Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ugur ak dostum camuru arka lastık atyr ama onden degıl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır olması gereken o şekilde değil. eğer kavramayı kolun bıraktığın kısmına çok yakın tutarsan sen debriyajı bıraktığın halde hala az da olsa balatalar ayrı durabilir. sen biraz daha gevşet bence. senin kullanımına bağlı debriyaj kolu biraz da. alıştığın, rahat olduğun şekilde kullanman olası kazalardan kurtaracaktır. bir de bunu yaparken çok gevşek ya da çok sıkı olmamalı. çok gevşek olursa bu kez balatalar tam ayrılmaz ve zamanla aşınma yapar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

rolanti arada bir kontrol edilmesi gereken, hava sıcaklığına, motor sıcaklığına göre değişen birşey. yeni motorlarda bu dertten kurtarmışlar benim cbr da rolanti ayarı diye birşey yok kendi otomatik ayarlıyor motor sıcaklığına göre.

benim serviste 15-50 koydular yazın çok sıcak oluyor diye. açıkçası pek memnun kalmadım. ama titreme de pek yaşamadım. aşırı sıcakta benimki de biraz titriyordu tabii 33 derecede falan. ancak 110-120 hızlara çıkarak 400 km yol gittim. 3 kez dinlendim yol boyunca ve hiç titreme yaşamamıştım. 4 kez yaptım hem de bu uzun yolu. ama hiçbirisinde hava 25 derecenin üzerinde değildi.

bence titreme için farklı fikirleri de al. eğer aşırı sıcaklarda normal ise biraz idare et. yaz sonuna doğru düzelecektir. aşırı rahatsız ediyorsa o zaman farklı bir yere baktır derim.
    Teşekkürler ybalci.
    Söylediklerini dikkate alıp motoru bi elden geçirmeye çalışıcam olmazsa serwise tekrar götürücem.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Arkadaşlar ilk yağ değişimi için hangi markayı tavsiye edersiniz ? Buji değiştirme konusunda fikirlerinizi alabilirmiyim ??

Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk yağ değişimi için hangi markayı tavsiye edersiniz ? Buji değiştirme konusunda fikirlerinizi alabilirmiyim ??
    servis 10 40 yamalube koyuyor.bujide ngk

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servis 10 40 yamalube koyuyor.bujide ngk
    Farklı markaları koyanlar ( shell,castrol vb. ) var servisin koyduğu yağ iyi olmadığı için mi degistiriyolar..
    Buji de ngk7 falan bahsediliyor değiştirmeyi düşünüyorum karasizim deneyim tecrübeleri merak ediyorum..
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Tam sentetik ve motosiklet yağı olduktan sonra hepsi aynıdır, kafana hangisi yatarsa onu koy.
    zafer5959 bunu beğendi.

arkadaşlar maşallah allah korusun motosikletlerinizi de siz nasıl koruyorsunuz? yahu ben sırf çalınacak korkusundan alamıyorum taksitle alacağım allah korusun öyle bisi olur diye korkuyorum ya. yoksa şimdiye almıştım ben de ne olacak bilmiyorum sürekli topiclere bakıyorum anca

Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı markaları koyanlar ( shell,castrol vb. ) var servisin koyduğu yağ iyi olmadığı için mi degistiriyolar..
    Buji de ngk7 falan bahsediliyor değiştirmeyi düşünüyorum karasizim deneyim tecrübeleri merak ediyorum..
    bujiyle oynama sakın bence . .walla en ideal yag 10_40 castrol yamalube zaten bulması zor bı yağ. Pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar maşallah allah korusun motosikletlerinizi de siz nasıl koruyorsunuz? yahu ben sırf çalınacak korkusundan alamıyorum taksitle alacağım allah korusun öyle bisi olur diye korkuyorum ya. yoksa şimdiye almıştım ben de ne olacak bilmiyorum sürekli topiclere bakıyorum anca
    karakolun karşısına koyuyodum ben kızdılar.artık apartmanın karşısına koyuyom .brandalı şekILde. Kitle mutlaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

selam ya şu tur camı takan war mı arkadaşlar NE faydası war tipi kötu mu yoksa guzel mı gosterıyo yoksa hç gerek yok mu

Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujiyle oynama sakın bence . .walla en ideal yag 10_40 castrol yamalube zaten bulması zor bı yağ. Pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

karakolun karşısına koyuyodum ben kızdılar.artık apartmanın karşısına koyuyom .brandalı şekILde. Kitle mutlaka

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

selam ya şu tur camı takan war mı arkadaşlar NE faydası war tipi kötu mu yoksa guzel mı gosterıyo yoksa hç gerek yok mu
    krediyle alayım diyorum ama calınır diye korkuyorum yav

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Ben aliexpress den 9$ a alarm aldım taktım cok da memnunum.ayrıca yere celik dubel ile halk takıp kucuk kamyoncu gergisi ile sabitliyorum.ruzgarda branda ıle devrildi gecenlerde cunku.hırsız bunu anlayıp cozene kadar alarm bangır otuyor zaten
    engin

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aliexpress den 9$ a alarm aldım taktım cok da memnunum.ayrıca yere celik dubel ile halk takıp kucuk kamyoncu gergisi ile sabitliyorum.ruzgarda branda ıle devrildi gecenlerde cunku.hırsız bunu anlayıp cozene kadar alarm bangır otuyor zaten

alarmı nerden aldın tam olarak bıde baglaması zormu

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba disk alarmı mı yoksa bildigimiz aküye baglı alarm mı

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki yavrum bende ninja düşünüyorum ama 250r ama kawasaki çekti sanırım piyasadan
    Fatih kanka, senle patlatak birer junyır Z800 (Z250)

Benim hala umudum var getireceklerinden, ninja 300 ün satışlarından sonra.
    Kıytırık motorlar da bile euro 3 olup kawasakide olmaması çok sinir bozucu
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

pendikte nerede yamaha bayisi bilen var mı

kanki bu motor işi hastalık :D arkadaşımda 2011 mavi ybr wardı. Kitlemezdı gelışı guzel koyuyodu çALdırdı ewın önunden kitlemıyodu dıkkat et .sen

günaydın hayırlı cumalar

pille çalışan alarm aldım ben çinden 15 TL ye geldi. gayet memnunum.

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Arkadaş benim kafam rahat.
    Ewimin garajı war sokuyorum içeri, iş yerindede her yerde kamera war yük asansörüde war at içine indir bodrum kata yagmur yok, güneş yok, hırsız yok, yok da yok :D :D onun dışındada gözümün önünden ayırmıyorum ama ne olur ne olmaz diye bi kilit weya alarm olayına giricem.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman 10 40 a devam edicem 2 tane üstad aynı şeyi diyosa bi bildiği vardır

Birşey daha sorsam Şimdi shell advance ax 7 10 40 kullanıyorum nasıldır sizce ? Mesela mobil 1 veya castrol e kıyasla ?
    mehmet düzde sabit kaç km hızla ilerleyebiliyorsun?
    TRANSALP XL700

depoya kılıf taktırdım sonunda çok zormuş koltuk depo yan grenajlar söküldü . .tamirci uğraştı çok. . ama guzel oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler