Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Kaza yaptım dün gece. Kuryecinin biri kırmızıda geçti 70 ile. Kaskı falan da yok. Sol tarafımdan orta sehpanın olduğu yere çarptı. Motorda tek hasar ayna kökünden kırıldı. Benim de dizim şişti biraz. Çocuk kalktı direk bna geldi bişeyin var mı diye. Korkmuş halde hatasının farkında. Maddiyat önemli değil abi sana bişey olmasın dedi. Polis çağırmadım ben de iyi.niyetinden dolayı. Dükkanına gittim masraflarını karşılayalım dedi. P.tesi göstericem motorcuma. Hata mı ettim bilmiyorum. Polis çağırsam çocuk nerden baksan 2000 lira ceza yerdi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yaptım dün gece. Kuryecinin biri kırmızıda geçti 70 ile. Kaskı falan da yok. Sol tarafımdan orta sehpanın olduğu yere çarptı. Motorda tek hasar ayna kökünden kırıldı. Benim de dizim şişti biraz. Çocuk kalktı direk bna geldi bişeyin var mı diye. Korkmuş halde hatasının farkında. Maddiyat önemli değil abi sana bişey olmasın dedi. Polis çağırmadım ben de iyi.niyetinden dolayı. Dükkanına gittim masraflarını karşılayalım dedi. P.tesi göstericem motorcuma. Hata mı ettim bilmiyorum. Polis çağırsam çocuk nerden baksan 2000 lira ceza yerdi.
    Geçmiş olsun çok... Keşke dizlik taksaymışsınız...

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    geçmiş olsun ....
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150

Geçmiş olsun.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Geçmiş olsun.
    Ucuz atlatmışsın, sana bir şey olmamış, bir ayna için polis filan uğraşmaya gerek yok, iyi yapmışsın.

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar;
    2013 siyah YBR ile aranıza katılmış bulunuyorum geçen hafta itibariyle.

Mutlu sürüşler...
    Hayırlı olsun, güle güle kullan.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Abiler ufak bi kaza atlattim ve arka fren pedalı yamuldu kac liraya malolur ? Ve motor calismiyorken vites boşta çok zor hareket ediyor fren basilimi kalmış tır ama çalışırken performansinda sorun yok. Mecbur kullanarak eve getirdim ama yarın servise götürmeye korkuyorum fren kitlenicek diye yardım edermisiniz ?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Geçmiş olsun.
    Orta ayağa alda öyle bak arka teker rahat dönüyor mu? Eğer firenden dolayı dönmüyorsa firen pedalından gelen çubuğun sonunda bir somun var onu teker rahat dönünceye kadar gevşet. Hiç olmadı bir fotoğraf at buraya bakalım.
    MrMaydec bunu beğendi.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Orta ayağa alda öyle bak arka teker rahat dönüyor mu? Eğer firenden dolayı dönmüyorsa firen pedalından gelen çubuğun sonunda bir somun var onu teker rahat dönünceye kadar gevşet. Hiç olmadı bir fotoğraf at buraya bakalım.

sağolasın biraz gider bakarım şoku bi atlatayım kendime geleyim. ailem kaza yaptığımı bilmiyor motor düştü diye biliyorlar ama bence inanmadılar çünkü sağ ayna çatladı ve pedalda sol tarafda ama bozuntuya vermediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

pardon pedal sağda ayna sol tarafda yazıcaktım denedim ama olmadı pedal dümdüz oldu yamuldu fren basılı kaldı heralde yarın hemen servise götüreceğim inş sadece gözle görülen hasar vardır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer parça da kırık yoksa sadece çatlaksa arkadan yapıştır yapıştırıcıyı gitsin hiç masraf etme
    Teşekkürler abi cevabın için ama yapıştırmayla iflah olacak bir durum değil malesef. Mecbur değişecek parça..

Geçmiş olsun,Allah tekrarından korusun.

Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler ufak bi kaza atlattim ve arka fren pedalı yamuldu kac liraya malolur ? Ve motor calismiyorken vites boşta çok zor hareket ediyor fren basilimi kalmış tır ama çalışırken performansinda sorun yok. Mecbur kullanarak eve getirdim ama yarın servise götürmeye korkuyorum fren kitlenicek diye yardım edermisiniz ?
    Geçmiş olsun,Allah beterinden korusun.
    MrMaydec bunu beğendi.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris

Geçmiş olsun hocam.Sana bir şey olmaması sevindirici.Koruma gerçekten çok önemli geçen düştüm serçe parmağım yüzüldü gittim eldiven aldım. Aman dikkatli olalım.
    MrMaydec bunu beğendi.

Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun çok... Keşke dizlik taksaymışsınız...
    normalde takıyorum dizlik. üşendim bu kez. elim ve omuzum da yere sürttü ama eldiven ve mont korudu sorun yok.

şanslıydım baya. orta sehpanın uzantısına çarpmış orayı yamultmuş. eğer o hızla ayağıma çarpsaydı neler olurdu düşünmek bile istemiyorum.

selamunaleykum bu aldım ılk vıteslı motor daha oncesınde scoterr kullanıyrdm fakat hayl kırııklıgına ugradım scoterda 110 la falan rahat gıdıyrdım bunu alırken 130 falan rahat olur dıyrdum ama zorluyr baya uzun yolda tehlıkelı olur otabanda falan bana tavsıye edebılecegınız 150 yı rahat gorecek az yakacak bı motor tavsıye edebılırmısınız

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım geçmiş olsun
    bence polis çağırıp hastaneye gitmediğin için hata etmiş sin
    ya sende iç kanama vs olsa adamı bir daha nerden bulacaksın masraf hadi neyse de önce sağlık
    bende 2 ay önce kaza yaptım beni gördüğü halde bana çarptığı için karşı taraftan şikayetçi oldum karşı taraf asli kusurlu
    eğer ben şikayet etmesem bu dangalak gene bi motorcuya çarpabilir nasıl olsa motorcular şikayet etmiyor diye motorları araçtan saymamaya devam ederdi
    bende bütün evraklar tmm eğer haklı olayım babamın oğlunu bile dava ederim amacım motosikletleri fark etsinler istiyorum
    bir daha motor görünce yol versinler diye
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamunaleykum bu aldım ılk vıteslı motor daha oncesınde scoterr kullanıyrdm fakat hayl kırııklıgına ugradım scoterda 110 la falan rahat gıdıyrdım bunu alırken 130 falan rahat olur dıyrdum ama zorluyr baya uzun yolda tehlıkelı olur otabanda falan bana tavsıye edebılecegınız 150 yı rahat gorecek az yakacak bı motor tavsıye edebılırmısınız
    Aleykumselam.

Senin 250 cc'ye geçme vaktin gelmiş kardeş. Eğer imkanın varsa cbr 250,hyo,sym wolf falan güzel alternatifler.

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleykumselam.

Senin 250 cc'ye geçme vaktin gelmiş kardeş. Eğer imkanın varsa cbr 250,hyo,sym wolf falan güzel alternatifler.
    bu 250 cc lerın yakıtı durumu nasıl ne kadar yakıyr bılıyrmusun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 250 cc lerın yakıtı durumu nasıl ne kadar yakıyr bılıyrmusun
    3-4 litre arası tek silindirler. Sym wolf,cbr 250 falan.

http://www.yakittuketimi.net/

Şu siteden daha detaylı ogrenebilirsin,ortalama değerleri.

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4 litre arası tek silindirler. Sym wolf,cbr 250 falan.

http:/@/www.yakittuketimi.net/

Şu siteden daha detaylı ogrenebilirsin,ortalama değerleri.
    eyvallah sagolasın

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni sorunu ben de yaşadım.Dizliğe o o şeyden yapıştırdım.Sıcak ve rüzgardan,birkaç saat içinde düştü.Sorunu tanıdık bir tamircinin elindeki artmış, yapışkanlı karbon parçaları
    çözdü.Deponun sadece diz oyuğu olan her iki tarafına,simetrik olarak düzgün bir şekilde karbonları yapıştırdı.Hem görüntüsü güzel,hem dedepo çizilmiyor.

Yukarıda bir arkadaş servisin yaptığı depo çiziği için öneri istemiş.Oto parçacılarında bu iş için çizik kalemleri satılıyor,tebeşir gibi.Motora uygun rengini alıp o çiziği kapatabilir.
    verdiğin bilgiler için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

kaza yapan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum, şükür allahtan daha kötüsünden korumuş. aynalar konusunda bende pek tatmin olmadım yeterli gelmiyor ve her binişimde ayna ayarlamak zorunda kalıyorum çünkü bazen hafif oynuyor. bu aynaları sıkabılıyor muyuz?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar millet
    Eski bi ybrci olarak yeni ybryle tekrar buradayım Eskilerden varsa ya da YbrClub'tan bilen bilir beni ... 2006 siyah ybryi geçen sene kardeşim sattı ve 2006 R6 aldı ...
    Ben de eşimle binemediğim için tekrar ybr ye döneyim dedim ve geçtiğimiz cumartesi 2013 siyah ybr aldım Hala plaka çıkartamadım (eldeki nakidi bağlarsan böyle olur)

Şimdi de plakayı en az kaça maal ederim diye uğraşıyorum 400 e kadar çıkar diyenler bile oldu
    seni kimse tanımazz... birde eskiler tanır demiş..

adamım nbr nasılsın...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ybalci : Geçmiş olsun dostum.Sana birşey olmaması sevindirici ama sıfır aldığın motorun başına böyle şeyler gelince insan üzülüyor.Herşeyde bir hayır vardır diyelim.

PIERzig:Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler