibi bi bakım önerirsiniz ? bi yerde içinde benzin bırakmayın gibi bişey okumuştum . ne kadar doğrudur ? siz ne önerirsiniz ? ( bu arada ben bodrum dayım bizim buralar fazla soğuk değil . )

yardımcı olursanız sevinirim.

Motosikleti
    sh300
    Bodrum'da havalar sıcakken neden nisan'a kadar motoru garaja kaldırıyorsunuz? Biz burada halen kullanıyoruz. Garaja kaldıracağımız da pek yok gibi görünüyor. Belki kar yağarsa ara veririz.

Eğer kaldıracaksanız aküye dikkat edin. Arada motor ile gezinti yapın. Ya da servise bırakın, şarj etsinler. Uzun süre yatarsa akü ölüyormuş. Servisin uyarısı. Benzini tamamen boşaltmak yerine daha kolay olan depoyu tamamen doldurmayı deneyin. Önemli olan paslanmaması.

Su koymak için kontak tarafındaki (içteki) vidaları açın, öndeki (dıştaki) kısmı kaydırarak açın. Servise gidip size göstermesini isteyebilirsiniz. Gitmişken suyu koydurursunuz.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı saviola83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size iki sorum olacak.
    1 ) şimdi bizim dylan lar su soğutmalı ya, benim dylan da su seviyesi low yazan yerin az üstünde. şimdi suyunu değiştirmem gerekir mi ? gerekirse nerden nasıl değiştiricem ? ve neyle ? yani saf su mu , antifiriz mi , başka bişey mi ? ve nerde bulunur ? benzincilerde var mıdır ?

2) motoru nisan a kadar falan garaja koymayı düşünüyorum. ne gibi bi bakım önerirsiniz ? bi yerde içinde benzin bırakmayın gibi bişey okumuştum . ne kadar doğrudur ? siz ne önerirsiniz ? ( bu arada ben bodrum dayım bizim buralar fazla soğuk değil . )

yardımcı olursanız sevinirim.
    dostum simdi dikkatimi cekti bodrumda dylan kullanan yokmu diyordum bu konuda en iyisi honda kıvrak motordan yardım al bende ybr yi yeni sattım cbf ve dylan arasında halen gidip geliyorum arkadas nisana kadar neden kaldırıyosun demis valla hava hicte sıcak degil burda arkadaslar ceken bilir

erodesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erhan selam,Sturbucks ta buluşulduğu gün ben yoktum tanışamadık, wes benim kullanıcı adım, ben de forum da bizden başka Erhan yok heralde bu arada sana komik birşey diyeyim benim iç mimarlık ofisimin ismi eradesignoffice
    isimler aynı motorlar falan renk te aynı,bu kadar karıştırılırsak pek şaşmamak lazım...

Bir buluşma ayarlayalım sen de döndüğünde,Starbucks ta falan,izel Erdoğan diğer dylancılar da gelir belki.

hoşçakal

erhan

Erhan Merhaba... perşembe akşamı döndüm yurda. Bir buluşma organize edebilirsek bu haftaici, süper olacak memnun oldum tanıştığımıza. Görüşmek üzre...

Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, Uzun süren düşünmeler sonucunda, artık çok sevdiğim ve ayrılamayı nasıl başaracağımı bilmediğim dylanımdan, Silverwing 400 e geçmeyi kafama koydum,4500 Km deyim ve gayet memnunum halimden ancak,boyum ve biraz daha uzak yollara çıkmak gibi bir isteğim olduğundan biraz daha kapasiteli bir motor a geçiş yapmam mantıklı gelior.Umuyorum yaza kadar bu değişikliği yapabilirim.

İzel Benzine gidelimmi ? iyidi o akşam haha,,

Erdoğan bir koptuk görüşemiyorus,buluşalım bir ara ayarlayalım.Tembellik etmeyelim ,bak İzel kardeşimle görüşüyorus arada 1
    Erhan, ben de seninle aynı yolu izliyorum.. hatta sahibinden.com'a ilanı bile verdim bugün.. ne mi sebep oldu buna? hemen anlatayım.. Hasanpaşa Mototal da Silverwing 400 test sürüşü olduğunu öğrendim ve bu sabah nefesi Oytun Bey'in yanında aldım. yaklaşık 15-20 dk süren etkileyici bir test sürüşü yapma fırsatının ardından benim aradığım şeyin bu olduguna karar verdim. Daha önce Burgman 400 de kullanmıştım ama bence sw 400 daha iyi.. kararımı verdim.. ilanımı da...
    Haklı olmaktansa mutlu olmayı tercih ederim...

Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    arkadaslar kimseden ses cıkmıyo? bilmedigim seyler mi oldu? hersey yolunda mı?

yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    yokmu benım motoru ısteyen verdım verecem ısteyen varsa verebılırım kredı kartına taksıtde yapabılme olanagım var 3700 ben ıstıyorum vade farkınıda arastırdım 4100 e gelıyor bu avantajı kacırmayın

arkadaşlar dylanlarımız devletin getirdiği fondan sonra 5550ytl olmuştur bilginize

Motosikleti
    Honda Dylan
    Alıntı erodesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar kimseden ses cıkmıyo? bilmedigim seyler mi oldu? hersey yolunda mı?
    Hoşgeldin Erhan abeyy,
    Şimdiden hayırlı olsun demek mi lazım ?
    2. elleri topluyorum anladın sen beni anladıınn
    Bu hafta konuşalım görüşelim bi kahve içelim hatta bu akşam nasıl olur?
    ben öteki erhanla konuşup yazarım buraya.
    Hayırlı satışlar şimdiden.
    34 BC 8561

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dylanlarımız devletin getirdiği fondan sonra 5550ytl olmuştur bilginize
    yakında cbf250 liyle aşitlerler onu
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Honda Dylan
    akşam 21:30 da şaşkınbakkal gloria jeans cafede buluşucaz Mc. donalds ın karşı sırasındaki.
    Erdoğan abi aradım seni ama açan olmadı.
    arzu eden dylancı varsa gelin görüşelim kahve içelim.
    34 BC 8561

Motosikleti
    KTM 250 EXC 2T
    Alıntı izel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Erhan abeyy,
    Şimdiden hayırlı olsun demek mi lazım ?
    2. elleri topluyorum anladın sen beni anladıınn
    Bu hafta konuşalım görüşelim bi kahve içelim hatta bu akşam nasıl olur?
    ben öteki erhanla konuşup yazarım buraya.
    Hayırlı satışlar şimdiden.
    artık devamlı tek teker gezersin izel varyatörü de takarsan... haksızmıyım?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar bu son zamlar bizim dylanları fazla etkilememiş yaa activaya 625 ytl dylana 50 ytl zam koymuşlar..nedendir acaba??
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler