Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ewwa : şöyle anlatayım eğer acemi isen sana avsiyen ikinci elini almandır ancak şöyle bir durum var ikinci el motor alırken çok fazla ayrıntıya dikkat etmek gerekiyor eğer motoru satan arkadşın veya yakın tanıdığın değilse 0 ını almanı öneririm . ben 0 aldım biraz zorlandım acemi olduğum için ama şimdi mutluyum

arkadaşlar benimde bir sorunsalım var.Uzunca bir süredir on süspansiyonun dibine kadar vurmasından şikayetçiydim .Yokuş aşağıya inerken freni sıktığımda bir tümsekten fln geçerken dibe vuruyordu bu gün bişey fark ettim yolda ani fren yapmak zorunda kaldım ve gidon dibe vurdu kafam çok karıştı bu sefer. süspansiyonu inceledim yağ kaçırmıyor herhangi bir yerinde yağ birikintisi artığı vs yok. Yolda giderken bi kuryeci arkadaşa sordum dediki onda bi sorun var hakikatende kuryeci sert fren yapıp ön süspansiyona yüklendiğinde bile dibe vurmuyor ama ben sertçe fren yaptığımda dibe vuruyor (ben 100 kiloyum) arkadaşlar sizce bu sorun olabilirmi ne yapmalıyım ?
    Kask tak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o parayı alacak,ne marka yağ koyacağı belli değil.buji nin değişeceğini de hiç sanmıyorum.parada değilim.kafama göre bir bakım yapılmayacağı kesin.ben en çok buna sinir oluyorum.anahtarıyla verdik bi de.kıskancım arkadaş ben ya.sinir geldi sormayın.
    bujiler 1000kmde kolay kolay değişmez
    Ride your way

haluk39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA RX 115 ENERGY İNDUCTİON
    bende ileride ybr almayı düşünüyorum.çoq manyaq motor
    [YAMAHA RX 115] 39 ET 842....

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gdm merhabalar cila bende düşünüyordum ama onun yerine kahramanlardan parlatıcı sprey aldm 25 ytl sanırım ama kullanımı cok pratık yıkadıktan sonra spreyı sıkıp bezle yayıyorsun cok kısa suruyor ayrıca ve sonuc için tek kelime mükemmel motoru spreyle 20 gun once temizledim hala parlıyor ve ustunde toz tutumuyor eskısı gıbı neredeyse %70 oranında azalma var dayanamadım egzozada uyguladım çok az onuda parlattım motora cila için birşey diyemem ama bu sprey işi cok hosuma gitti
    fren den gelen sese gelince bu bende ilk 1000km bakıma kadar sürdü deliler gibi vıyk vıyk kafa şişirdi motorun kac km de ama bakıma soktuğunda onu hallederler rahat ol

sagol hedowich, (eger pazar pinarbasi pistine gelicek isen gorusebilirz)

o parlatici spreyden bende alicam ama suanda alim listemin sonuna koydum onu

ilk siralarda ne mi var

1-heralde REPSOL zincir spreeyi ( su zincir yaglama isi insane in onceki sayflarda yazdigi gibi , ancak bu sprey yaglamadada gazyagi ile zinciri temizlemek varmi ??
    2- 1000 bakimi yagina karar veremedim ?!iste yag var bu secenekte,sanirm castrolun 10-40 yada 20 50 neise arastirmam lazim onerilerinize acigim..
    3-artci kaski
    4 parlatici sprey

izmirli ybrcilere bu pazar pinarbasi pistinde gorusmeyi teklif ediyorum, ben birkac ybrli arkadasimla gelecegim ,,

Alıntı ewwa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar uzun zamnadan beri bu forumu takip etmeme rağmen daha yeni yazıyorum.sizlere bir sorum olcaktı.
    fazla kullanılmamış ybr mi? 2800
    yoksa 0 ybr'mi anahtar teslim 3500 (beldeyama'dan sordum)
    Ne dersiniz???
    ben 170 km de aldim motorumu ama tanidiktan tayini ciktigi icin satmak zorunda kaldi, benimde babamin soz verdigi zamanda denk geldi .. yoksa bayide n cokdaha fazla fark odeyip alacaktim..

benim nacizane tavsiyem motoru tanniyor isen al ama alim satimi 230 ytlye patlar sana

omotor 3030 ytl olur haberin ola! aksesuar kask vs veriorsa yap hesabini iste..

icine sinme meselesi bir yerden sonra
    Ege Dis Hek Fak

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007
    ybr mi yoksa 150 li eni hondamı kardeşler bi yardım edin delirecem
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar herkese selamlar. bizim motor 2 ay yatsa akü den başka sorun çıkabilir mi? Ramazan da buralarda olmayacağım da. başımıza iş açmasın?

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı tavsanolusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr mi yoksa 150 li eni hondamı kardeşler bi yardım edin delirecem
    Ben hondayı al derim dostum eger 3.5 ten aşagı olursa ki ole diyolar ama ben sanmıyorum , 3.5 ten yksek olursa kesin ybr al derim

copycat dostum sadece akü boşalır heralde başka birşey olmaz

Bu arada arkdaşlar ybr'de yarış motorlarındaki gibi yatıldıgında komik görüyormu , ben bugun bi ara bu şekilde 110 un üzerine cıktım

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    arkadaşlar aklıma bir fikir geldi.arka plastik yan grenajlara fiber karbon kaplattırsak nasıl olur

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aklıma bir fikir geldi.arka plastik yan grenajlara fiber karbon kaplattırsak nasıl olur
    sonix;
    bir arkadaşım, cbf 250'nin deposuna yapmıştı.
    sadece dizliklerin deydiği ve çizdiği yerlere mat siyah parca yapıştırıp, maket bıçağı ile şekline uygun kesmişti ve, parlak siyah deponun yan kenarlarında mükemmel duruyordu.

sanırım renk değiştirmek istediğiniz yerlerde de kullanılabilir. pratik ve ucuz bir yöntem olur.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hondayı al derim dostum eger 3.5 ten aşagı olursa ki ole diyolar ama ben sanmıyorum , 3.5 ten yksek olursa kesin ybr al derim

copycat dostum sadece akü boşalır heralde başka birşey olmaz

Bu arada arkdaşlar ybr'de yarış motorlarındaki gibi yatıldıgında komik görüyormu , ben bugun bi ara bu şekilde 110 un üzerine cıktım
    Doğru söylüyorsun ya sabır çekip bekliyicem motorsuzluk canıma tak etti bekliyoz
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar benimde bir sorunsalım var.Uzunca bir süredir on süspansiyonun dibine kadar vurmasından şikayetçiydim .Yokuş aşağıya inerken freni sıktığımda bir tümsekten fln geçerken dibe vuruyordu bu gün bişey fark ettim yolda ani fren yapmak zorunda kaldım ve gidon dibe vurdu kafam çok karıştı bu sefer. süspansiyonu inceledim yağ kaçırmıyor herhangi bir yerinde yağ birikintisi artığı vs yok. Yolda giderken bi kuryeci arkadaşa sordum dediki onda bi sorun var hakikatende kuryeci sert fren yapıp ön süspansiyona yüklendiğinde bile dibe vurmuyor ama ben sertçe fren yaptığımda dibe vuruyor (ben 100 kiloyum) arkadaşlar sizce bu sorun olabilirmi ne yapmalıyım ?
    arkadaşlar bi el atsanız gerçekten kafam karıştı.ayrıca kendi rekorumu kırdım 80kmh ye çıktım zuahahha
    Kask tak!

cbf 150 nin tipini kimse begenmiyor :D
    [B][COLOR="Magenta"][CENTER]Motorunuzu arkanızda anneniz varmış gibi kullanın hep:wiinkk:[/CENTER][/COLOR][/B]

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi el atsanız gerçekten kafam karıştı.ayrıca kendi rekorumu kırdım 80kmh ye çıktım zuahahha

Senin amortisode bi sorun war heralde godfatherım bizim motorla arka kaldırma girişimlerimde bile dibine vurmuyor ki freni asılıp haywan gibi öne abanıyorum

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    CBF 150'yi bende hiç sevmiyorum ama YBR katır gibi motor. CBR almasaydım kesin YBR alırdım. Duruşunu falan bende seviyorum YBR'nin.
    Okan ACAR

abi yamahanın bi sitesi falan warmı bu ybrlere ne kadar diyolar acaba

bide motor almayı düşünüyorum mondial 125KN mi alsam acaba YBR ikinci el bulabilirmiyim fiyatları ne kadar olur 2 milyara kadar motor alcam bi yardımcı olurmusunuz

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Senin amortisode bi sorun war heralde godfatherım bizim motorla arka kaldırma girişimlerimde bile dibine vurmuyor ki freni asılıp haywan gibi öne abanıyorum
    valla sağol ne diyim biri gördü en azından peki servisemi gitmek lazım servis bana baya uzakta yani sormak istediğim şu evimin yakınında bi hond(honda değil hond) servisi var yamaha yada baktıklarını söylüyorlar(ne kadar dopru bilmiyorum
    ) ona gşitsem baktırsam korkum acaba garanti dışı kalırmı motor?
    Kask tak!

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşlar haftasonu kırlareli yaptım istanbuldan..Eski yoldan gittim saray vize üzerinden.Ama tam yola çıkarken bi şanssızlık oldu motor kemerburgaz merkezde tutukluk yaptı ve stop etti.Yokuş aşşa saldım vurdurarak çalıştırdım şööle bi 11000 devire vadar vurdurdum yüksek devirde benzinliğe girdim.Park ettim motoru bi baktım düzelmiş.Benzin yedek depoya 50 km daha vardı..Kurye akrabamı aradım dediki shell v pover koy bi dedi.Fullettim depoyu bana hiç 100 oktan gibi gelmedi.Pazartesi sabah gelirkende yolda tekler gibi güçte kesik kesik kesilmeler oldu yine benzin azalmıştı ama yedek depoya geçmeden 70 km filan daha yapardı..Bende yedeğe filan aldım düzelir gibi oldu..Geçen haftada motorum sadece jikleyle çalışıyordu.Tamire gittim karbüratör temizlendi tıkanmış galiba normale döndü..Şimdi yine böyle yaptı napcam bilmiyorum..Neden sizce?..Ben hep bp den alıyordum ilk kez shell den aldıktan sonra olmuştu ondan olabilirmi sizce?Karbüratörü söküp kendim temizlemeyi düşünüyorum..
    Motorize Birlikler K.lığı......

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Degerli arkadasım soylediğin şirketten mumkum mertebe yakıt almıyorum. dizel opel corsa ya 4 milyarlık masraf açtı yakıtları kasko dan hallettik. ne zaman oradan alsam araba acayip güçten düşüyor. tabii bu benim düşüncem yanlış olabilir. bağlayıcı değil.

ugurozvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şunun güzelliğine bakın

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    ugur doğru diyorsun ybr fanatiklerinin iştahını kabartıyor
    Ride your way

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler