Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Allah kendi bilgimle yanıtlamaya calısayım..

Sogukken normalde oluyor ufaktan gaz vermeniz lazım,Ani gazda gene stop eder. Rolantiye baktırın düşük olabilir..

Yolda giderken Gaz yemiyor gibi oluyor demişşiniz.. Jikle acık olabilir.. Benzinden cok hava girdigi için.
    bende de oluyor o . jikle acıkmıs gıbı gaz yemıyor :S bı gerı cekıyor snra gıdıyor . daha 230 km de :S
    ' jawen..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı jawen_123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de oluyor o . jikle acıkmıs gıbı gaz yemıyor :S bı gerı cekıyor snra gıdıyor . daha 230 km de :S

Korkmayın sorun yok motorda..Motoru calıstırın.. Devir Normalı 1.500 Rpm dir.. Siz gazı 2000-2500 Rpm ye cevirin..10 Sn falan tutun bırakın..

Veya Hiç Ugrasmam derseniz.. Jikle..İle yapın..

Ben köydeki motorda öyle yapıom..Jikle elden ..Cub motor ayak marsına basıom calısıyor..Jikleyi bırakıp.. 5-6 Sn gaz veriom azıcık. Sonra kendine geliyor ve. Basıp gidiom..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi.. Köyde.. 2005 model 110 Ft yi orta sehpaya almaktan.Sag avuc içim nasır tuttu..Valla nasıl yapıcam sasırdımm
    Daha dur izzet ne isler yaparken ellerin nasir tutacak
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha dur izzet ne isler yaparken ellerin nasir tutacak
    He ya ailemle anlastık.. Aldıgımda.. Motor köyde durucak + Dayımla gezicem..O ögreticek.. Orda kalıcak 1-2 Ay.. Bende bu sırada kaskımı+ceketimi falan ayarlıcam..

Da kafama takılan olay kısın motor bahcede yatarmı.. Büyük demir kapılı ev traktör falan duruyor. Ama Branda+kilit de lazım..

Rodajı cok karıstırıyor kafamı,Rodaj var ve ben 2 kişi gezicem :S + Motor Haftada 2 gün calısıcak :(
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benım ybr de 600 km devırdım motorda hosuma pek gıtmeyen bı sey yasadım motor sogukken calıstırdıgımda calısıyo fakat gaz yemıyo 3-5 sanıye sonra stop edıyo tekrar calıstırmak ıstedıgımde baya bı zorlanıyorum bu gaz yememe olayını yolda gıderkende yaptı bu normalmıdır yoksa herhangı bı ayar falanmı gereklı acaba..
    muratcım biraz jikle ile çalıştır 1 dakika kadar ısıt yani

---------- Post added at 03:23 ---------- Previous post was at 02:03 ----------

beyler bu ampülden alıyorum bakalım aydınlatma nasıl olacak olmadı zenon takacağım armut ampül hiç iyi değil en son yerim ben armut'u
    http://www.rialli.com/urunler/motors...5w-3-tirnakli/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX

beyler bu ampülden alıyorum bakalım aydınlatma nasıl olacak olmadı zenon takacağım armut ampül hiç iyi değil en son yerim ben armut'u
    Kardeş ama reflektörün odaklamasını armuta göre yaptılarsa halojen taktınmı saçmasapan bir ışık hüzmesi oluşur yolda.
    Bu arada bu gösterdiğiniz ampülü armut ampül yuvasına takmak için duyda ve ampülde ne gibi değişiklik yapmak gerekiyor ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    fatih abi bu ampul için siteden alayım deme sakın git sanayiden philips olanlarına bak 35w 5-10 lira bir şey hemi de aydınlatması bunlardan daha parlak olur çin malı bunlar
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC

http://www.rialli.com/urunler/yamaha...00k-ybr-125cc/

abi onu alacağına bunu al. sürekli zifiri karanlıkta buradaki bi ilçeye nişanlımı bırakıyorum. en ufak ışık yok yolda. normal ampül olsa önümü göremem...

bir de sen s2 tip (armut) ampülün aynasına h4 takarsan odaklaman olmaz.

zaten en başta kabloları nasıl bağlayacaksın? h4lerin dibi iğnelidir. s2ler düz. iğneleri kesip direk lambayı aynaya oturtsan bile 15 metre önünde motorun boyu kadar bir yer aydınlanır. mondial 150 zcmde aynı şeyi yaşamıştım.

yok illa s2 tip aynaya h4 bağlayacağım dersen:

otomobil elektrikçisinden h4 duyu, keski ve globe marka elektrik bandı alacaksın. elektronikçiden silikon tabancası ve silikon alacaksın.

farı söküp gelen kabloları deneme yamulma yöntemi ile duya bağlayacaksın ama önce ampülde şaseyi bul. sonra uzun ve kısayı. en son kabloları birbirine bağlarsın. üstüne de elektrik bandını sararsan bişey olmaz.

sıra duyu fara yerleştirmeye geldi. karanlık bir yere geçip farı eline alıp lambayı ileri geri yapacaksın. odaklanmanın iyi olduğu yerde duyun yerini işaretleyip silikon tabancanla duyu fara silikonla sabitleyeceksin.

150 zcmde böyle yapmıştım satarken bir iki resim çekmiştim bulursam atarım.

h4 lambalarının en iyisi osram nightbreakerdir.

@mengu16 sana da cevap oldu sanırım.

Motosikleti
    maxi ybryi h4 e çevireceğinde h4 ampülün yanında 2 - 3 de aparat alıyorsun motor parçacısından direk kabloya bağlayıp geçiyorsun slikona flan gerek yok

bu arada f54 fatih abi sen h4 yapacaksan motoru ben nasip olursa yanına geleceğim ya sana getirebilirim aparatı ampulü flan buradan istersen tabi

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi ybryi h4 e çevireceğinde h4 ampülün yanında 2 - 3 de aparat alıyorsun motor parçacısından direk kabloya bağlayıp geçiyorsun slikona flan gerek yok

bu arada f54 fatih abi sen h4 yapacaksan motoru ben nasip olursa yanına geleceğim ya sana getirebilirim aparatı ampulü flan buradan istersen tabi
    haklısın direk takabilirsin ama ışığın odaklanması tam olmuyor. sanırım lambayı yarım cm öne getirince, s2 aynası h4 aynası gibi aydınlatıyor.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Aydınlatma sistemlerinde eğer imkan varsa Xenon dan başkası yaramaz.. Xenon farklı bir dünya... Diğer ampullere fuzuli para vermeye değmez..
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydınlatma sistemlerinde eğer imkan varsa Xenon dan başkası yaramaz.. Xenon farklı bir dünya... Diğer ampullere fuzuli para vermeye değmez..
    peki önerebilecegin bi xenon var mı .? bılıyosun bızım motorlarda ısık hıc kapanmıyor akuyu bıtırmıcek xenon varmı ?
    ' jawen..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Anahtar koyacaksın.. Böylelikle ihtiyacın olduğu zaman açacaksın. Ben H.I.D marka araba xenonu aldım. Vatandaşın birisiyle 2 'ye ayırdık, birini o birini ben kullanıyorum..
    Gayet memnunum ..yaklaşık 7 aydır gece gündüz açıyorum.. Ama motosikletlere özel yapılan xenonlarda var.. fiyatları pahalı... Ben 2 sini 100 TLye aldım..50 TL kişi başına düştü...

Motosikleti
    crf 1000L + dio

abisi sen ne lazımsa al gel o zaman eğer yaparım dersen
    gelince görüşürüz yanında takım getirme bende hepsi var ne lazımsa söyle anahtar tornavida ne lazımsa ben ayarlarım.
    ben şimdi bu ampülü iptal etmeye çalışayım kargo ya verildiyse de sıkıntı olmaz 4 tl birşey

Motosikleti
    abisi sen ne lazımsa al gel o zaman eğer yaparım dersen
    gelince görüşürüz yanında takım getirme bende hepsi var ne lazımsa söyle anahtar tornavida ne lazımsa ben ayarlarım.
    ben şimdi bu ampülü iptal etmeye çalışayım kargo ya verildiyse de sıkıntı olmaz 4 tl birşey
    tamam fatih abi sen ampulü iptal edemezsen bana yaz ben buradan ampul almam diğer ekipmanları alır gelirim

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len oğlum sen bana senin motora zenon takalım dedin de ben mi almadım
    olmaz mı dedim
    oğlum varya sakın motorunu marinaya bırakma zenon ampülünü kıracağım

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

tamam fatih abi sen ampulü iptal edemezsen bana yaz ben buradan ampul almam diğer ekipmanları alır gelirim
    abicim rialli yi aradım mesaj at dediler bende attım en kısa zamanda cevap verecekler iptal işlemi onaylanırsa sen alırsın ok.

Motosikleti
    abicim rialli yi aradım mesaj at dediler bende attım en kısa zamanda cevap verecekler iptal işlemi onaylanırsa sen alırsın ok.
    tamam abi Allahtan mani olmazsa gelirken getiririm

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ok teşekkürler adaşım

Motosikleti
    ok teşekkürler adaşım
    bir şey değil abi ne demek

Motosikleti
    pulsar 200ns
    merhaba arkadaslar ıstanbulda oturan arkadaslar bılır son bır ıkı gun hava yagmurlu ıdı bu sebepten dolayı bazı sehır ıcı mahalle arası yollarda ufak tefek toprak camur v.s bırıkıntısı olusmus motorla bunların uzerınden gectıgımde motor bı kere altımdan savruluyor az bısey yatıpta gecsem garantı dusucem hızımda okadr cok deıl 30-50 gıbı bu lastıklerlemı alakalıdır lastıklerım orjınal fabrıkasyon lastıklerıdır pek kalıtelıde deıl aslında kendını bellı edıyo uzerınde noylon yazıyo lastıklerı ıyı bı lastıkle deıstırsem boyle seyle tekrar karsılasırmıyım yardımcı olursanız sevınırım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler