Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı zumax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @uniqe

Teşekkürler..İki model arasında kayda değer bir fark yok o zaman..
    Rakip model cbf 150 lerde, fabrika çıkışı lastiklerin çok kalitesiz olduğunu duymuştum..Ybr 125 standart donanım lastikleri acaba nasıldır..?
    0 km motora o parayı verdikten sonra, standart bakımlar haricinde başım ağrımasın istiyorum.

Evet ybr nin orjinal lastikleri berbat.Ayrıca bu yeni ybr nin karbüratör memesi 25 mm cityden oncekılerde 22 mm yeni ybr ler karbüratörü daha gelişmiş.
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    aynen katılıyorum ybr nin orj lastikleri çok dandik bende mt 65 düşünüyorum şubat gibi

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı efsars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün ybrem le kaza yapmıştım depoya koydum duruyor aklıma gelmişken söyliyim motor biraz dağıldı zigzag gidiyor yolda şase mi yamuldu acaba şase yamulduysa düzeltilebiliyormu ?
    yolda zigzag gidiyorsa jantlar yamulmuştur. tamir ettirebileceğin bir yer varsa tamir ettir yada yenisini almalısın

şasede yamuk olsa yengeç gibi yan yan gidiyormuş gibi hissederdin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni Ybr 125 Esd için şunu söyleyebilirimki ön frenin mükemmel bir duruş kabiliyeti var geçen gün önümdeki araca 1 metre kala durarak tecrübe edindim malesef
    2008 model (yuvarlak kafa) Ybr kullanmış biri olarak Yamaha Esd modelinde detaylarda belirtdiği gibi ön fren duruş tekniğini bir adım öne taşımıştır
    ybr nin muadillerine en büyük farklarından biri ama hiç göz önüne cıkamıyor maleseef. Ön amartisörlerin hassasiyeti diğerlerine göre daha iyi fren sırasında güzel kapanıyor. ön teker kilitleme yapmıyor. yeni modelde geliştirilmişse Şamda kayısı.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    arkadaşlar bikaç kez test ettim 3 litre yakıyo benim motor sorunum ne olabilir yakıtın düşmesi için neler yapmam gerekir?
    81VATAN__54MEKÂN

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolda zigzag gidiyorsa jantlar yamulmuştur. tamir ettirebileceğin bir yer varsa tamir ettir yada yenisini almalısın

şasede yamuk olsa yengeç gibi yan yan gidiyormuş gibi hissederdin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:10 ----------

ybr nin muadillerine en büyük farklarından biri ama hiç göz önüne cıkamıyor maleseef. Ön amartisörlerin hassasiyeti diğerlerine göre daha iyi fren sırasında güzel kapanıyor. ön teker kilitleme yapmıyor. yeni modelde geliştirilmişse Şamda kayısı.
    newceri ön fren yeni modellerde kilitleme yapıyor bunu belirtmek istedim motoru ilk aldığım zamanlarda ön fren pek çok kez kitlendi ve ön lastik kaydı ilk defa ybr ye biniyordum ve eski motorlar gibi sanmıştım şimdiyse hassasiyetine tam olarak alıştım ne zaman kayacağını kestirebiliyorum ama motor dik konumdaysa ön frenime çok güvenirim bikaç kez ani durma yaptım hepsinde durabildiğime çok şaşırdım doğru kullanılırsa ön frenler çok güzel ama kötü yanı panik yaparda hassasiyetini unutursanız motoru yatırırsınız şakası yok
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

alosyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    klx250
    arkadaşlar bende bir ybr aldım ama ışıgı sönmüyor arzamı var diye düşündüm yok ama stop düğmeside yok.motor tecrübem yok gülmeyin sakın

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı alosyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bir ybr aldım ama ışıgı sönmüyor arzamı var diye düşündüm yok ama stop düğmeside yok.motor tecrübem yok gülmeyin sakın
    öncelikle hayırlı olsun far motor çalıştığında otomatik yanar motor stop ettiğinde söner. stop düğmesi de yok malesef
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ybr cemiyeti nasılsınız bayadır yazmıyorum herkeze iyi forumlar

zaferkarizma niye ceza almış bilen varmı özlerizde biz şimdi onu gecikmesin gelsin

mates motorun hayırlı olsun çok temizmiş güle güle kullan.

Ybr ye hakaretten içeri attılar
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Aradılar bayiden motorum gelmiş..Yarın gidip teslim alıyorum Burda bana yardımcı olan olmıyan tüm arkadaşları seviyorum iyiki varsınız

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    bu videodaki 2010 ybr ye yapılan egzoz sesi gerçek olabilir mi? adam bir plastik boru sallamış içeriye :D ama bu sesin cok kısık bir sesı benım motordanda geliyor motor soguk olunca bu ses cıkıyor biraz. ısınınca bu ses gıdıyor benım motorda

http://www.vidoemo.com/yvideo.php?i=...ybr-125-factor

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı X-Fi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    newceri ön fren yeni modellerde kilitleme yapıyor bunu belirtmek istedim motoru ilk aldığım zamanlarda ön fren pek çok kez kitlendi ve ön lastik kaydı ilk defa ybr ye biniyordum ve eski motorlar gibi sanmıştım şimdiyse hassasiyetine tam olarak alıştım ne zaman kayacağını kestirebiliyorum ama motor dik konumdaysa ön frenime çok güvenirim bikaç kez ani durma yaptım hepsinde durabildiğime çok şaşırdım doğru kullanılırsa ön frenler çok güzel ama kötü yanı panik yaparda hassasiyetini unutursanız motoru yatırırsınız şakası yok
    Direksiyon dik pozisyonda olmadığı sürece kontrollü bir şekilde fren yapılmadığı sürece tüm motorların ön freni kilitler ve teker kayar.(Abs hariç) Ben dik pozisyonda çok defa denedim kayma yapmadı. Çünkü frenleme sırasında ön amartisör kapanıyor ve ağırlığın çoğu ön tekere biniyor.

Bir çok arkadaşın yaptığı hatalardan biride ön frene basarak ön amartisörün kapanmasına ve ağırllıklı olarakta arka freni kullanması sonucu hafiflemiş olan arka tekerin kaymasına neden oluyorlar. Ybrde ön amartisör kapanmışsa arka teker kayar. Ön amartisör kapandığı anda ağırlık ön tekerde olacaktır. Ön amartisör kapanacak kadar ön fren kullanılmışsa arka teker değil ön fren ağırlıklı olarak durmak gerekir. Yada ön amartisör kapanmayacak kadar ön fren ağırlıklı olarak arka frenle durulmalıdır.

Ben dik duruşlarımın tamamını ön frenle yapıyorum hiç arka freni kullanmıyorum. Direksiyonu çevirmem gerekiyorsada ön freni hafifce sıkarak ağırlıklı olarak arka freni kullanıyorum.

Zeminin kaygan olması durumunda veya lastiğin sertleşmiş olmasından dolayı ön teker dik pozisyonda dahi kayma yapabilir. Özellikle amartisör kapanmamış durumlarda.

Kısaca ön tekerin frenleme sırasında kayma yapmaması; direksiyonun dik ve ön amartisörün kapanacak kadar ön frenleme yapılmış olmasına bağlı.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar Yamaha'nın Avrupa sitesinde 2011 model YBR ler enjeksiyonlu olarak yer almış..
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/produc...view=techspecs

Yamaha'nın, Türkiye'de satış olarak örgütlenmesini de yavaş yavaş tamamladığını düşünürsek, 2011' de enjeksiyonlu YBR ler Türkiye'ye gelecek mi?Bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı alosyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kanunlarına göre motosiklet çalıştığı sürece kısa farının gece ve gündüz yanması gerekiyor. Motosikletlerin farkedilmesi için önemli bir faktör yanması bizim için yararlı

Ybr çalıştığı sürece kısa farı yanar taki kontak anahtarını kapatana kadar.
    Ybr de stop düğmesi yoktur. Zaten gerekte yoktur. kontağı kapattığın an otomatik olarak durur.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradılar bayiden motorum gelmiş..Yarın gidip teslim alıyorum Burda bana yardımcı olan olmıyan tüm arkadaşları seviyorum iyiki varsınız

Hadi gözün aydın.Bunuda satma ha

Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu videodaki 2010 ybr ye yapılan egzoz sesi gerçek olabilir mi? adam bir plastik boru sallamış içeriye :D ama bu sesin cok kısık bir sesı benım motordanda geliyor motor soguk olunca bu ses cıkıyor biraz. ısınınca bu ses gıdıyor benım motorda

Bana hiç gerçekci gelmedi.Ama böyle birşey varsa ilk yapacak benim.
    HONDA

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana hiç gerçekci gelmedi.Ama böyle birşey varsa ilk yapacak benim.
    ama adam içine boru döşemiş sesi incelmiş olabilir.yapanda zaten Türk değil

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    ama adam içine boru döşemiş sesi incelmiş olabilir.yapanda zaten Türk değil

O ses sonradan yapılmış.Ybr de devir o kadar hızlı inip çıkmaz
    HONDA

Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    hadi arkadaşlar herkez motorların birer tane resimlerini koysun

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)

fake. gaz kolu sabit...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bikaç kez test ettim 3 litre yakıyo benim motor sorunum ne olabilir yakıtın düşmesi için neler yapmam gerekir?
    ?????????????
    81VATAN__54MEKÂN

harun1077 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SUPER8// Yamaha XJ6N'e Kasııyor.
    Lise öğrencisiyim, okula gidip gelmek için motor almayı düşünüyorum.Yamaha YBR ler ilgimi çekti.Sıfır son fiyatını bilenleriniz varsa benle paylaşırsa sevinirim.YBR alırsam siyah istiyorum:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler