Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Herkese hayırlı akşamlar.

Bildiğiniz üzere bir sıkıntım vardı kesin olarak birşey buldum ama onunla alakalımıdır bu problem bilmiyorum. Bu konuda sizlere danışacağım.

Manifold çıkışından çok güzel üflüyor alet. Maşallah'ı var Çakmak tuttum bugün birde baktım çakmak sönecek dereceye geldi. Şimdi egzoz bağlantı noktasında bir kaçak var. Motosiklet soğukken egzoz'u söküp bağlantı noktasında ki contayı yenisiyle değiştirmeyi yada sıvı conta kullanmayı düşünüyorum. Kafamda soru işareti olarak kalan nokta ise, acaba motosikletimin jigle ile çalışıp sabit bir devirde durmayıp giderek düşen devirin sebebi bu manifold'taki kaçakmıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Arkadaşlar sizden rica motosikletiz tam olarak aşağıda resimde gösterdiğim bölgeden kaçak yapıyor mu? Size zahmet mümkünse yarına kadar rüzgar almayan bir yerde motosikletinizi çalıştırıp aşağıda resimde olan yere çakmak tutarak bir bakarmısınız ateşte herhangi bir dalgalanma olucak mı? Mümkünde gaz vererek deneyin. Sizden rica ediyorum yarına kadar kesin olarak sadece bende mi var herkeste olan normal birşey mi bilmiyorum. Ben orada bir hava kaçağı buldum. Belkide normaldir. Kontrol ederseniz çok sevinirim.

Kaçağın olduğu yer egzoz borusunun ağzında bulunan bağlantı aparatıyla silindir bloğu arasında değil. Kaçak tam olarak egzoz borusuyla egzoz'u silindir bloğuna bağlayan aparatın arasında.

Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    twin benim wolf tam ordan baya bi kaçak yapıyodu, vidaları sıktım düzeldi. Biraz sık bakalım vidaları kaçağı kesebilir.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    twin benim wolf tam ordan baya bi kaçak yapıyodu, vidaları sıktım düzeldi. Biraz sık bakalım vidaları kaçağı kesebilir.
    Adem abi nasılsın. Bayadır göremiyorum seni

Bu arada abi egzoz'u söküp oradaki contayı kendim değiştirebilirmiyim? Herhangi bir problem yaratır mı? Koray abi dedi porselenden falanmış galiba bu esd egzozları. Tam olarak anlamadım bende. Genel olarak bir sorıyım dedim.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem abi nasılsın. Bayadır göremiyorum seni

Bu arada abi egzoz'u söküp oradaki contayı kendim değiştirebilirmiyim? Herhangi bir problem yaratır mı? Koray abi dedi porselenden falanmış galiba bu esd egzozları. Tam olarak anlamadım bende. Genel olarak bir sorıyım dedim.
    sağol twin. Bak ne dicem, önce güzelce bi sık bakalım kaçak devam edecekmi? Benimkide aynı yerden kaçırıyodu, güzelce sıktım kaçak maçak kalmadı. Hatta sıkarken alyan anahtarı yalama ettim sıktıktan sonra kaçak devam ederse o zaman sök, yeni conta tak.

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol twin. Bak ne dicem, önce güzelce bi sık bakalım kaçak devam edecekmi? Benimkide aynı yerden kaçırıyodu, güzelce sıktım kaçak maçak kalmadı. Hatta sıkarken alyan anahtarı yalama ettim sıktıktan sonra kaçak devam ederse o zaman sök, yeni conta tak.
    Tamamdır abi Yarın bir olsunda bakarım ama hazır el atmışken yenisiyle değiştiriyim diyorum. 3-5 liralık birşey zaten. 5 lira bile yok.

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cup ben bakmıştım bi aralar. crypton innovadan daha ufak.
    innovaya yöneldim. ama oda rahatsız ediyor uzun boyluyu. bide yeni motor alıp cant lastik değişmek hiç hoş değil.
    100km de 1 litre az yakacak diye cup kahrı çekilmez.(uzunlar için)
    hesapladım 1 litre az yakması 50.000kmde 2.300tl az yaktırıyor cup motorda.
    boyum 1.85 kilo 115
    Ağabi öncelikle mesajıma cevap verdiğin için tesekkur ederim..Ben uzun yol kullanmiyacağım..Şehir içi dağ bağa çarşıya arada gezmeye yani birazda artık bu işi hobi olarak yapmaya devam edeceğim..50.000 km'de ne kadar fark ettiğini gerçekden hiç hesaplamadım..Fakat benim dedemin bundan 5 6 sene once cub motoru vardı zongshen diye motor halen ayakta sadece reflektıye ıstıyor yag yaktıgından..biraz bakımsız ama harbiden kemikliymiş hakkını vermek lazım yani..neyse eğer altımda bisiklet gibi minnacık kalacaksa cryptondansa ya sıfır bi ybr yada 2.el ybr almak daha mantıklı olsa gerek...
    ENDURO

Motosikleti
    Herkese hayırlı akşamlar.

Bildiğiniz üzere bir sıkıntım vardı kesin olarak birşey buldum ama onunla alakalımıdır bu problem bilmiyorum. Bu konuda sizlere danışacağım.

Manifold çıkışından çok güzel üflüyor alet. Maşallah'ı var Çakmak tuttum bugün birde baktım çakmak sönecek dereceye geldi. Şimdi egzoz bağlantı noktasında bir kaçak var. Motosiklet soğukken egzoz'u söküp bağlantı noktasında ki contayı yenisiyle değiştirmeyi yada sıvı conta kullanmayı düşünüyorum. Kafamda soru işareti olarak kalan nokta ise, acaba motosikletimin jigle ile çalışıp sabit bir devirde durmayıp giderek düşen devirin sebebi bu manifold'taki kaçakmıdır?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

Arkadaşlar sizden rica motosikletiz tam olarak aşağıda resimde gösterdiğim bölgeden kaçak yapıyor mu? Size zahmet mümkünse yarına kadar rüzgar almayan bir yerde motosikletinizi çalıştırıp aşağıda resimde olan yere çakmak tutarak bir bakarmısınız ateşte herhangi bir dalgalanma olucak mı? Mümkünde gaz vererek deneyin. Sizden rica ediyorum yarına kadar kesin olarak sadece bende mi var herkeste olan normal birşey mi bilmiyorum. Ben orada bir hava kaçağı buldum. Belkide normaldir. Kontrol ederseniz çok sevinirim.

Kaçağın olduğu yer egzoz borusunun ağzında bulunan bağlantı aparatıyla silindir bloğu arasında değil. Kaçak tam olarak egzoz borusuyla egzoz'u silindir bloğuna bağlayan aparatın arasında.

http://img703.imageshack.us/img703/7420/ybr.png
    Konu arka sayfada kaldığı için buraya taşımak amacıyla alıntı yapıyorum. Güncel...

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    @maxi
    sen ybr ye tozluk bakıyodun sanırım. at sepete
    www.rialli.com/urunler/9715__camurluk-tozlugu/

@can
    ben halen 10-40 adam gibi bir yağ değişimi tavsiye ederim. bende 20-40 actevo yağda senin sorununu yaşadım. 10-40 da sorun kalmadı.
    egsozu 2 civata tutuyor. kolay sökersin. ama contası pek bozulacak gibi değil. civatalarını sıksan düzelir bence.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    @maxi
    sen ybr ye tozluk bakıyodun sanırım. at sepete
    www.rialli.com/urunler/9715__camurluk-tozlugu/

@can
    ben halen 10-40 adam gibi bir yağ değişimi tavsiye ederim. bende 20-40 actevo yağda senin sorununu yaşadım. 10-40 da sorun kalmadı.
    egsozu 2 civata tutuyor. kolay sökersin. ama contası pek bozulacak gibi değil. civatalarını sıksan düzelir bence.
    Eve gidince kontrol edicem abi civatalarını. Alırsam yağ olarak catrol 10W40 power 1 alıcam. Sen nasıl abi memnunmusun yağdan? Vites geçişleri, motosikletin çalışma durumu nasıl? Yağı 15W50'de alabilirim.

Motosikleti
    ben 13 tl lik valvoline 10-40 koydum.
    bizim motorlara 25 tllik power1 fazla gelir. zaten yağ değişim periyodu düşük .. 1500-2000km arası. hernekadar ybr motoru olsada yansanayi olduğundan çapaklanması fazla oluyor. vitesler sert. ama motor artçılı rahat 90-95 e çıkıyor.

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    merhaba arkadaşlar ben 2 aylık yamaha ybr 2012 esd kullanıcısıyım motorumda görülen aksaklıkları sizle paylaşmak istedim belki bir fikriniz vardır motorun vitesleri zor geçiyor ve birde devir saati 2 gündür çalışmıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ii günler..

Motosikleti
    ben 13 tl lik valvoline 10-40 koydum.
    bizim motorlara 25 tllik power1 fazla gelir. zaten yağ değişim periyodu düşük .. 1500-2000km arası. hernekadar ybr motoru olsada yansanayi olduğundan çapaklanması fazla oluyor. vitesler sert. ama motor artçılı rahat 90-95 e çıkıyor.
    Abi şuanda motosikletinde kullandığın yağ hangisi? Kafam karıştı

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Selam arkadaşlar,
    2 aydır falan buraya üyeyim,YBR forumu olduğunu daha dün farkettim Dün gece birkaç aylık yazışmaları okudum.Çoğunuzu,farklı topiklerden tanıyorum.
    YBR ci kardeşlere selamlar,kazasız sürüşler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    2 aydır falan buraya üyeyim,YBR forumu olduğunu daha dün farkettim Dün gece birkaç aylık yazışmaları okudum.Çoğunuzu,farklı topiklerden tanıyorum.
    YBR ci kardeşlere selamlar,kazasız sürüşler.
    ohoooo ybr sayfası nirvanaya ulaştı neredeyse 2000 sayfa siz daha yeni fark ediyorsunuz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    Alıntı ugurbilgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben 2 aylık yamaha ybr 2012 esd kullanıcısıyım motorumda görülen aksaklıkları sizle paylaşmak istedim belki bir fikriniz vardır motorun vitesleri zor geçiyor ve birde devir saati 2 gündür çalışmıyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ii günler..

yardımcı olacak olan yokmu arkadaşlar..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ben bi kere aküsüz kullandığımda ozaman devir saati çalışmamıştı ama onun dışında böyle bi sorun yaşamadım..servise gitmenizi öneririm hiç başıma gelmedi..devir saatinden giden kabloları kontrol edebilirsiniz farın arkasında kabloların toplandığı bi yer var dağıldıkları oraya bi bakın olmazsa farı söküp...
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Öyleymiş ya,ben de şaşırdım,sanırım motor çıktığında (2005) topik başlamış,8 yıllık.

Motosikleti
    Abi şuanda motosikletinde kullandığın yağ hangisi? Kafam karıştı
    10-40 valvoline kullanıyorum. çünkü 2000 km de değişeceğim. malum ybr motoru olsada yansanayi. çapak yapar.

ama sen castrol power1 koy. ybr motorun 4000-5000km rahat gider o yağla. kafan rahat olsun.
    13 tl 10-40 valvoline
    25 tl 10-40 power1

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

uğur
    motorunu sıfır aldın sanırım. motoruna ilk yağ olarak kutusundan çıkan rodaj yağı koyulur. bu yağda vitesler zor geçer. ilk bakıma kadar idare edeceksin.
    ha sıfır almadıysan,
    debriyajın düzgün ayırmıyor olabilir. debriyaj manetinde ayar somunu ile ayarlayabilirsin.
    kullandığın yağ kalite ve ömrüne görede vites yumuşaklığı değişebiliyor.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Tahsin usta 3 bin kmde castrol power1 10 w 40 azalmaya başlamıştı. 25oo iyidir.

Tozluga da bakayım. 5 lira kargo tutuyor.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin usta 3 bin kmde castrol power1 10 w 40 azalmaya başlamıştı. 25oo iyidir.

Tozluga da bakayım. 5 lira kargo tutuyor.
    maxi
    10.000 km de 100 tl yağ parası çıkar ozaman ?
    benim arabanın yağınıda 10.000 de değişiyorum. 3 litre magnatec yağ koyuyorum. 50 tl tutuyor ?

boşuna para verme tozluğa. kes bi kauçuk parçası çamurluğun altına, devam
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler