Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhabalar. bende o soruyu sorayım o zaman ybr mi cbf mi?
    gecen 2 yıl önce de derdim buydu şimdide . işin içinden çıkamadım bende fiddle 125 aldım. öyle denk geldi bi şekilde. 1,5 yıldır kullanıyorum.. daha ekonomik olacağı için cbf ya da ybr düşünüyorum. hayatımda kullandığım ilk ve tek motorum fiddle hiç vitesli motor kullanmadım.. ybr her zaman öndeydi cbf den cbfin tipini hiç beğenmiyordum çok uzun yamuk garip geliyordu.ybr nin koltuğuna hiç oturmadım ama geçenlerde denk geldi cbfnin üsütüne oturdum o gunden beri cbf hayalini kuruyorum cbf son düzlüğe girerken boy farkıyla öne geçiyor (görsellik ve biraz büyük olmasından , hissettirdiği garip duygudan dolayı) ekonomi kısmını düşündüğümde cbfe göre ybrnin daha ekonomik olduğunu düşünmekteyim hem fiyatı hemde parçaları. yıllardır tam olarak cevabı verılebılmıs bır soru degıl tabıkı. insanlar cbf ciler ve ybr ciler olarak ikiye ayrılmakta ama insan yinede sormadan edemiyor. artıları eksileri kime göre neye göre bu soruya 9594154321546588 kere cevap vericek olanlara çok teşekkürler vermeyenlerınde canı sağolsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı izmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. bende o soruyu sorayım o zaman ybr mi cbf mi?
    gecen 2 yıl önce de derdim buydu şimdide . işin içinden çıkamadım bende fiddle 125 aldım. öyle denk geldi bi şekilde. 1,5 yıldır kullanıyorum.. daha ekonomik olacağı için cbf ya da ybr düşünüyorum. hayatımda kullandığım ilk ve tek motorum fiddle hiç vitesli motor kullanmadım.. ybr her zaman öndeydi cbf den cbfin tipini hiç beğenmiyordum çok uzun yamuk garip geliyordu.ybr nin koltuğuna hiç oturmadım ama geçenlerde denk geldi cbfnin üsütüne oturdum o gunden beri cbf hayalini kuruyorum cbf son düzlüğe girerken boy farkıyla öne geçiyor (görsellik ve biraz büyük olmasından , hissettirdiği garip duygudan dolayı) ekonomi kısmını düşündüğümde cbfe göre ybrnin daha ekonomik olduğunu düşünmekteyim hem fiyatı hemde parçaları. yıllardır tam olarak cevabı verılebılmıs bır soru degıl tabıkı. insanlar cbf ciler ve ybr ciler olarak ikiye ayrılmakta ama insan yinede sormadan edemiyor. artıları eksileri kime göre neye göre bu soruya 9594154321546588 kere cevap vericek olanlara çok teşekkürler vermeyenlerınde canı sağolsun
    özetle ybr 125 daha kaliteli, honda cbf 150 daha konforlu. ybr 125 kalite notu 8/10 cbf 6/10, konfor ybr 7/10, cbf 9/10. güçleri aynı sayılır.

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özetle ybr 125 daha kaliteli, honda cbf 150 daha konforlu. ybr 125 kalite notu 8/10 cbf 6/10, konfor ybr 7/10, cbf 9/10. güçleri aynı sayılır.
    konfordan kasıt nasıl bir konfor? biri 150cc biri 125cc güçleri aynı olduğu söyleniyor ama nasıl oluyor bu aynılık. birde sıfır almaya kalkıldığında 750 tl fark var arasında :S sizin tercihiniz hangisi ve neden?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı izmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konfordan kasıt nasıl bir konfor? biri 150cc biri 125cc güçleri aynı olduğu söyleniyor ama nasıl oluyor bu aynılık. birde sıfır almaya kalkıldığında 750 tl fark var arasında :S sizin tercihiniz hangisi ve neden?
    Mesela ybr'nin rahat rahat gideceği hız max 80 km/h. Üstü hızlar bence keyif vermiyor. Ama cbf 90 km/h ile giderken bile konforlu. Neticede iki motosiklette kendi kategorisinde kendini ispatlamış motorlar. İkiside pişman etmez,tamirci ile dost yapmaz. Ben imkanınız varsa 250 cc ile devam etmenizi öneririm. Bi müddet sonra Ybr'de kullansanız,Cbf'de kullansanız yetmeyecek,daha çok güç ve tork isteyeceksiniz

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    [QUOTE=Uğur Ak;3312580]30.000'i devirdik geçen gün.

30.000 bakımı olaral subap ayarı,hava filtresi,buji değişikliği,zincir ayarı,tellerin yağlanması bakımlarını yapıyoruz. Başka önereceğiniz bi bakım var mıdır?[COLOR="Silver"]

Uğur bey iyi akşamlar sizin yakıtı azaltacağız.Karbüratör tamir kiti alın.Komple değiştirin.Şamandıranın üzerindeki pimi kontrol edin.
    YBR SÜVARİSİ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

[QUOTE=asuvara;3313776]
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30.000'i devirdik geçen gün.

30.000 bakımı olaral subap ayarı,hava filtresi,buji değişikliği,zincir ayarı,tellerin yağlanması bakımlarını yapıyoruz. Başka önereceğiniz bi bakım var mıdır?[COLOR="Silver"]

Uğur bey iyi akşamlar sizin yakıtı azaltacağız.Karbüratör tamir kiti alın.Komple değiştirin.Şamandıranın üzerindeki pimi kontrol edin.
    Tesekkür ederim sayın Asuvara. Bugun bakımı yaptık. Hava filtresi değişti,egzoz subabı biraz sıkıymıs,normal ayarına getirdik. Şayet bu yapılanlardan sonra da düşmezse sizin önerinizi deneyeceğim,sağolun.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    şamandıranın üzerinde bir pim var üç konumu var.Şimdi hatırlamıyorum hatırlayan arkadaşlar yazsınlar yakıt optimumu için normal pozisyonu nedir.

immortall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 2004 /mobylette 47 tek sekman
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela ybr'nin rahat rahat gideceği hız max 80 km/h. Üstü hızlar bence keyif vermiyor. Ama cbf 90 km/h ile giderken bile konforlu. Neticede iki motosiklette kendi kategorisinde kendini ispatlamış motorlar. İkiside pişman etmez,tamirci ile dost yapmaz. Ben imkanınız varsa 250 cc ile devam etmenizi öneririm. Bi müddet sonra Ybr'de kullansanız,Cbf'de kullansanız yetmeyecek,daha çok güç ve tork isteyeceksiniz
    ybr tat vermez demişsiniz 80 den sonra hangi modelleri için geçerli. ben ilk olarak 2004 e bindim çok zevk aldım daha sonra 2006 2008 2011 e bindim ama 2004 ün konforunu tutmadı ve daha sonrada uzun aramalardan sonra bi tane 2004 buldum ve aldım hala kullanıyorum arkadaşlarım benim ybr ye binince kendi ybr lerine binmek istemiyorlar.... açıkçası konfor istiyorsan temiz bi tane 2004 bulman gerekir...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı immortall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr tat vermez demişsiniz 80 den sonra hangi modelleri için geçerli. ben ilk olarak 2004 e bindim çok zevk aldım daha sonra 2006 2008 2011 e bindim ama 2004 ün konforunu tutmadı ve daha sonrada uzun aramalardan sonra bi tane 2004 buldum ve aldım hala kullanıyorum arkadaşlarım benim ybr ye binince kendi ybr lerine binmek istemiyorlar.... açıkçası konfor istiyorsan temiz bi tane 2004 bulman gerekir...
    Ben 2006 ve 2013 modellerini kullandım. Açıkcası 80 km/h'den sonra hem aldığı rüzgar hemde sollama performansı açısından keyif vermiyor. Gerçi 125 cc makineden ne bekliyorsam

2004 model sanırım 12 hp'idi. 2 hp deyip geçmemek lazım, max sağlıklı stabil gidiş hızını en az 10 km fark ettirir.

Motosikleti
    2 beygir küçük bi fark gibi ama gerçekten çok farkediyo beni daha geçen 2006 ve üst modelleri görmedim kilo olarak biraz fazla olsam da...)
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

2 beygir küçük bi fark gibi ama gerçekten çok farkediyo beni daha geçen 2006 ve üst modelleri görmedim kilo olarak biraz fazla olsam da...)
    Evet kesinlikle haklısınız o konuda.
    immortall bunu beğendi.

Motosikleti
    geçen yaz pek uslu durmadım piston büyüttüm 150cc ye çıkarttım herkes yağ yakarsın motordan ses gelir dediler ama hiçbir sıkıntı yaşamadım yapan ustamızda garantili yaptı motorumuzun şanı yürüdü arkamdakilere yan aynalardan bile bakmaz oldum çünkü yetişemiyorlar...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    2004 modellerin farklı olan yeri karbüratörü değil mi?

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün itibariyle Ybrmi satıp wolf almış bulunmaktayım. Allah herkese gönlündekini nasip etsin. http://i.hizliresim.com/LPda40.jpg
    Şükrü hocam hayırlısı olsun kavuşmuşun motoruna kazasız belasız..

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Serviste yamalube 10w40 full sentetik yağ var.1000km bakımı için uygunmudur? 10w40mineral,10w40 yarı sentetik ve 10w40tam sentetik var,birde 15w50tam sentetik var.Hangisinden koydurmak gerekir?

Motosikleti
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2004 modellerin farklı olan yeri karbüratörü değil mi?
    sadece karbüratör değil krank beyin sargı bile farklı mesela 2004 krankı sadece 2004e uyumlu başka üst modellere takılamıyor beyindeki fark ise kesici yok devir 12 bin e kadar çıkabiliyor üst kapaktada biraz fark var ama net olarak bilmiyorum farkını sanırım ekzantrik...

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste yamalube 10w40 full sentetik yağ var.1000km bakımı için uygunmudur? 10w40mineral,10w40 yarı sentetik ve 10w40tam sentetik var,birde 15w50tam sentetik var.Hangisinden koydurmak gerekir?
    Yamalube de iyidir, kullanabilirsin ama paraya kıyarım dersen daha kaliteli yağlarda koyabilirsin.
    Bursa fazla sıcak bir yer değil 10w 40 kullanmalısın çok sıcak yerlerde bir kalın yağ kullananlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

sadece karbüratör değil krank beyin sargı bile farklı mesela 2004 krankı sadece 2004e uyumlu başka üst modellere takılamıyor beyindeki fark ise kesici yok devir 12 bin e kadar çıkabiliyor üst kapaktada biraz fark var ama net olarak bilmiyorum farkını sanırım ekzantrik...
    Üst motorda önemli bir değişiklik yok sanırım, büyük ihtimal 2 hp fark karbüratörden kaynaklanıyor, esd kullanıp eski karbüratör taktırıp memnun olanlar vardı.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Üst motorda önemli bir değişiklik yok sanırım, büyük ihtimal 2 hp fark karbüratörden kaynaklanıyor, esd kullanıp eski karbüratör taktırıp memnun olanlar vardı.[/QUOTE]
    .....................

beyin farkı var bide kesiciye erken girmiyo istediğin kadar ilk viteslerde sıkıştırabiliyorsun tabiki karbüratör farkı var ama krank farklılığı da var en basitinden kranklar birbirine uymuyo....

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Üst motorda önemli bir değişiklik yok sanırım, büyük ihtimal 2 hp fark karbüratörden kaynaklanıyor, esd kullanıp eski karbüratör taktırıp memnun olanlar vardı.
    .....................

beyin farkı var bide kesiciye erken girmiyo istediğin kadar ilk viteslerde sıkıştırabiliyorsun tabiki karbüratör farkı var ama krank farklılığı da var en basitinden kranklar birbirine uymuyo....[/QUOTE]

Kesici olayıyla alakası olamaz, bizimki 7800 devirde veriyor tam gücü devir arttıkça düşüyor, yani devirle alakası yok, mantıklı olan karbüratör ve beyin değişikse farklı bir ateşleme haritası var demek ki?

Harbiden ne boş şeylere kafa yoruyoruz haa elin uzak doğulusu ne motorlara bedavaya biniyor biz nelerle uğraşıyoruz.

Yamaha fazer 16,
    14 hp 0-60 5.28 sn, rtr 160 15.4 hp 0-60 5.27 sn ivmelenmesi aynı, tip on numara.

Motosikleti
    gönül ister en küçük olarak bunlara binmek ama malum ülkemizde gümrük denen bi olay var gümrükte alınan vergi kat kat olmasa inan en aşağı binilecek motor r6 olurdu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler