Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maslakta vardır o zaman. ya aslında aklıma bauhaus geliyor ilk. orda varsa almam cok rahat olacak.
    sentil olarak ta sorabilirsin filler çakısı olarak ta
    http://www.arimanshop.com/index.php?...oduct&pid=2948 10 lira demiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    maslakta vardır o zaman. ya aslında aklıma bauhaus geliyor ilk. orda varsa almam cok rahat olacak.
    En yakın oto sanai civarındaki teknik hırdavatcıların hepsinde vardır. Önlerindeki tabelalarda yazar Teknik Hırdavat diye. Oralardan almanı tavsiye ederim. Subab ayarı için sentil çakısı dersen hemen verirler. Kalite olayı felan yok zaten, 0.05 ve katları basit saç levhalar. En ucuzunu al gitsin.

Geçen bostancı bauhousa öylesine baktım göremedim. fiyatını öğrenmek içindi ama göremedim. Teknik hırdavatcıda daha ucuzdur bilgine.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

alisemerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yine yeniden YBR :)
    masaüstü olarak kullanmak isterseniz diye yaptım. fotonun üzerine tıklarsanız büyük hali gelir.
    bu arada ben de 2009 city aldım itinayla km çoğaltıyorum

4

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    sevmiyom bu motoru kafa grenajı gitmiyor buna ,resmen cakma grenajlı olmus zaten avrupada yok bu model türk pazarına kastılar bunları...bu motorun özü yuvarlak far şimdi cbf ye gidip yuvarlak far taksan hos olurmu olmaz o zaman neden bu motora kafa grenajı yapıldı kelebek gibi acıldı sacıldı
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Ybr 125
    Kafa granajı yakışır belki ama düzgün bişey olsa yakışır bu city deki çok dandik bir grenaj bende hiç sevmedim.

Yuvarlak far grenajsız en güzeli.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

cexenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar bir tane ybr 125 bakıyorum yanlız bir sorun var ön maşalar darbeden sebep yamulmuş servise gittik işçilikle 200 tl istedi, normal fiyatmı ve ben bu motoru alırsam bu maşalar değişse dahi problem yaratırmı acil tavsiyeye ihtiyacım var.

Motosikleti
    Alıntı cexenes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bir tane ybr 125 bakıyorum yanlız bir sorun var ön maşalar darbeden sebep yamulmuş servise gittik işçilikle 200 tl istedi, normal fiyatmı ve ben bu motoru alırsam bu maşalar değişse dahi problem yaratırmı acil tavsiyeye ihtiyacım var.
    maşa orijinali ile değiştikten sonra sorun olacagını sanmam ancak sonucta masa egılmişşse onden bır darbe olmus demektir bunun diger etkilerini gözden gecirmek lazım şasede yamulma varmı yokmu direksiyondaki bilyelere felanda goz atın bıldıgım bu kadar

Motosikleti
    Ybr 125
    ön jantta yamuktur hiç tavsiye etmiyorum. Birde en dikkat etmen gereken şey ybr nin arka jantı yamuksa yağışlı havada kayma ihtimalin çok yüksek olur.

arkadaşlar teşekkürler çabuk cevaplar için ustalarada güvenilmiyor bu zamanda önce başka yere gösterdim motoru sonra yamaha bayiine gittim adam daha bakmadan bildiğim kadarıyla hiç bir problemi yok dedi motorun çünkü satan arkadaş motoru ordan almış ve bakıma oraya gidiyor bu nasıl bir zihniyettir anlamıyorum yahu ben alsam motoru yine sana gelicem daha evvel arkadaşım olan bi yere gösterdiğimden problemi söylediler bana sonra orda dedim bunun maşası yamuk değilmi usta hee problem değil onu değiştiririz 200 tl olur dedi doğal olarakta benim midem bulandı bu işten iyiki forum var ve burda insanlar karşılık beklemeden yardımcı oluyor hepiniz sağolun.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    evet bugün itibariyle benim motor iyice şaşırmaya başladı. motor ısındığı halde düşük devirde gaz yememeler, vites geçişlerinde çippuuvv çippuuuv egzost patlatmalar.

buji ve hava filtresini değiştiricegim hafta sonu. bir de supap ayarı yapmak gerekiyor. sorum işe şu:

sentil miydi neydi, şu boşluk ölçüsünü ayarladığımız cetvel kılıklı zımbırtıyı nerede alacagız? istanbul'da mecidiyeköy, kadıköy, bostancı civarılarına yakın bir yerde varsa gidip hemen alacağım. nerede var bu?
    ybr de eksoz patlamalari bence gayet normal abi korkulacak bişey yok
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr de eksoz patlamalari bence gayet normal abi korkulacak bişey yok
    her vites geçişinde oluyorsa normal değil. zırıl zırıl de ötüyor alet, hiç keyfi kalmadı.

bu arada bugün koçtaş ve tekzen'de bulamadım sentili. bir de bahcelievlerdeki oto parcacılarını dolaştım oralarda da yok. hiçbiyerde yok anasını sattıgımın sentili.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    arkadaşlar teşekkürler çabuk cevaplar için ustalarada güvenilmiyor bu zamanda önce başka yere gösterdim motoru sonra yamaha bayiine gittim adam daha bakmadan bildiğim kadarıyla hiç bir problemi yok dedi motorun çünkü satan arkadaş motoru ordan almış ve bakıma oraya gidiyor bu nasıl bir zihniyettir anlamıyorum yahu ben alsam motoru yine sana gelicem daha evvel arkadaşım olan bi yere gösterdiğimden problemi söylediler bana sonra orda dedim bunun maşası yamuk değilmi usta hee problem değil onu değiştiririz 200 tl olur dedi doğal olarakta benim midem bulandı bu işten iyiki forum var ve burda insanlar karşılık beklemeden yardımcı oluyor hepiniz sağolun.
    Aslında cevabı kendi mesajında veriyorsun

Senin oraya gideceğinden sorun olmaz onlar için

Ustalık diye birşey kalmadı,dürüstlük hele istiridyede inci,nadir denk geliyor ..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında cevabı kendi mesajında veriyorsun

Senin oraya gideceğinden sorun olmaz onlar için

Ustalık diye birşey kalmadı,dürüstlük hele istiridyede inci,nadir denk geliyor ..
    siteden de bi tamirci çıkaramadık
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Ybr
    Daha önce verildimi bilmiyorum ama faydalı bir bilgi bir göz atın derim ben ..

Orijinal Yamaha YBR 125 parçaları kullananlar %50’yi geçen indirimlerden yararlanıyorlar…

Son zamanlarda Yamaha YBR 125 modelinde orijinal yedek parça kullanılmamasından doğan sorunlarla sıkça karşılaştıklarını belirten yetkililer, başlattıkları kampanyayla YBR kullanıcılarını orijinal parça kullanmaya çağırıyorlar.

Yamaha, hayati seviyede tehlike doğurabilecek bu sorunların meydana gelmemesi ve YBR 125 kullanıcılarının keyifli ve riskten uzak yol almaları amacıyla tüm orijinal Yamaha YBR125 yedek parçalarında%50’yi geçen bir kampanya başlattı…

Yetkililer uyarıyor:

Orijinal olmayan hava filtresi kullanımı: orta vadede motosikletin silindir pistonunun değiştirilmesine neden olabilir.

Orijinal olmayan fren balataları: kısa sürede fren diski ile jantın değiştirilmesine yol açabilir.
    Orijinal olmayan tahrik zinciri kullanımı: kısa sürede ön ve arka tahrik dişlilerine zarar verip orta vadede YBR125 sürücüsünün hayatını tehlikeye atabilir.

Orijinal Yamaha YBR 125 yedek parçaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için size en yakın noktada bulunan Yamaha Yetkili Satıcı/Servisine başvurabilirsiniz.
    http://motoron.com.tr/1141-risk-alma...-kullanin.aspx

regal raptor ve ybr arasında kaldım şu anda ikisinide arıyorum esasında artık hangisi denk gelirse kısmetime anlaşıldığı üzere ilk motorum olucak beni düşündüren şey kışında kullanmak istiyorum ne tip motorla daha rahat ederim araştırıyorum ama net bi sonuç alamadım fikirlerinizi almak isterim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 PM ----------

Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orijinal Yamaha YBR 125 parçaları kullananlar %50’yi geçen indirimlerden yararlanıyorlar…

Son zamanlarda Yamaha YBR 125 modelinde orijinal yedek parça kullanılmamasından doğan sorunlarla sıkça karşılaştıklarını belirten yetkililer, başlattıkları kampanyayla YBR kullanıcılarını orijinal parça kullanmaya çağırıyorlar.

Yamaha, hayati seviyede tehlike doğurabilecek bu sorunların meydana gelmemesi ve YBR 125 kullanıcılarının keyifli ve riskten uzak yol almaları amacıyla tüm orijinal Yamaha YBR125 yedek parçalarında%50’yi geçen bir kampanya başlattı…

Yetkililer uyarıyor:

Orijinal olmayan hava filtresi kullanımı: orta vadede motosikletin silindir pistonunun değiştirilmesine neden olabilir.

Orijinal olmayan fren balataları: kısa sürede fren diski ile jantın değiştirilmesine yol açabilir.
    Orijinal olmayan tahrik zinciri kullanımı: kısa sürede ön ve arka tahrik dişlilerine zarar verip orta vadede YBR125 sürücüsünün hayatını tehlikeye atabilir.

Orijinal Yamaha YBR 125 yedek parçaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için size en yakın noktada bulunan Yamaha Yetkili Satıcı/Servisine başvurabilirsiniz.
    bugün yamaha bayiini arayıp bunu sorduğumda bana siz ilanı iyi okumamışsınız bazı ürünlerde %50 ye varan indirimler diyor dedi nedense benim sorduklarımın hiçbirine indirim yoktu sanırım ufak tefek parçalarda bu indirim.

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yetkililer uyarıyor:

bunu yamaha nın sayfasından kampanya başladığı günlerde ben koymuştum ve servise sorunca servis benden öğrenmişti kampanyayı(yada işine gelmedi söylemek) daha sonra aradığımda ise evet kampanya var ama iki farklı malzeme var biri indirimli olan diğeri normal olan bende vazgeçtim almaktan yan sanayi hava flitresi ve balata ile devam
    By Hirkil

Motosikleti
    Ybr
    bugün yamaha bayiini arayıp bunu sorduğumda bana siz ilanı iyi okumamışsınız bazı ürünlerde %50 ye varan indirimler diyor dedi nedense benim sorduklarımın hiçbirine indirim yoktu sanırım ufak tefek parçalarda bu indirim.
    Ama dikkatli bakarsan tüm orj yedek parçalarında diyor Bayinin işine gelmiyorsa o ayrı ...

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    her vites geçişinde oluyorsa normal değil. zırıl zırıl de ötüyor alet, hiç keyfi kalmadı.
    hava flitresini temizleyince sorunun azalacaktır. bende de vardı senin bahsettiğin kadar değil ama 1 vitesde bazen yapıyordu, flitreyi temizleyince sorun çözüldü.
    ekleme:
    senin motor 15-20 bin arası bir şey olması gerekiyor sübap ayarına gerek yoktur bence
    By Hirkil

Motosikleti
    yamaha ybr 125

yag

bu yamahanın kendı yagları nasıl acaba kalıte olarak

Motosikleti
    Alıntı weko222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yamahanın kendı yagları nasıl acaba kalıte olarak
    servis bile kendi yagını onermıyor :D shell vardı servıste shell koydurmustum en son 15 50 sonucta marka shell kotu degıldır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler