Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı cevat01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar..Ben de aranıza katıldım

http://imageshack.com/a/img41/9976/1fv3.jpg
    Hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler diyelim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cevat01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JINLUN MARAUDER 250
    Size de kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim ,teşekkürler..

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren yapmayı en kısa zamanda öğrenmeniz gerek bugüne kadar ön fren kullanmadan nasıl motosiklet kullandınız anlamadım Allah korumuş bu videoyu izleyerek başlayabilirsiniz
    http://www.youtube.com/watch?v=hfxfimvDxfc
    bilgilendirme için teşekkürler. en kısa sürede ön fren antremanları yapacağım : )

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    tüm ybrci arkadaşlarıma saygılar selamlar. Bugün bir motorcu arkadaşımızı İstanbulda kaybettik.Allah Uğur arkadaşa rahmet eylesin,başta ailesine arkadaş ve dostlarına acısına dayanma azmi sabır ihsan eylesin inşaallah,allah taksiratını afetsin.
    Değerli motor tutkunu arkadaşlar,takdiri ilahi tamam ama buradan bizim de kendimize almamız gereken dersler var elbette,artık iş gören ucuz çok güzel kasklar var bir tane kıyıya koyup 100 metre gitsek bile bunlardan bir tane bulundurup muhakkak kasksız motor kullanma alışkanlığını bırakmalıyız.Bugün,Uğur arkasından orada bulunan birçok insanı ağlattı,hüzüne boğdu umarım bu son olur.Kişisel emniyet minimum kastan başlıyor.Lütfen kaslarımızı takmadan motor kullanmayalım.unutmayın hepinize umut,ümit besleyen insanlara karşı sorumluluklarımız vardır.
    Ybr cephesine gelince 2005 yılında aldığım motorumu halen kullanıyorum.Bugünlerde hint üretimi 250cc altı bajaj ve heronunda tvs ile birlikte piyasaya girmesiyle vede çinli güzel üretim motorların gelmesiyle bizim gibi küçük cc müdavimleri için piyasa kızışacağa benziyor.Bu sektörde 150cc üzerini hem fiyat hemde yakıt,bakım akonomisi açısından ayırırsak sektörde lokomatif honda cbf150,tvs rtr150 ve ybr125 var ve bunların çinli tayvanlı taklitleri.Şimdi hintliler birde bajaj st125 ve hero 150 ile piyasaya giriyor.Bunları bende şahsi merakımla takip ediyorum.Aradığım şey hep şu.Kullanımı konfor,sağlamlık,bakım ve yakıt açısından 9 yıldır kullandığım motordan bunlar daha iyimi?Bulduğum cevabı sizlerle de paylaşmak istiyorum.
    1.bunların hiçbiri 2000 yılından beri üretilmiyor.
    2.Bunların hiçbiri üratildiğinden beri aynı aktarma ve şaseyi kullanmıyor.
    3.Bunların çin meşeili olanları bir seri oluşturamıyor.iki yıl sonra çağunluğu ya getirilmiyor ya üretilmiyor.Bugün gelen bajaj st125 hint sitesinde şuan satılmıyor kalktı.
    bu bilgiler ışığında türkiyede YBR125 den daha sağlam,daha konforlu (cbf150 dahil),daha atak,daha ekonomik olanı henüz yok.Bunu zaman daha iyi gösterdecektir.150cc altında daha hala başka seçenek bana göre yok.siz ne dersiniz bilmem.
    COMTAN ve sgurdal bunu beğendiler.
    YBR SÜVARİSİ

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    9 yıldır aynı ybr ye binmek.. valla söylenecek bir şey yok helal olsun saygı duydum.
    kaç kilometreye geldin merak ettim?

Motosikleti
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm ybrci arkadaşlarıma saygılar selamlar. Bugün bir motorcu arkadaşımızı İstanbulda kaybettik.Allah Uğur arkadaşa rahmet eylesin,başta ailesine arkadaş ve dostlarına acısına dayanma azmi sabır ihsan eylesin inşaallah,allah taksiratını afetsin.
    Değerli motor tutkunu arkadaşlar,takdiri ilahi tamam ama buradan bizim de kendimize almamız gereken dersler var elbette,artık iş gören ucuz çok güzel kasklar var bir tane kıyıya koyup 100 metre gitsek bile bunlardan bir tane bulundurup muhakkak kasksız motor kullanma alışkanlığını bırakmalıyız.Bugün,Uğur arkasından orada bulunan birçok insanı ağlattı,hüzüne boğdu umarım bu son olur.Kişisel emniyet minimum kastan başlıyor.Lütfen kaslarımızı takmadan motor kullanmayalım.unutmayın hepinize umut,ümit besleyen insanlara karşı sorumluluklarımız vardır.
    Ybr cephesine gelince 2005 yılında aldığım motorumu halen kullanıyorum.Bugünlerde hint üretimi 250cc altı bajaj ve heronunda tvs ile birlikte piyasaya girmesiyle vede çinli güzel üretim motorların gelmesiyle bizim gibi küçük cc müdavimleri için piyasa kızışacağa benziyor.Bu sektörde 150cc üzerini hem fiyat hemde yakıt,bakım akonomisi açısından ayırırsak sektörde lokomatif honda cbf150,tvs rtr150 ve ybr125 var ve bunların çinli tayvanlı taklitleri.Şimdi hintliler birde bajaj st125 ve hero 150 ile piyasaya giriyor.Bunları bende şahsi merakımla takip ediyorum.Aradığım şey hep şu.Kullanımı konfor,sağlamlık,bakım ve yakıt açısından 9 yıldır kullandığım motordan bunlar daha iyimi?Bulduğum cevabı sizlerle de paylaşmak istiyorum.
    1.bunların hiçbiri 2000 yılından beri üretilmiyor.
    2.Bunların hiçbiri üratildiğinden beri aynı aktarma ve şaseyi kullanmıyor.
    3.Bunların çin meşeili olanları bir seri oluşturamıyor.iki yıl sonra çağunluğu ya getirilmiyor ya üretilmiyor.Bugün gelen bajaj st125 hint sitesinde şuan satılmıyor kalktı.
    bu bilgiler ışığında türkiyede YBR125 den daha sağlam,daha konforlu (cbf150 dahil),daha atak,daha ekonomik olanı henüz yok.Bunu zaman daha iyi gösterdecektir.150cc altında daha hala başka seçenek bana göre yok.siz ne dersiniz bilmem.
    Emin olun sizin ybr'niz kadar sağlam olamaz piyasadaki kimliği belirsiz cin motorları elinizdekinin kıymetini bilin.. Yıllar önce başımdan geçen küçüçük bir anımı sizinle paylaşmak istiyorum tam konu üzerine deyinmişken arkadaş, lise zamanındayken yanlış olmasın 2007 senesi olabilir sezon başında 1997 model honda titan sahibi olduk ( imzamdada yazar ) cevremdeki herkes nie 2. el aldın taksitle sıfır motor dağıtıyolar diyodu o zamanlarda sukukida mondial buna benzer bir sürü çin motorları vardı neden sıfır almadın die söyleniyolardı bana 1 sene sonra görüşelim dedim kim ne derse ve sezon sonunda o alınan bir sürü çin motorları servislerden çıkmadı kimiler perte çıktı ama maşallah HONDA saat gibiydi velahsılkelam uzun lafın kısası kalite marka kalite işçilik kaliteli malzeme her zaman iyidir asla üzmez son model çin motorlarını 2. El bildiğimiz markalar ( yamaha, suzuki, honda, kawasaki, bmw, ducati vs.. ) cebinden çıkarır.. O yüzden bilmediğim tanımadığım markalarla işim olmaz sizde ybr ile mutlu mesut yaşayın bence saygılar..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı cevat01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar..Ben de aranıza katıldım

http://imageshack.com/a/img41/9976/1fv3.jpg
    Hayırlı olsun kazasız,belasız inşallah

Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar

bugun motorun fotolarini cekecektim yikadiktan sonra ama hava cok yagmurluydu kismet olmadi.

motorumun zincirini degistirmek istiyorum. oringli zincir ile oringsiz arasinda kullanim omru disinda bir fark olur mu acaba? siz ne onerirsiniz?
    İmkan varsa o ring zincir takmak daha iyi olur.

O ring zincirlerin üzerindeki O şekilli keçeler zincirin üzerinde daha çok yağ tutulmasını sağlar.

Böylece hem daha az iç sürtünme hemde daha uzun bakım aralığı ile daha rahat ettirir.

Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun Aleyküm
    Aleykumselam.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Bu sayfaya girdim mi, satıştaki Ybr min ilanını kaldırasım geliyor.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR

selam ybr dostları.15 gün aradan sonra geçen hafta cumartesi havanın güzel olduğunu görünce motoru çıkardım ve ilk marş yaparken video çektim maşallah marşa dokununca hemen alıyor.pazar günüde motoru kapalı yerine aldım fakat kıllık buya lastiklere bir bakayım ne var ne yok derken odane zımba telinden hallice bir çivi lastiğe oturmuş makasla tuttum çıkardım başladı hava kaçırmaya tekrar yerine taktım kontrol ettim kaçak yok şimdi sorum şu ben bunu tamir ettireceğim fakat küçücük delik için kocaman bir fitil atıp lastiğin anasını ağlatmasınlar.varmıdır bunun incesi veya çeşidi.başına böyle bir olay gelen varsa bildiği olan buyursun

s.a acilen cvp yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar 2005 model 21000 de ybr125 2600 e aldım sizce nasıl bi yorum yaparsanız güzel olur.gönül isterdi almadan önce yazayım ama kusura bakmayın

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Hayırlı uğurlu olsun, motoru bi kere almışsın neden soruyosun ki boşver ybr nin keyfini çıkarmaya bak.
    İlla yorum istersen iyi almışsın bence ybr temiz ise modeli mühim değildir, 21,000 hiç bişey.

Motosikleti
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sayfaya girdim mi, satıştaki Ybr min ilanını kaldırasım geliyor.
    Mecburi değilse boşverin :D
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

alisilin yorumun için tşkler içimi ferahlattın model 2005 olması pek sorun çıkarmaz demi ??

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı mmbnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alisilin yorumun için tşkler içimi ferahlattın model 2005 olması pek sorun çıkarmaz demi ??
    Motor temizse,bakımları aksatılmadıysa hiçbir şey olmaz.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Merhaba arkadaşlar,2011 Model 147.000'de kazasız,değişensiz Ybr'mi ne yazık ki satmış bulunmaktayım..:(( Çok kişi gelip baktı ilk gördüklerinde çok beğeniyorlardı fakat km'yi görünce vazgeçiyorlardı..Yakın bir arkadaşım bana sat demişti oda km'yi görünce vazgeçti. Cumartesi benden ödünç istedi motorumu.Erzurum'da kız kardeşi üniv okuyordu onu ziyarete gitti..Bugün öğlen geri geldi D.bakır'a ve aradı dedi motoru bana sattın gitti..Çok bakımlı çok temiz canavar gibi bu yaa dedi 3500 TL'ye sattım gitti yada satmak zorunda kaldım diyelim.Ben daha vermem bu motoru sana gel al parani dedi.Sanki evsiz kalmış gibiyim içimden bişiler koptu sanki onca km devirdik beraber.En azından yabancı birine gitmedi,Allah kısmet ederse Zafer5959 arkadaşımızı ikna edersem onunki alıcam yok vermezse 2014 alıcam.Bakalım hayırlısı.Ninja'ya kaldık onunda müşterisi var bugün yarın gelip bakacak motora beğenirse oda gidecek elde kalıyor Mash..Saygılar..))

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani motor tam düz gitmiyor. hafif bir sallama yapıyor gibi geliyor bana. en ufak bi tepkimde lastik yol tutmuyor. önümde bi tane taksi fren yaptı. arka fren ile birlikte ön frene ihtiyaç duydum. şimdiye kadar motorlarda hiç ön fren kullanmadım diyebilirm. en ufak bi fren yapmamda motorun arka lastiği kayıp gidiyor.
    Arkadaşa yardımcı olalım

Motosikleti
    YBR
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,2011 Model 147.000'de kazasız,değişensiz Ybr'mi ne yazık ki satmış bulunmaktayım..:(( Çok kişi gelip baktı ilk gördüklerinde çok beğeniyorlardı fakat km'yi görünce vazgeçiyorlardı..Yakın bir arkadaşım bana sat demişti oda km'yi görünce vazgeçti. Cumartesi benden ödünç istedi motorumu.Erzurum'da kız kardeşi üniv okuyordu onu ziyarete gitti..Bugün öğlen geri geldi D.bakır'a ve aradı dedi motoru bana sattın gitti..Çok bakımlı çok temiz canavar gibi bu yaa dedi 3500 TL'ye sattım gitti yada satmak zorunda kaldım diyelim.Ben daha vermem bu motoru sana gel al parani dedi.Sanki evsiz kalmış gibiyim içimden bişiler koptu sanki onca km devirdik beraber.En azından yabancı birine gitmedi,Allah kısmet ederse Zafer5959 arkadaşımızı ikna edersem onunki alıcam yok vermezse 2014 alıcam.Bakalım hayırlısı.Ninja'ya kaldık onunda müşterisi var bugün yarın gelip bakacak motora beğenirse oda gidecek elde kalıyor Mash..Saygılar..))
    hayırlı olsun darısı yenisine inşallah,yalnız ticari amaçlamı kullanıyorsunuz motoru 2011 başından itibaren desen günlük ortalama bir fiil 125 km civarı bir yol yapmanız gerekiyor. 147.000km yol yapmak için eğer hesap doğruysa ybr nin ordünaryus binicilerinden birisiniz tebrikler...
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun darısı yenisine inşallah,yalnız ticari amaçlamı kullanıyorsunuz motoru 2011 başından itibaren desen günlük ortalama bir fiil 125 km civarı bir yol yapmanız gerekiyor. 147.000km yol yapmak için eğer hesap doğruysa ybr nin ordünaryus binicilerinden birisiniz tebrikler...
    Boşuna demiyoruz. Al yebere bin gebere gebere, Bu arada bende 220.000' deyim

Motosikleti
    YBR
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna demiyoruz. Al yebere bin gebere gebere, Bu arada bende 220.000' deyim
    yav kusura bakmayın hakkınızı yemişim hürgeneralim,artık boşayabilirsin sen ybr yi o seni boşamadıysa tabi..
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim,hayır full uzun yol kullandım.3000-5000 km'lerde İnazuma artık 500-800 km'ler ise Ybr ile yapıcam..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler