Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Uploaded with ImageShack.us
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us
    abi yakışmış mı desem yakışmamış mı bilemedim
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    fatih bana her motor yakışıyor..... güzele ne yakışmaz....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    adamım yağ kesinlikle sentetik olmamalı .... çünkü bizim motorlarımız ıslak şanzumanlı... 20 /50 veya -- 15 /50 --- veya 15/40.....
    Yani Sentetik koyduğumuzda hiç bi işe yaramıyor mu abi.Castrol magnetic var birde o nasıl ? 20/50 15/50 15/40 en iyisi hangisi çok sıcak memleket Yüksek performans

Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür diliyorum ama artık söylemeden edemeyeceğim. bu topic sırf geyik topiğine döndü işe yarar hiç bir bilgi paylaşımı kalmadı o yüzden artık kolay kolay girmiyorum. bu topikten bir süreliğine ayrılıyorum, ama MT'ye devam. kendinize iyi bakın.

Enese Okadar diyorum özelden yaz diye dinliyor mu hiç

Geçmiş 1000 sayfaya bakarsanız Ybr'nin altını üstünü herşeyi detay detay yazılıp çizilmiş..

Motosikleti
    recai bence en düşük 15/50koy onun altına inme derim aslında 20/50 koysan daha iyi olur ben üzerindeki yağın zamanı dolsun 20/50 koyacam :D

Motosikleti
    castrol magnetec motora kesinlikle koyma.. debraj kaçırma yapıyor... en aşşağı 15/50 koymalısın....

Motosikleti
    slm arkadaşlar benim motorun zinciri artık ömrünü tamamlamış hemen bolarıyor ayar tutmuyor sizce hangi marka ve nasıl bir zincir alayım tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim motorun zinciri artık ömrünü tamamlamış hemen bolarıyor ayar tutmuyor sizce hangi marka ve nasıl bir zincir alayım tavsiyelerinizi bekliyorum
    ben en ucuz oringsiz zincir alıyorum.....

Motosikleti
    ben en ucuz oringsiz zincir alıyorum.....
    abi zaten bende en ucuzunu alayım mı diyecektim de sonradan normal sorayım dedim size aslında mantıklı oringlinin en ucuzu 50 lira normal zincir 11-12 liraya var ve en aşyada 10 bin gider diye düşünüyorum tabi bu en kötü ihtimal ve bakım yapmasan da bozulacak diye bir tasan yok oringliyi bakmassan hemen oringler bitiriyormuş kendini öyle duymuştum

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    castrol magnetec motora kesinlikle koyma.. debraj kaçırma yapıyor... en aşşağı 15/50 koymalısın....
    Ramazan abi her yağ alıcağımda sana soruyorum biliyosun Şuan ben hangi yağı almalıyım..Kaliteli bişi istiyorum Parası önemli değil önerdiğin yağ hangisi ? Castrol power 1 sentetik sanırım sentetik olmıyanı 10 lira oda çok dandik geliyor..Şuan eski yağı daha 1000 km kullandım Bugün yağ alıcam kararsızım

Motosikleti
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan abi her yağ alıcağımda sana soruyorum biliyosun Şuan ben hangi yağı almalıyım..Kaliteli bişi istiyorum Parası önemli değil önerdiğin yağ hangisi ? Castrol power 1 sentetik sanırım sentetik olmıyanı 10 lira oda çok dandik geliyor..Şuan eski yağı daha 1000 km kullandım Bugün yağ alıcam kararsızım
    recai 8-10 liralık yağlardan al tam senin motora göre kullan memnun kalacaksın

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    mrb arkadaşlar forumu yaklaşık 1 aydır dışardan takip ediyorum.. ortamın kalitesine hayran kaldığımı belirtmek istiyorum ki; özellikle teknik bilgisi az olan arkadaşlara bile (ben gibi) sabırla cvp veren bir çok arkadaş var.Hepsine şimdiden tşkkür ederim banada verecekleri cvplar için.
    Nasipse yakın birr zamanda ybr 2011 almayı düşünüyorum hatta kapora verdim bile gelir gelmez alıcam.Sorularım şunlar:
    1)2011 modellerin çin üretimi olması kalitede bir fark yaratırmı?
    2)tps donanımlı karbüratörü diğer modellerdeki karbüratörlere göre daha iyimidir/kötümüdür?(arıza ve modifiye bakımından)
    3)Bir ybr sahibiyle yaptığım sohpeten sonra bu 2011 modellere turbo takılabildiğini duydum ne kadar doğru?
    4)Bizim bu antalyada yarışlarda model arabalarda kullanılan yakıttan kulllanıldığını duydum hatta bu yakıt sayesinde 145-150 km hızlara çıkıyormuş ybrler sizce bu gerçekmidir?
    Şimdiden yanıtlarınız için çok tşkkür ederim iyi forumlar..

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı lmDeathlesS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar forumu yaklaşık 1 aydır dışardan takip ediyorum.. ortamın kalitesine hayran kaldığımı belirtmek istiyorum ki; özellikle teknik bilgisi az olan arkadaşlara bile (ben gibi) sabırla cvp veren bir çok arkadaş var.Hepsine şimdiden tşkkür ederim banada verecekleri cvplar için.
    Nasipse yakın birr zamanda ybr 2011 almayı düşünüyorum hatta kapora verdim bile gelir gelmez alıcam.Sorularım şunlar:
    1)2011 modellerin çin üretimi olması kalitede bir fark yaratırmı?
    2)tps donanımlı karbüratörü diğer modellerdeki karbüratörlere göre daha iyimidir/kötümüdür?(arıza ve modifiye bakımından)
    3)Bir ybr sahibiyle yaptığım sohpeten sonra bu 2011 modellere turbo takılabildiğini duydum ne kadar doğru?
    4)Bizim bu antalyada yarışlarda model arabalarda kullanılan yakıttan kulllanıldığını duydum hatta bu yakıt sayesinde 145-150 km hızlara çıkıyormuş ybrler sizce bu gerçekmidir?
    Şimdiden yanıtlarınız için çok tşkkür ederim iyi forumlar..
    Parça kalitesi japon merak etmeyin enjeksiyon yok motorda yurtdışında satılan esd'lerde var.Türkiyeye gelenlerde ne hikmetse yok Turbo işi yalan hiç bulaşma ama istersen elektronik blof takarız.Turbo sesi verir çuff çuff
    Bende antalyadayım. 140-150 yapan ybr'lerimiz var ama yakıtla alakası yok Alt motor modifiyeli. Hiç gerek yok hele 0 alıyorsunuz hiç bi yerini oynatmayın motorun derim.

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    recai 8-10 liralık yağlardan al tam senin motora göre kullan memnun kalacaksın
    Yağ markası soruyorum la Ramazan abiye..Sentetik koyma dedi Ne koyalım bende bilmiyorum 10 liralık yağ fiyatından dandik geliyo sanırım

Motosikleti
    aramıza hoş geldin öncelikle ve en kısa zamanda kavuşman dileğiyle motoruna ve gelelim sorularına bildiklerimi söyleyeceğim sana öncelikle ;
    1- bence yaratmaz sonuçta 2005 den beri çin de üretiliyor ybr yeni üretilmeye başlamadı yani :D
    2-kardeş daha verimli bence yeni ybrnin karbüratörü sonuçta yeni bir model ve yeni bir sistem yapmışlar daha iyi olacağı kanaatindeyim ancak bakımı ve yapısı öncekilere göre biraz daha karışık :D
    3-kardeş öncelikle motorlara turbo takmak biraz saçmalık gibi geliyor sebep alacağın en fazla 1 bg onun içinde o kadar masrafa gerek yok birde motorun görünüşünü bozuyor ön tarafta :D ha takılma açısından her modeline takarsın bence
    4- valla kardeş bende antalya bölgesindenim ancak böyle bir yakıt duymadım varsa bende koyayım benim motor 105-110 da kalıyor 130 yapsa da razıyım

Yağ markası soruyorum la Ramazan abiye..Sentetik koyma dedi Ne koyalım bende bilmiyorum 10 liralık yağ fiyatından dandik geliyo sanırım
    recai ben shell 15/50 koydum 10 liraya hiçde bir sıkıntısı yok :D artık ucuz yağ koyuyorum kaliteye 2-3 kat vermektense ucuz alıp yağ değiştirmesüresini kısa tutuyorum :D

Motosikleti
    shell 15/50 koy recai sıkıntı olmaz.... senteti olmasın bunu unutma.. sentetik yağ ıslak şanzumanlı motorlara uymaz...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    tşekkürler recai ve fat280 turbo işi gerçekten manasız olduğuna bir kez daha kanaat getirdim

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam dostlarım, CBF 2011 ile ybr 2011 arasında kaldım bu ikisini kıyaslayacak biri var mı ya da öyle bir yazı varsa bulamadım yardımcı olur musunuz ? Önerilere açığım.
    Müsait bir yerde öleceğim.

Motosikleti
    Alıntı AguilaNegra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlarım, CBF 2011 ile ybr 2011 arasında kaldım bu ikisini kıyaslayacak biri var mı ya da öyle bir yazı varsa bulamadım yardımcı olur musunuz ? Önerilere açığım.
    kardeş uzun yıllar sorunsuz motor sürmek istiyorum diyorsan ybrden şaşmayacaksın onu diyeyim yeter

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Neyse ben bulurum bi yağ..Motorun gidişini etkiliyor öyle diyonda fatih..130 gördüm castrol'le..Dişli olsa daha gidicek vites yetmedi 6'yı istedi motor..

Motosikleti
    Neyse ben bulurum bi yağ..Motorun gidişini etkiliyor öyle diyonda fatih..130 gördüm castrol'le..Dişli olsa daha gidicek vites yetmedi 6'yı istedi motor..
    castrolün hangisiyle gördün 130 u :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler