Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi "bende yok" yazdığı için hurafe olacaksa, evet hurafeymiş demekki.
    Honda CBF150 içinde 2-3 kişi "benim motorum yağ yakmıyor" diyordu.

Şimdi vaktim yok ama akşama bakacağım. Önceki sayfalarda sıkça bahsedilmiş YBR'nin karburatör sorunundan.. Ani gazlamada öksürme yapıyor demişler hatta. Sürekli jigle istiyor falan.
    ani gazlamada öksürme benim motordada var. dipgaz gidersem yapıyor. ama rahatsız etmiyor.
    ama her marşta jikle isteme kabul edilebilir birşey değil.
    yeni alınan bütün ybrlerde her marşta jikle isteme sorunu olsaydı, emin ol etrafta bir sürü ybrsini ateşe veren kurye olurdu
    ben yamahanın böyle bir motor çıkaracağını düşünmüyorum.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

Şimdi vaktim yok ama akşama bakacağım. Önceki sayfalarda sıkça bahsedilmiş YBR'nin karburatör sorunundan.. Ani gazlamada öksürme yapıyor demişler hatta. Sürekli jigle istiyor falan.
    Aslında olay tamamen duygusal..motoru kapalı yerde muhafaza ederseniz jiklesiz tek marşta ezıcık gaz vererek çok rahat çalışır.. misal işe gidersiniz orda dışarda durması gerekir özellikle kışın iş çıkışı bas allah bas çalışmaz misal.. burda suç ybr nin se suçlu ...aslında belli bi süre sonra işin püf noktasını öğrenince hiçte zor olmuyor çalıştırmaz..Ani gaz olayına gelincede altı üstü 125 cc aniden verseniz ne olur yavaş yavaş verseniz ne olur buna diyecek bi lafım yok kimisinin beklentisi çok fazla olduğu için diyecek lafım yok..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Ben sizden duyuyorum ybr sabaları jiklesiz çalışmıyor diye, 34000 km oldu 2006 model hala tek marşda alıyor hiç jikle kullandığımıda hatırlamıyorum
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

jikle isteme olayı hava ayarı ile çözülür azçık zengin karışım yaparsın olay biter
    hee benim motor da her sabah jikle istiyor neden hava ayarını açtırmıyorsun diye sorarsan ben motorumdan memnunum jikle açmak zor gelmiyor motor ısınırken bende üzerimi giyiniyorum o 2 dakika da
    ama yeni kasalar yani 2010 sonrası ben jikle isteyen ybr görmedim
    benim motor 2008 mod yaz kış jikle istiyor açıyorum tek marşta alıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    sabah her benzinli motor araba jikle ister. bu normal. hatta bizim jeneratör de bile ilk çalışmada jikle istiyor

ama novarix arkadaşımızın iddiası "yeni çıkan esd lerde hem sabah hemde gün içinde her çalışmada motor jiklesiz çalışmıyor" iddiası.

şahsen yansanayisini kullandığım ybr motorunda böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. oyladık. 2 esd sahibi devamlı jikle isteme sorunu yaşamadıklarını söyledi.

ama novarix arkadaş halen esd lerin karburatorlerinin sıkıntılı olduğunu gün içinde her marşta jikle istediği konusunda kararlı.

evet esd sahipleri motorunuz gün içinde devamlı her marşta jikle istiyor mu ?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah her benzinli motor araba jikle ister. bu normal. hatta bizim jeneratör de bile ilk çalışmada jikle istiyor

ama novarix arkadaşımızın iddiası "yeni çıkan esd lerde hem sabah hemde gün içinde her çalışmada motor jiklesiz çalışmıyor" iddiası.

şahsen yansanayisini kullandığım ybr motorunda böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. oyladık. 2 esd sahibi devamlı jikle isteme sorunu yaşamadıklarını söyledi.

ama novarix arkadaş halen esd lerin karburatorlerinin sıkıntılı olduğunu gün içinde her marşta jikle istediği konusunda kararlı.

Tahsin abi novarix adlı arkadaş'ın hiç ybr kullanma fırsatı olmuş mu da, şöyle böyle diyip duruyor. Hurafe işte boşver polemiğe girme hiç. Benim motosikletim 3-4 gün yatıyor kapıda birde kalın yağ var dibe çöküyor iyice jigleyi açıyorum marşa dokunuyorum çalışıyor. Hee çalışmadı diyelim çok az gaz veriyorum hemen alıyor, çalışmaya devam. Bir sıkıntı problem yok. Sadece sabahları jigle istiyor o kadar. Normalde onuda istemezde kalın yağ var ondan öyle yapıyor diye düşünüyorum.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin abi novarix adlı arkadaş'ın hiç ybr kullanma fırsatı olmuş mu da, şöyle böyle diyip duruyor. Hurafe işte boşver polemiğe girme hiç.
    12.000 kilometre kadar YBR125 kullandım. Sanırım yeterlidir?
    Ortada polemik yaratacak birşey yok. Ben ESD'ler için böyle bir söylenti dolaşıyor ortada dedim.
    Önceki sayfalarda bu forumda da bahseden birçok arkadaş olmuş.
    Bir bakarsan bulursun. ESD'lerin karbüratör sistemlerinde sıkıntı olduğu (olabileceği) benim uydurduğum birşey değil yani.
    + olarak küçük cc'li tüm motorlar ani gaz verince öksürür diye bir kaide yok. CBF150 sahibide oldum çok şükür, TVS Apache RTR sahibide..
    Bunlarda küçük hacimli motorlar ama öksürme - tıksırma yaşamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tahsin kardeşim, epey yanlış anlamışsın. Ben kararlıyım demiyorum.. Böyle bir muhabbet var diyorum. Hatta bir arkadaş şuna benzer birşey yazmıştı: "Ybr 125 ESD alacaktım işe gidip gelmek için ama iş yerinin otoparkında her seferinde jikle ile uğraşmak istemiyorum"

Şu konuda hemfikir olalım, bu benim iddiam değil. Bende FORUMDA (burada) ve başka paylaşım sitelerinde okuduğumdan yola çıkıyorum. 2007 model YBR125 makinem vardı, onda böyle birşey yaşamadım şahsen. Ama ESD'lerde olduğu söyleniyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizden duyuyorum ybr sabaları jiklesiz çalışmıyor diye, 34000 km oldu 2006 model hala tek marşda alıyor hiç jikle kullandığımıda hatırlamıyorum
    ESD'ler hocam.. YBR125'lerin tümü değil. Şu karbüratör sistemi yeni olan modellerde bu sıkıntı yaşanıyor deniyor.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    12.000 kilometre kadar YBR125 kullandım. Sanırım yeterlidir?
    Ortada polemik yaratacak birşey yok. Ben ESD'ler için böyle bir söylenti dolaşıyor ortada dedim.
    Önceki sayfalarda bu forumda da bahseden birçok arkadaş olmuş.
    Bir bakarsan bulursun. ESD'lerin karbüratör sistemlerinde sıkıntı olduğu (olabileceği) benim uydurduğum birşey değil yani.
    + olarak küçük cc'li tüm motorlar ani gaz verince öksürür diye bir kaide yok. CBF150 sahibide oldum çok şükür, TVS Apache RTR sahibide..
    Bunlarda küçük hacimli motorlar ama öksürme - tıksırma yaşamadım.[COLOR="Silver"]
    Hocam ybr esd kullanıcısıyım bende 2011 model vardı 2012'ye yükselttim bende tedirgindim 2012 almadan önce yok karburatör yok bilmem ne diye. Üzerindeki karburatör mikuni, gidipte ottan püsürükten yapma bir karburatör değil. Ayrıca Google'yede 2 hafta her gün ybr esd karburatör problemi, yok bilmem ne problemi yazmadığım yazı, aratmadığım forum kalmadı. Fakat seninde dediğin gibi bunların hepsi SÖYLENTİ. Ben gittim aldım 2012 ybr'mi çok rahatta çalışıyor. Öyle bir durum yok ortada. Ybr esd alıcaksanız içiniz rahat olsun...
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nexcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr esd enjeksiyon yok arkadaşlar scotoor karbiratörü var emiş fonksiyonlu yani eski karbiratörlerden tepkime süresi biraz yavaş onun için eskileri daha çok tutuluyo yeni esd ler yavaş kalıyo onların yanında ama bu 2012 ler biraz sorunlu sanırım emişte benzini tam ememiyo motor benzini tam alamıyo ve motor etkileniyo ben ustamla bir pulla çözdük biraz işte vakum iğnesini biraz yukarı aldık ama benzinde çok az oynama oldu belki ilerde düzelme olursa alırız pulu şimdi motor yeni tam elışmadı parçalar falan yani

---------- Post added at 01:08 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

kardeşim düşünmeden al bence çünkü bütün modellerin motoruna bindim ama bunun tadını asla hiçbir motorda alamazsın 140 km yol gittim durmadan süper zevkliydi yani düşünme al bence harika motor
    tepkime nasıl yavaş onu anlamadım benim motora özel bir durum mu bilmem mükemmel gaz tepkisi var en ufak gecikme yok gaza bastığın an motor tepki veriyor birçok eski kasa ybr kullandım esdnin eski kasaya göre gaz tepkileri daha iyi gücü düşük olduğu için yavaş kalıyor gaz tepkisiyle alakalı bir durum değil

585858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1955 r25 Mz 1990 251 Honda cb 125 e
    Arkadaşlar bende honda cb 125 e kullanıcısıyım, bizim karbüratörlerde mikuni diye duymuştum ybr yle aynı mı acaba?
    Bide eralp hocadan yanılmıyorsam duymuştum ''bu honda cb 125 e ile yeni esd ler eski kasa ybrlere göre biraz daha geç tepki veriyormuş buda yakıtı daha az yakmasına sebebiyet veriyormuş'' diye.Doğrumudur?
    ZEMHERİ!

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Jiklesiz 2009 model de çalışmıyor ama tekte alıyor 1 km yol gidip kapatıyorum. Motor 20 binde.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 585858 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende honda cb 125 e kullanıcısıyım, bizim karbüratörlerde mikuni diye duymuştum ybr yle aynı mı acaba?
    Bide eralp hocadan yanılmıyorsam duymuştum ''bu honda cb 125 e ile yeni esd ler eski kasa ybrlere göre biraz daha geç tepki veriyormuş buda yakıtı daha az yakmasına sebebiyet veriyormuş'' diye.Doğrumudur?
    eralp hoca doğru söylüyor tepki konusunda ama az yaktığına ben katılmıyorum honda kehin karbüratör kullanıyor diye biliyorum

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    arkadaşlar şu HGS olayını bileniniz varsa açıklayabilir mi ? Aldık ama nasıl kullanılacak bilmiyoruz
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    mehmet o işler biraz karışık ybr ile otobanda yolculuk yapamayacağım için ben almadım
    ist bula gidip köprüden de geçmeyeceğim için hiç merak etmedim keşke sende almasaydın

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet o işler biraz karışık ybr ile otobanda yolculuk yapamayacağım için ben almadım
    ist bula gidip köprüden de geçmeyeceğim için hiç merak etmedim keşke sende almasaydın
    kullanıcağımdan aldım fatih abi lazım olucak yazın ama nasıl kullanılacak bilemedim
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaza kadar öğrenirsin memo takma kafana

Motosikleti
    CBR 125R
    yaza kadar öğrenirsin memo takma kafana
    Bişeyler kaptım gibi mecbur lazım olucak şimdiden alalım dedik bakalım nolucak yaka kim öle kim kala fatih abi ikimizden başka takılan da yok ha napıyo bu millet geziyo mu yoksa

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişeyler kaptım gibi mecbur lazım olucak şimdiden alalım dedik bakalım nolucak yaka kim öle kim kala fatih abi ikimizden başka takılan da yok ha napıyo bu millet geziyo mu yoksa
    abisi daha yeni iyileştim yani şimdi para verseler gene de motora binmem
    yaza saklıyorum kendimi ve motorumu verecem ona kırbacı

Motosikleti
    CBR 125R
    abisi daha yeni iyileştim yani şimdi para verseler gene de motora binmem
    yaza saklıyorum kendimi ve motorumu verecem ona kırbacı
    antalya gibi yerde şuan bile donuyorum ki motora binmek geceleri pek akıl karı değil yaz gelsin vercez coşkuyu yeter yeteri varsa neyse ben donmadan uzaklaşıyorum bilgisayarın başından hadi kib iyi akşamlar fatih abi

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    iyi akşamlar memo kendine dikkat et üşütme
    TheAzReaL07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler