Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yazı için teşekkür ederim.Ben de almayı düşünüyorum.incelemen gayet samimi olmuş.kafama takıp biraz haşır neşir olmam gerek sanıyorum ki.her kask her insanda farklı reaksiyonlar verebiliyor(muş).Rahatlık bakımından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Hız merakım hiç yok.Hani bundan belki birkaç sene önce olsaydı tamam derdim fakat o merak eskide kaldı.Kendini kanıtlamış bir motor ybr.
    Henüz acemi olduğum için sanıyorum ki motoru yatırmaya cesaret edemem.Kask'ı maske ile takmayı düşünüyorum.Yazın nasıl bir geri dönüşü olur hiç bilemiyorum.
    5-6 bin rpm ve sürekli vites değiştirmek gerekiyor sanıyorum ki iyi bir rodaj için .
    Teşekkür ederim cevabın için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazı için teşekkür ederim.Ben de almayı düşünüyorum.incelemen gayet samimi olmuş.kafama takıp biraz haşır neşir olmam gerek sanıyorum ki.her kask her insanda farklı reaksiyonlar verebiliyor(muş).Rahatlık bakımından.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Hız merakım hiç yok.Hani bundan belki birkaç sene önce olsaydı tamam derdim fakat o merak eskide kaldı.Kendini kanıtlamış bir motor ybr.
    Henüz acemi olduğum için sanıyorum ki motoru yatırmaya cesaret edemem.Kask'ı maske ile takmayı düşünüyorum.Yazın nasıl bir geri dönüşü olur hiç bilemiyorum.
    5-6 bin rpm ve sürekli vites değiştirmek gerekiyor sanıyorum ki iyi bir rodaj için .
    Teşekkür ederim cevabın için.
    Cağrı burda asıl amaca motoru zorlamamak, yani motoru baygın kullanma, ani gaz açıp ani gaz kesme, nasıl karlı buzda araba sürerken yavaş hareketler yaparsın aynı o şekilde, tırın tırın gez aynı vites devirde uzun süre gitme.
    Benim motorun tam performansını alması 2500 km sürdü, yanlış anlaşılmasın rodajla alakalı değil ama o kmye gelince motor bir değişti, gaz tepkisi hassaslaştı, daha iyi çekmeye başladı falan filan, bende anlamadım ne oldu da bu değişti dedim
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Arkadaşlar merhaba, üstüne biraz daha koyun ybr alın bence.

Enee yanlış konuya gelmişim pardon
    manofsteel bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu yenilesem mi?
    Konuyu ana sayfaya da açmıştım.
    Merhabalar, benim sorum biraz farklı. Cc büyütmek, tarz değiştirmek gibi bi amacım yok. Ybr benim her ihtiyacımı görüyor, Allah izin verirse daha senelerce beraberiz. 2006 model Ybr 125im var, 28.000de, kazasız, masrafsız hiç bir sorunu yok. çizik bile yok.
    Fakat motor sonuçta 10 yaşına geldi, Metal yorgunluğu diye bişey var. Bazen düşünüyorum satıp 0 km.sini almak. Sonra kıyamıyorum daha sıfır gibi motor. İmkanım var satıp üzerine biraz daha koyup yenileyebilirim.
    Siz olsaydınız napardınız?
    5.500 olmus ybr,hic gerek yok bence

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Yok enjeksiyonlu olmuş da , yok dolar artmış da ....
    Kaliteyi düşürdüler fiyatı da arttırdılar, artık YBR benim için bitmiştir.
    Bundan sonra ybr için önerim 2008 modele kadar, o da 2.800TL geçmeyecek şekilde temiz olanları.
    E-TEKİN bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Yani ben motoruma daha yıllarca binerim Allah izin verirse.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok enjeksiyonlu olmuş da , yok dolar artmış da ....
    Kaliteyi düşürdüler fiyatı da arttırdılar, artık YBR benim için bitmiştir.
    Bundan sonra ybr için önerim 2008 modele kadar, o da 2.800TL geçmeyecek şekilde temiz olanları.
    katılmıyorum... fakat hepsine değil, fiyatlar tabiki iyi değil, pahalı, ama 2013 ve 2014 kullandım özellikle 2013e bir düşmana davranırı gibi davrandım 8000 km abartmıyorum, tık demedi.Motor hala çok kaliteli.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı maxim4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılmıyorum... fakat hepsine değil, fiyatlar tabiki iyi değil, pahalı, ama 2013 ve 2014 kullandım özellikle 2013e bir düşmana davranırı gibi davrandım 8000 km abartmıyorum, tık demedi.Motor hala çok kaliteli.
    2008 modelini 0 aldım kullandım, tanıdık birine sattım (şu an çok pişmanım)tık demedi.
    Büyük makina sonrasında gene pratik alet arar oldum 2013 model 0km aldım. Vites geçişleri olsun sesi olsun bir tuhaf geldi, alışırım dedim, kullandım. İhtiyaç oldu satayım dedim, gene tanıdık sayılacak bir kardeşime verdik. Fakat aradan fazla zaman geçmeden beni utandırdı. Gözüm gibi bakmama rağmen (artık nasıl olduysa) 4.vites dişlisi kırılmış.
    Diyeceğim o ki, yeni kasalar eskiye kıyasla kalitesiz. Bu duruma rağmen zam yapılıyor. Bence bu bir haksızlık ve ben tepkimi çeşitli yollarla ortaya koyacağım.
    Mesela artık fiyat ve kalitede iyileşme olmadan YBR almayacağım, kimseye YBR tavsiye etmeyeceğim, her durumda başıma gelenleri paylaşacağım.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 olmus ybr,hic gerek yok bence
    5500 mü, ulen nazarım değdi ybr, fiyatı artmıyor dedik, son dakka golü attılar
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5500 mü, ulen nazarım değdi ybr, fiyatı artmıyor dedik, son dakka golü attılar
    Sitesinde 4900 hala kesin bilgimi plakasız hali 5500 olduysa süper

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cağrı burda asıl amaca motoru zorlamamak, yani motoru baygın kullanma, ani gaz açıp ani gaz kesme, nasıl karlı buzda araba sürerken yavaş hareketler yaparsın aynı o şekilde, tırın tırın gez aynı vites devirde uzun süre gitme.
    Benim motorun tam performansını alması 2500 km sürdü, yanlış anlaşılmasın rodajla alakalı değil ama o kmye gelince motor bir değişti, gaz tepkisi hassaslaştı, daha iyi çekmeye başladı falan filan, bende anlamadım ne oldu da bu değişti dedim
    Böyle güzel benzetmelerle daha iyi oturuyor ne yapıp ne yapmayacağım teşekkür ederim öncelikle.Sürekli vites değiştirmem gerekiyor o halde.
    Senin motorla ilgili o halde motorun oturması derken herhalde senin motordaki olay olacak Rodaj motor için çok önemli bu yüzden biraz titizlik yapıyorum.Gerçi kullanmasını da bilmiyorum aslında bu rodaj hem motorun hem de benim rodajım olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Aslında fiyatının artması normal rakipleri honda ve tvs fiyat olarak ybr'nin ötesindeydiler şimdi neredeyse eşitlendiler.Motora denecek birşey yok güzel motor.Fiyata denecek aslında genel anlamda sadece yamaha değil genel olarak fiyatlar yüksek.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Hadi hayırlı olsun zam gelmiş 5.480 fiyatı plakayla 6 ya gelir nerdeyse yazın karla satarım ben ybryi

Arkadaşlar bende ybr almaya karar verdim ilk vitesli motorum olacak sıfırmı almamı önerirsiniz yoksa ikinci el mi ? ikinci el alsam nelere dikkat etmeliyim km si kaç olsun modeli falan yardımcı olursanız sevinirim ilk defa vitesliye binicem .

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı crazyboy93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende ybr almaya karar verdim ilk vitesli motorum olacak sıfırmı almamı önerirsiniz yoksa ikinci el mi ? ikinci el alsam nelere dikkat etmeliyim km si kaç olsun modeli falan yardımcı olursanız sevinirim ilk defa vitesliye binicem .
    Doğru yerdesin... Ybr yeni başlayan için harika bir motordur, aslında herkesin her yaşın severek kullandığı bir motordur zaten bu çok yönlülüğüyle efsanevi olmuştur..

Sıfırı şuan plakayla birlikte 6.000 TL ye çok yakın olucak gibi duruyor.Durumun varsa sıfır al, yoksa temiz bir 2013-2014 alabilirsin, ama çok dikkat et piyasada üzülmüş çok motor var...Km olayına gelince şahsi fikrim şu: 2013 ise 20.000 den 2014 ise 10000 den az km li motorlara bakmanı tavsiye ederim.Bu demek olmuyorki bu aralıklar dışındaki motorlara bakılmaz, olması gereken sadece motordan anlıyan ve seni seven bir tanıdık/ustan olması

hmm teşekkür ederim ben istanbulda oturuyorum durumum var aslındada şöle bişey var sıfır alıp altımda heba olmasından korkuyorum açıkçası çünkü daha önce hiç vitesli motor kullanmadım scooter ve cub kullandım bide sahibinden.com dan araştırdım biraz belirttiğin aralıklarda motor bulamadım açıkçası kmsi yüksek hepsinin 2008 buldum 20 binde sanırsam :D

Motosikleti
    Honda CBR 650F (2016)
    Merhaba arkadaşlar ;

Yamaha YBR 125 ile YBR 125 ESD arasında ki fark nedir acaba?

ESD olanı almayı planlıyorum biraz daha ucuza geliyor. Ama aralarında ki farklar çok ciddiyse biraz daha çok kilometreli normal YBR 125 alırım.

Cevaplarınızı bekliyorum.

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaslar yenı ybr nın farkı var acaba ??

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yamaha Ybr 125, 2006 & 2013 Modelleri Test-İnceleme

Esd ile eski kasanın arasındaki farklardan bu test yazısında bahsetmeye calısmıstık,umarım yardımcı olur.
    maxim4 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ilk-sahibinden-servis-bakimli-5,800km-de-mavi-ybr-esd-201914689/detay/

Arabamı büyütmek istediğim için satışta : )

Arkadaşlar Merhaba ben Rasim öğretmenim.
    Forumu sürekli takip ediyorum ama yeni üye oldum. Sizlere birkaç sorum olacak. Bende 2012 model Yamaha YBR 125 ESD var ve sadece yazın kullanıyorum keyif için. Yani mart ayında binmeye başlayıp Kasımda falan yağlayıp kaldırıyorum. Yılda 2000 km ancak yapıyorum. Benim LS2 çene açılır kaskım var Şimdide Mont eldieven ve dizlik almayı düşünüyorum. Dizlik konusunda Venomun mafsallı modelini düşündüm ama Mont ve eldiven konusunda karar veremedim.
    Montu mevsimlik alıp içini çıkararak kullanmakmı yoksa yazlık alıp soğuk olursa içine termal içlikmi giymek mantıklı olur. Eldiven olarakta derimi yoksa normalmi.(Fiyat olarakda çok yüksek olmasını istemiyorum yani ikisi için en fazla 300-350 tl ayırabilirim.) Aynı zamanda marka model belirtirseniz çok sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler