Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    Sanırım sende bir problem yok sayfa hata veriyor !...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu gün verilen ilanlara baktim senin motoru gördüm...Usta yazik etme daha o kmdeki motora ya kiz gibi... ben kıyamam ne yalan söyliyim.. kiz gibin bakmişsin makinaya helal olsun seni yuvacik gezisinde görmüştüm
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

cancancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    o egzost ses yapıyormu yani titreme falan

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı cancancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o egzost ses yapıyormu yani titreme falan
    ses yapar ama titreşim yaparmi bilinmez en iyisi sahibi cevaplasin

Motosikleti
    YBR 125
    ya bu sahibinden.com yenilendikten sonra ilandaki videoları göremiyorum benim explorer demi bi sorun var acaba yoksa saklıyolarmı videoları

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    argh,abi şimdimi sölenir sattığın gittik taa nerlerden motor aldık geldik sağlık olsun nasip neyse o derim inşallah istediğin motoru alırsın

argh, abi ilan normal açılıyor ama açıklamada yazdığın videoyu ben göremedim ister buraya ekliver

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Ya benim motorda sanırım sorun var rölanti ayarı falan düşük. Çalıştırırken jikleyi açıyorum marşa basınca çalışmıyor. Ancak hafif gaz verip o şekilde marşa bastığımda çalışıyor. O şekilde çalışıyor 2dk kadar 3000 devirde sonra jikleyi kapatıyorum kalkmadan önce 1000 devire düşüyor kapattığım anda sonra duruma göre ya öyle kalıyor yada stop ediyor. 60 km de daha motor. Bana bi yardım edin.. :(

KİNG kardeşim,
    Benim motorda da hemen hemen aynı sorun vardı. Karbüratörün yanındaki benzin tahliye vidasını açıp 10-15 damla karbüratörde biriken benzin-su karışımını boşalt. Bu işlemi her 500 km'de mutlaka yap. Karbüratörde kesinlikle su birikimi oluyor. Ayrıca motoru kullanmadığın zamanlar mutlaka benzin musluğunu kapalı konumuna getir. Benim sorunum bu şekilde ortadan kalktı. Belki sende de aynı sorun olabilir.Bir dene istersen.

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Arkadaslar egzost titreme yapmıyor, sesi o uydurma egzostlar ya da susturucusu çıkartılanlar gibi degil. YBR gibi bir motorda egzost çok tatlı durdu. 1000lik makinem olsa bu kadar keyif almam çünkü insanlar YBR'den çılız ses beklerken tok ses tabi ki herkesi şaşırtıyor. Ama şunu söylemek isterim ki ortalığı yırtan bi ss sesi falan beklemeyin yani, normal egzostundan daha tok, daha güzel bir ses, zırıltısız.

Acelem yok, motorun model yılı yüksek ve kilometresi az. Keyifle biniyorum, 250lik uygun bir makine denk gelirse diyerekten satışa çıkardım. YBR tutkumu sitedeki çoğu arkadaş bilir.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

Motosikleti
    YBR 125
    aargh

egzost için videoyu göremedim ben şahsen bi link eklermisin.

Motosikleti
    Alıntı !!KING!! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya benim motorda sanırım sorun var rölanti ayarı falan düşük. Çalıştırırken jikleyi açıyorum marşa basınca çalışmıyor. Ancak hafif gaz verip o şekilde marşa bastığımda çalışıyor. O şekilde çalışıyor 2dk kadar 3000 devirde sonra jikleyi kapatıyorum kalkmadan önce 1000 devire düşüyor kapattığım anda sonra duruma göre ya öyle kalıyor yada stop ediyor. 60 km de daha motor. Bana bi yardım edin.. :(
    daha dur bakalım yaa sende 60kmdeki motora hemen gücendiriyon motoru bi bin bakalım bi 1000 olsun 1500 olsun ondan sonra sorun var de

Alıntı aargh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar egzost titreme yapmıyor, sesi o uydurma egzostlar ya da susturucusu çıkartılanlar gibi degil. YBR gibi bir motorda egzost çok tatlı durdu. 1000lik makinem olsa bu kadar keyif almam çünkü insanlar YBR'den çılız ses beklerken tok ses tabi ki herkesi şaşırtıyor. Ama şunu söylemek isterim ki ortalığı yırtan bi ss sesi falan beklemeyin yani, normal egzostundan daha tok, daha güzel bir ses, zırıltısız.

Acelem yok, motorun model yılı yüksek ve kilometresi az. Keyifle biniyorum, 250lik uygun bir makine denk gelirse diyerekten satışa çıkardım. YBR tutkumu sitedeki çoğu arkadaş bilir.
    abi, eksoz hakkında biraz bilgi verirmisin ? ön borusunu ta bloğa kadar bütünmü aldın yoksa kendin mi uyarladın? yakıt nasıl performans nasıl ? süratte artma yakıtta artma varmı?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı KİRK DOUGLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KİNG kardeşim,
    Benim motorda da hemen hemen aynı sorun vardı. Karbüratörün yanındaki benzin tahliye vidasını açıp 10-15 damla karbüratörde biriken benzin-su karışımını boşalt. Bu işlemi her 500 km'de mutlaka yap. Karbüratörde kesinlikle su birikimi oluyor. Ayrıca motoru kullanmadığın zamanlar mutlaka benzin musluğunu kapalı konumuna getir. Benim sorunum bu şekilde ortadan kalktı. Belki sende de aynı sorun olabilir.Bir dene istersen.
    Bir deneyeyim arkadaşım teşekkür ederim.

Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha dur bakalım yaa sende 60kmdeki motora hemen gücendiriyon motoru bi bin bakalım bi 1000 olsun 1500 olsun ondan sonra sorun var de
    Ya çok sinir edici çalışmadığı zamanlarda ters bir yerde stop edince çalışmadığında zor durumda kalıyor insan. (: Ama şey yapıyorum dediğim gibi jikleyi açıyorum hafif gaz vererek marşa basıp motorla o şekilde jikleyi kapatmadan yola çıkıyorum biraz gittikten sonra sağa çekip jikleyi kapatıp devam ediyorum. Bu motorda bir sorun yaratır mı?

Motosikleti
    2000 ford

Ya çok sinir edici çalışmadığı zamanlarda ters bir yerde stop edince çalışmadığında zor durumda kalıyor insan. (: Ama şey yapıyorum dediğim gibi jikleyi açıyorum hafif gaz vererek marşa basıp motorla o şekilde jikleyi kapatmadan yola çıkıyorum biraz gittikten sonra sağa çekip jikleyi kapatıp devam ediyorum. Bu motorda bir sorun yaratır mı?
    jikleyi açmadan kendin hafif gazi açarak birde marşa bas öyle çaliştirmayi dene yada serivse git rölentisini yükselt

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jikleyi açmadan kendin hafif gazi açarak birde marşa bas öyle çaliştirmayi dene yada serivse git rölentisini yükselt
    Öyle hiç çalışmıyor. Demekki ehliyeti aldığım gün yan ayağını taktırmaya ve jantın kenarına reflektör çektirmeye gitmişken rölanti ayarınıda yükselticem. Hatta debriyajda çok önde kavrıyor onuda ayarlatırım. (: Teşekkürler herkese. (:

Bu arada YBR 125 ler için İstanbulda olanlar bir buluşma ayarlayalım diyorum ağustosun 17 sinde falan? Şimdi duyurursak o zamana ancak görür gelebilecek olanlar. Hemde pazar günü.. Ne dersiniz bu konuya?

Motosikleti
    2000 ford
    Öyle hiç çalışmıyor. Demekki ehliyeti aldığım gün yan ayağını taktırmaya ve jantın kenarına reflektör çektirmeye gitmişken rölanti ayarınıda yükselticem. Hatta debriyajda çok önde kavrıyor onuda ayarlatırım. (: Teşekkürler herkese. (:

Bu arada YBR 125 ler için İstanbulda olanlar bir buluşma ayarlayalım diyorum ağustosun 17 sinde falan? Şimdi duyurursak o zamana ancak görür gelebilecek olanlar. Hemde pazar günü.. Ne dersiniz bu konuya?
    sen yeri ve zamani iyice belirle gelenler gelir mesela ben gelebilirsem seve seve gelirim tabi o tarihte karadeniz turunda olmazsam

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Ben çoğu kişiye göre forumda yeniyim. Tek başıma kimseyi tanımadan böyle bir organizasyon yapamam ancak sizlerde yardım ederseniz olur. Pazar günü çoğu kişi çalışmıyor bence güzel olabilir. Anadoludan başlar Avrupa yakasına bile geçeriz farklı yerlerde küçük bir istanbul turu iyi olabilir.

Motosikleti
    olsun sen yine de bu tür şeyleri kafana takma zamanla düzelcek herşey sen benzini eksik etme depodan o yeter jikgle olayını çok doğru kavramışsın yaz-kış jigleyi kullanırım ben bi 200mt gittikten sonra zaten hissedersin devir satinden. 3000lere çıkmaya başlar o anda kapatırsın

debriyajın önde kavraması iyidir bana göre benimki mesela ortalarda kavrıyor 2 parmağımla vites değiştiriyorum. istersen onu debriyaj manetinin önündeki vidalı sıkmalı gerdirmeyle ayarlayabilirsin

Ben çoğu kişiye göre forumda yeniyim. Tek başıma kimseyi tanımadan böyle bir organizasyon yapamam ancak sizlerde yardım ederseniz olur. Pazar günü çoğu kişi çalışmıyor bence güzel olabilir. Anadoludan başlar Avrupa yakasına bile geçeriz farklı yerlerde küçük bir istanbul turu iyi olabilir.
    daha ortalara gelin madem şööle iç anadoluya

Konuyu Toplam 10 üye okuyor. (1 Kayıtlı üye ve 9 Misafir)
    digi_boy26
    bu ne yaa ?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Yakıt tüketiminizi sakin kullanımda kaç Lt'ye düşürebildiniz ?

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    litresini bilmemde bir arkadaşın 2004 ybr var,eski parayla 71.000 lira yakıyordu.ama çok sakin kullanıyor haddinden fazla yani,hemde çoğu çift kişi. Erzincandan mersine gidecekti, gitmiş heralde görünmüyor buralarda
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun sen yine de bu tür şeyleri kafana takma zamanla düzelcek herşey sen benzini eksik etme depodan o yeter jikgle olayını çok doğru kavramışsın yaz-kış jigleyi kullanırım ben bi 200mt gittikten sonra zaten hissedersin devir satinden. 3000lere çıkmaya başlar o anda kapatırsın

debriyajın önde kavraması iyidir bana göre benimki mesela ortalarda kavrıyor 2 parmağımla vites değiştiriyorum. istersen onu debriyaj manetinin önündeki vidalı sıkmalı gerdirmeyle ayarlayabilirsin

daha ortalara gelin madem şööle iç anadoluya

bu ne yaa ?
    Benim dershane olmasa ortadoğuya bile giderim. (: Ayrıca cevapların için çok teşekkür ederim. Ve debriyaj ayarının ordaki vidadan olduğunu biliyorumda nasıl yapacağımı bilmiyorum onu serviste ayarlasınlarda bir problem çıkmasın istemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler