Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    ben 12300km yol yaptım, bir sorunu olsa bende çıkardı, bir tek arka stop lambası patladı 12000'de o kadar
    Yüklü kullanımda, ben 85kg civarındayım, yaklaşık 15kg'lik yükümle geçen sene iğgenada-kıyıköy gezisi yaptım sornsuz olarak, iki kişi yani 100kg üzeri bir yükle yazın antalyaya giden gelen insanlar da var.... Motoru sürekli olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz, ben bu hafta sonu yaklaşık 80-90km/s sabit hızla 1,5 saat kullandım en son.... Yani hava soğutmalı olmasından korkmayın ;) YBR'yi şişirmek kolay değil.

Motoru ısıtırken önce jikle ısıtın, devir 4binlere geldi mi jikleyi kapatın, devir yalaşık olarak rolanti devrine yakın bir değere düşecektir (rölanti devri 1500 devir olmalı), jikleyi kapattıktan sonra yol alabilirsiniz, jikle açık yol almayın sakın!!!

Son olarak kitapçıkta birçok sorunuzun cevabı yazıyor, motorun kitapçığını illa okuyun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jazzbass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow 250cc Chopper
    iki kişi yani 100kg üzeri bir yükle yazın antalyaya giden gelen insanlar da var.
    Ybr ile uzun yol yaparsın diyorsun yani? Hoş ybr le istanbul - ç.kale giden arkadaşların gezi yazıları vardı ama motor alma arifesinde ybr, hem fiyat hem marka hem sağlamlığı hemde servisi olarak beni oldukça cezbediyor..
    [COLOR="Red"][B]"Korkularının üzerine gidebildiğin kadar yeni birşeyler öğrenirsin."[/B][/COLOR]

kasabalı_45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeniden Yamaha Crypton-R
    herkes ybr den bahsediyor. tamam ybr de güzel alet. ama niye kimse honda titan dan bahsetmiyor sanki herkes özellikle. bu motordan çekiniyor. nedeni fiyatı mı acaba? yoksa işin içinde başka iş mi var

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    burası ybr topiği kardeşim honda titan topiği aç ordada o konuşulsun.anladınmı işin içindeki işi..
    nehirr bunu beğendi.
    B rh +(pozitif)

GazSesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arkadaslar bugun bir kurye ile konuştum,adam ortalama 120 ile gittigini 140'ı bile gordugunu soyledi.
    (ben hala 110 u geçemedim) motoru aldıktan 6 ay sonra krank bilyasını yaptırmış ve şu anda motoruda 10 kuruş yakıyormuş.ben kendisine benimkinin çok yaktığını soylemeye gittim(7-8 kuruş arası) cevabımı bi güzel aldım.
    motorumuzun hakkını verelim ve bu motorun hakkı ortalama 90 km/h dir,lutfen zorlayıpda motru eskitmeyelim

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    o kurya sallamış ortalama 120 le gitmez ybr merak etme.çok eğimliyse blki 140 ı görmüş olabilir ama.ben dün izmirden geldim.ewt motoru eskitmek zorlamak istemiyorsanız 80 km ile hiç durmadan bile istediğiniz yere gider.90 da çok bence.ben ara ara zorladım 123 km yi gördüm aydın otobanında bi düzlükte.ve ortalama 7.5k kuruş yakıyor.
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    ybr 125
    ben şimdi bakım zamanı gelmedi ama yağını değiştiricem. arkadaşlar acaba 20-50 mi koymak lazım yoksa 10-40 mı?

ya arkadaşlar ben scooterdan vazgeçiyorum yavaş yavaş bi iki şey daha deseniz ybr almaya karar vericem valla uzun yol yapıyo yük taşıyo hız yapıyo bu motor değil ya bu resmen ne desem harika bişi cidden 2bin liramı bu? bi dashaki ayın sonuna kadar vaktim var karar vermek için

bide ufak bir sroum daha var ben bisikletten başka iki tekerli araç kullanmadım yani yeni başlayanlara göre modellere bakıyordum yani scooterlara aslında nalatmak istediğim benim gibi bir acemi bu makineyi hadım edebilirmi? o kadar kolyamı?

not: azimliyimdir öğretilirse her şeyi kullanırım ...
    Kask tak!

mavibisiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar ben scooterdan vazgeçiyorum yavaş yavaş bi iki şey daha deseniz ybr almaya karar vericem valla uzun yol yapıyo yük taşıyo hız yapıyo bu motor değil ya bu resmen ne desem harika bişi cidden 2bin liramı bu? bi dashaki ayın sonuna kadar vaktim var karar vermek için

bide ufak bir sroum daha var ben bisikletten başka iki tekerli araç kullanmadım yani yeni başlayanlara göre modellere bakıyordum yani scooterlara aslında nalatmak istediğim benim gibi bir acemi bu makineyi hadım edebilirmi? o kadar kolyamı?

not: azimliyimdir öğretilirse her şeyi kullanırım ...
    Kardeş fiyat 3300 YTL civarında

evet az önce bayi ile telefonda görüştüm plaka teslim 3195 liraya geliyor
    Kask tak!

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı GazSesi adlı üyeden alıntı
    ben şimdi bakım zamanı gelmedi ama yağını değiştiricem. arkadaşlar acaba 20-50 mi koymak lazım yoksa 10-40 mı?
    şey yağı sormuştum ama

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    şey yağı sormuştum ama
    diğer motorum kt 125 için, ustam kesin konuşmuştu.
    10-40'dan başka yağ kullanmayacaksın demişti.
    ybr için de, emin olmamakla birlikte, 10-40 kullanılacağını zannediyorum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    ybr 125
    teşekkurler gurzan

ne dedın sen bırader duyamadım

arkadaslar ben ıkı gun once yamaha ybr 125 aldım ötv dahıl 12 ay taksıtle aldım.peşın fıyatı 2900 dıyorlardı otvden sonra arttı sanırım açıkcası ben plaka ruhsat dahıl 3800 e mal ettım 12 ay taksıtle senet taksıtı kredı kartı bu adam kadar koymuyor valla sımdı sen 2 mılyar dıyorsun ne alıyorsun hero puch mu

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    selam dostlar. vizeler nedeni ile uzun süre ayrı kaldım başlıktan. motorum 6000 e yanaştı, biraz fazla kullanıyorum sanırım. ön tekerim patladı bikaç hafta önce onun dışında hiçbir sorun yok. olacağınıda sanmıyorum. verdiğim paranın fazlasıyla karşılığını verdiğine inanıyorum. lastiklere de alıştım artık (biraz geç oldu ya). 120 - 140km hızları bırakın arkadaşlar bu motorla o hızlar yapılmaz. 90km neyinize yetmiyor. yeni alan herkese hayırlı olsun. kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğimle.
    ps: bu arada bahsettiğim depo doldurma işini deneyen oldumu

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    evet az önce bayi ile telefonda görüştüm plaka teslim 3195 liraya geliyor
    merhaba.
    ben motoru anahtar teslim 3050 YTL'ye aldım.
    biraz daha araştırın dedim.
    yan ayaklık 20 ytl, koruma demiri 30 ytl verdim.
    yani bana toplamda 3100 YTL ye geldi.
    bir de aldığımda depoyu fulledim. fulledikten sonra çeyrek depo azaldı ve 135 km yol yapmış durumdayım. bu da hesaplarıma göre 5 kuruş yapıyo. oldukça iyi şimdilik
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    ilk zamanlar bende 5 kuruş civarında yakıyodum ama zamanla yükseldi baya. 2.6 litreye kadar çıktı ve sabit uzun süredir. motora alıştıkça daha fazla yüklenmeye başlıyo insan ondan sanırım.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    şey yağı sormuştum ama
    Motosiklet tamircisi Hondalara 20 - 50 yağ koyuyor, Neden 10 - 40 değil dedim?
    12 yıldır tütün şirketinin motor servis işini yaptığını, hiç yağdan kaynaklanan sorun yaşamadığını söyledi.
    Acaba 10 - 40 koyup da fazla para mı ödüyoruz diye de düşünmedim değil.
    Teknik klavuzunu tekrar okumak gerek, unuttuk.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Alıntı lespaul_84 adlı üyeden alıntı
    merhaba.
    ben motoru anahtar teslim 3050 YTL'ye aldım.
    biraz daha araştırın dedim.
    yan ayaklık 20 ytl, koruma demiri 30 ytl verdim.
    yani bana toplamda 3100 YTL ye geldi.
    bir de aldığımda depoyu fulledim. fulledikten sonra çeyrek depo azaldı ve 135 km yol yapmış durumdayım. bu da hesaplarıma göre 5 kuruş yapıyo. oldukça iyi şimdilik
    hmm anladım ben maslak bayisine telefon ettim bayan çok nazikti bana 3195 plaka teslim dedi koruma demiri ne menem bişey gereklimi? birde çeyrek depo olayını pek kavrıyamadım bu yedek depo olayımı? fulledikten sonra azalıyor tabi ilk seferde peki bu yedeğe otomatikmi geçiyor? çünkü küçükken bi abimizde mz vardı eliyle bişeyler yapıp geçiriyordu
    Kask tak!

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    ybr lerde şöle bişi var(en azından benimki öle) depoyu fulledikten sonra 150 km falan full depo gösteriyo sonra azalmaya başlıyo.yarının altına düştüğü zamanda daha hızlı düşmeye başlıyo yani tam orantılı değil anlıyacağınız.ondan dolayı ilk 135 km de 5 ykr yaktığını anlıyamazsınız diyorum ben...
    B rh +(pozitif)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler