Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    selamlar arkadaşlar;

bugun yaklaşık 2kişi 250 km kadar yol yaptık.gezinin sonlarına doğru bacak ve kıç bölgesinden inanılmaz uyuşmalar ve ağrılar oluştu) şu semer olayına nasıl bir çözüm bulabiliriz.yada sizler nasıl bir çözüm buldunuz.sorun bendemi yoksa
    engin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hafta içi yamaha servisine falan sorarım,bulabilirsem gonderirim bende
    uğur tşk ederim iyi haberlerini bekliyorum
    engin bence bi minder diktir koltukçu da sele genişliğinde 3cm kalın süngerden
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur tşk ederim iyi haberlerini bekliyorum
    engin bence bi minder diktir koltukçu da sele genişliğinde 3cm kalın süngerden
    orjinal selenin üstüne daha geniş ve yumuşak silikon süngerden tekrar kaplama yaptırayım diyorum.hatta arkadaki biraz daha yüksek olsun yolu daha rahat görsün diye.
    engin

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim demek istediğim sadece uzun yola giderken koy git yani portatiff

bugün rampa aşağı sağa dönüş yaparken ön teker kaydı ve sağ tarafa doğru düştüm. asfalt üzerinde hafif kum varmış farkedilmiyor bile yolda. motosiklette de bende de çizik bile yok. koruma demiri korudu motosikleti. benim ise sağ omuzum yere vurdu ancak mont korudu. hafif bir ağrım var o kadar.

lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum ciddi ciddi. hiç tahmin etmeyeceğim yerde kaydı. çok daha kötü yerde kayıp büyük kazaya sebep olabilirdi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bravo o zaman
    Yok hocam yaa sen gözünde büyütüyorsun biraz bu işleri
    Ustaların çok iyi iş yaptığını sanıyorsun herhalde ondan olabilir
    İki üç gün önce yağını değiştirtmeye gittim servise (garanti nedeniyle mecburen) adam yağ çubuğunun lastiğini düşürdü hiç tenezzül edipte almıyor, yağı koyuyor seviyesini kontrol etmiyor, normalde 1 Lt yağın hepsini koyunca çizgiyi biraz geçiyor, neyse geldim fazlasını aldım biraz.

Lastikleri değiştirtdim lastikçide, lastiklerin iplikleri lastik ile jant arasına girdi bazıları dedim bundan hava kaçırmaz di mi dedim yok dedi, sabah bir baktım bizim ön lastik yerde, gittim düzeltti.

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün rampa aşağı sağa dönüş yaparken ön teker kaydı ve sağ tarafa doğru düştüm. asfalt üzerinde hafif kum varmış farkedilmiyor bile yolda. motosiklette de bende de çizik bile yok. koruma demiri korudu motosikleti. benim ise sağ omuzum yere vurdu ancak mont korudu. hafif bir ağrım var o kadar.

lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum ciddi ciddi. hiç tahmin etmeyeceğim yerde kaydı. çok daha kötü yerde kayıp büyük kazaya sebep olabilirdi.
    Geçmiş olsun.
    Bende bir kaç defa kaydırınca baktım olacak gibi değil değiştirdim
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

myuksel067 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR125 ESD
    selamlar arkadaşlar
    2011 ybr 125 esd kullanıcısıyım motorumda 3.vitesde bi şırıltı geliyor.şanzuman dan şüphelendim ama sadece gaza basınca geliyor motor vitesde akarken hiç bi sıkıntı yok.Varmı böyle bir durum yaşıyan.?

Teşekkürler.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bazen öyle saçma şeyler nedenden ses yapıyor ki şaşarsınız.
    Arkadaşında ybrsi vardı, bugün motor yanımızda çalışırken dikkatimi çekti, bir zırıltı geliyordu, dedim bu ses ne, dedi aldığımdan beri var, neyse bu giyinirken hallettim ben geldi, bak bakalım ses var mı dedim, ses yok dedi nasıl hallettin.
    Koruma demiri kornanın oraya değiyordu bende arasına dondurma çubuğu sıkıştırdım haloldu

Motosikleti
    YAMAHA YBR125 ESD
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen öyle saçma şeyler nedenden ses yapıyor ki şaşarsınız.
    Arkadaşında ybrsi vardı, bugün motor yanımızda çalışırken dikkatimi çekti, bir zırıltı geliyordu, dedim bu ses ne, dedi aldığımdan beri var, neyse bu giyinirken hallettim ben geldi, bak bakalım ses var mı dedim, ses yok dedi nasıl hallettin.
    Koruma demiri kornanın oraya değiyordu bende arasına dondurma çubuğu sıkıştırdım haloldu
    benim sorunum o kadar basit değil gibi.motordan geliyor ses sanki debriyaj gibi ama tam çözemiyorum orta sehpaya kaldırıp hareket verdiğimde 3-4-5. viteslerde şırıltı başlıyor. km 17.800

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı myuksel067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sorunum o kadar basit değil gibi.motordan geliyor ses sanki debriyaj gibi ama tam çözemiyorum orta sehpaya kaldırıp hareket verdiğimde 3-4-5. viteslerde şırıltı başlıyor. km 17.800
    zincirden olabilir, sürat artınca yapıyodur

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun hocam. Allah büyüğünden korusun. Benim motorda SWALLOW diye bir marka var kaymadı daha hiç ama güvenmiyorum lastiğe. Nasıl acep bu marka?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Yok hocam yaa sen gözünde büyütüyorsun biraz bu işleri
    Ustaların çok iyi iş yaptığını sanıyorsun herhalde ondan olabilir
    İki üç gün önce yağını değiştirtmeye gittim servise (garanti nedeniyle mecburen) adam yağ çubuğunun lastiğini düşürdü hiç tenezzül edipte almıyor, yağı koyuyor seviyesini kontrol etmiyor, normalde 1 Lt yağın hepsini koyunca çizgiyi biraz geçiyor, neyse geldim fazlasını aldım biraz.

Lastikleri değiştirtdim lastikçide, lastiklerin iplikleri lastik ile jant arasına girdi bazıları dedim bundan hava kaçırmaz di mi dedim yok dedi, sabah bir baktım bizim ön lastik yerde, gittim düzeltti.

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

:
    Hocam acemilik diyelim motoru aldım bindim geldim başka bir bilgim yok malesef sizlerle bu bilgi dağarcığını genişletiyorum. Eyv.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı myuksel067 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali'nin dediği gibi zincirdende olabilir.
    Denemek için ön dişliyi sök öyle bir çalıştır dene, zincirden mi değil mi anlarsın, 10 dk sürmez.

---------- Post added at 23:49 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam. Allah büyüğünden korusun. Benim motorda SWALLOW diye bir marka var kaymadı daha hiç ama güvenmiyorum lastiğe. Nasıl acep bu marka?
    Üzerindeki orijinal lastiklere göre bayağı iyidir, kullananlar memnundu, fiyatına göre iyi.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris

Üzerindeki orijinal lastiklere göre bayağı iyidir, kullananlar memnundu, fiyatına göre iyi.
    Eyvallah hocam biraz daha rahatladım şimdi

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    arkadaşlar ybr mi nakit ihtiyacından dolayı satıyorum,2012 model ,1700 km de,2013 trfiğe çıkışlı ,motor koruma demiri far koruma demiri topcase var,çok temiz,sahibindende ialn numarası123288360budur ,tel 05360158223
    cesaretin yoksa!!!!!seyret

Motosikleti
    YAMAHA YBR125 ESD
    Ustam zincir disli setini degistim.ama ses ayni sanki debriyaj kacirma gibi ama sadece 3.vitesde bariz belli oluyor.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Vay arkadaş bugün yeni bi problemle karşınızdayım geçenki arka teker rulman olayını hallettikten sonra şimdide elektirk sistemimizde bi sıkıtımız var

60 km ile 5k devir de seyir etmekteyim sonra yol çok uzun oldugundan 100 km/h kadar hızlandım bi anda devir 9k da iken bianda sıfıra düştü ve farlar sönük yanmaya başladı, göstergedeki ışıklar sönük yanmaya başladı, korna ötmüyor, sinyallerde sönük bi şekilde yanık kalıyor.

hemen yavaşlayıp sağa çektim stop etmedim farları kapattım bi anda devir saati kendine geldi, ama hala gösterglerimdeki ışıklar cansız yanıyor sinyalde cansız yanıyor fakat normal kapanıp açılmalı yanıyor, farları açınca yine aynı muahbbet oluyor sinyaller yanık kalıyor devir saati sıfıra düşüyor.

Stop ettimkontagım kapattım 5 dakka bekledim (sigara içtim) sonra kontağı cevirdim ve marş basmamaya başladı ıkınıyo gibiydi cansız cansız idi ayak marşıyla ikinci seferde marşı aldı ama ışıkların hepsi cansız

aküyü yeni şarj ettirdim canavar gibiydi bi anda gitti marş motorum sağlam onda sıkıntı yok aküde sağlam elektrikde bi sıkıntı var ama ne onu anlayamadım

acaba sorun nerdendir .
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    statör de sıkıntı var elektrik üretemediği için akü de ki şarj bitince far sinyal korna devir göstergesi çalışmaz

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş bugün yeni bi problemle karşınızdayım geçenki arka teker rulman olayını hallettikten sonra şimdide elektirk sistemimizde bi sıkıtımız var

60 km ile 5k devir de seyir etmekteyim sonra yol çok uzun oldugundan 100 km/h kadar hızlandım bi anda devir 9k da iken bianda sıfıra düştü ve farlar sönük yanmaya başladı, göstergedeki ışıklar sönük yanmaya başladı, korna ötmüyor, sinyallerde sönük bi şekilde yanık kalıyor.

hemen yavaşlayıp sağa çektim stop etmedim farları kapattım bi anda devir saati kendine geldi, ama hala gösterglerimdeki ışıklar cansız yanıyor sinyalde cansız yanıyor fakat normal kapanıp açılmalı yanıyor, farları açınca yine aynı muahbbet oluyor sinyaller yanık kalıyor devir saati sıfıra düşüyor.

Stop ettimkontagım kapattım 5 dakka bekledim (sigara içtim) sonra kontağı cevirdim ve marş basmamaya başladı ıkınıyo gibiydi cansız cansız idi ayak marşıyla ikinci seferde marşı aldı ama ışıkların hepsi cansız

aküyü yeni şarj ettirdim canavar gibiydi bi anda gitti marş motorum sağlam onda sıkıntı yok aküde sağlam elektrikde bi sıkıntı var ama ne onu anlayamadım

acaba sorun nerdendir .
    akü bağlantıları kontrol et bakalaım tahminimce motor şase almıyor olabilir.veya devrelerde şase eksikliği olabilir .
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    akü bağlantılarında sıkıntı yok lakin neresine bakacağımı bilmiyorum sadece artı eksi kabloları sağlam

inş statör de sıkıntı yoktur benimde korkum o
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr mi 3500 e sattım yarın devri verip parayı alacam inşallah ilk defa biri bakti gelip oda çok begendi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler