Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbaşladı kocaeli göndereyimmi bulutları otarafa doğru

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

kaçırdın miileti kocaeli mt sayfasına şimdide sayfa yanlız kaldı diyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Herkezin paylaşması dileği ile ben facedede yayınladım bu arada facebooktan da görüşmek isteyen olursa benim oradaki nikim şenol tetik
    http://www.motosiklet.net/forum/konu...ml#post2553013
    ahh be abi geldim buradayım... bizim ybr ciler yok..senle ben kaldık...
    bende icat peşindeyim .. yakında paylaşım yapacağım..çok güzel bir kontrol paneli yaptım.. düğmelerimi yerleştiriyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

abilerim bi sorum olacaktı ben motoru hep yedek depoda kullanıyorum yakıt sarfiyatına yol açar mı yoksa bir sorun olmaz mı ? ayrıca elektirikli marşa basınca bir süre sonra ortadaki ışık yanıyor zorlayınca aküden ta tata diye sesler geliyor sonra ayak marşı ile çalışıtırp düzeliyor benzin bitmeye yakınken oluyor

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı çaylakmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim bi sorum olacaktı ben motoru hep yedek depoda kullanıyorum yakıt sarfiyatına yol açar mı yoksa bir sorun olmaz mı ? ayrıca elektirikli marşa basınca bir süre sonra ortadaki ışık yanıyor zorlayınca aküden ta tata diye sesler geliyor sonra ayak marşı ile çalışıtırp düzeliyor benzin bitmeye yakınken oluyor
    abim; yedek depoda kullanmandan dolayı bişey olmaz kullanabilirsin ama riske girme benzinin bitince iteklemek zorunda kalırsın.Yedek deponun amacı benzin bittiğinde ,seni benzinliğe götürecek kadar benzinin rezervini sağlar.Esd kasadan bahsediyorsan, ortadaki ışık södükten sonra marşa basman gerekiyor..Yani o ışık motorun check yaptığı anlamına geliyor..Işık söndükten sonra marşa bas.Eğer o şekilde basarsan motora zarar verirsin..Elektrik marşını fazla zormama marş dişlisini bozarsın

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    peki derdin ne neden bunu yapıyosun yedek deponun amacı farketmeyip benzinin biterse en yakın benzinciye kadar ulaşman için sana tanınmış bir sistem tutup yedeği dibine kadar kullanırsan tabii sorun yaşarsın ilki dibinde pislik varsa karbüratöre gider ikincisi motora kafayı yedittirirsin benzin var ama yedekte ve benzin olmadığı için beyin sapıtacaktır ortadaki ışık arıza olduğu zaman yanar yani motoru ilk açtığında motorun önemli parçalarını kontrol ediyor ve sönüyor motor hazır ama daha sonrasında yandığında ise arıza var demek anlamına geliyor servis manuelinde en kısa sürede servise başvurunuz diyor sen motoru aldın hiç kullanıcı el kitabının sayfalarını çevirip okumak aklına gelmedimi??????ha o zor geldiyse bide bunu dene http://www.biriyilik.com/genel-kultu...abi-41133.html

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Abi kendime konrol paneli yapıyorum.. düğmelerin olduğu.. bakalım nasıl olacak.. yakında resimlerini atarım

Peki Koray abi bide motor neden 1.viteste iken çalışmıyor illa boşa alıp çalıştırmak gerekiyor eskiden öyle değildi yolda giderken durunca motr 1.viteste iken debriyajı sıkıp çalışıtrıyordum ama şimdi illa boşa almam gerekiyor

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    neyse birazdan muhteşem yüzyıl başlayacak ben iptal ondan sonra buradayım ^^

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Peki Koray abi bide motor neden 1.viteste iken çalışmıyor illa boşa alıp çalıştırmak gerekiyor eskiden öyle değildi yolda giderken durunca motr 1.viteste iken debriyajı sıkıp çalışıtrıyordum ama şimdi illa boşa almam gerekiyor
    yan ayaklık açıksa çalışmaz..elektrik kesici müşür var..

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan ayaklık açıksa çalışmaz..elektrik kesici müşür var..
    yok kapalı ama yine de çalışmıyor ..

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    bu olay yan ayak açıkkenmi oluyor yada yan ayak kapalı iken ama boşa almadfan çalışmıyorsa yine sorun yan ayak anahtarında olabilir içine su kaçtıysa ve okside olduysa devreyi tamamlamadığı için ayak açık zannediyordur yapacak birşey yok alır almaz içine WD 40 sıkmak lazımdı ama yapacak bişey yok yada debriyaj müşüründede sorun olabilir diyeceğim ama o uzak bir ihtimal gibi geliyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    koray cığım benim motor da arada 125 km/h yapıyor ve 6.vites istiyor sebebi nedir acaba?
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    o zaman bi servise göster .. belki farklı bi sorunu vardır..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray cığım benim motor da arada 125 km/h yapıyor ve 6.vites istiyor sebebi nedir acaba?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kankam, senin motor büyük ihtimalle yatak sarmış.. o bakımdan 6. vites istiyor.. normalde istememesi lazım ... bide fazla alıştırma, bu ybr ler doyumsuz hep ister

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    debriyaj kolunda da müşür var. müşür arızalanmıstır o yuzden çalısmıyor olabılır.
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen neden gülüyorsun sebebi bilipte söylemiyormusun yoksa...

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    sen neden gülüyorsun sebebi bilipte söylemiyormusun yoksa...
    abi büyüksün...
    senin motör bizimkileri yir
    MaşaAllah demeyi unutmayın...10 gün üzerine bugün açık havaya çıkardım...
    fotolarını çektim, lazım olur diye...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ebubekir nasıl oluyorda bu motor bu kadar temiz yağmurda çıkmıyor sanırım
    ama öyle de olmaz ki

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    YBR ye dil uzatanlar varya özellikle cbf ciler şu yazı dizisini bi okusunlar http://www.yamaha-motor.eu/tr/experience/index.aspx

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    maşallah.. maşallah maşallah.. maşallah maşallah.. maşallah maşallah.. maşallah
    aynalar otalığı yakıp kavuruyor.. bende mi alsam napsam.. neyse sis farım gelecek ona para ayırdım..

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:45 ----------

ebubekir nasıl oluyorda bu motor bu kadar temiz yağmurda çıkmıyor sanırım
    ama öyle de olmaz ki
    niye şaşırdın sanki sen farklısın..
    irfan abiye söyle motorun üstünü kapattır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler