Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr ciler hep oturaklı oluyor nedense.Şu topikde hiç bizim buraların tabiriyle zamzum adam yok Maşallah maşallah.Acil112 abimizide çekdik safımıza.Bir gün herkez ybr ci olacak
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm müsade var m?
    aramıza hoş geldin :D
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    S.a...aranızda boş yer varmı,bende sizden olabilirmiyim YBR ciler

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a...aranızda boş yer varmı,bende sizden olabilirmiyim YBR ciler

Senin ruhun zaten ybr ci
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    koğuş kalk.....

arkadaşlar biz başka model kullanıcıları gibi siz ybr ci değilisiniz çekin gidenlerden değiliz... herkes ybr sayfasını inler iyi kötü yorum yazar.. resimlerimize bakar.... bu sayfada bilinçsiz cahil ne dediğini bilmeyen insanlar yok... herkes oturmasını kalkmasını biliyor.....

yeni gelenler hoş geldiniz... inşallah ybr sizide üzmez....

bu arada 2004 ybr diyerlerinden daha kuvvetlidir... 2004 krank , eğzantirik dişlisi ,eğzantirik zinciri farklıdır... beyin ve elektirik tessisatı , karbüratörü ve üst kapakta faklıdır... bizimkilerden bir 7-8 km kadar daha hızlıdır.... ama motorları biraz daha sesli çalışır....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşbuldum Arkadaşlar

gelir gelmez birkaç sorum olacak:
    -ilk defa üstten egzantrikli bir motor kullanıyorum(scooter hariç) bunun uzun yolda itici çubuklu motorlara göre dezavantajı var mıdır? (durmadan 200km gidilebilir mi)
    -Bu motorlarda subap ayarı ne zaman yapılır? ses gelmesini beklemeli miyiz, yada ses gelse de yapılması gerekmez mi?
    -bir de "Boş"tan 1 yada 2ye zor geçme durumunu yaşadınız mı? (debriyaj ayarlı, hatta fazla yukarda kavrıyor), zamanla alışır mı?
    112ciyiz

Motosikleti
    Hoşbuldum Arkadaşlar

gelir gelmez birkaç sorum olacak:
    -ilk defa üstten egzantrikli bir motor kullanıyorum(scooter hariç) bunun uzun yolda itici çubuklu motorlara göre dezavantajı var mıdır? (durmadan 200km gidilebilir mi)
    -Bu motorlarda subap ayarı ne zaman yapılır? ses gelmesini beklemeli miyiz, yada ses gelse de yapılması gerekmez mi?
    -bir de "Boş"tan 1 yada 2ye zor geçme durumunu yaşadınız mı? (debriyaj ayarlı, hatta fazla yukarda kavrıyor), zamanla alışır mı?
    öncelikle şunu belirteyim 6 yıl kurteylik yapmış biriyim... onbinlerce kilometre yol devirdim.... eşim yozgatta idi her hafta sonu istanbul yozgat giderdim.... 56 adet motosikletim oldu.... motosiklet kullanan bir babanın oğluyum ve ybr nin ciğerini bilirim.... 3 adet ybr eskittim.. sadece ybr üzerinde ki tecrübem 500 000 km aşar... bu 4. ybr m... bunları neden söyledim dediklerim boş laf değildir onu bil diye... önceki sayfalarda yaptıklarım işlemlerim hepsinin resimleri vardır...

ybr yi diyer motorlardan ayıran en büyük özellik masrafsız bakımsız ve sağlam oluşudur.... bu motorlarla kontak kapatmadan 100 km ile dünya turuna çıkabilirsin.... yazın 15/50 veya 2050 kışın 1040 yarı sentetik yağ kullanman senin için faydalıdır... 6000 km de bir yağ bakımı yapsan sorun oluşturmaz ama ben 1500 km bir değişim yapıyorum... servis 10 000 km subap ayarı yapar ama yaptım diye seni kandırır... bu motorlar subaplarla oynanmadıkça 50 000 km subap ayarı istemez... 110 000 yaptığım ybr ye anahtar vurmamıştım.. şuan 24 000 km devirdiğim ybr de 10 000 km bir kontrol etmeme rağmen hiç ayar bozmamıştır... yağ eksiltme ilave etme bunlar ybr de olmaz... motor ömrü düzgün kullanan birisinde 100 000 çerez olarak gelir...
    şuan 24000 km olan motorumun sadece 18 000 km bujisini değiştirdim..rutin kontrollerin,i yapıyorum.... çok yakar falan demeyin..son 3 aydan beri yaptığım ölçümlerde 10 liralık benzin ile 90 ile 118 km arasında yol yapıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

bu arada test amaçlı motora 500 gram yağ koydum 110 km yol yaptım motora zarar vermedi..... kontak yağmurlu havalarda su alır içi oksit yapar elektirik keser..kronik bir sorunudur... ben 15 günde bir wd 40 sıkarım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

subap ayarları için ses gelmesini bekle...sesi beklediğin gün kolay kolay gelmeyecektir... sende bu duruma şaşıracaksın..seni üzen tek nokta bizim gibi geniş kalçalı isen yetmeyen koltuk olacaktır....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    selam arkadaşlar. 2006 ybr'min km saati bozuldu bozulacak iki ileri bir geri gidip geliyor bu sizce km telindenmi yoksa göstergedenmi kaynaklanıyordur. birde km saati değişiminin resimli anlatımı varmıdır topicde? şimdiden teşekkürler.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Topic'e girerken belge istiyor musunuz? YBR ruhsat fotokopisi falan
    senden birşey istemeyiz emin abi

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle şunu belirteyim 6 yıl kurteylik yapmış biriyim... onbinlerce kilometre yol devirdim.... eşim yozgatta idi her hafta sonu istanbul yozgat giderdim.... 56 adet motosikletim oldu.... motosiklet kullanan bir babanın oğluyum ve ybr nin ciğerini bilirim.... 3 adet ybr eskittim.. sadece ybr üzerinde ki tecrübem 500 000 km aşar... bu 4. ybr m... bunları neden söyledim dediklerim boş laf değildir onu bil diye... önceki sayfalarda yaptıklarım işlemlerim hepsinin resimleri vardır...

ybr yi diyer motorlardan ayıran en büyük özellik masrafsız bakımsız ve sağlam oluşudur.... bu motorlarla kontak kapatmadan 100 km ile dünya turuna çıkabilirsin.... yazın 15/50 veya 2050 kışın 1040 yarı sentetik yağ kullanman senin için faydalıdır... 6000 km de bir yağ bakımı yapsan sorun oluşturmaz ama ben 1500 km bir değişim yapıyorum... servis 10 000 km subap ayarı yapar ama yaptım diye seni kandırır... bu motorlar subaplarla oynanmadıkça 50 000 km subap ayarı istemez... 110 000 yaptığım ybr ye anahtar vurmamıştım.. şuan 24 000 km devirdiğim ybr de 10 000 km bir kontrol etmeme rağmen hiç ayar bozmamıştır... yağ eksiltme ilave etme bunlar ybr de olmaz... motor ömrü düzgün kullanan birisinde 100 000 çerez olarak gelir...
    şuan 24000 km olan motorumun sadece 18 000 km bujisini değiştirdim..rutin kontrollerin,i yapıyorum.... çok yakar falan demeyin..son 3 aydan beri yaptığım ölçümlerde 10 liralık benzin ile 90 ile 118 km arasında yol yapıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

bu arada test amaçlı motora 500 gram yağ koydum 110 km yol yaptım motora zarar vermedi..... kontak yağmurlu havalarda su alır içi oksit yapar elektirik keser..kronik bir sorunudur... ben 15 günde bir wd 40 sıkarım....

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

subap ayarları için ses gelmesini bekle...sesi beklediğin gün kolay kolay gelmeyecektir... sende bu duruma şaşıracaksın..seni üzen tek nokta bizim gibi geniş kalçalı isen yetmeyen koltuk olacaktır....
    eline sağlık ramazan abi iyi anlatmışsın
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Alıntı hayaletfilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. 2006 ybr'min km saati bozuldu bozulacak iki ileri bir geri gidip geliyor bu sizce km telindenmi yoksa göstergedenmi kaynaklanıyordur. birde km saati değişiminin resimli anlatımı varmıdır topicde? şimdiden teşekkürler.
    bir iki sayfa önce ben km sayacı ile ilgili resimler paylaştım... km sayacı değişimi çok kolaydır...

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ruhun zaten ybr ci
    Sonuna kadar doğru söylüyorsun..benim ruhum ybr ci...2 ay ybr aradım bi denk getiremedim temiz uygun fiyatlı bir makine,şuanki motorum olan sym yide oturduğum semtten bi tanıdıktan buldum,deneme aşamasındayım beğenmezsem satıp ybr arama turuna başlıcam tekrardan...

Motosikleti
    ybr ci olunmaz ybr ci doğulur....

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ci olunmaz ybr ci doğulur....
    Heyt bee Aşk çekenin yol ybr nin
    HONDA

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heyt bee Aşk çekenin yol ybr nin
    aşkı çekene ybr yi binene sor

Motosikleti
    ybr 125
    merhaba arkadaşlar ben de aranıza katıldım önceden dylan 150 kullanıyordum 2007 haziranda almıştım gectigimiz 30 martta önüme kıran kamyon dolayısıyla perte cıkmıstı motor bikac ay alcılı ayakla gezikten sonra abim hediye olarak 2 agustos 2011 de ybr aldı simdiden 2100 km olan motorumdan cok memlunum motor bekledigimden daha fazlasını verdi bana. su an fetiyede bayram tatilindeyim istanbula döndügümde ankaraya gidip gelmek istiyorum motorla kontak kapatmadan nekadar gider alırken hic durmana gerek yok dediler ama bide size sormak istedim bi eksigim hatam varsa mazur görün lutfen

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı hamdi-hmd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben de aranıza katıldım önceden dylan 150 kullanıyordum 2007 haziranda almıştım gectigimiz 30 martta önüme kıran kamyon dolayısıyla perte cıkmıstı motor bikac ay alcılı ayakla gezikten sonra abim hediye olarak 2 agustos 2011 de ybr aldı simdiden 2100 km olan motorumdan cok memlunum motor bekledigimden daha fazlasını verdi bana. su an fetiyede bayram tatilindeyim istanbula döndügümde ankaraya gidip gelmek istiyorum motorla kontak kapatmadan nekadar gider alırken hic durmana gerek yok dediler ama bide size sormak istedim bi eksigim hatam varsa mazur görün lutfen
    kontak kapatmadan her yere gider senin toton nerde yorulursa orda dur yorulmasa durmadan her yöne gidebilirsin
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı hamdi-hmd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper150zc nin dediği gibi ybr gider sen gidemezsin En güzeli yarım saatte bir veya 1 saatte bir mola vererek gitmek.Hem yolculugun keyfini çıkarırsın
    HONDA

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    ybr nin selesine ne gibi bir degişiklilke biraz daha rahat olmasını saglayabiliriz?

Motosikleti
    ybr 125
    tesekkürler saolun artık bakalım ben nekadar gidebilcem eski motorumla sadece benzin almaya durarak istanbul-fetiye yapıyodum ama onun selesi genisti scooter olduu icin ama ybr de de pek sıkıntı olcagını sanmam cok sevdim bu motoru gercekten de ybr aşkı yani

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    eşim duymasın ama motosikletime gösterdigim ilgiyi eşime göstermiyorumdur inan :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler