Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimkide yapıyordu aynı sorunu vitesleri zor atıyordu. dururken calıstırınca debrıyaja bastıgım halde stop ediyordu. oradan ayarladım düzgünce sıktım . arada bozuluyo 1000 km de bir felan ayarlıyorm yine.
    ayarı yaptım. kardeşim. biraz yukarıda kavrıyor ama alıstım sayılır. vites geçişlerinde sıkıtı kalmadı teşekkür ederim. bu arada km 500 e dayandı hala ilk depoyşa gidiyorum. yolda kalmamak ve ölçüm yapabilmek için sırtımda 2 lt benzinle dolasıyorum

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

3d tank pad yapıştırdım.

Uploaded with ImageShack.us

maxi97 bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günaydın millet,

Geçen gün yedeğe düştüğümde 40 liralık benzin alıp km'yi sıfırladım. 300 km sonra tekrar yedeğe düştü.
    150km şehir içinde, 150km ise şehirler arası yolda dip gaz.
    Sizce normal mi?

__@hmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ybr / 2012 ybr 125 esd / 2007 GSR 600
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yalniz kucuk bir ayrinti kici kirik kubalar bizim motorlardan daha guclu kagit uzerinde
    Kagit uzerini bilmem ama normal 125lik silindiriyle oynanmamis kubalari benim motor cok rahat geciyor. Kalkista biraz seri oluyor sonra tokatliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı TheAzReaL07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyice kanıma giriyon ha ahmet sen kaça almıştın 38 dişliyi bir de kaç diş küçülttün zinciri son olarak ta garanti dışına çıkmıyo demi motor pek önemli değil de gene de bilelim fiyatı nedir bu meretin ?
    Sanirim 25 liraydi tam hatirlamiyorum zincirden 4parca cikarttik gerci onu motor ustasi ayarliyor. Garanti mi o neki) Ben servise mervise gitmem yamaha bole bi guzel motor yapacak birde servisemi goturcem hem zaten adamlarin bi boktan anladiklari yok. Ben her iki binden iki bine castrol10/40 koyarim havalarini iki haftada bi kontrol ederim zincirimi de 10 gunden 10gune sipreyle yaglarim sonra isime gucume balarim)
    Saka bi yana gerci benim yaptigim bunlarda hicbir servis disli degisti diye garantiyi iptal etmez zaten farketmezler bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişliler kaçlı kardeşim
    On orjinal 14 arka disli 37 dir benim motorda
    Orjinali 45.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayarı yaptım. kardeşim. biraz yukarıda kavrıyor ama alıstım sayılır. vites geçişlerinde sıkıtı kalmadı teşekkür ederim. bu arada km 500 e dayandı hala ilk depoyşa gidiyorum. yolda kalmamak ve ölçüm yapabilmek için sırtımda 2 lt benzinle dolasıyorum

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:50 ----------

3d tank pad yapıştırdım.
    http://img443.imageshack.us/img443/3284/005eey.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/1292/006awed.jpg

gayet güzel bir ped..yakıtın da gayet iyi..kalkışları yumuşak yaparsan ani vites değiştirmeleri yapmazsan debriyajı uzun süre ayarlamak zorunda kalmazsın

Motosikleti
    rks 150 titanic
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites geçişleri de 6000 veya 7000 deviri fazla geçme ani gaz veripte çabuk hızlanmaya çalışma gazı yedire yedire ver ybr yi okşayarak sür onu üzme oda seni üzmez
    teşekkür ederim anı kalkışlar yapıyordum onu keseceğim artık yavaş kalkacağım

celilcetiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2012 & 2014
    __@hmet

Arka dişliyi 37 ye değiştirmenin + sı - si ne olur ?
    Born to ride, Ride to born

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih abi 3400 koy cebine gel burada yeme icme yatma hepsi bana ait bizim burada o motoruda satamam :(
    Abicim ben motoru satarım o ara sende satarsın olan benim güzelim ybr me olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet güzel bir ped..yakıtın da gayet iyi..kalkışları yumuşak yaparsan ani vites değiştirmeleri yapmazsan debriyajı uzun süre ayarlamak zorunda kalmazsın
    Bugün benzini bitirmek için bulgurlu-dudullu gümrük oradan fsm son çıkıştan geri dönüp , boğaziçi köprüsünden beşiktaşa geldim hala bitmedi. şuan 530 km de. rodajda olmasına rağmen hala ilk depo tam olarak bitmedi.

camyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb250r
    arkadaşlar 2008 ybr ler için ESD lerin hangi parçaları uyumlu?

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Selamın Aleyküm.

Bu sanal modifiye programı gibi bir program var. Bazı kişiler sanal olarak motosikletine kırmızı jant şeridi, yaşil jant şeridi çekip hangisinin daha güzel durduğu konusunda fikir sahibi oluyorlar. Bu programı kullananınız yada bileniniz varmı?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu gün motorla baya sıkı gazladım yaw.... motor yer yer 120 lere çıktı.... yatmak iyi gelmiş... ama patlak amortisörle hiç hoş olmuyor....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    bugün bende kardeşimle akçay yapıp geldim ilk defa uzun yol yaptım 100lükle arasında uçurumlar var motor 125 le giderken bile titreme yok cok rahat tek sorunum yokuş aşağı boşa atıyorum sonra boştan 2 ye alırken cırrrt diye ses geliyo bunuda her zaman yapmıyo zincirim bollaşmış ondan mı acaba
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Motosikleti
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bende kardeşimle akçay yapıp geldim ilk defa uzun yol yaptım 100lükle arasında uçurumlar var motor 125 le giderken bile titreme yok cok rahat tek sorunum yokuş aşağı boşa atıyorum sonra boştan 2 ye alırken cırrrt diye ses geliyo bunuda her zaman yapmıyo zincirim bollaşmış ondan mı acaba
    sürat hızlı fakat devir düşük bu gayet normal. Yalnız bu sekilde yapmaya devam edersen şanzumanı dağıtabilirsin. Çünkü hareket halınde bir dişli ile hareketsiz olan dişliyi bir birinde buluşturuyorsun. haliyle garcccc diye bir ses meydana geliyor.

hızını en az , 2. viteste max kullandığın hıza inidirip, birazda ara gaz vererek vitese alırsan problem olmaz.

delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vites dişlilerinden geliyor o ses,bence boşa atıp salma motorunu..caaart diye zorlarken dişlileri sıyırırsın
    maxi97 bunu beğendi.

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı __@hmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kagit uzerini bilmem ama normal 125lik silindiriyle oynanmamis kubalari benim motor cok rahat geciyor. Kalkista biraz seri oluyor sonra tokatliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Sanirim 25 liraydi tam hatirlamiyorum zincirden 4parca cikarttik gerci onu motor ustasi ayarliyor. Garanti mi o neki) Ben servise mervise gitmem yamaha bole bi guzel motor yapacak birde servisemi goturcem hem zaten adamlarin bi boktan anladiklari yok. Ben her iki binden iki bine castrol10/40 koyarim havalarini iki haftada bi kontrol ederim zincirimi de 10 gunden 10gune sipreyle yaglarim sonra isime gucume balarim)
    Saka bi yana gerci benim yaptigim bunlarda hicbir servis disli degisti diye garantiyi iptal etmez zaten farketmezler bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:44 ----------

On orjinal 14 arka disli 37 dir benim motorda
    Orjinali 45.

anladım peki top speed de değişiklik oluyor mu

Narchotich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Ben geçen yıl aldım 2006 model 4000km'de 2500tl ye çok temizdi abim plakasız gezdiği için yedieminli otoparkta ama yarın çıkarıyorum gerçekten çok güzel motor arkadasımınki 39.000km'de ve tık yok bu motorlar 100.000km görür gerçekten kanuni ve mondialden çok farklı Teşekkürler Yamaha

Motosikleti
    Evet arkadaşlar, sonundailk depo benzinim 587. km de bitti. Henüz rodajda olmasına rağmen bu kadar yol kat etmesi gözlerimi yaşarttı. hele 1000 cc motorumla 20 lt ile 250 km yapabılıyorken 13 lt ile 587 km yapabilmek süper bir duygu. Artık uzun yola gitmedikçe cbf 1000 i kolay kolay kullanmam gibime geliyor.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Bugün benzini bitirmek için bulgurlu-dudullu gümrük oradan fsm son çıkıştan geri dönüp , boğaziçi köprüsünden beşiktaşa geldim hala bitmedi. şuan 530 km de. rodajda olmasına rağmen hala ilk depo tam olarak bitmedi.
    yolda giderken bonus topluyorsun bence .

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş aşağı boşa atma bence. 1 vites hatta 2 vites üste at, gene de boşa atma.

ben 1 vites üste atıyorum. 3000 devire kadar devir düşse de sorun olmuyor.
    Ömer Debre bunu beğendi.

Motosikleti
    [QUOTE=maxi97;2866250]yolda giderken bonus topluyorsun bence .[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 18:08 ---------- Previous post was at 18:06 ---------- :D :D hahah .köprüden geçerken ne dualar ettim bi bilsen Çünkü tek korkum köprünün ortasında bitmesiydi. Çok şükür köprüyü geçtikten sonra barbaros bulv. inerken 587 km de bitti. hemen 1 haftadır çantamda taşıdığım. 2 ltre benzini çıkartıp doldurdum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Evet arkadaşlar, sonundailk depo benzinim 587. km de bitti. Henüz rodajda olmasına rağmen bu kadar yol kat etmesi gözlerimi yaşarttı. hele 1000 cc motorumla 20 lt ile 250 km yapabılıyorken 13 lt ile 587 km yapabilmek süper bir duygu. Artık uzun yola gitmedikçe cbf 1000 i kolay kolay kullanmam gibime geliyor.
    rodajda olduğu için 50 km civarı sürüyorsun sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler