Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    S.a Hayırlı günler Hayırlı işler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar . .dün 2.el 2012 model siyah ybr aldım sonunda motorum 7.450 km.de satan adam pek anlamıyodu .oglu kullanıyomuş askere gitmiş. soRUM var benim yağına baktım temizdi ben servise ne zaman goturecem motoru. .devir saatının ampulu yanıp sönüyo hep gece cok bellı oluyo gösterge ısıklarıda zayıf gbı geldı .ama farları falan kuvvetlı. .ne yapmam gerekıyo benım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

kendimi tanıtmayı unuttum aranızda yeniyim .izmirde oturuyorum adım emircan arkadaşlar hoşbulduk
    Hoşgeldin kardeş hayırlı olsun. Öncelilke her 500 kmde bir zinciri yağlaman iyi olur ve zincir yağlama spreyi çok iyi bu konuda.
    Bakımlarını her 2000-3000 km arasında yaptırabilirsin yağ değişimi ve hava filtresi değişimi zincir gercinliği civata sıkımı falan servis bakar zaten ama yaptırırken başında bekle yoksa özenmiyorlar.
    Yağ olarak Castrol Power 1 4T 10W-40 öneririm vites geçişlerinde motorun sesinde fark edilir derecede rahatlama oluyor.
    Devir saati ve km saati ampülünü serviste rahatlıkla değiştirtirler ucuzda birşey zaten ama led takman daha iyi olabilir hatta farklı renklerde taktırabilirsin. Yok ben servise gitmeyip ampülü kendim değiştireceğim diyorsan km ve devir göstergesinin ampülü 5w-5T dipsiz benzin göstergesi ampülü ise 3w-3T dipsiz olarak geçiyo.

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yaşadım aynı sorunu.
    hiç uğraşma wiwi marka ayna al. çok farkediyor

http://img37.imageshack.us/img37/566...0508122315.jpg
    çok teşekkürler. Modele ve plastik ayrıntılara dikkat ettim benimkinin üzerindekinin aynısı ama herhalde belli süre sonra içeriden bir şeyler oluyor. Tek sağ satılıyorsa gidip alayım. Teşekkürler.

Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin kardeş hayırlı olsun. Öncelilke her 500 kmde bir zinciri yağlaman iyi olur ve zincir yağlama spreyi çok iyi bu konuda.
    Bakımlarını her 2000-3000 km arasında yaptırabilirsin yağ değişimi ve hava filtresi değişimi zincir gercinliği civata sıkımı falan servis bakar zaten ama yaptırırken başında bekle yoksa özenmiyorlar.
    Yağ olarak Castrol Power 1 4T 10W-40 öneririm vites geçişlerinde motorun sesinde fark edilir derecede rahatlama oluyor.
    Devir saati ve km saati ampülünü serviste rahatlıkla değiştirtirler ucuzda birşey zaten ama led takman daha iyi olabilir hatta farklı renklerde taktırabilirsin. Yok ben servise gitmeyip ampülü kendim değiştireceğim diyorsan km ve devir göstergesinin ampülü 5w-5T dipsiz benzin göstergesi ampülü ise 3w-3T dipsiz olarak geçiyo.
    kerem abi teşekkur ederim saol. Zinciri temızleyıp yağladım. Bende merak ediyodum hangı yağdan koymam gerektıgını. Motor koruma demiri aldım ..motorcuda taktırdım. .ampul işi ince iş ben yapamam .sadece yağ degştırmeyi biliyorum. servise 1000 km snra gderım heralde yağı temız cunku. Ampulude o zaman taktırırım . .10-40 yağ castrol yağın ,ne kadarını koyuyoz HEPsinı mi 1 lıtre mi . .bugune kadar hep scotor kullandım. . .

2013 ybr sahibi yardım sever bir arkadaş mesaj atabilir mi bende almak istiyorum sorularım var

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar 2013 ybrm daha 400 km de özellikle ilk çalıştırdıgım zamanlarda 4000 devir civarında gaz yememe tekleme gibi oluyor ama devir yükselince düzeliyor...
    Ustaya sordum bi 1000 km yap olmazsa garantiye veririz dedi

Okuduklrıma göre bu olayı yaşayanlar olmuş karbüratörün degişimi ile halletmişler ne yapayım motorun açılmasını bekleyeyim mi 1000 km den sonra yoksa şimdi garantiye vereyim mi

Bazen böyle yapınca hiç hoşuma gitmiyor motos stop edecekmiş gibi oluyor ve kendini sonra topluyor

Alıntı Dustegezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 ybr sahibi yardım sever bir arkadaş mesaj atabilir mi bende almak istiyorum sorularım var
    Buyur kardeşim ben de yeni aldım 2013

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    2013 sahipleri kaça aldılar acaba? Şu an 12 taksit fiyatı kaça geliyor?

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Şu an 4.350 kuruş aşagı bulamazsın ama benim aldıgım yer kredi kartı vade farksız hem de 5 ay ötemeli kampanya yaptı anca öyle alabilirdim zati

Kalan 2012 modelleri de eger bulabilirsen 4.190dan veriyorlar daha aşagısını bulamadım

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün motoruma tur camı ile gündüz farı taktım. Yapmak isteyen arkadaşlara fikir olması açısından paylaşıyorum

F54 ve S.Orhan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bu da benim eski ybr ydi

Bu da yeni olan

Yok abi ya ben kafayı taktım bu farı yuvarlakla değiştirecem sanırım daha yapan yok ilk olacagım araştırmalara girdim yurtdışı sitelerde ...
    F54 bunu beğendi.

39nn600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    sevgili ybr dostları benim 2006 ybr yi biraz yoracak bi yola çıkıyorum güzargah şöyle iskenderun -mersin-antalya -datça -izmir-bursa -kırklareli resimleri eklerim saygılar

nexcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Bende de 2012 var aynı sorunu ben 6000 km ye kadar yaşadım geçmedi malesef dayanamadım şimdi karbüratörü değiştirdim motor harika oldu tavsiye ederim karbüratörü değiştirmene çok memlun kalıcaksın yakıt aynı hiç artmadı tüketim aynı dene ybr tadını yaşa ve senle yolda sürtüşen eski kasalara altta kalma ver odunu yani

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    şu ybr çok güzel motor amma keşke başka renk olsaydı diyorum ben de çok titiz bi adam olduğundan toz konduğu zaman ayar oluyorum ama gri ybr de gördüm bizim motordan inca gözüküyor du sanki bizim ki onun yanın da hayabusa
    motoru satmayı düşünüyorum satıp sukutır alacağım %90 şehir içi kullandığım için vites at at bi zaman sonra beni sıkmaya başladı
    ön cam kaza da kırıldı alıp almamak arasında gidip geliyorum

S.Orhan ve xVaLeNx bunu beğendiler.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün motoruma tur camı ile gündüz farı taktım. Yapmak isteyen arkadaşlara fikir olması açısından paylaşıyorum

http://imageshack.us/a/img856/8162/1000811q.jpg

http://imageshack.us/a/img577/4015/1000813rs.jpg
    Led lambaları kaça aldınız acaba ve nereden temin ettiniz yardımcı olursanız sevinirim.

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerem abi teşekkur ederim saol. Zinciri temızleyıp yağladım. Bende merak ediyodum hangı yağdan koymam gerektıgını. Motor koruma demiri aldım ..motorcuda taktırdım. .ampul işi ince iş ben yapamam .sadece yağ degştırmeyi biliyorum. servise 1000 km snra gderım heralde yağı temız cunku. Ampulude o zaman taktırırım . .10-40 yağ castrol yağın ,ne kadarını koyuyoz HEPsinı mi 1 lıtre mi . .bugune kadar hep scotor kullandım. . .
    Hayri desek daha doğru olur ;) koruma demiri taktırmakla çok iyi etmişsin tebrik ettim. 1 litre koyacaksın ama koymadan once içindeki yağı tamamen boşalt yani orta sehpaya alıp motoru sola dogru yatır iyice boşalsın sonra 1 litrelik yağın hepsini koy. ama dikkat et o yağın scooter versiyonu da var karıştırmayasın hadi hayırlı sürüşler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Beyler şu sıralar tur camı alanlar varsa güncel bi link verir misiniz ? Sizin aldığınız yerden sipariş edeyim bende.

Bu arada 17.000'e geldim 1,5 ayda 2000 km oldu. İki kez yolda kaldım,ikisinde de benzin bitti.

Yok arkadaş sorun çıkarmaya niyeti yok bu motorun

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu ybr çok güzel motor amma keşke başka renk olsaydı diyorum ben de çok titiz bi adam olduğundan toz konduğu zaman ayar oluyorum ama gri ybr de gördüm bizim motordan inca gözüküyor du sanki bizim ki onun yanın da hayabusa
    motoru satmayı düşünüyorum satıp sukutır alacağım %90 şehir içi kullandığım için vites at at bi zaman sonra beni sıkmaya başladı
    ön cam kaza da kırıldı alıp almamak arasında gidip geliyorum

http://k1306.hizliresim.com/1b/6/nvhnb.jpg

http://o1306.hizliresim.com/1b/6/nvhq2.jpg
    Abi imkanın varsa scooter al,affetme. Ben şimdiye dek hep scooter kullandım. Rahatlıgı bambaska. Kışın üşümüyorsun,debriyaj vites derdi yok. Ybr'ye göre çok az rüzgar alıyor. Ben ybrden çok memnunum ama kışın kullanmam büyük ihtimalle. Alıştım scooterın avantajına. Soğuklarda donuyorum ybr üstünde. Uzun yolda rüzgar manyağı yapıyor ybr. Hele birde kaliteli bir scooter aldın mı çok şahane olur...

likya1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 2005 Model
    Evet arkadaşlar tur camı aldığınız site adresini verirseniz veya nasıl ulaşabiliriz bilgi verirseniz çok memnun olacağım. Herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    birkaç model arasında gidip geliyorum
    sym joride 200i
    yamaha xenter 150
    kymco city200i
    bunların yakıtları ybr den çok çok fazla değil
    kalite olarakta sıraladığım gibi sadece teknoloji olarak xenter 1tık önde
    en hoşuma giden de sym öncam var orj koltuk altı bagaj da büyük

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tur camını sahibinden.com dan aldım.sis farlarıda powerled.Kendim yaptım.hazırları çok pahalı

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    imkanlar kısıtlı ise bu cam ben burdan almıştım tekrar alacağım çok işlevsel

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-cbf-250-500-twister-er-5-6-ybr-125-250-universal-naked-cam-125380103/detay/

imkan var sa da bu cam ı tavsiye ederim gram sallanma yapmaz

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-givi-cam-cbf-500-cbf-250-ybr-250-ybr-125-gs-500-er5-sifir-124953488/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler