Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, kaza sana geliyorum demiş be abi. Yapılmayacak iş yapmışsın ama neyse ki hala kalıcı bir problemin olmadan devam edebileceksin.

Selçuk abi bu uzun camın orijinali var sanırım ama gelin değil, böyle kaynana saçı gibi

http://image5.sahibinden.com/photos/...26609915op.jpg

Orijinal değil galiba, birleşim noktaları çok açıkta.
    Evet Hakan ben canlısını gördüm aradakı bosluklar çok sırıtıyor.
    Fakat rüzgarı kesmesi yokuşta deviri düşürmesi falan bunun önüne geçiyormuş.
    Bilmiyorum daha dolaşmadım etrafı bakacağım orjinalı 100TL civarı bunlar gibi ince plastik değil kalın sağlam duruyor.
    bakacağız durumlara yarın cuma uygunum paslaşalım ben Hero 3 aldım kaska güzel izmiri çeke çeke takılırız.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadailar ara boru olan varmı elinde boğazdan uymuyor shark egsoz varda bulamıyorum ?

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Arkadaşlar merhaba
    Ybr 125 esd var elımde 2 yıldır kullanıyorum bu aralarda ozellıkle bayır cıkarken yada motrda ıkıncı kısı varken bi şangırtı gelıyor , sesın geldıgı yer galıba sağ orta kısım , daha once boyle bır sorunla karsılasan arkadaslar varmı aramızda . Bı tamırcı once arka lastık te bulunan burc yataklarından geldgını soyledı ama bence ses o kısımdan gelmıyor motr ıkı ayak ustunde oldugunda da herhangı bır ses gelmıyor sorunu cozemedım yardımcı olurmusnz acaba debrıyajdan gelıyıor olabılırmı tam kavrama esnasında ses yapıyor cunku ?

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, ybr için jant şeridi tavsiyelerinizi istiyorum.
    Kendim alıp plastik aparatı ile çekmeyi denedim, hiç iyi olmadı. buruşukluklar var hep.
    Yağmurda karda her koşulda motora binen biri olduğum için dayanıklı, uzun ömürlü ve fabrika çıkışı jant şeritli olan motorlardaki gibi hatasız yapışacak bişey olsun.
    Var mıdır böyle bişey ?

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar dün bolu ve düzce yamaha bayilerine gittim, ellerinde birtek beyaz 2014 model ybr var 2015 modeller hala türkiyeye gelmemiş haziran bitiyor, ne zaman gelir bilgisi olan var mı ? sahibindende 2015 model diye satılan motorlar gerçeği yansıtmıyor sanırım. tşkler

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Arkadaşlar cümleten hayırlı günler,

Ybr ile Cbf arasından birini seçeceğim ama öncelikle test etmem gerekiyor. İstanbul'da oturuyorum, buluşup motorunu sürücü ve artçı olarak 10-15 dk deneyebileceğim kimse varmı? Ücretini karşılayabilirim veya iftar vs. yapabiliriz.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Evet Sayın arkadaşlar
    YBRnın direksiyon sorununu çözdük. Motorun Ön Direksiyon içinde bulunan Rulmanlar Su almış resmen. İçinde bulunan Bilyalar Çalışmaz hale gelmiş ve gres yağı resmen bi çamura dönüşmüş. Bilyaları Pas sökücü içi temizledik. Sanarsın Kan gibi aktı. Neyse ki Alt Üst Yatak ve Bilayaları değiştirdik. Ve müthiş kıvraklaştı. YBR ile olan aşkımız tazelendi.

evet arkadaslar bende 2. el mavi ybr aldim 8300 km de aldim baska sehirden almistim 4saatlik yaklasik 350 400 km surduk ben almadan once adam bakima vermis yani bakimdan cikmis ben aldim getirdim 400 km boyunca simdi ilk ybr motorum olucak bi sorum var
    sanki bana ybr yuksek gibi geldi bunu alcaltabilirmiyiz ben cok havada gibi duruyorum hissediyorum boy 180cm kilo 65
    düşürmek istiyorum alt motor kisminin ustundeki siyah kanat gibi seyin altinda anahtar deligi var anahtar soktum oraya ama o parca cok zor cikti altnda galiba ruhsat icin yer varmis ama anahtar bile yamuldu cikmasi ayri dert takmasi bi ayri dert ruhsati daha uygun nereye koyabilirim tsklerr

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaslar bende 2. el mavi ybr aldim 8300 km de aldim baska sehirden almistim 4saatlik yaklasik 350 400 km surduk ben almadan once adam bakima vermis yani bakimdan cikmis ben aldim getirdim 400 km boyunca simdi ilk ybr motorum olucak bi sorum var
    sanki bana ybr yuksek gibi geldi bunu alcaltabilirmiyiz ben cok havada gibi duruyorum hissediyorum boy 180cm kilo 65
    düşürmek istiyorum alt motor kisminin ustundeki siyah kanat gibi seyin altinda anahtar deligi var anahtar soktum oraya ama o parca cok zor cikti altnda galiba ruhsat icin yer varmis ama anahtar bile yamuldu cikmasi ayri dert takmasi bi ayri dert ruhsati daha uygun nereye koyabilirim tsklerr
    Bi kaç cm daha alçaltabilirsin arka amortisör değişmesi gerekir bu şekilde kullanırım dersen.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı mstfatmca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://imageshack.com/a/img538/5042/HgO6jp.jpg

gösterge ampüllerini 8ledli t10 la değiştirdim.
    Devir saati muazzam oldu ama hız göstergesinin 100 120 140 civarları karanlık kaldı.
    Acaba benzin göstergesindeki ufak ampul mü aydınlatıyo karanlık kısımları bilen eden deneyen var mı?
    Benim göstergedeki bazı bölgeler karanlık kalıyor, muhtemelen ampullerden birkaçı gidik. Nerden aldın, nasıl taktın detaylı paylaşabilir misin?
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

mstfatmca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim göstergedeki bazı bölgeler karanlık kalıyor, muhtemelen ampullerden birkaçı gidik. Nerden aldın, nasıl taktın detaylı paylaşabilir misin?
    Usta sanayiden dipsiz t10 led aldim 2tane motorun kafayi komple soktum farla birlikte, gostergenin altindada iki uc vida var. Onlarida actim direk taktim ampulleri topladim. Cok basit bi islem fakat hiz gostergesinin bi kismi karanlik kaliyo ona cozum bulamadim, benzin gostergesi icinde dipsiz t5led aldim.fotografta takili degil ama sonradan taktim benzin gostergesininkini
    miginfly bunu beğendi.

850 km de ybr esd sahibiyim depoyu fulledim tripmetreyi açtım şu an benzin göstergesi "e" nin neredeyse üstüne geldi ama sadece 350 km gezdim rodajda oldugu için biraz fazla yakıyor olabilir ama bu değerler berbat rodajdan çıksa 400 km gider bide o 350 kmde hiç yüksek hız yapmadım neden bu kadar çok yiyor acaba jikle bile kullanmadim birde benzin göstergesinde benzinin bittiğini gösterdiğinde yedek depoya geçebilirim yoksa benzin gostergesinde bitince yedek depoda bitmis mi olur

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el ybr satışları neden arttı acaba? Satan satana.
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı mstfatmca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta sanayiden dipsiz t10 led aldim 2tane motorun kafayi komple soktum farla birlikte, gostergenin altindada iki uc vida var. Onlarida actim direk taktim ampulleri topladim. Cok basit bi islem fakat hiz gostergesinin bi kismi karanlik kaliyo ona cozum bulamadim, benzin gostergesi icinde dipsiz t5led aldim.fotografta takili degil ama sonradan taktim benzin gostergesininkini
    Yani aldığın ledler eski ampulleri çıkarınca direkt uyuyor? Yarın dışarı çıkarsam alabilirim, gece sıkıntı oluyor.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    arkadaşlar balataları orijinal yamaha balatasıyla yenilettim serviste. frenler tutmadı bi süre. alışma sürecindendir diye bekledim. 300 km oldu hala tutmuyo frenler. söküp temizledim tozları falan. tam tutmaya başladı. fakat son iki gündür hidrolik seviyesi de düştü. frenler tutuyo yine ama manet daha dipteyken. bilgisi olan yardım ederse sevinirim

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar balataları orijinal yamaha balatasıyla yenilettim serviste. frenler tutmadı bi süre. alışma sürecindendir diye bekledim. 300 km oldu hala tutmuyo frenler. söküp temizledim tozları falan. tam tutmaya başladı. fakat son iki gündür hidrolik seviyesi de düştü. frenler tutuyo yine ama manet daha dipteyken. bilgisi olan yardım ederse sevinirim
    Hidrolik içerisine hava aldırmışlardır tek sebep bu. Servise tekrar götür yaptığınız iş bu çözün de. Kendim çözerim dersen de; Önce yağ haznesini ağzına kadar dot3 yada dot4 yağ ilave et kapağını sıkıca kapa. Sonra manetle pompalama yap hızlı hızlı manet içerideki havayı aşağıdaki tahliye somununa itecek bu şekilde. Sıkılı tutarak tahliye somununu gevşet hava çıkınca tekrar sık-Maneti bırak tekrar sık-Somunu gevşet tekrar sık. Böyle içerideki havayı tahliye edebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Bu arada ön balatalara ne kadar ödedin?
    hfz61 bunu beğendi.

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik içerisine hava aldırmışlardır tek sebep bu. Servise tekrar götür yaptığınız iş bu çözün de. Kendim çözerim dersen de; Önce yağ haznesini ağzına kadar dot3 yada dot4 yağ ilave et kapağını sıkıca kapa. Sonra manetle pompalama yap hızlı hızlı manet içerideki havayı aşağıdaki tahliye somununa itecek bu şekilde. Sıkılı tutarak tahliye somununu gevşet hava çıkınca tekrar sık-Maneti bırak tekrar sık-Somunu gevşet tekrar sık. Böyle içerideki havayı tahliye edebilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Bu arada ön balatalara ne kadar ödedin?
    işçilik almadılar Yıldız Ticaret ümraniye'de 60 lira ödedim.

efeadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    arkadaslar cok sevdıgım motorumu dugun masraflarına katkı olsun dıye satıyorum..buraya da yazmak ıstedım belkı bırıne lazım olur veya almak ıster dıye.. herseyıne kefilim tamamen masrafsız sorunsuzdur..iletişim numarası ılan da mevcut..tekerınız düz bassın

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2006-ybr-sorunsuz-220030437/detay/

Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işçilik almadılar Yıldız Ticaret ümraniye'de 60 lira ödedim.
    Çokmuş, yan sanayi kullancam büyük ihtimal. Yapacak bişey yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler