Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YbR EsD 125 (2013)
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su devir olayi motorun verimi hakkinda iyi ipucu veriyor. ben petrol ofisinden benzin alinca 5.viteste 5500rpm de 70 km/h i goruyorum. shellden alinca 65 km/h i goruyorum.sizlerin devir durumu hiz orantisi nasil??

motor 7500 km de 2012 model
    benim ybr 1000 km de petro ofisinden alıyorum 20tl 160 km sell den alıyorum 140 km yedeğe düşene kadar opette 160 km ama daha performanssız gördüm sell biraz daha az gidiyor ama en iyi performans onda. kanuni ronny vardı ninja 250r egzozuyla opet 100km sell 80 km gidiyordu 20tl lik benzinle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Selamun Aleyküm motorla yan yattım sağ taraf grenajlar çok çizik aldı, arka alt grenaj kırıldı kafa aynı durumda internette orjinal parça bulabileceğim bir site varmı arkadaşlar

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Geçmiş olsun, neden orjinal olsun ki? Sonuçta mekanik değil plastik bir parça.
    Ben olsam muadilleri daha ucuz olduğu için onlara bakardım. camgoz.com.tr bu siteye bir bak.
    Camgöz bana yakın, merak ettiğin birşey olursa bana özelden ulaşabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam muadilleri daha ucuz olduğu için onlara bakardım. camgoz.com.tr bu siteye bir bak.

eyv teşekkür ederim ama yan sanayi ile orjinal parça arasında renk farkı felan oluyor görünmeyecek bir parça olsa sorun değil ama

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyv teşekkür ederim ama yan sanayi ile orjinal parça arasında renk farkı felan oluyor görünmeyecek bir parça olsa sorun değil ama
    geçmiş olsun o fark orjinalde alsan illaki olacak bence yan sanayi bak fiyatlar arasında bariz fark var
    http://www.rialli.com/urunler/190_ya...t-yedek-parca/

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    Hayırlı olsun. Yapman gereken herşey, kitapçıkta yazıyor. Kimseye bakma, kitapçığı oku ve uygula.
    anladım. peki siz motor bakımlarını kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa servise yaptmak zorunlu mudur?

Motosikleti
    GT 250 NAKED
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun o fark orjinalde alsan illaki olacak bence yan sanayi bak fiyatlar arasında bariz fark var
    bu site güzelmiş. 1.000 liraya evde ybr yapılabilir sanırım

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle ama içime sinmez burda sordum 700 tl masraf çıktı kuzenim adanada gizerlere soracak hangisi daha uygun fiyat verirse orada yaptıracağım inş

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    Sevgili arkadaslar ,

uzulerek 2011 ybr mi 21.750 km de 3.150 tl ye satmis bulunmaktayim, motoru onunla ogrendim,bakimlarini hep kendim yaptim,yakin arkadasimi kaybetmis gibi buruk icim, bildigim duzgun bir kardesime gitti, hepinize keyifli surusler ...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı oktayisci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaslar ,

uzulerek 2011 ybr mi 21.750 km de 3.150 tl ye satmis bulunmaktayim, motoru onunla ogrendim,bakimlarini hep kendim yaptim,yakin arkadasimi kaybetmis gibi buruk icim, bildigim duzgun bir kardesime gitti, hepinize keyifli surusler ...
    Hayırlısı olsun. Daha iyisini alırsın inşAllah.

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım. peki siz motor bakımlarını kendiniz mi yapıyorsunuz yoksa servise yaptmak zorunlu mudur?
    Serviste yaptırmak zorunda değilsiniz. Ancak servise bakıma gitmediği zaman ürünün garantisi biter.
    Benim ybr henüz hiç bakıma gitmedi. 2011 model, 18.000 km'de. Yağını, bujisini falan kendim değiştiriyorum.
    Zincirini yağlıyorum, hava filtresini temizliyorum. Onun dışında hiç ekstra bir şey yapmıyorum.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Merhabalar. Benim motorda 2 sorunum var. Motor 25.000 km de. 2012 model

1. Motorla giderken hız 70-80 arası ellerimi bıraktığımda motor çırpıyor. Yani motor direksyon seri bi şekilde sağ-sol yapıyor. sebebi nedir ?

2. Motorun amartisörleri yağ kaçırıyor. Demirler falan hep yağ amartisör demirleri. bunun sebebi nedir ?

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    ikisi arasında kullanılan malzeme farkından dolayı esneme farkı bile var. yan sanayiyi orjinali kadar sıkıştıramazsın elinde kalıverir.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Benim motorda 2 sorunum var. Motor 25.000 km de. 2012 model
    1. Motorla giderken hız 70-80 arası ellerimi bıraktığımda motor çırpıyor. Yani motor direksyon seri bi şekilde sağ-sol yapıyor. sebebi nedir ?
    2. Motorun amartisörleri yağ kaçırıyor. Demirler falan hep yağ amartisör demirleri. bunun sebebi nedir ?
    cevap basit; amortisör keçelerin patlamış, değişecek. keçeler ucuz ama işçiliği zahmetli olduğu için biraz pahalı olur.
    birinci sorunun cevabı da büyük ihtimal problemli amortisörler yüzünden.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar birkaç problemim var motorumla ilgili.
    1.si şu , sinyallerde bir sorun oldu , yanıp sönmüyor sürekli yanık kalıyor.bip bip sesi de kısıldı ve sürekli bir hal aldı.biiiiiiiiiiiiip diye sürekli çalıyor sinyal açıkkken.
    2. de birkaç kere kontağı açtığımda elektrik gelmedi , kontak altındaki kabloları dürtünce düzeldi.burda bir sıkıntı var sanırım.

bu konularda bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba.
    şimdiden teşekkürler..

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birkaç problemim var motorumla ilgili.
    1.si şu , sinyallerde bir sorun oldu , yanıp sönmüyor sürekli yanık kalıyor.bip bip sesi de kısıldı ve sürekli bir hal aldı.biiiiiiiiiiiiip diye sürekli çalıyor sinyal açıkkken.
    2. de birkaç kere kontağı açtığımda elektrik gelmedi , kontak altındaki kabloları dürtünce düzeldi.burda bir sıkıntı var sanırım.

bu konularda bilgisi olan yardımcı olabilir mi acaba.
    şimdiden teşekkürler..
    Sinyallerde tek taraftamı var bu olay yoksa her iki tarafta mı ?

Ön farı sökün arkasında kontağın soketi pas yapıyor.Siz en iyisi bütün soketleri sökün varsa WD40 ile yağlayın benim başımada gelmişti.
    HONDA

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    her iki tarafta.biraz arastirdim ampul patlamasi yapar diyorlar ama benim ampullerin dordude calisiyor.flasorde bir problem olabilir saniyorum.sase yapma durumunda da olurmus.bilemedim ki ne yapsam.
    kontagin altini acip bakayim wd40 la bi

Motosikleti
    ybr125
    2007 model ybr ilk motorum olacak ikinci el buldum buraya göre uygun fiyatı 1000 euro ancak gittiğimde adama ne sorayım bilemedim, nerelerine bakılır az çok biliyorum videolardan ama tavsiyeleriniz varmı? fotoğrafları linkte var cevaplarsanız sevinirim

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-ybr-125-cm3-oglas-7920271

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Marco87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model ybr ilk motorum olacak ikinci el buldum buraya göre uygun fiyatı 1000 euro ancak gittiğimde adama ne sorayım bilemedim, nerelerine bakılır az çok biliyorum videolardan ama tavsiyeleriniz varmı? fotoğrafları linkte var cevaplarsanız sevinirim

http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-ybr-125-cm3-oglas-7920271
    Kazası olup olmadığını sor..Fiyat uygunsa bence güzel duruyor yalnız aksesuar namına bişey yok lastikleride orjinal.. Lastiklerden bi 100 euro daha düşmesini iste Pazarlık sünnettir de..Nasıl dersin bilmiyorum..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her iki tarafta.biraz arastirdim ampul patlamasi yapar diyorlar ama benim ampullerin dordude calisiyor.flasorde bir problem olabilir saniyorum.sase yapma durumunda da olurmus.bilemedim ki ne yapsam.
    kontagin altini acip bakayim wd40 la bi
    O zaman flaşörün arızalı büyük ihtimal.Öbür sorunun ise %100 dediğim yerden.
    HONDA

Camuka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 ESD
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha topcase ve yan çanta almadım fakat arka çanta için kappa k35 yan çanta içinse tex su geçirmez gerektiğinde genişleyebilen çantalardan takacağım.bu arada arkadaşlar elinde 2.el çantası olan varsa temiz değerlendiririm.(özel mesaj)atabilirsiniz.
    Selamun aleykum bu kullandığın yan çanta demirlerinden alabileceğimiz bir adres varmıdır.?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler