Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun sıfır fiyatı nedir ? Yamaha' nın sitesine girdim fiyat bölümünü göremedim.
    4.450 Tl sıfır fiyatı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    2014 fiyatı 5000tl yi biraz geçebilir diye bir duyum aldım.

hititarslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2013 ybr var bende.Malumunuz orjinal lastiklerin tadı yok.Genelde hangi lastikleri kullanıyorsunuz.Bir de ebatı genişletsek en fazla kaç oluyor uygulayan var mı. 110 ve ya 120 olur mu takan ver mı.
    risk almadan asla zafer kazanamazsın

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    arkadaşalr ybr 125 in son hızı kaç km h dir bilen varmı

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    Alıntı hititarslanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 ybr var bende.Malumunuz orjinal lastiklerin tadı yok.Genelde hangi lastikleri kullanıyorsunuz.Bir de ebatı genişletsek en fazla kaç oluyor uygulayan var mı. 110 ve ya 120 olur mu takan ver mı.
    michelin street taktım cok memnun kaldım, ama pazen prelli nin baklava dilimli mi taksaydım diyorum. streette diş yok komple yüzü su aktarma kanalı şeklinde, birde toprak taşlı zemine giriyorum çamur deryası içinde kayıyor
    hititarslanı bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin street taktım cok memnun kaldım, ama pazen prelli nin baklava dilimli mi taksaydım diyorum. streette diş yok komple yüzü su aktarma kanalı şeklinde, birde toprak taşlı zemine giriyorum çamur deryası içinde kayıyor
    bende yeni ybr aldım. pirelliden %20 miydi %30 muydu neydim indirim kuponum var onu kullanarak lastik almak isterim. o dediğiniz pirelli modeli nasıl birşey acaba

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    selamlar,
    yaklaşık 10 yıldır motor kullanmaktayım. daha önce vitesli motor ve scooter kullandım ama son 4 yıldır motorum yok. Yeniden motor almaya karar verdim ve nereye baksam önüme ybr 125 çıkıyor.
    Bu koşullarda siz de ybr mi önerirsiniz?

Motosikleti
    KTM Duke200
    Solo 2009 2011 yılları arasında cbf 150 ile 20.000km yol yaptım.2011 de ybr esd ile 8000km yol yaptım ve geçen hafta sıfır ybr esd aldım 2013 model.Kesinlikle ybr 125 esd diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 yıllında kullandığım ybr esd ile 110km hız yapmıştım.Ondan sonrası rüzgarın durumuna bağlı.Ybr ile en ideal 90 100km aralığı uygundur diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşlı ve stabilize yolda kullanıyorsanız keşke pirelli dura traction alsaydınız ama asvaltta michelinler kesin daha iyi yol tutacaktır..

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    2011 yıllında kullandığım ybr esd ile 110km hız yapmıştım.Ondan sonrası rüzgarın durumuna bağlı.Ybr ile en ideal 90 100km aralığı uygundur diye düşünüyorum.
    hocam selamlar,
    peki neden ybr? yakıt mı, sağlamlık mı rahatlık mı? nedir size YBR dedirten şey?

Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı solo__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam selamlar,
    peki neden ybr? yakıt mı, sağlamlık mı rahatlık mı? nedir size YBR dedirten şey?
    Yakıt ve sağlamlık.Sınıfının en sağlamıdır ybr 125.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 t ön dişli ile 118 km/h (gps verisi)-

selamlar,
    yaklaşık 10 yıldır motor kullanmaktayım. daha önce vitesli motor ve scooter kullandım ama son 4 yıldır motorum yok. Yeniden motor almaya karar verdim ve nereye baksam önüme ybr 125 çıkıyor.
    2006 model ybr kullanıyorum. Yaklaşık 12.000 km yol yaptım 2013 Nisan'dan beri. Yazın +45-50 derecede,kışın yarım metre karın üzerinde her koşulda limitlerini zorlayarak kullanıyorum motosikleti. Allah'a şükür ki şu ana dek beni asla üzmedi. Temizinini bulursanız 10 senelik ybr bile uzun yıllar sorunsuz hizmet edebilir size.

Sıfır almayı düşünürsenizde yazın başında bir ağabeyime almıştık. O da yaklaşık 4000 km yaptı. Onun motosikleti de sorunsuz. Bakımlarını ben yaptığım için iyi takip ediyorum motoru. Yağ masrafı dışında masrafı olmadı.

Forumlarda ybrnin Çin'de üretildiği vs. yazar. Ucuz iş gücü yüzünden büyük firmaların Çin'de mallarını ürettiği doğrudur. Ama burada atlanan nokta kullanılan malzeme kalitesidir.

Ybr'de kullanılan malzeme kalitesi de 125 cc bir commuter motosiklet için yeterli derecede iyi.

Velhasıl ybr iyidir

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 t ön dişli ile 118 km/h (gps verisi)-

2006 model ybr kullanıyorum. Yaklaşık 12.000 km yol yaptım 2013 Nisan'dan beri. Yazın +45-50 derecede,kışın yarım metre karın üzerinde her koşulda limitlerini zorlayarak kullanıyorum motosikleti. Allah'a şükür ki şu ana dek beni asla üzmedi. Temizinini bulursanız 10 senelik ybr bile uzun yıllar sorunsuz hizmet edebilir size.

Sıfır almayı düşünürsenizde yazın başında bir ağabeyime almıştık. O da yaklaşık 4000 km yaptı. Onun motosikleti de sorunsuz. Bakımlarını ben yaptığım için iyi takip ediyorum motoru. Yağ masrafı dışında masrafı olmadı.

Forumlarda ybrnin Çin'de üretildiği vs. yazar. Ucuz iş gücü yüzünden büyük firmaların Çin'de mallarını ürettiği doğrudur. Ama burada atlanan nokta kullanılan malzeme kalitesidir.

Ybr'de kullanılan malzeme kalitesi de 125 cc bir commuter motosiklet için yeterli derecede iyi.

Velhasıl ybr iyidir
    dediklerine aynen katılıyorum abicim.Zevk meselesi ama şu nikelaj eksoza nasıl kıydılar hala anlamış değilim yeni modellerde en ayar olduğum yer,rengi atan, paslanan boyalı eksozu,yav eskilerin bile hala o eksoz ayna gibi arkadaş....
    crxforever bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saol Nurhan abi.Senin ybr de hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nurhan abi hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın ağam paşam..Ankara dediğin neki elimi uzatsam yetişirim..Mayıs ayı yaklaşıyor artık gideriz
    İnşallah bakalım... Ramçoyu da uyandırmak lazım... Yalnız bu sefer bir hafta kaçalım , Karadeniz turu ile bağlayalım . Bir kuzey Türkiye turu gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

selamlar,
    2008 yılında alıp , 2010 yılında KLE500 aldığımdan dolayı satmış olduğum YBR min pişmanlığı ve özlemi ile 2 hafta öncesinde tekrardan sıfır bir ESD aldım
    Karar sizin tabi ki.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni ybr aldım. pirelliden %20 miydi %30 muydu neydim indirim kuponum var onu kullanarak lastik almak isterim. o dediğiniz pirelli modeli nasıl birşey acaba
    Ben yaklaşık 1000 km önce pirelli dura traction lastik taktırdım. Her türlü yolda kullanıyorum. Malum belediye seçimleri yaklaştığı için yollar enduro parkuru gibi.
    Michelin kullanmadım, onunla karşılaştırma yapamam. Benim pirelli tercih etme sebebim, uzun kullanım ömrü ve bozuk yollarda Michelinden daha iyi yol tutması.
    Fiyat olarak pirelli daha ucuz. Yaklaşık 22.000 km kullanılabiliyor. Michelin ise 12.000 km civarı kullanılabiliyor.

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba arkadaşlar.Dilaracan titreşim yüksek devirde mi başlıyor yoksa rolentide de titriyormu.Rolantide titriyorsa kırank rulmanları konu olabilir.Bunun sebebide düşük devir olduğu konu hakkında bilgili arkadaşlarım tarafından ifsde edilmiş.Fakat 7000 devir civarı bir titreşim mevzu ise şunu göz önünde bulundurun.Şu anda piyasada satılan oring zincirler ybr için kalın zincirler ve zamanla dişliler eridikçe sağ sol oynuyor ve titreşime sebep oluyor.Böyle bir durum varsa zincir dişli takımını gözönünde bulundurmanızı da öneririm.Selamlar saygılar.
    YBR SÜVARİSİ

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Ybr nin fatura kesimine ne kadar ücret alınıyor. Yenilerde alan var mı ya da bilen?

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr nin fatura kesimine ne kadar ücret alınıyor. Yenilerde alan var mı ya da bilen?
    Fatura yanımda değil. Unutmazsam eğer akşama bakıp yazarım.

Motosikleti
    ybr esd
    arkadaşlar ben çorumdan murat 2011 esd sahibiyim sizin görüşlerinize ihtiyacım var 8000 kmde vede orjınal lastikleriyle biniyordum ama michelin marka yada irc marka lastikm alayım ama arka lastiği biraz daha kalın alayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

ama çekişten düşer die korkuyorum onun için önb dişliyi küçültüyüm die düşünüyorum yorumlarınızı bekliyuorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı murateser_19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben çorumdan murat 2011 esd sahibiyim sizin görüşlerinize ihtiyacım var 8000 kmde vede orjınal lastikleriyle biniyordum ama michelin marka yada irc marka lastikm alayım ama arka lastiği biraz daha kalın alayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

ama çekişten düşer die korkuyorum onun için önb dişliyi küçültüyüm die düşünüyorum yorumlarınızı bekliyuorum
    Michelin alabiliyorsanız Irc yerine daha iyi olur. Irc sadece ekonomik bir lastik. Islak zeminde buz üstünde gidiyor izlenimi veriyor bana.

Lastiğin ebatını değiştirip,ön dişliyi küçültmekte motoru verimsiz hale getirir. Hem çok yakar,hemde uzun yolda randıman vermez. Zaten orjinal dişli ile 80 km/h'dan sonra bağırıyor motor.

Bence sadece kaliteli bir çift lastik almanız kafi. Diğer modifikasyonlara bence gereksiz olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Dilaracan titreşim yüksek devirde mi başlıyor yoksa rolentide de titriyormu.Rolantide titriyorsa kırank rulmanları konu olabilir.Bunun sebebide düşük devir olduğu konu hakkında bilgili arkadaşlarım tarafından ifsde edilmiş.Fakat 7000 devir civarı bir titreşim mevzu ise şunu göz önünde bulundurun.Şu anda piyasada satılan oring zincirler ybr için kalın zincirler ve zamanla dişliler eridikçe sağ sol oynuyor ve titreşime sebep oluyor.Böyle bir durum varsa zincir dişli takımını gözönünde bulundurmanızı da öneririm.Selamlar saygılar.
    Asuvara hocam,selam ve saygılar.

Buralardan iletinizi eksik etmeyin. Sizden öğrenecek çok şeyimiz var. Daha önce tavsiye ettiğiniz gibi 15-50 yağ kullanmaya başladım. Oldukça fark etti. Daha titreşimsiz,daha tok bir hale geldi. Üstelik 10 40'dan daha ekonomik olması da cabası

Bu arada dişli modifikasyonu konusunda ne önerirsiniz ?

Ön dişliyi büyütmeyi düşünüyorum.

Uzun yolda 90-100 km/h'larda seyretmem gereken yol durumlarında motosiklet çok bağırıyor.

90 km/h-8.000 devir

100 km/h 8500-9000 devir arası.

Arka dişliyi 44 t yapmak kafi diyenlerde var. En az zararla yapılabilecek dişli modifikasyonu nedir sizce ?
    asuvara bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Servisteki yamalube 15w50 tam sentetik için ne düşünüyorsunuz? 1000km bakımında koydursam olurmu?Servisin elinde bu yağdan başka kaliteli yağ yok.Diğerleri hep mineral

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler