Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    teşekkür sağol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 ybr esd
    selamlar beyler.1-deprajın gaçırdığını nasıl anlarız.2-debriyajı komple değiştirsaek kaça mal olur.3-debraj tasınedir değişmesi gerekirmi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    nerde bizim ybr tayfası kimse yok bari ben bir resim atayım
    bu da benim kara yılan

hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde bizim ybr tayfası kimse yok bari ben bir resim atayım
    bu da benim kara yılan

http://e1210.hizliresim.com/12/m/f2zgl.jpg
    Yaldır yaldır yaıyor senin karayılan
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    işte bu haldeyken üzerine çimentolu sular döküldü vicdansızlar tarafından

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    evet ybr şehir içinde 2.5 lt den fazla yakmaz senin kullandığın biçimde
    bence buji ne de bir bak ama sorun senin zannettiğin gibi hava filtresinde değil
    arkadaşım ilgin alakan için teşeşkkür ederim buji hiç aklıma gelmemişti ama bujiyi nasıl sökecez ona kafam çalışmadı hiç oraya nasıl bi anahtar sokacam bi aleti felan veya bi tekniği mi var acep

bu arada motorunun resmine baktım da o rüzgarlık nerde yaptırdın nasıl aldın kaç paraya aldın bi sölersen çok iyi olur
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    buji anahtarı diye birşey var onunla sökülüyor biraz araştırırsan nasıl birşey olduğunu göreceksin
    o rüzgarlı da sahibinden sitesinden aldım
    bu link e tıkla satıcı ya mesaj at dönüş yapar sana bağlantısı çok basit
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    hee bu anahtar alet edevat torbasında vardı motorun görmüştüm bi anlam verememiştim yarın bi sökeyim onu ozaman teşekkür ederim bilgi için rüzgarlığıda bayıldım bayramdan sonra bi sipariş geçerim onuda
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    Ben şimdi o camdan takarsam 110 gorurmuym

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bu esd'lerin direksiyonu kilitlenmiyor mu? Ben bir türlü kilitleyemedim. Motorun direksiyonunu sola çevirdim tamamen, sonra kontak anahtarını sola çevirmeye çalıştım olmadı. Sonra bastırıp çevirdim döndü fakat direksiyon kilitlenmedi ve anahtarı çıkarmaya çalıştığımda yine çıkaramadım. Tekrar anahtarı kontağa ilk taktığım konuma getirip çıkardım. Direksiyonu kilitleyemedim bir türlü :( :(
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kilitlenmez olurmu yaw.. kilitlkeniyor...
    Twin bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu esd'lerin direksiyonu kilitlenmiyor mu? Ben bir türlü kilitleyemedim. Motorun direksiyonunu sola çevirdim tamamen, sonra kontak anahtarını sola çevirmeye çalıştım olmadı. Sonra bastırıp çevirdim döndü fakat direksiyon kilitlenmedi ve anahtarı çıkarmaya çalıştığımda yine çıkaramadım. Tekrar anahtarı kontağa ilk taktığım konuma getirip çıkardım. Direksiyonu kilitleyemedim bir türlü :( :(
    anahtarla direksiyonu aynı anda çevirir....click diye bir ses geliyor ondan sonra anahtarı al kitleniyor..anahtarı almasanda kitleniyor tabi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

yaw bugünde bikaç foto çektim yükleyeceğğim nete... yüklenmiyor arkadaş ... internette bişiler var... dur bidaha deniiim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...09085576_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...98663817_n.jpg

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...50757128_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...87629145_n.jpg

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...65983175_n.jpg

bugün motoru sildim parlatttım cillop gibin oldu ... birazda foto çektim
    Twin bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtarı bastırıp çevirdikten sonra direksiyonu oynatmazsan geçmez kilitlenmez. en azından bende böyle.

motordan iyice sıkıldım. yol tutuş gidiş on numara. ama uzun yolda işkence oldu iyice. hem yakıt hem çekiş bakımından. 55e düştüm ya... 3. vites...

bu motoru aldığım güne ve aldırtana lanet olsun. sırf eski motorumu görmemek için bu motoru aldım. bi ay daha bekleyip 0 kmsini alsaydım keşke. ama dayanamıyordum artık. burnu yerden kalkmaz inşallah. aklıma her geldiğinde beddua ediyorum.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtarla direksiyonu aynı anda çevirir....click diye bir ses geliyor ondan sonra anahtarı al kitleniyor..anahtarı almasanda kitleniyor tabi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

yaw bugünde bikaç foto çektim yükleyeceğğim nete... yüklenmiyor arkadaş ... internette bişiler var... dur bidaha deniiim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphoto...09085576_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...98663817_n.jpg

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphoto...50757128_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphoto...87629145_n.jpg

http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphoto...65983175_n.jpg

bugün motoru sildim parlatttım cillop gibin oldu ... birazda foto çektim
    Valla artık bayramdan sonra denicem dediklerinizi. Memlekete gidecek olmamdan dolayı motoru bir abimin dükkanına çekip disk kilidi ile kilitledim. Direksiyonu da kilitliye bilseydim iyi olurdu ama dükkan içinde birşey olmaz inşallah.

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anahtarı bastırıp çevirdikten sonra direksiyonu oynatmazsan geçmez kilitlenmez. en azından bende böyle.

motordan iyice sıkıldım. yol tutuş gidiş on numara. ama uzun yolda işkence oldu iyice. hem yakıt hem çekiş bakımından. 55e düştüm ya... 3. vites...

bu motoru aldığım güne ve aldırtana lanet olsun. sırf eski motorumu görmemek için bu motoru aldım. bi ay daha bekleyip 0 kmsini alsaydım keşke. ama dayanamıyordum artık. burnu yerden kalkmaz inşallah. aklıma her geldiğinde beddua ediyorum.
    Benim motor 2. viteste 60-65 km gibi bir hız yapıyor. Tabi bunu ilk aldığım zamanlar vitesi 8/8.500 devirde değiştiriyordum. O devirde bu hızı elde ediyorum. Artık max 6.000 devirde değiştiriyorum. Yokuş çıkarken mecburi yine 8.000 deviri buluyorum. Ama arkamdan gelen araba vs yoksa 1. viteste 4/6.000 devir gibi sakin sakin çıkıyorum.

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

valla işin ilginç yanı bu aralar benim motorda sanki çok fazla yakmaya başladı... geçen kurtköyden çıktım sonlardaydı ibre, 5 liralık bezin attım dedim bu beni kadıköye kadar idare eder..

e-5 de benzin bitti... allahtan yedek depoya aldım hemen o attı beni kadıköye..birazda tam güç kullandım bastım herhalde ondan çabuk bitti... ama bitmemesi gerekiyordu... neyse..

motorumdan çok memnunum... ama herşeyin ötesinde şu yol tutuşu çok kötü... birgün harbi bir virajda kalıdırıp atacak beni...param olmadığı için lastikleri değiştiremiyorum...

bugün kardeşime motor bakmaya gidecektik..kardeşimi arkama aldım (kardeşim 80 kg ben 84 )..ikimizde ağırız bakalaım nasıl gidecek dedim... baktım motorun amortisör azıcık bir tümsek ve çukurda son haddede tak diye vuruyor böyle sanki bir anda sert bir zemine oturuyor gibi... dedim böyle olmayacak geri döndük

amortisör tartmadı yani.... bu ybr ler kesinlikle tek kişi randıman alınacak motorlar....arkanıza binen kişi bence çok zayıf olmalıki adam gibi gitsin

bugün motorumu biraz eleştireyim dedim ama sanırım beklentilerim fazla ondan

sonuçta limitleri olan bir motor... artık bilmiyorum ama büyük cc li bir motor ufukda görünüyor inşallah alırım... bikaçtane kafamda model var...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla işin ilginç yanı bu aralar benim motorda sanki çok fazla yakmaya başladı... geçen kurtköyden çıktım sonlardaydı ibre, 5 liralık bezin attım dedim bu beni kadıköye kadar idare eder..

e-5 de benzin bitti... allahtan yedek depoya aldım hemen o attı beni kadıköye..birazda tam güç kullandım bastım herhalde ondan çabuk bitti... ama bitmemesi gerekiyordu... neyse..

motorumdan çok memnunum... ama herşeyin ötesinde şu yol tutuşu çok kötü... birgün harbi bir virajda kalıdırıp atacak beni...param olmadığı için lastikleri değiştiremiyorum...

bugün kardeşime motor bakmaya gidecektik..kardeşimi arkama aldım (kardeşim 80 kg ben 84 )..ikimizde ağırız bakalaım nasıl gidecek dedim... baktım motorun amortisör azıcık bir tümsek ve çukurda son haddede tak diye vuruyor böyle sanki bir anda sert bir zemine oturuyor gibi... dedim böyle olmayacak geri döndük

amortisör tartmadı yani.... bu ybr ler kesinlikle tek kişi randıman alınacak motorlar....arkanıza binen kişi bence çok zayıf olmalıki adam gibi gitsin

bugün motorumu biraz eleştireyim dedim ama sanırım beklentilerim fazla ondan

sonuçta limitleri olan bir motor... artık bilmiyorum ama büyük cc li bir motor ufukda görünüyor inşallah alırım... bikaçtane kafamda model var...
    o sesi duyduğunuz için gerimi döndünüz şimdi anlamadım o ses normal öyle oldu diye geri dönmenize gerek yoktu 100 er kiloluk 2 kişide ybr 125 ile istediği yere gidebilir..amortisörden yana sorun olmaz kasisleri daha yumuşak geçersiniz..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Cidden bu benzin ibresine nasıl bir çözüm buluruz? 20 liralık benzin attım karıncanın boyu kadar oynamadı ibre. Çok yorulursunuz adım atmaya haliniz olmaz ya, bizim ibrelerde öyle. Sanki sırtında taş taşımış. Dediğim gibi 20 liralık benzin attım 15 dk sonra anca oynuyor yerinden. Bir benzin ışığı felanda yokki motorda bitmeye yakın yanıp sönmeye başlasın. Birgün yolda kalıcam ama Allah vermiyede otobanın ortasında yada sakin uçsuz bucaksız yerlerde kalmayalım.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Göstergeye güvenmeyin.. 1 lt ye normalde 35 gidiyor 30 diye hesaplayın 20 tl sonra 120 km direk gidin..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sesi duyduğunuz için gerimi döndünüz şimdi anlamadım o ses normal öyle oldu diye geri dönmenize gerek yoktu 100 er kiloluk 2 kişide ybr 125 ile istediği yere gidebilir..amortisörden yana sorun olmaz kasisleri daha yumuşak geçersiniz..
    yok sedatım sesden çok böyle popomuz oturuyodu sert bişeye belki ammörtisör çok yumuşak ayarda kim bilire...ama amortisörün son haddede olduğu belliydi özellikle virajlarda ve tümseklerin inişlerinde zıng diye oturuyodu amortisöz...tırstım dedim bişey olacak gitmeyelim daha :D.. zaten yokuşdu bilmemneydi motoruda zorlamak istemedim

100 er kiloluk adamlar mı biniyo .... acaba benim motorun amortisörde bişeymi var anaaaaaaammmmmm!!!

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Valla biz 120 kilo 2 kişi teker yapıoz vurdugunu görmedim :S En sertte ama bizimki.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler