Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler herkeze iyi geceler ben geldim...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler herkeze iyi geceler ben geldim...
    beyler hadi ben kaçar

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tatlı rüyalar kanka sütünü içmeyi ihmal etme

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    tatlı rüyalar kanka sütünü içmeyi ihmal etme
    Kanka yok buradayım.. Naptın tatil planını var mı gelişme..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka tatil eylül ün ilk haftasına kalabilir ama gene de ege de akdeniz o zaman yaz

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kanka tatil eylül ün ilk haftasına kalabilir ama gene de ege de akdeniz o zaman yaz
    İyi bakalım hayırlısı olsun..Ben farın alttaki vidasını yalama ettim.Boşa dönüyor ,çıkmıyor.. Napacam ona ?kaldı öyle.. ne el giriyor ne kol

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kanka ona kol girmiyorsa mutlaka o kol sana girecektir
    sıkı dur emi sana dedik fazla bızıklama diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    koray fena sözler bunlar ama moruk fatih haklı ölüyü bile fazla kurcuklama demiş atalar sonrası malum

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008

ybr nereye kadar gider??

arkadaşlar 14 bin küsur km de aldığım ybr em 58 bin kilometreye dayandı. .
    2binde bir kendim yağını değişirim, filtreyi temizlerim bujiyi gerekirse değiştiririm.

arka fren balatasını kendim değiştiriyorum. motor aksamında bugüne kadar sadece debriyaj balatası değişti.
    sübap ayarı bile görmedi (maşallah)istanbulda doğru düzgün tamirci bile tanımam

motorumun daha uzun kilometreler benimle olmasını istiyorum .2012 ybrler hoşuma gitse de üstüne o kadar para koymak istemiyorum .
    bu km de değişmesi gereken veya ayarlanması gereken parçalar nelerdir?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    maşallah..sorunun cevabı hiçbirsey rutin bakımını yap fren ve benzin hortumlarını bi kontrol et çatlama kırılma var mı? zaten birşey sorunsuz çalışıyorsa kurcalama..o daha epey gider gönül rahatlığıyla bin

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    teşekkür ederim.
    yine de bir anda masraf çıkarır mı diye korkuyor insan. 100 bin km devirmeyi düşünüyorum orjinal haliyle. genelde 80-90 km hızı geçmiyorum zaten zorlayınca da 100km hız yapıyor hiç gereği yok .
    aldığımdan beri bir sübap sesi var. ama yetkili servisi de dahil birçok ustaya meraktan sordum "gerek yok oynama ayarıyla" dedi. birkaç tane usta "subap ayarı ister ama acelesi de yok dedi " binlerce km dir aynı gidiyorum. km arttıkça ses değişmedi ama acabalar olmaya başladı bende.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    şuan girdi sayılır ,çünkü çıkar yol yok .. acil bir durumda açamayacağım.Kimsede uğraşma işbaşa düştü ..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kankam günaydın...
    daha kurcalama şu motoru yazık da(:
    el atmadığın yeri kalmadı, canın sıkıldıkça bişeyler ekliyorsun(:

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kankam günaydın...
    daha kurcalama şu motoru yazık da(:
    el atmadığın yeri kalmadı, canın sıkıldıkça bişeyler ekliyorsun(:
    günaydın kankam.. kurcalamaktan değil kankam ya, far ayar vidası yalama oldu.. Çıkaramıyorum.Bi çıksa daha sağlam şekilde yalama olmayacak biçimde yapacağım

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    günaydın abilerim nasılsınız bakalım

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim.
    yine de bir anda masraf çıkarır mı diye korkuyor insan. 100 bin km devirmeyi düşünüyorum orjinal haliyle. genelde 80-90 km hızı geçmiyorum zaten zorlayınca da 100km hız yapıyor hiç gereği yok .
    aldığımdan beri bir sübap sesi var. ama yetkili servisi de dahil birçok ustaya meraktan sordum "gerek yok oynama ayarıyla" dedi. birkaç tane usta "subap ayarı ister ama acelesi de yok dedi " binlerce km dir aynı gidiyorum. km arttıkça ses değişmedi ama acabalar olmaya başladı bende.
    sesde hiç bir değişiklik yoksa hiç elleme demekki sorun yok motorunda zaten ybrlerin siboblarından çok azda olsa ses geliyor bu insanı yanıltıyor hiç kurcalama derim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın kankam.. kurcalamaktan değil kankam ya, far ayar vidası yalama oldu.. Çıkaramıyorum.Bi çıksa daha sağlam şekilde yalama olmayacak biçimde yapacağım
    Günaydın millet koray adam sana kafa grenajının altında ikitane alyen vida var onları sök kafa çıkar diyor sen dinlemiyorsun bide iğil aşagıya bak ön tarafta altta ikitane alyen vida var kafanın yanlarında alyen varya onun aynısı ama daha ince vida 4 galiba yanlar 5 alyen sök onları kafa gelsin allah allah ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

bende aldığımdan beri o ses var göyya sıfır aldım kaç kere servise sibop ayarı yapdedim ses çıkarmadı bi ara çok kafaya taktım gidip herkezin motorunu dinliyodum çaktırmadan CBF ler o konuda harika hiç ses gelmiyo motor çalışırken tek hasta olduğum şeyleride o zaten gelelim koray efendi sana ben bu yaz motoru komple dağıtacağım en ufak vidasına kadar neresinde ne var öğrenmek için çünkü bu şart oldu bak bi eksozu boyamak için söktüm neler çıktı kim bilir başka yerlerindede neler var herşeyin yerini yöntemini öğrenip silip temizleyip gerekirse boyayıp öyle toplayayacağım ki uzun yola çıkacağım zaman kafamda soru işareti kalmasın kafam rahat olsun ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

bide arkadaşlardan birisi vidanın kafasını kes demiş kesemezsin çünkü vida U şeklinde kanalın içinde o vidanın bulunduğu kısmı komple sökeceksin 10 luk vida idi o vidanın çapına uygun matkap ucu ile vidanın kafa tarafından değilde uç kısmından matkapla girip delmeye başlayacaksın(yani 5lik yada 4lük uç ile) matkap ucu belli bir yere kadar ilerledikten sonra sıkışıp vidayı döndürmeye başlayacak ve sen orada yüklenirsen vida dişlerini tutturunca hemen çıkacaktır somuna zarar vermemiştir vida genellikle yalama olur oraya 10luk bir vida salarsın olur biter yanlız ilk girişinde zorlaya bilir biraz somunun dişlerinden dolayı ama vidayı salınca düzelir hatta iki tane vida kullan birinle alıştır düzelince ikincisini salarsın
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan girdi sayılır ,çünkü çıkar yol yok .. acil bir durumda açamayacağım.Kimsede uğraşma işbaşa düştü ..
    kanka geçmiş olsun...

beyler iyi günler hava bulutlu sanki yağmur var gibi bugün

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    bidaha da ayar vidasını o kadar sıkma sonuçta bir yük taşımıyor tatlı sıkman yeterli kaydırmayacak kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

kanka geçmiş olsun...

beyler iyi günler hava bulutlu sanki yağmur var gibi bugün
    yarın yada bu akşam başlıyor burasıda iç karartan bi şekilde kapalı
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın millet koray adam sana kafa grenajının altında ikitane alyen vida var onları sök kafa çıkar diyor sen dinlemiyorsun bide iğil aşagıya bak ön tarafta altta ikitane alyen vida var kafanın yanlarında alyen varya onun aynısı ama daha ince vida 4 galiba yanlar 5 alyen sök onları kafa gelsin allah allah ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

bende aldığımdan beri o ses var göyya sıfır aldım kaç kere servise sibop ayarı yapdedim ses çıkarmadı bi ara çok kafaya taktım gidip herkezin motorunu dinliyodum çaktırmadan CBF ler o konuda harika hiç ses gelmiyo motor çalışırken tek hasta olduğum şeyleride o zaten gelelim koray efendi sana ben bu yaz motoru komple dağıtacağım en ufak vidasına kadar neresinde ne var öğrenmek için çünkü bu şart oldu bak bi eksozu boyamak için söktüm neler çıktı kim bilir başka yerlerindede neler var herşeyin yerini yöntemini öğrenip silip temizleyip gerekirse boyayıp öyle toplayayacağım ki uzun yola çıkacağım zaman kafamda soru işareti kalmasın kafam rahat olsun ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

bide arkadaşlardan birisi vidanın kafasını kes demiş kesemezsin çünkü vida U şeklinde kanalın içinde o vidanın bulunduğu kısmı komple sökeceksin 10 luk vida idi o vidanın çapına uygun matkap ucu ile vidanın kafa tarafından değilde uç kısmından matkapla girip delmeye başlayacaksın(yani 5lik yada 4lük uç ile) matkap ucu belli bir yere kadar ilerledikten sonra sıkışıp vidayı döndürmeye başlayacak ve sen orada yüklenirsen vida dişlerini tutturunca hemen çıkacaktır somuna zarar vermemiştir vida genellikle yalama olur oraya 10luk bir vida salarsın olur biter yanlız ilk girişinde zorlaya bilir biraz somunun dişlerinden dolayı ama vidayı salınca düzelir hatta iki tane vida kullan birinle alıştır düzelince ikincisini salarsın
    bizim kafa ; alttaki 2 vidan çıkıyor değil mi abi? bu aklıma gelmemişti şimdi işim daha kolay olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    selam genç motorcular napıyonuz? şenol abi yeni ybrler eskilere nazaran balansör sebebi ile daha sesli çalışıyor ince de bir subap sıkıştısı var sen onu takma kafana ayrıca rolantını de 1.3 ten aşağı ayarlama rolantıde lak lak kranga vurup kranga yük bindirmesın..motorunu da SÖKME sakin SÖKME..!!! bak koraya gereksiz bi tur sıkıcam diye yalama etmiş sen kı sırf meraktan motoru sökücem diyorsun..açma hiç açmamak daha iyi..bırak çalışıyorsa düzgünce kurcuklamanin anlamı yok canım abim..adamlar usta iken toplayamıyor daha sonra sesli çalışıyor motor..illa sökecek isen de balansörü 2 diş yan topla..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler