Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar
    motorum ybr 125 esd 2014 ve 1200 km'de soruma geleyim.Daha ilk bakımı yapılmadı.Motoru yarım saat kadar 90-100 gibi hızlarda kullandığımda motordan inice gidon'daki titreşimi hissediyorum.Parmaklara uyuşukluk hissi veriyor bu normal midir ? yoksa rodaj yağının bir etkisi midir ?
    ayaklıklarda hafif bir titreşim var bu normal midir ?

bir de dip gaz yaptıgımda motor dip gaza cevap vermiyor pek 4/3 gaz yaptıgımdan fazla gitmiyor dip gaz yaptığımda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar
    motorum ybr 125 esd 2014 ve 1200 km'de soruma geleyim.Daha ilk bakımı yapılmadı.Motoru yarım saat kadar 90-100 gibi hızlarda kullandığımda motordan inice gidon'daki titreşimi hissediyorum.Parmaklara uyuşukluk hissi veriyor bu normal midir ? yoksa rodaj yağının bir etkisi midir ?

bir de dip gaz yaptıgımda motor dip gaza cevap vermiyor pek 4/3 gaz yaptıgımdan fazla gitmiyor dip gaz yaptığımda.
    İlk bakım derken 500 bakımını yaptirmadiniz mi yaptirmadiysaniz ve motor hala gidiyorsa yukarıdaki patron tarafından bayağı seviliyosunuz hemen servise gidin şanslısınız motora bişey olmamış 500 de 1000 de bakıma götürülmesi gerekiyor benim YBRde de dip gaz aynı durumda bi yerden sonra gazı çevirmenin bi anlamı kalmıyor daha ötesine geçmiyo

Arkadaşlar merhaba çok basit bir soru sorucam komik gelebilir ) ybr 125 esd 2011 sahibiyim lakin ben bunun jiklesini bulamadım karbüratörün orda olduğunu öğrendim aradım taradım elledim belledim yok bulamadım bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim saygılar

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı curiosity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba çok basit bir soru sorucam komik gelebilir ) ybr 125 esd 2011 sahibiyim lakin ben bunun jiklesini bulamadım karbüratörün orda olduğunu öğrendim aradım taradım elledim belledim yok bulamadım bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim saygılar
    motorun sol tarafına geç, karbüratörün oraya bak, sana doğru bakan küçük bir demir göreceksin, elle konrol et , aşağı yukarı oynuyorsa o jikledir. En yukarda kapalı konumda oluyor, aşağı indirince açık.

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun sol tarafına geç, karbüratörün oraya bak, sana doğru bakan küçük bir demir göreceksin, elle konrol et , aşağı yukarı oynuyorsa o jikledir. En yukarda kapalı konumda oluyor, aşağı indirince açık.

hocam bulamadım öyle bir şey sadece çivi gibi hep aşağıda duran bir parça var yukarı çekince çakmak sesi geliyor buji galiba o salağa anlatır gibi anlatın hocam hiç alınmam bir jikleyi bulamadım kaç gündür

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Fotoda görünen taraf değil karbüratör diğer taraftadır. Metal tahmini 5-6 cm uzunluğunda motorun yan tarafına paralel değil dik uzanan demir parçası.

Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoda görünen taraf değil karbüratör diğer taraftadır. Metal tahmini 5-6 cm uzunluğunda motorun yan tarafına paralel değil dik uzanan demir parçası.

hocam nerede burda tam olarak

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...b72d050b42330f

hocam bulamadım öyle bir şey sadece çivi gibi hep aşağıda duran bir parça var yukarı çekince çakmak sesi geliyor buji galiba o salağa anlatır gibi anlatın hocam hiç alınmam bir jikleyi bulamadım kaç gündür
    estağfullah kardeşim,

okla gösterdiğim doğrultuda, resimde görünmeyen yerde kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

burası

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estağfullah kardeşim,
    http://i.hizliresim.com/ZDGR3Z.jpg
    okla gösterdiğim doğrultuda, resimde görünmeyen yerde kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

burası
    http://i.hizliresim.com/yMb9Jj.jpg
    hocam affınıza sığınarak tam olarak attığınız yerin resmini çektim yakından fakat yok yada ben bulamıyorum jikleyi mi söktüler nedir

kardeşim bu işaretlediğim yerde kafalı bi sarı vida gibi bişey var, jikle orda olacaktı, senin motorda yok, mutemelen düşmüş ve önceki sahibi ilgilenmemiş.

evet hocam öyle olmuş galiba o şeyi de yukarı çekiyorum geliyor ama sabit kalmıyor jikleyi o sanıyordum bende çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için allah razı olsun

evet hocam öyle olmuş galiba o şeyi de yukarı çekiyorum geliyor ama sabit kalmıyor jikleyi o sanıyordum bende çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için allah razı olsun
    rica ederim kardeşim faydalı olabildiysem ne mutlu bana,
    jikle o aslında, motorunda jikle var fakat jikleyi açmaya yarayan küçük kol yok. ucuz bişeydir taktırınca rahatça jikleyi açarsın.o vidayı yukarı çektiğinde jikle açık olur
    . jikle açıkken motor ısındıkdan sonra stop ettirir, yakıtın artar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr esd 125
    Alıntı yamaha97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakım derken 500 bakımını yaptirmadiniz mi yaptirmadiysaniz ve motor hala gidiyorsa yukarıdaki patron tarafından bayağı seviliyosunuz hemen servise gidin şanslısınız motora bişey olmamış 500 de 1000 de bakıma götürülmesi gerekiyor benim YBRde de dip gaz aynı durumda bi yerden sonra gazı çevirmenin bi anlamı kalmıyor daha ötesine geçmiyo
    500 de bir bakımı yok, servise özellikle sormuştum kitapçığında da yazmıyor. Siz nerden duydunuz?

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar

Alıntı ruthsims adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 de bir bakımı yok, servise özellikle sormuştum kitapçığında da yazmıyor. Siz nerden duydunuz?
    1000 km'ye kadar ilk bakımını yaptırmanız gerekiyordu. Kitapçıkta bu şekilde belirtilmiş. Dip gaz-yarım saat 100 km hızda yağı değiştirmeden sürdüğünüzde motor ömründen yersiniz.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba 2011 esd sahibiyim 31binde subab ayarı istiyordu artık fakat egzos ve emme kapaklarını söktüm ardından solda vitesin üzerinde ki düz tornavida ağızlı somunu söküp ordan ayarını yapıcam fakat 3 çizgi var ve iki adette boşluk var biri dar diğeri geniş hangisiyle hizalamam gerek.

500 bakımı yok diye biliyorum.Motorumun yağını kendim değiştirmeyi düşünüyorum.Garanti kapsamından sanıyorum ki çıkacak.Bir sorum daha var.Motoru 1 saat kadar dip gaz kullandım belki daha fazla olmuş da olabilir motor sonrasında 100'ü geçmekte oldukça zorlandı.Rölanti devri 1.500 'e çıktı. ve rampalarda çekişi düştü.90 ve 100 arasında hızımı korumakta oldukça zorlandım.Sizce bunun sebebi ne olabilir ?

Bana aldığımız yerden 500 de gel dedi gittim yağ değiştirdi arka tekerleği filan sökmüş vidaları kontrol etti 30 lira para aldı toplamda yalan mı attı acaba kusura bakmayın yanlış bilgi için özür dilerim

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    merhaba arkdaşlar

ebaydan yanlış gelen manetşer için link açmıştım. almayı düşünen varsa mesaj atabilirle bana

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...0786017/detay/

Şahsımda da Ybr 125 va.Geçen sene aldım.şu an 800 kkm civarındayım.500 kmde (motul 10/40) ile yağ değiştirdim iyi de oldu sanki geçişler eskisine göre rahatladı.

Bir Kaç Sorunum Var...

1- Bir çok kimse 400-450 km civarı menzilden bahsederken benim motorla 250-280 km anca gidiyorum full depo ile.
    2- Blok soğuk iken zor gaz yiyor hemen stop'a çekiyor.Jikle ilede ısıtsam az ısıtma yetmiyor bayağı bir ısınması lazım.
    forumda Karbüratör hava ayarı vidasından bahsettiler ve o vida ile uğraştım şimdide sanki rölanti değişti.anlayamadım.bu vidanın ayarını nasıl yapabilirim.bu yakıtımı etkiler mi.?

merhaba hocam mont güzelmiş acaba marka model öğrenebilirmiyim ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler