Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ybr şasi numaraları hakkında bilgisi olan var mı ?
    ybr'ye benzeyen bi dünya motor var. almakta olduğum motor kesin ybr midir çakma ybr midir bunu anlamakta zorlanıyorum. araba olsa neresi işlem görmüş anlarım ancak motor acemi olduğum bir konu.
    En basit olarak ruhsata bakınız yamaha ybr diye yazıyorsa orjinaldir..Çakmasıyla orjinali hemen anlaşılıyor

aslında ama acemiyseniz zor olabilir..Bende arabadan anlamam hele 200 metre öteden bakıp bunun sol çamurluk

boyalı diyen adamlara tavımdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    evet o tav olduğun adamlardanım dostum : )
    çakma ybrleri ruhsata yamaha olarak işletemiyorlar yani güzel güzel

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    çakma ybr denen ybr motorlu görünümlü motorlar 3bin tl den satılıyorlar.
    ybr ise 4500 tl . aradaki fifyat farkı bir de 2. ele düşünce oluşan değer kaybı hesaplanırsa çok para getirmeyen bir sahtekarlık.
    2. el alırken çakma ybr den değil turşu ybr den kork.

Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar günaydın nasılsınız.15 gündür çalışmayan motorumu dün uykudan uyandırdım maşallah jikleyi çekip marşa dokunmayla çalışması bir oldu.havanın öğle saati ve biraz güneşli gibi gözükmesinide fırsat bilip 5dk dolaştım.fakat felaket soğuk hemen döndüm geriye çektim yerine ,napayım şimdi derken 2hafta önce aldığım koruma demiri ve yan çanta demirlerini montaj yaptım.(can sıkıntısı ne şimdi işime yarayacaksa)fotoları müsait olunca atarım.
    S.A.
    Yan Çanta demirleriniz çok şık görünüyor... Nerden aldınız acaba ? Fiyatı ne kadar ? paylaşabilirmisiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Alıntı Abramovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yağı değiştikten sonra motor dan çıt çıt ses gelmeye başladı neden acaba bilen varmı
    Subap ayarı gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

bu linkteki ilanın süresi dolmuş, google teyzeye sordum, nazilli de 2 farklı kardeşler ticaret buldu. Aydın kardeşler olan mı acaba ???

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı sultanzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A.
    Yan Çanta demirleriniz çok şık görünüyor... Nerden aldınız acaba ? Fiyatı ne kadar ? paylaşabilirmisiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

Subap ayarı gerekiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

bu linkteki ilanın süresi dolmuş, google teyzeye sordum, nazilli de 2 farklı kardeşler ticaret buldu. Aydın kardeşler olan mı acaba ???
    aydın kardeşler abdullah aydın nazilli

TimCage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250
    Alıntı TimCage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese, 2012-2013 model az kilometrede ybr arıyorum, istanbuldayım, 3250TL kadar da bütçem var. Eşe dosta gidecek motor varsa bildiğiniz, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...
    Arkadaşlar bütçe 3500 oldu, aklınızda bulunmak isterim :-)
    Either you die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain...

Çok teşekkür ederim sevgili cotman, bu gün telefonla kendisine ulaştım ve sipariş verdim, inşallah gelince ben de montaj yapacağım. Benim YBR kırmızı, demirler siyah olsa belki daha yakışıklı durur diye düşündüm, Abdurrahman bey, siyah da yapabileceklerini söyledi, ancak Nikelaj'lı demire siyah yan çanta demiri takılması halinde, sırıtıyor deyince, ben de vazgeçtim.
    Paylaşımlarınız için teşekkürler, sayenizde biz de almış olduk...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:59 ----------

Çok teşekkür ederim sevgili comtan, bu gün telefonla kendisine ulaştım ve sipariş verdim, inşallah gelince ben de montaj yapacağım. Benim YBR kırmızı, demirler siyah olsa belki daha yakışıklı durur diye düşündüm, Abdurrahman bey, siyah da yapabileceklerini söyledi, ancak Nikelaj'lı demire siyah yan çanta demiri takılması halinde, sırıtıyor deyince, ben de vazgeçtim.
    Paylaşımlarınız için teşekkürler, sayenizde biz de almış olduk...

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Arkadaslar merhaba, güzel yorumlarınız için teşekkür ederim, elimizden geldiğince iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Kasım hocamla da konuştuk, bugün ürünlerin çıkışı yapılacak.
    Koruma demiri siyah, far koruma demiri siyah, yan çanta demirleri de siyah olsa aslında daha iyi olur ama orjinal arka çanta demiri nikelajlı olduğu için sırıtır. İlerleyen zamanlar için farklı bir şeyler yapabiliriz aslında, üzerindeki orjinal arka çanta demiri bana gönderilirse onu da siyah elektrostatik boya yaparız, yan çanta demirlerini de siyah yaparız, tüm aksesuarlar baştan aşağıya uyum içinde olabilir.

Bir arkadaş arka çantalık demirinin değişmesi mi gerektiğini sormuş topcase takmak için. İlgili ilandaki arka çanta demiri 22mm dış çap, 1,50mm de et kalınlığı olan borudan üretiliyor, böylece dirayeti daha fazla, orjinal çanta demirinin 2 bağlantı yeri varken, siyah olan ürünün 4 bağlantı yeri var, böylece de hem boru çapından, hem de bağlantı yerinin fazla oluşundan dolayı daha sağlam oluyor. Tabi illa ki değiştirilecek diye de bir kaide yok, fazla yük binmeyekse orjinal demirler de taşır.
    Yan çanta demirlerinin linki: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-125-esd-yan-cantalik-demiri-145696600/detay/
    sgurdal ve xVaLeNx bunu beğendiler.

Alıntı sultanzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A.

Subap ayarı gerekiyor

subap demişsinde sıfır motor 1100 km de servis yokluğundan uzun yola gidicem diye kendim degistirdim yağı haftasonuydu castrol magnatec buldum onu koydum,o çıt çıt sesi yapıyodu 1hafta sonra o ses kafamı bozdu degistirdim castrol power1 koydum o ses gitti gibi bi sıkıntı olurmu acaba
    yağ 10 40

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    subap demişsinde sıfır motor 1100 km de servis yokluğundan uzun yola gidicem diye kendim degistirdim yağı haftasonuydu castrol magnatec buldum onu koydum,o çıt çıt sesi yapıyodu 1hafta sonra o ses kafamı bozdu degistirdim castrol power1 koydum o ses gitti gibi bi sıkıntı olurmu acaba
    yağ 10 40
    O ses bende de var. Problem olmaz merak etme.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0405400/detay/

beyler daha satamadım motoru arayan varsa buyursun

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    yağ 10 40
    motosiklete araba yağı mı koydunuz?

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Hayırlı cumalar Arkadaşlar motorum 22 bin kmye geldi ve bazı bakımlarını bu sefer kendim yapmak istiyorum bu konuda fikrinizi ve yardımlarınızı almak istedim
    Yağ değişimi hava filtresi debriyaj balatası fren balataları v.s ufak tefek bakımları yapıyordum zaten onlarda bir sıkıntı yok yağ olarakda castrol magnatec 10w-40 kullanıyorum.
    Öncelikle nereden geldiğini bir türlü çözemediğim yaklasık 7 bin devir civarında motorda titreşim oluyor sürerken veya sehbası uzerindeyken gazlayıncada oluyor ve bir süre sonra kesiliyor Vidaların tumunu sıktım subap ayarı yaptırdım hala var bunun sebebi ne olabilir yaşayan, bilen varmı bu durumu ?

sonra önceden bahsetmiştim benzin göstergesi acayipleşti depoyu doldurunca gösterge E'nin altına iniyor boşaldıkca E nin cizgisine düşüyor. Depo Şamandırasında arıza olabilecegini söylediler Dogru mudur? yada başka yerleri mi kurcalamam gerekiyor misal elektrik sistemi? Eğer doğruysa bu ürün benim motorum için uygun mudur ? (motorum 2012 model )
    http://www.rialli.com/urunler/5358__rialli-depo-samandirasi-125-ybr-ms1179/

ve aylar öncesinde arkadas sayesinde motorum yan yatınca direksiyon yamuldu üstünde 2 kişilerdi 70 ve 65 kilo yaklaşık 10 km ile giderken motor saga dogru yattı.bu durumda sadece gidon mu yamulmuştur yoksa amortisör kısmında bir yamukluk söz konusu olabilir mi ? Çünkü sürerken sanki maşa yamuk duruyor gibi geliyor bana.
    son olarak da ön dişliyi 15T yapmak gözle görülür yakıt tasarrufu ve motorda rahatlama sağlıyor mu ben genelde sabit 85-90km ile seyrediyorum.
    Biraz uzun oldu ama mümkünse yardım ederseniz sevinirim

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Vakti-zamanında ben de acemilikle motosikletimde magnatek yağ kullanmaya kalkmıştım ve debriyajım sürekli kaçırıyordu )

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    (''yağ olarakda castrol magnatec 10w-40 kullanıyorum.'')

Pardon magnatec değil power1 kullanıyormuşum az önce şişesini görünce fark ettim

slm arkadaşlar 2014 model ybr nezaman bayilere gelir? Ve fiyatı ortalama ne kadar olur bilgilendirirseniz sevinirim...

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    s.a,bendede 2012 model var,benimde motor stop edince,böle bi 10 dk egsozdan çıtpıt çıtpıt,aynı doğalgaz sobasında olduğu gibises geliyor sinir bozuyor.
    birde yağ olarak castrol denedim,traktör gibi çalışıyor motor,mobil aldım ondada 6-700 kmden sonra motorun vitesleri zor geçmeye başlıyo,elf aldım çok iyiydi,motor sessiz,gayette iyiydi,en sonda shell aldım,shell şimdilik iyi bakalım her hangi bişi çıkıcakmı.!
    birde bizim burda tanıdık bir abi var yaklaşık 10 yıllık bir kurye tecrübesi var,ama ybr ye hiç bir şekilde subab ayarı gerekmez diyor.
    birde bu civata somun olarak bir zaman sonra neresindeki vidası somunu skılıyor söylermisiniz..!

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    kopançocuk ;
    o ses normal metal soğur iken çıkan ses.ybr süpab ayarı kolay kolay bozulmaz. ama bozuldu mu da illaki ayarlamak gerekir. ben de o kadar km yaptım hala görmedi sübap ayarı .ybr kurcalanmayı pek sevmeyen bir motor o yüzden vidası ıvırı zıvırı sorun olmaz. far ve stop ampulu patlarsa değişirsin.

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Egzosdan oyle ses gelmesi cok normal icindeki parcalar isininca genlesiyor daha sonra motor durdugunda sogumaya baslamasiyla o sesler cikiyor. Evet Millet oyle diyor yok anahtar degmedi bilmem ne ama bir sure sonra gaz ayarini sonuna getirsen bile rolantide istop etmeye basliyor veyahutta şıkır şıkır ses cikariyor motor calisirken bu durumda subap ayari gerekli diye biliyorum. Ben tum civatalari sıkıyorum ya o konuda pek bilgim yok .d

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    2013 model esd akü kapağı depo süt sağ siyah kapak kafa granajı cam dahil ihtiyacım var istanbul dan birkaç yere sordum fiyatlar aşırı pahalı geldi uygun fiyatlı nerede bulabilirim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

kusura bakmayın yanlış yazmışım depo üstü sağ siyah kapak olacak
    birde far camına ihtiyacım var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler