Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chesterfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Teşekkür ederim cevaplarınız için,
    Şimdi motoru görmeye gidiyorum. söylediklerinizi kontrol edicem. hayırlısı bakalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ıyı geceler arkadaslar bu gun 150 km yol gıttım ama motoru 110 getırmek pek nasıp olmadı yuzden sonra motor patlıycak zannedyrm o kadar zorluyo hız arttırmak ıcın bı sey yapabılrmıuım sınırımı bozdu bu gun

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıyı geceler arkadaslar bu gun 150 km yol gıttım ama motoru 110 getırmek pek nasıp olmadı yuzden sonra motor patlıycak zannedyrm o kadar zorluyo hız arttırmak ıcın bı sey yapabılrmıuım sınırımı bozdu bu gun
    yapacak pekde bi şey oldugu söylenemez. ybr bu böyledir zaten. yokusta da bayılır. bende sogumaya basladım
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Eski kasa ybrlerin karbüratörünü takıp randıman alanlar var.

Ben eski kasa kullanıyorum yol ve rüzgar durumuna göre 100-115 arası düzde hızı var. Ama şunu da unutmamak lazım yapısı itibari ile ybr çok rüzgar alan bi motosiklet. O yüzden hız konusunu çok takmamak lazım. Ybr sınıfının en sorunsuz,en sağlam modelidir. Varsın 10 km/h az gitsin.

drunkenmunky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    Chesterfield eger motoru aldiysan simdiden hayirli ugurlu olsun motor cok temiz duruyo 3000 4000 hatta 10000 km bile olsa ybr icin farkemez ama benden sana tavsiye aydin motordan ziyade farkli biyere goster oranin fiyatlari brz ucuk yagini hava filtresi uzun suredir degismediyse onlari halledersin once.. oda senin motoru sifir konuma getirir;) ha eger almadiysanda fiyatta pazarlik yap bence ne kdar kirarsan o kdar iyi o motor marttan beri ilanda bende nisanda aldim aynisini fiyat arastirirken bu ilanda yayindaydi belki indirim yapabilir.. ama sunu soyleyim aldigimdan beri 3000 km oldu ben boyle saglam motor gormedim istanbulda istediin heryere goturur seni simdiden kazasiz belasiz aramiza hosgeldin...aklina takilan bisey olursa we r here;)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr'yi gören diğer motorlar niye kapısmak gibi bi ihtiyac hissediyor? Gecen hastaneye yetiseyim diye 100-110 gidiyorum sol seritten. 150 cc'lik cinli bi motor denk geldi. Ben hızlı gidince bu da kapısıyoruz zannetti. Ben sol seritten devam ederken bu makas ata ata devam etti D-100'de. Bi ara yol tıkandı. Bu kamil emniyet seridine 100 km/h'ı geçik bi süratte daldı. Önüne bi iş makinası çıktı. Az daha rendelenmiş domates gibi olacaktı. İyi kırdı direksiyonu,sonra gözden kayboldu. Dünde bi cbr 125 aynı salaklıgı yaptı. Yıl 2013 olmus hala ybr görünce kapısma isteği olanlar var. 10 hp'lik motoru gecsen ne gecmesen ne... Ne kadar dingil var trafikte. Sonra yaz gelince trafik kazaları haberleri artıyor denir.

selamın aleyküm arkadaşlar ybr bende 2008 model wardı. .cok memnundum askere gıttım sattım. .askerden geldım. 2.el temız 2012 model siyah esd aldım.7.500 kmde şuanda 8.500 kmde.ama sıkıldım. .eskı ybrem de hç sıkılmıYOdum sesı daha guzeldı. .motorda sorun yok. .gencen hafta sonu 2 motor 130 km.lik uzun yola gıttık. .dönuşte cbf yı ben kullandım. .YBRYe göre koltuğu daha rahat hızı daha iyi. .ybr ye ndn duzgun sele yapmamışlar ki zayıf olmama rağmen rahat değıl. Hç. . .o anda cbf almaya karar verdım.. .ama dönüşte cbf nin yağını kntrol ettik. .cbf nin yağı eksik çıktı. .yağ yakma sorunu war. . Ama ilave edıp kontrol edince sorun olmaz diyolar. . .kafam karışık TAKAS teklıfı aldım . .temız bi cbf buldum sizce Cbf ye geçeyim mi. .arkadaşlar. Yaa. :/ bizım motor cok sağlam ama koNfor yok uzun yolda .ya.

Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm arkadaşlar ybr bende 2008 model wardı. .cok memnundum askere gıttım sattım. .askerden geldım. 2.el temız 2012 model siyah esd aldım.7.500 kmde şuanda 8.500 kmde.ama sıkıldım. .eskı ybrem de hç sıkılmıYOdum sesı daha guzeldı. .motorda sorun yok. .gencen hafta sonu 2 motor 130 km.lik uzun yola gıttık. .dönuşte cbf yı ben kullandım. .YBRYe göre koltuğu daha rahat hızı daha iyi. .ybr ye ndn duzgun sele yapmamışlar ki zayıf olmama rağmen rahat değıl. Hç. . .o anda cbf almaya karar verdım.. .ama dönüşte cbf nin yağını kntrol ettik. .cbf nin yağı eksik çıktı. .yağ yakma sorunu war. . Ama ilave edıp kontrol edince sorun olmaz diyolar. . .kafam karışık TAKAS teklıfı aldım . .temız bi cbf buldum sizce Cbf ye geçeyim mi. .arkadaşlar. Yaa. :/ bizım motor cok sağlam ama koNfor yok uzun yolda .ya.
    aynen arkadasım bende hafta sonu uzun yola cıkmıstım belım kopacak sandım ya acayıp rahasız edıyo

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Koltuktan rahatsız olan arkadaslar herhangi bi oto dosemecide soyle birsey yaptırabilirsiniz.
    http://www.feyizoglu.com/Hava-Destekli-Sele-Pedi_46552.html#0
    Tabi bu temsili. Bel agrısı icinde uzun yol yaptıkca insan alısıyor,en iyisi ara ara mola vermek.

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koltuktan rahatsız olan arkadaslar herhangi bi oto dosemecide soyle birsey yaptırabilirsiniz.
    http://www.feyizoglu.com/Hava-Destekli-Sele-Pedi_46552.html#0
    Tabi bu temsili. Bel agrısı icinde uzun yol yaptıkca insan alısıyor,en iyisi ara ara mola vermek.
    ugur lınk verebılırmısın burdan gırıs yapabılmek ıcın tıklanmıyor burdan

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ugur lınk verebılırmısın burdan gırıs yapabılmek ıcın tıklanmıyor burdan

http://www.feyizoglu.com/Hava-Destek...i_46552.html#0

Düzenledim şimdi. Bu ilan temsili,benzer bi yastık,sele pedi koltugu daha rahat kılabilir..

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    sele konusunda bende sorunluyum seleyi genişletmeye çalışacağım. bir ara döşemeyi söktürüp ilave sünger yaptırdım çok faydası olmadı genişletmek lazım.. kıç yanakları seleye büyük geldiğinden içeri doğru baskı yapıyor uzun yolda fenaa ))

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/Hava-Destek...i_46552.html#0

Düzenledim şimdi. Bu ilan temsili,benzer bi yastık,sele pedi koltugu daha rahat kılabilir..
    ugur tesekkur ederm sagol ama burda fıyat cok ucuk

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

ugur tesekkur ederm sagol ama burda fıyat cok ucuk
    O zaten örnek olsun diye bi ilan.

Oto döşemecilere benzerini çok çok ucuza yaptırabilirsin. Hatta belki hazırda vardır benzer birşey.

Chesterfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı drunkenmunky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chesterfield eger motoru aldiysan simdiden hayirli ugurlu olsun motor cok temiz duruyo 3000 4000 hatta 10000 km bile olsa ybr icin farkemez ama benden sana tavsiye aydin motordan ziyade farkli biyere goster oranin fiyatlari brz ucuk yagini hava filtresi uzun suredir degismediyse onlari halledersin once.. oda senin motoru sifir konuma getirir;) ha eger almadiysanda fiyatta pazarlik yap bence ne kdar kirarsan o kdar iyi o motor marttan beri ilanda bende nisanda aldim aynisini fiyat arastirirken bu ilanda yayindaydi belki indirim yapabilir.. ama sunu soyleyim aldigimdan beri 3000 km oldu ben boyle saglam motor gormedim istanbulda istediin heryere goturur seni simdiden kazasiz belasiz aramiza hosgeldin...aklina takilan bisey olursa we r here;)

Selam dostum, pazar günü konuştuk görüştük motora baktım, çok temiz makina amortisörde, debriyajda bi problem yok, lastikleri orjinal lastiklermiş onların değişmesi gerekiyor bi tek, küçük bi miktar pazarlık yaptık, bi aksilik olmazsa yarın sabahtan alım satım işlemini gerçekleştiricez, kısmetse.

çok teşekkür ederim

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Herkese merhaba ybr sayfasını uzun süredir takip ediyordum ama yazmak nasip olmadı,
    neyse birşey sormak istiyorum Yamalube yağlarını kullanan varmı? Yamahanın markası galiba, zincir yağının fiyatı da diğerlerinden uygun geldi bilen - kullanan varsa fikirlerini bekliyorum
    saygılar...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    zincir yağlamak için o kadar maliyetli yağ kullanmaya gerek yok motordan çıkan yağ la da yağlaya bilirsin..

son benzin ölçümü şu şekilde ortalama 6000dd kullandığım motora 10 tl lik benzin aldım lt 4.73 tl den 105km de yedeğe geçti
    motor eski kasa 2008 model bakımları sürekli aynı kişi tarafından yapılıyor ve bu güne kadar ne hava ayarı nede sübab ayarı yapılmadı orj fabrika ayarlarında km 31000 de tühhh maşallahhh

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    makina yağıyla yağlıyom ama tekere ayaklığa filan şıçrıyo ne bilim rahatsız oluyorum ben. 19tl zaten dadaş ta dedim iş yapacak birşeyse alıp kullanayım

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    belki sıçrama yapmaz ama bizim motorlar için değer mi orasını sahibi bilir

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    günaydın

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler