Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    En kısa zamanda yaptırıcam o zaman. Peki yaptırmassam ne gibi sorunlar oluşabilir sübab ayarını. ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kısa zamanda yaptırıcam o zaman. Peki yaptırmassam ne gibi sorunlar oluşabilir sübab ayarını. ?
    Sabahları geç çalışma, kolay stop etme problemleri ,yakıt tüketimi artışı ve performansta kayıp,aşırı ısınma ve sıkışma giderek sorun büyür taki motor sizlere ömür..
    Samet Özkan bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

İlk ybr 125 im 2007 model 48.500 de satmıştım..içimden geldi attım..

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Keşke ön fren çift piston kaliper olsaydı.Sanki biraz zayıf gibime geldi.Gerçi bir önceki motorum yamaha x city 250 idi o cift piston kaliperdi onunda ön frenini beğenmiyordum.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabahları geç çalışma, kolay stop etme problemleri ,yakıt tüketimi artışı ve performansta kayıp,aşırı ısınma ve sıkışma giderek sorun büyür taki motor sizlere ömür..
    Sabahları dediğin gibi geç çalışıyor. Çalıştıktan sonra yola çıkıyorum 100 metre gitmeden ilk lambalarda stop ediyor. Bunu hemen yaptırıcam o zaman teşekkür ederim bilgi için
    Kaza Anında Seni Korur !

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Sabahları dediğin gibi geç çalışıyor. Çalıştıktan sonra yola çıkıyorum 100 metre gitmeden ilk lambalarda stop ediyor. Bunu hemen yaptırıcam o zaman teşekkür ederim bilgi için
    YBR 125 in zor çalışma ve stop etme kronik bi hastalık sorun edicek birşey değil..rölentisini alışana kadar biraz yükseltin sabahlarıda tamamen ısınmadan hareket ettirmeyin..

Ayrıca motor elden ayaktan düşmediği sürece sübap ayarı yaptırmanıza gerek yok..Ayar isteyen bi motor değil..
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Sadece çalıştırma problemi varsa,o zaten bütün Ybr'lerde var.Çekişte problem var mı ?
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Sadece çalıştırma problemi varsa,o zaten bütün Ybr'lerde var.Çekişte problem var mı ?
    225.000 yazıyla ikiyüzyirmibeşbin km yol yaptım aynı blokla daha sabahları çalıştıramadığımı hatırlamıyorum. sadece kar yağdığında zorlanıyor ama çalışmamazlık değil . çalışır her türlü. ybr bu boru değil. 2-3 beygir eksiği dışında kusursuz makine.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    225.000 yazıyla ikiyüzyirmibeşbin km yol yaptım aynı blokla daha sabahları çalıştıramadığımı hatırlamıyorum. sadece kar yağdığında zorlanıyor ama çalışmamazlık değil . çalışır her türlü. ybr bu boru değil. 2-3 beygir eksiği dışında kusursuz makine.
    Çalışıyor abi haklısında ısınmadımı hemen stop ediyor,aynısı benim Ybr'de de vardı..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Kawasaki Kle 500
    Selamünaleyküm beyler...
    2013 Ybr125 için yan ve arka çanta demiri lazım... yan ve arka çanta bağlama demirleri ayrı ayrı mı ikisi bir mi? İstanbul da nereden bulabilirim uygun fiyatlı??
    Yaza doğru 5000-6000 km lik bi tur yapacam nasipse,,, şimdiden lazım olacak şeyleri ayarlamak istiyorum,,, selesi biraz sert onu değiştirecem, 3 lü çanta seti lazım arkaya bi givi-kappa vs çanta, yanlara da bağlantı demirine bağlayabileceğim bez çanta düşünüyorum...

Ayrıca ybr'yi küçük görüp ezmeye çalışan yaratıklara karşı gece gündüz görünürlük sağlaması için ön ve arkaya ikili çakarlı(fazla elektirik sistemini zorlamayacak) led'li far nereden bulabilirim...

Yardımlarınızı bekliyorum...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Motorunu satmayi dusunen var mi arkadaslar temiz ybr almayi dusunuyorum sehir icinde kullanmak icin

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nisan 15 gibi banada adana hatay osmaniye civarında 3250 civarı bir ybr lazım satmayı düşünen olursa kaparo falan verebilirim o tarihte almak üzere 2011 model ve üstü 20000 km yi geçmemiş olursa iyi olur

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Çekişte herhangi bir problem yok sadece ateşlemede sorun yaşıyorum. 2-3 gün kontak açmıyorum, 3. gün sonunda açıyorum jikle ile ısıtıyorum gaz yemiyor uzun aralıklarla çalıştırmadıgım zaman.
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Çekişte herhangi bir problem yok sadece ateşlemede sorun yaşıyorum. 2-3 gün kontak açmıyorum, 3. gün sonunda açıyorum jikle ile ısıtıyorum gaz yemiyor uzun aralıklarla çalıştırmadıgım zaman.
    Bende de sabahları ilk çalıştırmalarda uğraştıyordu,motor ısındıktan sonra stop etmiyordu.Bir çok Ybr kullanan arkadaşımda da aynı sorun var.Kırk kere servise götürdüm,sonuç hiç..Servis bunların hepsi böle diyor,arkadaşta Cbf var.Oda diyor sabahları uğraştırıyor..Ben kontağı açmadan önce vitesi boşa alıyorum jikleyi açıyorum ondan sonra kontağı açıp ortadaki sarı ışığın sönmesini bekliyorum marşa basıyorum.Bir kaç dakika bu şekilde çalıştırıyorum.Sonra jikleyi kapatıp yola öyle çıkıyorum..

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Bende de sabahları ilk çalıştırmalarda uğraştıyordu,motor ısındıktan sonra stop etmiyordu.Bir çok Ybr kullanan arkadaşımda da aynı sorun var.Kırk kere servise götürdüm,sonuç hiç..Servis bunların hepsi böle diyor,arkadaşta Cbf var.Oda diyor sabahları uğraştırıyor..Ben kontağı açmadan önce vitesi boşa alıyorum jikleyi açıyorum ondan sonra kontağı açıp ortadaki sarı ışığın sönmesini bekliyorum marşa basıyorum.Bir kaç dakika bu şekilde çalıştırıyorum.Sonra jikleyi kapatıp yola öyle çıkıyorum..
    Yaz günlerindede geçerlimi bu dediğiniz sabahları ısıtma olayı ?[COLOR="Silver"]
    Kaza Anında Seni Korur !

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nisan 15 gibi banada adana hatay osmaniye civarında 3250 civarı bir ybr lazım satmayı düşünen olursa kaparo falan verebilirim o tarihte almak üzere 2011 model ve üstü 20000 km yi geçmemiş olursa iyi olur
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6549968/detay/
    İstediğin fiyata değil belki ama maksat benim de forumda ilanım olsun. Bu motosiklet bana ait. İlk sahibi arkadaşımdı, ben ikinci sahibiyim.
    Motorun far bağlantı yuvalarından biri kırık. Arka çamurluk da iki yerinden hafif kırık. Çamurluk çok ucuz ama monte etmesi uğraştırıcı olduğu için değiştirmedim. Kırıkları kullanılmasına engel olacak şekilde değildir.
    Fardaki kırık da; söylemesem, kimsenin fark edemeyeceği şekildedir. Mekanik olarak bir sorunu olmadı şimdiye kadar. Arka balatayı yan sanayi ile değiştirdim. İlk zamanlarda ses yapıyordu ama şimdi iyi.
    Ön çamurluk, arka balata, buji (ngk h7 serisi), fren hidroliği ve motor yağı dışında değişeni yok. Hava filtresini ara ara yıkayıp kurutarak tekrar takıyorum. Biraz paraya ihtiyacım var diye satmak istiyorum. O kadar gönülsüz ilan veriyorum ki, kimse sormuyor bile.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Yaz günlerindede geçerlimi bu dediğiniz sabahları ısıtma olayı ?[COLOR="Silver"]
    Kış mevsimine göre tabiki daha çabuk çalışıyor,sizin ybr kaç km'de ?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6549968/detay/
    İstediğin fiyata değil belki ama maksat benim de forumda ilanım olsun. Bu motosiklet bana ait. İlk sahibi arkadaşımdı, ben ikinci sahibiyim.
    Motorun far bağlantı yuvalarından biri kırık. Arka çamurluk da iki yerinden hafif kırık. Çamurluk çok ucuz ama monte etmesi uğraştırıcı olduğu için değiştirmedim. Kırıkları kullanılmasına engel olacak şekilde değildir.
    Fardaki kırık da; söylemesem, kimsenin fark edemeyeceği şekildedir. Mekanik olarak bir sorunu olmadı şimdiye kadar. Arka balatayı yan sanayi ile değiştirdim. İlk zamanlarda ses yapıyordu ama şimdi iyi.
    Ön çamurluk, arka balata, buji (ngk h7 serisi), fren hidroliği ve motor yağı dışında değişeni yok. Hava filtresini ara ara yıkayıp kurutarak tekrar takıyorum. Biraz paraya ihtiyacım var diye satmak istiyorum. O kadar gönülsüz ilan veriyorum ki, kimse sormuyor bile.
    aslında fiyat o kadarda önemli değil ama bendede 2011 model esd vardı kırmızı 4000 kmde bakımını yaptım michelin pilot sporty taktım hiçbir kazası vs da yoktu hatta durduğu yerde bile devrilmemişti 4350 km de 3450 tl ye 1 ayda zar zor sattım (gerçi 3 aylık henüz 480 kmdeyken 3600 e almıştım zaten ) ondan sonra bidaha ybr almam diye tövbe ettim ama işte başka alacak motosiklet göremiyorum commuter sınıfında onun için ucuz bir tane arıyorum ama bulamazsam sizinkide olabilir en aından yakın yerde binip götürürüm Hataya
    buda benimki hala resimlerine bakıp pişman oluyorum sattığıma
    [IMG][/IMG]
    ceyceypad bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    16.000'de.
    Kaza Anında Seni Korur !

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında fiyat o kadarda önemli değil ama bendede 2011 model esd vardı kırmızı 4000 kmde bakımını yaptım michelin pilot sporty taktım hiçbir kazası vs da yoktu hatta durduğu yerde bile devrilmemişti 4350 km de 3450 tl ye 1 ayda zar zor sattım (gerçi 3 aylık henüz 480 kmdeyken 3600 e almıştım zaten ) ondan sonra bidaha ybr almam diye tövbe ettim ama işte başka alacak motosiklet göremiyorum commuter sınıfında onun için ucuz bir tane arıyorum ama bulamazsam sizinkide olabilir en aından yakın yerde binip götürürüm Hataya
    buda benimki hala resimlerine bakıp pişman oluyorum sattığıma
    http://<a href="http://hizliresim.co...Aa.jpg</a></a>
    Bende satarsam pişman olacağıma eminim ama biraz paraya ihtiyacım var. Biraz toparlayınca kesinlikle tekrar alacağım. Tabi satılırsa.
    Adana'ya yolun düşerse, bir kebap yedirmek isterim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler