Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam... İyi bayramlar bu arada.. YBR 125 lere hangi yağı koyuyorsunuz? Ben bi ara castrol denedim sanki yamalube den daha iyi geldi bana. Vites geçişlerinde biraz dokunuyor ama motor saat gibi çalışıyo. yamalube de ise rolantide tekleme yapıyo gibi geldi bana. Şu an yamalube var ama değiştirmeyi düşünüyorum.. Siz ne kullanıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    yaza kadar beni idare eder dediğim arka lastiğim bugün patladı allaha şükür eve az kalmıştı inmeden beni eve attı nesye istesem ben patlağı onarırım ama hazır arka lastik istiyoken lastiği direk değiştireyim diyorum sizce hangi marka ve boyutta lastik almalıyım??????
    81VATAN__54MEKÂN

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki defa ciddi kaza yaptım. birincisinde kafalık grenajı kırıldı sol ayna çizik içinde kaldı sol ayak basamağı yamuldu. ikincide ayak basamağı kırıldı argon kaynağıyla yaptırdım. başka hiç bir yerine birşey olmadı. ama bu olmayacak anlamına gelmez. 2sinde de temkinliydim ve ne bana ne de motoruma birşey olmadı. ama dalgınlık anında kaza gelirse nolacak? hüsran... (Allah hepimizi kazalardan belalardan cezalardan ve arızalardan korusun )
    çok mu karamsarım ki

bu arada benim motor 6000 e gelmek üzere, sübap ayarı yapılacak. normalde 120 yi sektirmeyen motor 105 i geçmedi. rüzgar müzgar da yoktu. yağ da yeni. bu kadar fark eder mi ya...

bir takım lastik alacağım metzeller mi yoksa michelin mi alayım hangisi daha yumuşak hamurlu. malum uzun yolda insan ister istemez dalıp gidiyor ani frende tutması ve çabuk sertleşmemesi lazım
    bu sekilde bi 150-200 km kullan ondan sonra bi hız denemesi yap olmazsa.. benim ybr 110 yapiyor tek basına hafifi egimde düzdede 100-105 kafasına göre bende zaten e-5 te 80-90 sahil yolunda 60-70 gittigim için hiç dert etmiyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşlar ilk fırsatta bir adet arka lastik almam lazım......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ibocan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı ugur volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbocan teşekkür ederim,resimleri benim yerime açtığın için...
    rica ederim abi önemli değil
    www.sahildenturkiye.com

kursunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    YBR ciler selam,
    bi depo benzinle kaç km gidebiliyorsunuz acaba?
    16 BHN 22
    (BatuHaN)

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    surekli devirli kullanıyorum bir depoyla 400 km rahat gidiyor 300 de rezerve düşer 100 kmde rezervde gider daha sakin kullanımda 450 km ye yaklasır kanımca
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    arkadaşlar geçen sola yatırdım 750 tl masraf açıldı , sol basamak olmasa motor kısmıda gidecekti , vallahi o basamak korudu motoru ... , koruma demiri şart değil ama en azından bacağınızın sıkışmamasını sağlar.ve motor kısmını korur.
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaza kadar beni idare eder dediğim arka lastiğim bugün patladı allaha şükür eve az kalmıştı inmeden beni eve attı nesye istesem ben patlağı onarırım ama hazır arka lastik istiyoken lastiği direk değiştireyim diyorum sizce hangi marka ve boyutta lastik almalıyım??????
    orjinal boyutlardan şaşma derim.cbf de arkada 100 lük lastik vardı. gerek amaortisrlerde gerekse hızlanmada ciddi farklılıklar vardı. orjinal boyutlarında lastik aldım .. şuanda 10km daha fazla hız yapıyor hemde esnemeleri daha iyi. mühendisler herşeyi birbirine orantılı yapmışlar.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen sola yatırdım 750 tl masraf açıldı , sol basamak olmasa motor kısmıda gidecekti , vallahi o basamak korudu motoru ... , koruma demiri şart değil ama en azından bacağınızın sıkışmamasını sağlar.ve motor kısmını korur.
    arkadaşım yan sanayi kullan idareten. ben bi sola yatırdım (2009 model) 450 tl. masraf çıktı. 2009 ların kafalık grenajı, sinyalleri ve farı feci pahalı.

yan sanayi ile 90 tl ye hallettim. ama para buldukça orjinalleriyle değiştiriyorum. koruma demiri bu ara benimde kafamda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:51 ----------

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal boyutlardan şaşma derim.cbf de arkada 100 lük lastik vardı. gerek amaortisrlerde gerekse hızlanmada ciddi farklılıklar vardı. orjinal boyutlarında lastik aldım .. şuanda 10km daha fazla hız yapıyor hemde esnemeleri daha iyi. mühendisler herşeyi birbirine orantılı yapmışlar.
    adam haklı yakıt da artıyormuş yav
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Arkadaşlar city ile bir önceki model ybr'lerin arasındaki kalite farkını siz çözebildinizmi ! Fark çok gibime geliyor..

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar city ile bir önceki model ybr'lerin arasındaki kalite farkını siz çözebildinizmi ! Fark çok gibime geliyor..
    ben 2005 kullandım 10.bin km. sonra 5.bin km. city kullandım.
    sadece far ışığı çok kaliteli cityde başka ne gibi bir fark var onu çözemedim.
    lastikler ikisinde de tubeles yapılabiliyor. sinyal desen fark bile sayılmaz.
    yeni olmasının getirdiği avantajlarla farkı karıştırmamak lazım.
    yine de daha tecrübeli ve bilgili arkdaşlardan farkları duymak isterim
    ben pek bir fark göremedim.
    gözüm kapalı binerim abi sonuçta ybr

bir de eski modeller mi kaliteli yenisi mi onun da karşılaştırmasını yapabilirseniz iyi olur.
    örneklerle yapın da ben de anlayayım matematiğim örneksiz geçti bari bunu anlama imkanım olsun
    4

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bir de eski modeller mi kaliteli yenisi mi onun da karşılaştırmasını yapabilirseniz iyi olur.
    örneklerle yapın da ben de anlayayım matematiğim örneksiz geçti bari bunu anlama imkanım olsun
    farkları gayet güzel tahlil etmişsiniz işte. daha fazlası da hemen hemen yok zaten.

1 - jantlar çok kollu daha şık modellerle değiştirilmiş ve lastikler tubeless
    seçilmiş
    2 - yan ayağa bir switch konmuş. ayak açıkken motor çalışmıyor.
    3 - ön fren diski ve kaliper değiştirilmiş. saırım eskisinden farklı olarak çift pistonlu bir kaliper kullanılmış ve bununla fren performansının arttırımı amaçlanmış.
    4 - sinyaller üst modellerde kullanılanlardan seçilmiş.
    5 - uzay kafada balon tip yerine h4 tipi halojen farlar kullanılmış.
    6 - arka stop farında ufak bir değişiklikten bahsediliyor lakin ben farkedemedim.
    7 - bir yamaha geleneği olarak çıkartmalar ile oynanmış.

bunların dışında hiç bir fark yok.

aman olmasın zaten, yoksa eski model olacak motorlarımız

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    YBR lerde bakım kaç bin km bir yapılıyor..?
    Servislerde bakım ortalama kaç liraya, iyi bir ustaya gidersen aynı bakım kaç liraya mal olur..?
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR lerde bakım kaç bin km bir yapılıyor..?
    Servislerde bakım ortalama kaç liraya, iyi bir ustaya gidersen aynı bakım kaç liraya mal olur..?
    motor 0 alındıysa ilk 300km sonra yağ değiştiriyorlar sonra 1000km de ufak bi bakım ve yine yağ değişimi ondan sonra her 6000km de bir bakım gerektiriyor.tabi aralardaki yağ değişimleri hariç.yani 6000km de bir yağ değiştirirsen motorun ömrü kısa olur.servis her 6000km de bir bakım yapıyor ama fiyat tabi ustadan ustaya değişir.ben 6000km bakımda 100tl ödedim işçilik dahil ve debriyaj balatasını da değiştirtmiştim.ama balata fiyatı 100tl ye dahil değil.
    yardımcı olabildiysem sevinirim.saygılar...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı alisemerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Farların aydınlatma kapasitesi ciddi anlamda farklı, City modelinde aydınlatma aha iyiy olmasının yanında daha dengeli. Avare Rulman'a ek olarak, City modelinde gidon topuzlarından da feragat edilmiş (çok öenmli ayrıntı değil ama olsun, değinmeden geçmeyelim).

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Alıntı jason55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 0 alındıysa ilk 300km sonra yağ değiştiriyorlar sonra 1000km de ufak bi bakım ve yine yağ değişimi ondan sonra her 6000km de bir bakım gerektiriyor.tabi aralardaki yağ değişimleri hariç.yani 6000km de bir yağ değiştirirsen motorun ömrü kısa olur.servis her 6000km de bir bakım yapıyor ama fiyat tabi ustadan ustaya değişir.ben 6000km bakımda 100tl ödedim işçilik dahil ve debriyaj balatasını da değiştirtmiştim.ama balata fiyatı 100tl ye dahil değil.
    yardımcı olabildiysem sevinirim.saygılar...
    Cevabın için teşekkürler..
    Balata değişimi kaç liraya mal oldu?
    300 km de yağ değişimi ne kadar tuttu mesela..?
    Merak ettim..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    Bence kalite olarak city'den önceki modeller daha iyi,her iki modelide kullandım şu an ybr city kullanıyorum ama benim önceki 2005 model ybr ile kıyasladığımda kalite olarak eskiler daha iyiydi..Özellik ve yenilikler bakımındanda city...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:02 ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler..
    Balata değişimi kaç liraya mal oldu?
    300 km de yağ değişimi ne kadar tuttu mesela..?
    Merak ettim..
    Bakım yönünden ybr'den korkmayın parçaları çok ucuz,yansanayisi bol olan ender modellerden..En son arka balata 10 tl'idi,yağ ise yamalube kullanıyorum 20 tl,zaten bir litre yağ alıyor(2000 km'de bir değiştiriyorum),hava filitresinede en son 10 tl verdim...Bujiyi iridyum taktım geçenlerde 30 tl tabi normal ngk takarsanız 5 ile 10 tl arası değişiyor...Her yönden avantajlı motosiklet.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı kursunes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ciler selam,
    bi depo benzinle kaç km gidebiliyorsunuz acaba?
    yazın yalova dan erdek e gidip geldim 540 km tuttu ve hala da benzin vardı.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    arkadaşlar ybrlerinize nasıl kıyıpta yürüyen aksam ve motor aksamında yan sanayi kullanıyorsunuz?? şahsen ben hepsini orjinal kullanıyorum (aksesuarlar hariç)
    city nin başka bir farkıda katalitik konvertör bulunması. stop farı farklılığı konusunda da, sabit değil yukarı/aşağı oynayabiliyor -tıpkı üst model motosikletlerdeki gibi-
    Benim CİTY'me gidon topuzu takabilir miyiz? getirisi olur mu?
    kalite konusunda, orjinal bir ybr ye bindim (2002 model tel jant, ispanyol malı) benim ybr malzeme olarak daha kaliteli.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler