Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    ugurozvar

konunun ilk sayflarinda tartisildi sanirim 30. sayfalara bi goz at derim

sanirim pirellim65 metzeller me22
    yaygin tercih edilenlerden tabi tecrubeliler konussun..''

arkadaslar motora cila yapayim diyorum daha onceden yapan varmi?
    nasil yapilir ben acemiym bu konularda ,cilayi nerden alacgim ne tur bezlerle yada fircayla .. nasil surecegim vs

birde su arka frenin otmesi pislenmesinden mis temizlesende oter dedi servis, bunun bi cozumu varmidir

ugurozvar

depodaki TURKEY yapiskan mi yoksa airbrush mi yaptirdin ? ayrica guzel olmus ;)
    Ege Dis Hek Fak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ercan111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonix kardeş senin arka amortisöre taktığın aksesuarın adı ne ve adanada nasıl bulabiliriz yardımcı olursan sevinirim

emniyet kemerine takılan aksesuar ama adını tam bilmiyorum :D
    herhangi bir oto aksesuarcıdan bulabilirsin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Dün kontagı cevirdik marş basmadı sonra baktıgımızda park lambası falan yanmıyordu.Ayak marşı ile calıştırdık ewe bizim depoya cektik.Servise götürmeyi düşündük ama bizim burdaki servis cok kazıkçı.Sonra bi kac arkadaşa sorduk neden olabilir diye sigortadan olabilir dediler.Motorun kapagını actık ve takım cantası oldugunu farkettik cok sevindik: Vede yedek sigorta warmış taktık şu an calışıyor.
    2150 km deyken sigortanın bu kadar cabuk arızalanmasını anlamadım , sigortası bozulan oldumu acep aranızda :S

arkadaşlar sınav sonuçları açıklandı hemen durumumu veriyim:
    TRAFİK_A12 75 GİRDİ
    İLKYARDIM_A12 93 GİRDİ
    MOTOR_A12 95 GİRDİ
    zuahaha çok sevindim diğer arkadaşlar nasıl geçti?
    Kask tak!

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün kontagı cevirdik marş basmadı sonra baktıgımızda park lambası falan yanmıyordu.Ayak marşı ile calıştırdık ewe bizim depoya cektik.Servise götürmeyi düşündük ama bizim burdaki servis cok kazıkçı.Sonra bi kac arkadaşa sorduk neden olabilir diye sigortadan olabilir dediler.Motorun kapagını actık ve takım cantası oldugunu farkettik cok sevindik: Vede yedek sigorta warmış taktık şu an calışıyor.
    2150 km deyken sigortanın bu kadar cabuk arızalanmasını anlamadım , sigortası bozulan oldumu acep aranızda :S
    sigorta arıza yapmaz
    o sigorta üerindeki hatta bir orun olduğundan dolayı sigorta atmıştır.o sigorta hattına bağlı bağlantıları bi kontrol edin.

---
    godfather ehliyetin hayırlı olsun

ozbaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kaç aydır bu haber burda yeter ama yav
    baha

Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    godfather ehliyetin hayırlı olsun
    sağolasın abide daha bitmemiş dertler gidon sınavı varmış bunlar sınavı hangi motorla yapıyor aceb ben sukıtır sürebilirmiyimki malum elim alıştı ybr ye hehehe sukıtırın ağırlık merkezi farklı o uyuz etti beni hem ben alıştım bacaklarımın arasına motoru almaya debriyaj diye arka frene asılıp bi kere daha düştüm diye haber vermiyim size?o küçük lastikler aman tarııım ybr seni çok seviyorum
    Kask tak!

Kavram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Siyah YBR125 Arkada Fosforlu Yeşil Kilit :)
    Arkadaşlar, yolda geçen süre dört gün. İlk 650 km'si aralıksız toplam karada 1900 km. Rota: İstanbul-Yalova-Bilecik-Kütahya-Afyon-Burdur-Antalya-Kemer-Çıralı-Kumluca-Finike-Kaş-Fethiye-Muğla-Aydın-İzmir-Manisa-Balıkesir-Susurluk-Bandırma-İstanbul

YBR'ye gerçekten tekrar saygı duydum. En ufak bir sorun çıkmadan tamamladım yolculuğu.

Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj diye arka frene asılıp bi kere daha düştüm diye haber vermiyim size?

motor sınavına istersen kendi motorunla girebilirsin.A2 alacağın için vitesli motor kullanmak zorundasın.

--------
    bende bazen bizim kymco ya binerken elimi debriyaj elciğine atıyoruz.bakıyorum yok yarı otomatik çünkü
    ------------
    Dün yolda kalmayayıjm diye 5 ytl lik benzin almıştım.Bugün bindim 3-4 kere kendi kendine durdu.bakıyorum benzin var.ateşleme yapıyor.bir iki uğraştan sonra çalıştırdım.şehiriçine inerken yine stop etti.gittim benzin aldım.hem motor rahat gitmeye başladı.hemde stop olayı kesildi

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    [img=http://img166.imageshack.us/img166/8046/yamahaybr12501bikepics2315569fil5.th.jpg]

arkadaslar bu ybrnin arka stop lambasi cok hos bunu nereden temin edebilirm ?

cok hos durmus cidden

Ege Dis Hek Fak

boyanmışa benziyor

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    ya arkadaşlar ybr artık efsane oldu daha hala bunun muhabbetini yapıyosunuz
    neyse bende size bir kaç resim koyim bari

benim favori rengim bu

bu arada bunlar beldeyama.com dan alıntıdır copyright © falan başıma bela olmasın

bu da hanım kızımızla beraber ybr ye binmiş bir arkadaşımız
    .................................................. ...........................
    bide temiz bir ybr bulursanız haberim olsun bende çok seviyorum, 600 rr den vazgeçerim

ugurozvar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sınavdan tam puan

A2 MOTOR_A12 100 GİRDİ super dimi

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    Alıntı gdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ugurozvar

konunun ilk sayflarinda tartisildi sanirim 30. sayfalara bi goz at derim

sanirim pirellim65 metzeller me22
    yaygin tercih edilenlerden tabi tecrubeliler konussun..''

arkadaslar motora cila yapayim diyorum daha onceden yapan varmi?
    nasil yapilir ben acemiym bu konularda ,cilayi nerden alacgim ne tur bezlerle yada fircayla .. nasil surecegim vs

birde su arka frenin otmesi pislenmesinden mis temizlesende oter dedi servis, bunun bi cozumu varmidir

ugurozvar

depodaki TURKEY yapiskan mi yoksa airbrush mi yaptirdin ? ayrica guzel olmus ;)
    gdm merhabalar cila bende düşünüyordum ama onun yerine kahramanlardan parlatıcı sprey aldm 25 ytl sanırım ama kullanımı cok pratık yıkadıktan sonra spreyı sıkıp bezle yayıyorsun cok kısa suruyor ayrıca ve sonuc için tek kelime mükemmel motoru spreyle 20 gun once temizledim hala parlıyor ve ustunde toz tutumuyor eskısı gıbı neredeyse %70 oranında azalma var dayanamadım egzozada uyguladım çok az onuda parlattım motora cila için birşey diyemem ama bu sprey işi cok hosuma gitti
    fren den gelen sese gelince bu bende ilk 1000km bakıma kadar sürdü deliler gibi vıyk vıyk kafa şişirdi motorun kac km de ama bakıma soktuğunda onu hallederler rahat ol
    Ride your way

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    merhaba arkadaşlar..
    az önce YBR mi 1000 lik bakım için servise verdim.bu bakımda servis neleri yapmalı,neler beklemeliyim acaba? ve benden isteyecekleri ortalama hizmet bedeli ne olur.bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar..
    az önce YBR mi 1000 lik bakım için servise verdim.bu bakımda servis neleri yapmalı,neler beklemeliyim acaba? ve benden isteyecekleri ortalama hizmet bedeli ne olur.bilenler yardımcı olursa sevinirim.
    1.yağ değişimi
    2.buji değişimi
    3.zinciri yağlama
    4.Aküyü kontrol etme

başkada bişey yapacaklarını sanmam.kafadan 30 milyon alırlar.oda en az

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    o parayı alacak,ne marka yağ koyacağı belli değil.buji nin değişeceğini de hiç sanmıyorum.parada değilim.kafama göre bir bakım yapılmayacağı kesin.ben en çok buna sinir oluyorum.anahtarıyla verdik bi de.kıskancım arkadaş ben ya.sinir geldi sormayın.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

şu ana kadar bakıma hiç götürmedim.hepsini kendim yaptım.aynı hastahane gibi sağ giden hasta çıkar misali

mrb arkadaşlar uzun zamnadan beri bu forumu takip etmeme rağmen daha yeni yazıyorum.sizlere bir sorum olcaktı.
    fazla kullanılmamış ybr mi? 2800
    yoksa 0 ybr'mi anahtar teslim 3500 (beldeyama'dan sordum)
    Ne dersiniz???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler