Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 veya 7 olma sebebi 7 sıcak motorda kendini daha rahat temizler 6 soğuk motorda kendini daha rahat temizler. Ateşleme olarak hiçbir farkları yok. 7 kullanmak senin gibi hızlı motorcular için daha iyi. Yamaha Ybr için 6 modelini tavsiye ediyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:07 ----------

rakama yoğunlaştığım için dikkat etmemişim kodlara yanlış almışsın değiştirmelisin

bendeki R dirençli olduğunu gösteriyor. CR7HSA almalısın

benim kullandığım buji de "r" kodlu. geçen araştırmıştım ne farkları var diye. taramalarım sonucu "r" kodlu bujilerin sargılı oldukları ve böylece ateşleme sisteminin ürettiği elektromanyetik parazitlerin önüne geçildiği bilgisine vardım.

otomobil radyolarında vs. gürültüye sebep olan bu parazitler motosikletlerde de bilhassa abs li modellerde abs sistemini yanıltmasın diye rezistanslı bujiler kullanılıyormuş.

bunları bilmezden evvel bir kaç defa daha r kodlu buji kullanmıştım. motorun çalışmasında veya kullanılmış bujinin kafasının kondüsyonunda (kurum, karbon birikimi, aşınma vs.) herhangi bir fark olmuyor.

birinci dökümanda "r" kodunun resistorlu anlamına geldiği yazıyor:

http://www.ngksparkplugs.com/docs/te...tnumberkey.pdf

ikinci sayfada ise resistorun neden kullanıldığı:

http://www.ngksparkplugs.com/techinf...aqresistor.asp

sonuç olarak bizimkiler gibi beyni minik gönlü büyük motorlarda gereksiz "r" kodlu bujiler. ama takarsanız da zararı olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Yamaha ve Ngk buji üreticileri Yamaha Ybr 125 için kataloglarında CR6HSA tavsiye etmelerinin sebebi bizim motorlarında elektronik ateşlemeye sahip olmasıdır. Senin dediğin gibi gereksiz bir tavsiye olamaz.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bu pazar günü herkez gezmeye gitti ben kaldımmı yaw

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinin altında yağ gelen delik.

Buda sizin saçma sapan konuşmalarınızı yalanlayan hazne.Yamaha buraya yağların birikmesi için hazne koymuş ara sıra temizliyorum.

Siz hala konuşun.

Neyse cr6hsa yla cr7hsa arasında ne fark olur ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:15 ----------

Pardon c7hsa imiş.
    ya senin motoru biiorum diye konusyorsun valla cahillik kokuttun nerdeyse tüm hava filtrelerinde o plastikten hazne var ama o yağı atmasını ben sana daha öğretemedim tut ki kartelde yağ buharlaşma deliği olmasaydı kartel basınçtan düdklü tencereye dönerdi bunu anladın buharın yanı sıra habire birikme yapıyorsa bunun sebebini de söyledim motorların çalışma prnsipleri aynı hala ok
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı libyali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya senin motoru biiorum diye konusyorsun valla cahillik kokuttun nerdeyse tüm hava filtrelerinde o plastikten hazne var ama o yağı atmasını ben sana daha öğretemedim tut ki kartelde yağ buharlaşma deliği olmasaydı kartel basınçtan düdklü tencereye dönerdi bunu anladın buharın yanı sıra habire birikme yapıyorsa bunun sebebini de söyledim motorların çalışma prnsipleri aynı hala ok
    Hala ne konuşuyo ya.O DELİĞİN HİZASININ ÜSTÜNDE YAĞ YOK.ANLA ARTIK.O OLAN YAĞDA TEMİZ YAĞ MOTOR YAĞI GİBİ SİYAH DEĞİL.O HAZNEYİDE ŞİMDİYE KADAR 1 KERE TEMİZLEDİM BAŞKA TEMİZLEMİŞLİĞİM YOK.DOLMUYORDA ZATEN.DEDİĞİN KADAR YAĞ ATMIYOR ANLADIN MI ? İNŞALLAH ANLAMIŞSINDIR.

Bu arada yaylaya gittim.Dönüşte bizim köyden birisi ördek jawasıyla yolda kalmış.Eşi ve kendisi eşi arkadan itiyordu motoru.Durduk motorun bujiyi flen söktük ateşleme yok.Sonra motorların arka demirliğe takılan esnek plastik iplerden bulduk ondan takdık.13 km benim ybr de 3 kişi jawada 2 kişi köye kadar çekdim.Valla ybr çekmem demiyo jawa eşşek leşi gibi çok ağır.Bi kaç kez ip koptu yollardanda bulduk ip çektik.Bi yerde su vardı farketmemişim bi girdim çektiğim arkadaş çamur içinde kaldı.Yüzü müzü çamur Ama sevindiler eşşek leşi gibi jawayla 13 km gitmek zorunda kalıcaklardı.
    HONDA

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Sedat ,resimleri bekliyoruz....
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat ,resimleri bekliyoruz....
    abi benim facemi ekleyebilirmisin sedat özsan diye arat.. 200 adet resim yükledim..buraya o kadar resim yüklemem mümkün degil tek tek olmuyor..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    aç gizlilik ayarlarını linki buraya koy hepimiz görelim o zaman sedat kardeş olmuyo böle

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim facemi ekleyebilirmisin sedat özsan diye arat.. 200 adet resim yükledim..buraya o kadar resim yüklemem mümkün degil tek tek olmuyor..
    Sedat hocam resmi imageshackle yükleme direk linki kopyala ve buraya yapıştır yeterli

şöyle:

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    ben baktım face den valla gayet güzel
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Sedat izninle fotoğraflarının adresini yükledim, güzel gezi olmuş.
    http://www.facebook.com/sedat.ozsan?...8404247&ref=mf
    4

alıntı yaparsanız resimleri upload etmediğim görünür

arkadaşlar bi problem var.Geçenlerde (geçenlerde dediğim baya oluyor.)arka balatalarımı söktüm,bir güzel temizledim,hatta balatayı falan komple çıkarttım dağıttım topladım yeriine taktım.Buraya kadar problem yok.Ancak artık arka frene bastığımda her frene bastığımda değil ama öyle bir şey oluyorki pedalımda sanki pedal seetçe bir demire çarpıyormuş gübü,sanki göbeğin içinde balatalar kopmuş gibi oluyor.ama frenlemede falan bir sorun yok.Bir arkadaşım pedal kolundan balataya giden sarı demir çubuğun somununun gevşemiş olabileceğini kendisinin de başına böyle birşeyin geldiğini hatta balata sıkışarak arka tekeri kilitlediiğini söylemişti.Sizce neden olabilir?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:32 ----------

ya seninle hemşeriyiz ekleyim bende muhabbeti geliştiririz oradan :Dzorla davet :D

edittttttttttt

Motosikleti
    RaMiZ 100 karacay&Mondi Macit 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala ne konuşuyo ya.O DELİĞİN HİZASININ ÜSTÜNDE YAĞ YOK.ANLA ARTIK.O OLAN YAĞDA TEMİZ YAĞ MOTOR YAĞI GİBİ SİYAH DEĞİL.O HAZNEYİDE ŞİMDİYE KADAR 1 KERE TEMİZLEDİM BAŞKA TEMİZLEMİŞLİĞİM YOK.DOLMUYORDA ZATEN.DEDİĞİN KADAR YAĞ ATMIYOR ANLADIN MI ? İNŞALLAH ANLAMIŞSINDIR..
    zaten kirli olmaz ki:Dbuharlaşan yağ diyorum dimi sen doğru okumuyorsun heralde okadar yağ sorun değil çünkü buharlaşan yağ için ama sen ilk mesajında tekrar okumaya zahmet edersen yağ atma sorunu oarak söylemişsin üstteki arkadasın sorunu bu fazla sekilde atmasından bahsetmekte onun sebebinide söyledim seninkinde öyle bir sey yoksa kasma o zamn İNŞALLAH SEN ANLAMIŞSINDIR!!!
    [COLOR="Blue"][B][I]Bize motorsiklet tamirini öğreten ayda 5 dolara çalışıp günde 3 öğün prinç yiyen çinlilere kucak dolu teşekürler...:bounce:[/I][/B][/COLOR]

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    sedat kapalı hava sayesinde fotografların ne güzel çıkmış. ben de dün metehan'ın forumda methedip durduğu karaburun'a gittim. denizi güzel ve eğlenceliydi ama karaburun mahalinin bir numarası yok. ne adam gibi yemek yiyecek ne soğuk bira içecek yer var. allahtan giderken otobandan gitmedin, habibler civarından köy yollarından gittim de yoldan keyif aldım.

bir kaç fotoğraf çekeyim dedim ama güneşli havadan bezip vazgeçtim. özendim vallahi senin fotolara.

bu arada supap ayarını nihayet tek başıma becerdim. 0.20 ve 0.15 lik sentille egzos supapı ayarlamak ne çileymiş arkadaş.

merak edenler için: 22.000'deki aletin supaplarında herhangi bir ayarsızlık yoktu. açtığımda farketmeme rağmen öğrenmek için bozup tekrar yaptım ayarları. benim gibi pimpirikli arkadaşların pimpiriklenmesine gerek yok yani. ekstrem sesler yoksa supap ellemey hacet yok.

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    ustalar bi sorum olucak elimde 2 adet h4 12v 100/90w ampul var bunlardan birini kullanmak istiyorum akü sorunu olur %100 ama anahtar var sadece geceleri kullanınacağım tesisatla ilgili sorun olurmu bu sorunun önüne geçilip bu ampul sorunsuz bi şekilde kullanılırmı???
    81VATAN__54MEKÂN

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı osmanözdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi problem var.Geçenlerde (geçenlerde dediğim baya oluyor.)arka balatalarımı söktüm,bir güzel temizledim,hatta balatayı falan komple çıkarttım dağıttım topladım yeriine taktım.Buraya kadar problem yok.Ancak artık arka frene bastığımda her frene bastığımda değil ama öyle bir şey oluyorki pedalımda sanki pedal seetçe bir demire çarpıyormuş gübü,sanki göbeğin içinde balatalar kopmuş gibi oluyor.ama frenlemede falan bir sorun yok.Bir arkadaşım pedal kolundan balataya giden sarı demir çubuğun somununun gevşemiş olabileceğini kendisinin de başına böyle birşeyin geldiğini hatta balata sıkışarak arka tekeri kilitlediiğini söylemişti.Sizce neden olabilir?[COLOR="Silver"]
    Buradan yorum yapmak zor. İhmal edilmemesi gereken önemli proplem gibi görünüyor. Bir an önce tespit edilip sorunun çözülmesi gerekir. Kampana içinde küçük yabancı bir parça frenleme sırasında, arasıra sıkışabilir diye yorum yapayım.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustalar bi sorum olucak elimde 2 adet h4 12v 100/90w ampul var bunlardan birini kullanmak istiyorum akü sorunu olur %100 ama anahtar var sadece geceleri kullanınacağım tesisatla ilgili sorun olurmu bu sorunun önüne geçilip bu ampul sorunsuz bi şekilde kullanılırmı???
    çanağı karartır dediler bana ama kısa süreli yakıp söndürmelerde sorun yaratmaz sanıyorum sorun yaşamazsan bende takıcam önümü göstermiyo gece.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Karbüratör memesini büyültmek istiyorum.25 mm ybr ye uygun karbüratör memesi nerden bulabilirim ?
    HONDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler