Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    "Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Can nasılsın yarın çalışmıyorum işin varmı dolaşırız zincir temizleme spreyi alacağım bakarızda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı "Bozkurt" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can nasılsın yarın çalışmıyorum işin varmı dolaşırız zincir temizleme spreyi alacağım bakarızda
    Abi öğleden sonra müsaitim. Nasıl yaparız?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öğleden sonra müsaitim. Nasıl yaparız?
    4 kadar müsaitim nişan var oraya gideceğim işin erken biterse gideriz.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Günaydın ybr tayfası
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın ybr tayfası
    Günaydın cümleten ...
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Belki çok temel bir soru olacak, ama araştırdım bulamadım. ybr 125 ile ybr 125 esd arasındaki fark kısaca nedir?

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı erkuty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki çok temel bir soru olacak, ama araştırdım bulamadım. ybr 125 ile ybr 125 esd arasındaki fark kısaca nedir?
    kasa farkı var motor aynı motor
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    slm gençlik
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    saolun çok teşekkür ederim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi kere aküsüz kullandığımda ozaman devir saati çalışmamıştı ama onun dışında böyle bi sorun yaşamadım..servise gitmenizi öneririm hiç başıma gelmedi..devir saatinden giden kabloları kontrol edebilirsiniz farın arkasında kabloların toplandığı bi yer var dağıldıkları oraya bi bakın olmazsa farı söküp...

çok teşekkür ederim saolun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-40 valvoline kullanıyorum. çünkü 2000 km de değişeceğim. malum ybr motoru olsada yansanayi. çapak yapar.

ama sen castrol power1 koy. ybr motorun 4000-5000km rahat gider o yağla. kafan rahat olsun.
    13 tl 10-40 valvoline
    25 tl 10-40 power1

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

uğur
    motorunu sıfır aldın sanırım. motoruna ilk yağ olarak kutusundan çıkan rodaj yağı koyulur. bu yağda vitesler zor geçer. ilk bakıma kadar idare edeceksin.
    ha sıfır almadıysan,
    debriyajın düzgün ayırmıyor olabilir. debriyaj manetinde ayar somunu ile ayarlayabilirsin.
    kullandığın yağ kalite ve ömrüne görede vites yumuşaklığı değişebiliyor.

motoru sıfır aldım o zaman bakımı bekleyeceğim çok sağolun teşekkürler..

Motosikleti
    ENDURO
    Cümleten hayırlı akşamlar..

Ben kafaya koydum sanırım crypton almayıda bir kaç eksiğim var.. günümüzde ki 2011 2012 modelleri cryptonlar'da eski cryptonlardaki gibi SOHC motor mu kullanılıyor yoksa OHC mi?
    ve

Crypton'da yağ yakma gibi bir aksilik söz konusu olabilir mi?

lütfen yardımlarınızı esirgemeyin..Saolun var olun motordaşlarım..
    ENDURO

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;
    size bir sorum olacak.bu benim ybr125 şarj tutmuyor akü dolmuyor.bu konjektörden midir yoksa statör olma ihtimali var mı konjektöre bakıyorum.ac 13.30 küsürlede değer var,dc'ye baktığımda ise 10.50 küsür çıkış veriyor.bu konjektör arızasıdır değil mi?normal ayak ile çalışıyor.fakat uzun süre motosikleti çalıştırsan bile şarj tutmuyor.beyin arızalı değildir herhalde.soketlerini kontrol ettim soketlerde bişey yok ana sigorta sağlam.tek kalan konjektör ve de statör kalıyor.
    ne dersiniz arkadaşlar konjektör mü arızalı?boşuna 25 lira vermiyelim.
    saygılar...
    arkadaşlar merhaba sorun çözülmüştür.anca vakit bulup halledebildim.ilk önce benim kontak tutukluk yapıyordu.onu değiştirdim.sonra tüm tesisatı tek tek kontrol ettim pas sökücü sıktım.parçaları tek tek çıkararak bir kısa devre durumu var mı diye baktım.kısa devrelik bir durum yoktu.sonra ben bir ara ampülleri değiştirdim.park ve de far ampulunu değiştirmiştim.onları iptal ettim.60-65 watt idi far ampulu.baktım zatem akü 12v 5a dedim nasıl oluyor bu.hemen eskileri taktım.akü değiştirdim.şu anda saat gibi çalışmakta ellerinizden öper.resmini de yüklesem hayran kalırdınız motoruma.
    saygılar.bilgi paylaştıça çoğalır.
    ama bir sorun daha var benzin göstergesi çalışmıyor o da herhalde soketi mi çıktı ne oldu?artık söke taka bir hal oldum sökmek de istemiyorum artık.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benimde benzin göstergesinin lamba sı yanmıyor hiç değiştirmeye çalışmıyorum gece giderken sıkıntı oluyor ama sıkıntı büyük değil
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde benzin göstergesinin lamba sı yanmıyor hiç değiştirmeye çalışmıyorum gece giderken sıkıntı oluyor ama sıkıntı büyük değil
    Abi o da bişey mi benim benzin göstergesi sapıtıyor depoyu dolduruyorum yarım gösteriyor 1 günsonra 3 te 4 ü kadar gösteriyor birkaç gün sonra da tamamen boş gösteriyor Şu anda benzin deponun ağzına yakın ve boş gösteriyor
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oda güzelmiş
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sat olum motoru o zaman

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda güzelmiş
    Napalım her güzelin bi kusuru var.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sat olum motoru o zaman
    Pireye kızıp yorgan yakan handikap koray
    F54 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kanka ne yapacaz akıl ver bakalım.. kala kaldım valla :(

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    arkadaslar yag degisimi ile ilgili bi sorum olacak. Yagı degiştikten sonra nasıl kontrol ediyoruz orta sehpaya aldıgımızda motorun ön tekerimi yere degiyiyor yoksa arkamı. Bu aksam 1 ay önce aldıgım 2. el yrb min yagını kontrol edeyim dedim arka teker dere degdiginde yag cubugunda hiç yag göemedim acaba yanlımı baktım yoksa yagmı yakıyor. Yag yaktıgını nasıl anlayabiliriz simdiden verdiginiz cevaolar için tesekkürler...

Motosikleti
    Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yag degisimi ile ilgili bi sorum olacak. Yagı degiştikten sonra nasıl kontrol ediyoruz orta sehpaya aldıgımızda motorun ön tekerimi yere degiyiyor yoksa arkamı. Bu aksam 1 ay önce aldıgım 2. el yrb min yagını kontrol edeyim dedim arka teker dere degdiginde yag cubugunda hiç yag göemedim acaba yanlımı baktım yoksa yagmı yakıyor. Yag yaktıgını nasıl anlayabiliriz simdiden verdiginiz cevaolar için tesekkürler...
    Ön değmesi lazım bide motorun soğuk olması lazım sıcakken az gösterir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler