Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydınlar.................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    celilcetiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2012 & 2014
    günaydın cümleten.
    Born to ride, Ride to born

Motosikleti
    sağol......................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin. 3-5 saat sonra lastiklerim geliyor. lastiklerin mumlarını erittikten sonra sürüş çalışmaları yapacağım valla. bakalım ne kadar yatıyormuş bizim yibiar.
    Bekliyoruz hocam ;)

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    günaydın rramazan abi bişey sormak istiyorum dün kursa gitmek için evden cıktım ybr yi calıştırdım nese garajı kapatırken ısınsın diye kontagı acık bıraktım bi 2 dk calıştı istop ettti tekrar calıştırmak istedim calıştı istop etti jikleyi actım soguk diye calıştırdım 1-2 dk calıştı tekrar istop etti ısınmıştır heralde dedim cıktım yola 10 metre gitmeden durdm boşa taktım telefona baktım nese tekrar 1 e taktım normal bi şekilde her mzankli gibi kalkmaya claıştım motor 2 bin dewirden 3 bine kadar gaz yemedi kalkıyordu istop etti durdu 2-3 sefer daha dneedim geene aynı nşeyi yaptı sonra boaş aktım bi süre gaz verrerek calıştrıdım soguktur diye nese ısındı artık tekrar denedim kalkmadı kursada gec kaldım mecburen yüksek dewirde kaldırdım 4-5 dewirde kaldırdım bu sefer kalktı nese her durdugumda normal kaldırmayı deniyordum istop ediyordu 4-5 dewirde kalkıyordu vites 1 de durdugumda gaza basmazsam istop ediyordu yolda biraz ısınsın diye basa basa biraz dewirli kullanarak gittim kursa gecte kalınca nese kursun önüne geldim durdum boşa taktım gazı bırakır bırakmaz gene istop etti sonra calışltırdım istop etti tekrk jikleyi actım calıştı jikle acıkken gaza basmazsan 1 dk flan calışıp istop ediyor calıtşrdım nese kursa girdim sonra cıktıgımda gene aynı şeyi yaptı biraz ısındırdım flaan 4-5 dewirde kaldırrdım ewe vardım gene deneyiyeim dedim bu sefer moturu birazdaha ısıtmak için bastım ısındı sanırım bu sefer ısınınca normal olarak kalkıyordu gezdim bayabi normaldi mtoor sıcak oldugu için sonra istop ettim 1-2 saat durdum sogusun diye gene aynı şeyi yaptı sogukken normal olarak kaldıramıyorum ısıtmama ragmen ısınınca bişey kalmıyor neden yapabilir serwise götüreyimi? ramazan abi yardımcı olur msun hava soguk oldugu için bunu yapıyorsa kışın ne yapıcamki :S ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı ybrengo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun lastikler çok kayıyor hangi lastikleri tavsiye edersiniz. Dönerken gaza biden yüklenince motor un arkası kayıyor...
    ustam paran varsa en kral lastik michelin dir piyasadaki takabilrsen michelin tak
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    Selam arkadaşlar yeni 2010 sonu ybr esd aldım, 16.000kmde aldığım arkadaş yeni kuru akü takmış, sağda gazın yanında sıvı bir gösterge var, kuru aküde böyle bir göstergeye gerek var mı power yazıyor üstünde ve yarım görünüyor içindeki sıvı ?
    Önde unilli lastik var arkaya da Yeni Acme marka tubleless taktık, lastikler hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim ? Bana sanki parke yolda biraz kayıyor gibi geldi, asfalt performansından menunum..
    Bir de düz yolda max 105 gördüm, hafif yokuşta 115 falan gördüm sizce hızda bir sorun var mı, yağ değişim zamanının yaklaşmış olması hız performansını etkiliyor olabilir mi, onun dışında kalkışlarda ve hızlanmada bir problem yok trafikte canavar gibi

Yanlış anlamayın hız tutkunu olduğumdan falan değil, öyle olsa daha güçlü bir motor alırdım, yalnız düz yolda 120 yaptığını söyleyen arakdaşları görünce merak ettim benim motorda sorun olabilir mi diye ?
    Bir de yakıt tüketimi tam alarak nedir bu modelin ? Her yerde farklı değerler var,
    Bu arada Merhaba Aranıza katıldım sonunda

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [QUOTE=gk070;2813649]günaydın rramazan abi bişey sormak istiyorum dün kursa gitmek için evden cıktım ybr yi calıştırdım nese garajı kapatırken ısınsın diye kontagı acık bıraktım bi 2 dk calıştı istop ettti tekrar calıştırmak istedim calıştı istop etti jikleyi actım soguk diye calıştırdım 1-2 dk calıştı tekrar istop etti ısınmıştır heralde dedim cıktım yola 10 metre gitmeden durdm boşa taktım telefona baktım nese tekrar 1 e taktım normal bi şekilde her mzankli gibi kalkmaya claıştım motor 2 bin dewirden 3 bine kadar gaz yemedi kalkıyordu istop etti durdu 2-3 sefer daha dneedim geene aynı nşeyi yaptı sonra boaş aktım bi süre gaz verrerek calıştrıdım soguktur diye nese ısındı artık tekrar denedim kalkmadı kursada gec kaldım mecburen yüksek dewirde kaldırdım 4-5 dewirde kaldırdım bu sefer kalktı nese her durdugumda normal kaldırmayı deniyordum istop ediyordu 4-5 dewirde kalkıyordu vites 1 de durdugumda gaza basmazsam istop ediyordu yolda biraz ısınsın diye basa basa biraz dewirli kullanarak gittim kursa gecte kalınca nese kursun önüne geldim durdum boşa taktım gazı bırakır bırakmaz gene istop etti sonra calışltırdım istop etti tekrk jikleyi actım calıştı jikle acıkken gaza basmazsan 1 dk flan calışıp istop ediyor calıtşrdım nese kursa girdim sonra cıktıgımda gene aynı şeyi yaptı biraz ısındırdım flaan 4-5 dewirde kaldırrdım ewe vardım gene deneyiyeim dedim bu sefer moturu birazdaha ısıtmak için bastım ısındı sanırım bu sefer ısınınca normal olarak kalkıyordu gezdim bayabi normaldi mtoor sıcak oldugu için sonra istop ettim 1-2 saat durdum sogusun diye gene aynı şeyi yaptı sogukken normal olarak kaldıramıyorum ısıtmama ragmen ısınınca bişey kalmıyor neden yapabilir serwise götüreyimi? ramazan abi yardımcı olur msun hava soguk oldugu için bunu yapıyorsa kışın ne yapıcamki :S ben[COLOR="Silver"]

arkadaşlar sorunu anlayan cözebilen yokmu acaba?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Malesef Gökhan, ısındıktan sonrada stop ediyor diyorsun, rölantası ayarlıdır herhalde?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    rölantisini serwiste ayarlandı 1000 km bakımında :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

ya ısındıktan sonra bi problem kalmıyor aslında ama bu motor cokta gec ısınmaz helrade hele bu havalarda bile 15 dk nın üzerind ısınıyorsa ? kısın ne olcak ? ki 15 dk kadar gezsem 2-3 dk boşta jikle acık ısınsa sonra 4-5 bin dewirlerde kaldırırsam kalkıyor sonra bu şekilde biraz 15 dk gezdikten sonra ısınınca problem kalmıyor neden ypaablir acaba sonra 15 dk sonera lfana tam ısınınca normal olarak gezebilyiorum ha sunuda söyleyeyim bi kaç tamirciye telefonla sordum adamlar diyor debriajı ayarlıyamıyorsundur diyor sinirimi bozdular zatn bu motor 1300 km lere kadar hiç bi problem yoktu 1400 küsür km de suan bu aralar yapmaya başladı 2-3 haftadırda motora binmiyorum bununla alakalı olabkir mi acaba depoda yatıyordu garajda 2-3 hafta yattı sadece dün cıkardım işte :S böyle bi sorunla karşılaştım bu mevsimde böyle zor ısınırsa bu motor kışın ne yapıcam ben bide antalya gibi bi yerde :S

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Evet dedikleri doğru debriyaj ayarından da olabilir, orta ayağa alıdığında boşta teker dönüyor mu?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    bilmiyorum ama debriyaj ayarı demiyor behçet sen debriajı ayarlıyamıyrsundur düzgün bırakmıyorsun diyor 1300 km ye kadar veya bu yaşıma kadar motor sürdüm dün ögrenmedim motor sürmeyi diyorum kapatıyorlar suuratıma

orta ayaklık meselesine dikkkat etmedim dikkat edeyim bugun vites boştayken motor calışıyorken bakıcaz dimii

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Evet öyle bakacasın da pek zannetmiyorum ondan olacağını, akşam cemaat gelince cevap çıkar mutlaka, başına gelen ya da bilen vardır elbet.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha alemsın abi :D Hyosung gt 250 nakedler nasıl abi ? Ben yedek parçasından korkuyorum birde titreşim varmı hyoda ?
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol......................
    Ramazan abi sana sormuştum ama

Bugün 30 gidiş 30 geliş 60 km yapdık donduk vallaha

HONDA

Motosikleti
    ben hyo yu her zaman sevmişşimdir... düzgün binersen güzel motor.. 250 sınıfta motor alsam gider yine hayo alırım..

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rölantisini serwiste ayarlandı 1000 km bakımında :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

ya ısındıktan sonra bi problem kalmıyor aslında ama bu motor cokta gec ısınmaz helrade hele bu havalarda bile 15 dk nın üzerind ısınıyorsa ? kısın ne olcak ? ki 15 dk kadar gezsem 2-3 dk boşta jikle acık ısınsa sonra 4-5 bin dewirlerde kaldırırsam kalkıyor sonra bu şekilde biraz 15 dk gezdikten sonra ısınınca problem kalmıyor neden ypaablir acaba sonra 15 dk sonera lfana tam ısınınca normal olarak gezebilyiorum ha sunuda söyleyeyim bi kaç tamirciye telefonla sordum adamlar diyor debriajı ayarlıyamıyorsundur diyor sinirimi bozdular zatn bu motor 1300 km lere kadar hiç bi problem yoktu 1400 küsür km de suan bu aralar yapmaya başladı 2-3 haftadırda motora binmiyorum bununla alakalı olabkir mi acaba depoda yatıyordu garajda 2-3 hafta yattı sadece dün cıkardım işte :S böyle bi sorunla karşılaştım bu mevsimde böyle zor ısınırsa bu motor kışın ne yapıcam ben bide antalya gibi bi yerde :S
    havalar soğumaya başladı ne yazıkki motorda buna cevap vermeye başladı bçyle... geçen ustaya götürdüm motoru... debriyaj ayarı için .. arada rolanti ayarınada baktı... o kadar kısmışki... motoru çalıştırınca ses gelmiyo nerdeyse
    neyse dedim iyi yaptı falan az yakar...motorlar gezerken motor kafasına göre stop etmeye başladı... özellikle vites düşürürken... ışıklarda dururken... rolanti ayarıyla oynadım.. şimdi öyle pek stop etmiyor... sabahda motoru çalıştırırken bende bikaç dakka uğraştım.. yanlız rolanti ayarın senin çok düşükmüşki.. motor ilk başta (soğuk olduğundan) cevap vermiyor...bence hafif rolantiyi yukarı çekebilirsin....sanırım sorunun gider..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hyo yu her zaman sevmişşimdir... düzgün binersen güzel motor.. 250 sınıfta motor alsam gider yine hayo alırım..
    yaza doğru bi hyo çekeyim diyorum gt 250 ..ama sorun, sıfırmı, 2. elmi..

2. el alsam ilk sahibi motoru sağır bıraktıysa pek bi randuman alınmaz diyorlar....parça kaliteside honda cbr 250 ye nazaran düşük diyolar... ama her türlü süper motor..

bide bu motora binen basıyo..rodajı güzel yaptınmı tadından yenmez... altın elbiseli adam anlatıyodu bu motoru...kısmet bakalaım

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Benimde hyosung aklımda ama çıplak mı R modeli mi karar veremedim, R modelinin oturuşu çok rahatsız, çıplak olan daha rahat tabi, iki yeni modeli de çok güzel Ben sırf adam gibi motor kullanmayı öğrenmek için istiyorum.

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde hyosung aklımda ama çıplak mı R modeli mi karar veremedim, R modelinin oturuşu çok rahatsız, çıplak olan daha rahat tabi, iki yeni modeli de çok güzel Ben sırf adam gibi motor kullanmayı öğrenmek için istiyorum.
    benim elbette naked/çıplak modeli kafamda...diğeri baya baya race...ki 250 liklikler içinde en hızlızı en hırçını...ama naked iyidir...

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar soğumaya başladı ne yazıkki motorda buna cevap vermeye başladı bçyle... geçen ustaya götürdüm motoru... debriyaj ayarı için .. arada rolanti ayarınada baktı... o kadar kısmışki... motoru çalıştırınca ses gelmiyo nerdeyse
    Hocam rölantanın yakıta etkisi olmaz yani giderken hiç bir etkisi yok, sadece dururken fark olur oda 1000 devirde veya 1500 devirde durmuş çok bir farkı olmaz yani kaç dakika çalışır ki amam aman bir etkisi olsun
    rain planet bunu beğendi.

Motosikleti
    günaydın miillet nasılsınıuz iyimisiniz...

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    selamın aleyküm ybr team.. naparsınız bakalım.. uzun zamandan beri yoktum ortalarda özlemişim forumu ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler