Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    enjeksyon gelirse iyi olur da karbüratör ile arasında çok fazla yakıt farkı olacağını sanmam motor zaten yakmıyo ki
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksyon gelirse iyi olur da karbüratör ile arasında çok fazla yakıt farkı olacağını sanmam motor zaten yakmıyo ki
    2 litreye düşer büyük ihtimalle en büyük abvantajıda ilk çalıştırmada zorluk çekmez kimse..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı SakaryaM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a Arkadaşlar Motor almayı düşünüyorum ve ybr 125 veya 150mc almayı düşünüyorum sakaryadan bulabilirsem 1700 tl peşin bütcem var.sakaryada temiz kazasız borçsuz ve masrafsız ybr satan ulaşsın.düzce istanbul izmit çivarıda olur ama o zman bütcem düşer peşin en fazla 1550 tl verebilirim.eger satmayı düşünen arkadaş varsa ulaşırsa sevinirim.
    temiz kazasız borçsuz ve masrafsız ybryi 1550 tl ye arıyosun.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    yok
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim daha güzelleri sizin olsun.
    Motosikleti P.tesi kısmet alıcam Mehmet kardeş. Vakit bulursam mutlaka fotoğraf çekerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:44 ----------

Abi senin motosiklet kaç km'deydi

Hakkınızda hayırlısını dilerim. Bende ilk başlarda Apache alıcaktım fakat kalite, motosiklet ömrü, 2.el piyasası işin içine girince vaz geçtim. İlk motosiklet olarak 2-3 ay önce ybr esd aldım 2011 model. Karambole satıldı Bende cbf bakınıyordum fakat yağ yakma gibi kronik bir problemi var. İçimede sinmedi şimdi tekrar 2012 ybr esd aldım. Hakkında hayırlısını dilerim. Ybr sahibini üzmez içiniz rahat olsun.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:50 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...11989039/detay

Kranklardan ses geliyormuş Daha 2012 model bir motosiklette bunun sebebi nedir? Neden kaynaklanabilir?
    eyvallah üstad sağolasın. 2009 Modellerde uzay kafanın çirkinliği dışında bir problem var mıdır?

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Abilerim ben trafikte daha çok dikkat çekebilmek açısından Ybr Esd'ye çakar led stop yapmayı düşünüyorum. Stop lambasının içindeki ampulu çıkartıp içeriye 2 sıra şerit led çekip normal bir şekilde stop lambasına gelen + ve - ucu led'lere bağlamayı düşünüyorum. Fakat kafamı karıştıran durum, normal frene basmadığım zaman parklar açık olduğunda led'ler kısık ışıkta mı yanıcak yoksa frene bassamda basmasamda hep aynı seviyede mi ışık vericek?

Aynı burdaki gibi olmasını istiyorum. F1 çakar devresi alıcam o şekilde çakar işini halledicem ama parklar nasıl yanıcak o beni düşündürüyor?
    http://www.youtube.com/watch?v=ZtOJs-v__2w
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ybrye enjeksiyon...

mutlaka yedek parça olarak gelir.

o zaman da hepimi enjeksiyonlu ybrye bineriz. çünkü motur aynı motur.

bence çok güzel oldu.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yedek parca olarak gelsede onceki modellere uygulanmasi bir hayli maliyetli olur.. cunku motor ayni motor olmaz. evet, teoride blok ayni fakat beyinden tutunda carpanlarina kadar farkli bir yapi demek.. enjeksiyon öyle karburator mantigi gibi basit tak cikar bir sistem degil.

bende fuari bekliyorum. kafamda 2-3 model var ve sayet yuvarlak farli olan kasa gelirse ybr 125 de o modellerden biri.. bekleyip gorecegiz.

100 kmde 2 litre yakacağını hiç sanmam

amaaaaaa yakarsada hemen alırım 2 litre yakarsa satışlar patlar buseferde fiyat alır başını gider ))

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence enjeksiyonlu beklemeye değmez zaten motor az yakıyor
    bir diğer artısı da ybr motoru basittir her tamirci işinizi yola devam edecek kadar görür ama enjeksiyon arıza yaptığı zaman hadi bakalım o sistemi tamir edecek usta ara zaten bazı ustalar eski sistemden dahi anlamazken enjeksiyonu nasıl tamir ederler allah kerim
    SİMSON bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence enjeksiyonlu beklemeye değmez zaten motor az yakıyor
    bir diğer artısı da ybr motoru basittir her tamirci işinizi yola devam edecek kadar görür ama enjeksiyon arıza yaptığı zaman hadi bakalım o sistemi tamir edecek usta ara zaten bazı ustalar eski sistemden dahi anlamazken enjeksiyonu nasıl tamir ederler allah kerim
    görende her enjeksiyonlu motor arıza yapiyor zannedecek yauu.. bu kadar gözünüzü korkutmayın derim enjeksiyon candır..motor çin malı olsa anlarımda bişey olmaz bu tarz düşünmeye devam edersek ömür billah karbratöre talim eder sabahları motor çalışacak diye bekleriz şimdi benimki tek seferde çalışıyo diyen sazanlar atılacak...3 vakte kadar

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende eski usul var tek sefer de çalışıyor ama jikle açarsam
    sıfır alacak olsam inan bi enjeksiyon için 500 tl vermem karburatörle arasında ki fark 100km de 200gr olur
    1000 km de 2 litre
    10000 km de 20litre
    yani enjeksiyonlu alacaksan en az 40000 km gezmen lazım yoksa zarar edersin
    aradaki fiyat farkı hiç te az olmayacak da ondan

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görende her enjeksiyonlu motor arıza yapiyor zannedecek yauu.. bu kadar gözünüzü korkutmayın derim enjeksiyon candır..motor çin malı olsa anlarımda bişey olmaz bu tarz düşünmeye devam edersek ömür billah karbratöre talim eder sabahları motor çalışacak diye bekleriz şimdi benimki tek seferde çalışıyo diyen sazanlar atılacak...3 vakte kadar
    Ama enjeksiyonda elektronik parçalar olduğu için su falan değerse kötü bir de beklemeden marşa basılırsa o da kötü.
    Ama yenilik yeniliktir iyi de olabilir de bence gerek yok.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende eski usul var tek sefer de çalışıyor ama jikle açarsam
    sıfır alacak olsam inan bi enjeksiyon için 500 tl vermem karburatörle arasında ki fark 100km de 200gr olur
    1000 km de 2 litre
    10000 km de 20litre
    yani enjeksiyonlu alacaksan en az 40000 km gezmen lazım yoksa zarar edersin
    aradaki fiyat farkı hiç te az olmayacak da ondan
    olaya sadece yakıt ekonomisi yönünden bakmamak lazım.. jikle çekmemek yada hiç olmadık yerde çalışmama yaptığı zaman arkadaşların yan yan bakmaması güzel olmaz mı..Şahsen ybr sorunsuz güzel lazım yok neredeyse 50 bin km yakın ybr tecrübem var 125-250 hepsini topladım ama olmadık yerde tek basmamda çalışmazdı 250 hariç dabi niye enjeksiyoooonn gaz bilem vermiyon aga sadece marşa dokanıyosun o veriyoo

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:21 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama enjeksiyonda elektronik parçalar olduğu için su falan değerse kötü bir de beklemeden marşa basılırsa o da kötü.
    Ama yenilik yeniliktir iyi de olabilir de bence gerek yok.
    yaw hemşerim bende ybr 250 de var her yanı çamur içinde offroad izlemeye gittim sonra yıkadık geçen ay her yanına su tuttum sonra benim yıkamamı beğenmedi lokman abi yıkadı makinayla bişey olmuyor merak etmeyin yamaha bu sistemi yapiyorsa emin olun en zor şartlarda çalışacak şekilde yapiyor.. içiniz rahat olsun..Yamahadan bi gelirim yok bu arada ama koyu yamahacıyım metehan hondacıysa bende yamahacıyım
    Twin ve haojin2005 bunu beğendiler.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sedat benim motor da çalışma problemi olmadığı için ben bütün ybr leri sorunsuz sanıyorum benim motor gibi
    tabi teklonoji güzel para varsa en teknolojik olanı almakta fayda var bende para olsa zaten neler alacağım bi allah bilir bi de handikap koray başka kimseye söylemedim

allah tan bi ybr 250 lin var her yerde hava yaparsın artık
    Twin, sedat_57 ve haojin2005 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim ben trafikte daha çok dikkat çekebilmek açısından Ybr Esd'ye çakar led stop yapmayı düşünüyorum. Stop lambasının içindeki ampulu çıkartıp içeriye 2 sıra şerit led çekip normal bir şekilde stop lambasına gelen + ve - ucu led'lere bağlamayı düşünüyorum. Fakat kafamı karıştıran durum, normal frene basmadığım zaman parklar açık olduğunda led'ler kısık ışıkta mı yanıcak yoksa frene bassamda basmasamda hep aynı seviyede mi ışık vericek?

Aynı burdaki gibi olmasını istiyorum. F1 çakar devresi alıcam o şekilde çakar işini halledicem ama parklar nasıl yanıcak o beni düşündürüyor?
    http://www.youtube.com/watch?v=ZtOJs-v__2w
    Güncell...

Motosikleti
    ENDURO
    Can kardeş fotoğrafları bekliyoruz halen...
    ENDURO

Motosikleti
    Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can kardeş fotoğrafları bekliyoruz halen...
    Kısmetse yarın inşallah burada sizlerle paylaşıcam mavi kuşun fotoğraflarını

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Benim three akü bile yok, -5 derecede tek depiklemede calisiyor.

Düzde hızını 100 gördüm. Yokuşta 80le baslarsam 75e düşüyor 5. Vites tam gaz vermiyorum.

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim three akü bile yok, -5 derecede tek depiklemede calisiyor.

Düzde hızını 100 gördüm. Yokuşta 80le baslarsam 75e düşüyor 5. Vites tam gaz vermiyorum.
    maxi97 kardeş motorun en son satılıktı..satıldı herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 litreye düşer büyük ihtimalle en büyük abvantajıda ilk çalıştırmada zorluk çekmez kimse..
    Sedat ağabi senin ybr250 100km'de kaç litre yakıyor? ve hp'si nedir 250'liğin..?
    ENDURO

Motosikleti
    Abilerim size bir soru sorucam. Sigorta fiyatları nedir. Fiyat çıkarttırdım 230 lira nedir bu yaa? Devlet iyice sömürmeye başladı. Acaba fazla fiyatmı verdiler diye düşünüyorum? Yakın zamanda sigorta yaptıran varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler