Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. 2 gun once gri sıfır ybr me kavuştum. ilk olarak size sormak istedigim; karbüratorun ustunde(karbüratore baglı) bir elektrik soketine takılı kablo var. acaba bu neyin sensörüdür ne işe yarar? ha bir de uzun yola (istanbul - uşak) cıkacagım. yaklaşık 600 kilometre gidiş 600 geliş. lastik patlamasına karşı tek kullanımlık lastik onarım-şişirme spreyi alsam acaba benim iç lastikli (orjinal) lastiklerimde işe yarar mı?
    arkadaşım hayırlı olsun.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. yeni cıkan ybr city mi aldın yoksa eskilerdenmi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    benim motor galiba açılıyor dün esk.den emok'a gittim geldim çok rahat 90ı gördük ağırlık az'dı ondan heralde

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı digi_boy26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor galiba açılıyor dün esk.den emok'a gittim geldim çok rahat 90ı gördük ağırlık az'dı ondan heralde
    3. viteste sıkıştırdıgım zaman 83-85 km/h yi görebiliyorum daha açamadin mi hacı motörü 10 bini devirmişsindir daha açilmadimi yada getir bana ben kabak çiçegi gibi açarim
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    eski ybr deep 16. yenisini begenmedim yoksa bayiide o da vardı. ha bir tek jantlarında aklım kaldı, ama o kafa grenajı varken mümkün degil city almam. henuz 410 km deyim. kısmetse yarın sabah uzun yola cıkıyorum (600+600km). yarı yolda bir yerlerde yag degistirsem iyi olacak zira onceki sayfalarda 500 km den sonra yag degistirmek tavsiye ediliyor. degistirsem mi yoksa varana kadar dursa zararı olur mu acaba? bir de su karbüratore baglı iki adet elektrik kablosunu sormuştum. acaba onlar ne işe yarar?

Valla o kabloları söktüm denedim bi degişiklik yok motorda.Hatta o sensörmüdür nedir açtım temizledim içini biraz katran gibi bişi vardı içinde ucunda.Ne olduğunu daha doğrusu nasıl çalıştıgını bir bilen varmı arkadaşlar.Bildiğimiz katalizörler eksozda olur;eksoz gazındaki degerlere göre(lambda sensörü) yakıt hava karışımını ayarlar.Hatta katalitik konvektör bildiğim kadarıyla da eksoz gazında iyon degiştirir de bu ybr lerimizde ki alet nedir neye yarar.Karbüratörden geçen yanmamaş yakıt hava karışımının içinde neyi etkiler,neyi ölçer,neyi nasıl kısar(ekoyak gibi birşeymi).Honda cg ler de de aynısı var.Bikere bence katalizör matalizör degil.Olsaydı zaten özellik olarak eklenirdi teknik verilere reklam anlamında.Yada beldeyamadan teknik destek isteyelim.Bilelim nasıl bişeye biniyoruz.Kolay gelsin.

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    Dün bayiye City geldi fotoğraflardakinden daha şık duruyordu..performans aynı bu arada..

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. viteste sıkıştırdıgım zaman 83-85 km/h yi görebiliyorum daha açamadin mi hacı motörü 10 bini devirmişsindir daha açilmadimi yada getir bana ben kabak çiçegi gibi açarim
    valla 13150 lerde ama daha haala açılmadı sanırım dün bizim düz bi yolumuz vr orda yattım adeta motora.4.vitesde 90 yapıyo sona 5e atınca yığılıyo gibi yapıyo teee kaç zaman sonra 100e çıkıyo. subap ayarına sokcam. hava ya da benzin yetersiz ise hava ayarını da yaptırcam

Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bayiye City geldi fotoğraflardakinden daha şık duruyordu..performans aynı bu arada..
    gözüm kör olaydı da şasedeki made in china yazısını görmeseydim emok'da gördüm city'i resmen adamlar perçinlemişler depoya

motoru ilk yıkadıgımdan beriarka kampana frenden süreklü ses geliyor..motorun her tarafını söktüm ama teker ve fren sistemini bilmediğim için elleyemiyorum. daha hiç sökmedim..ayarını bozarım diye korkuyorum..kampanadaki bu sesi nasıl kesebilirim..yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Honda CBF 150 Honda Dylan 150
    digi_boy26,normal ybr'de de made in china yazıyor

Motosikleti
    YBR 125
    arkasaşlar bugun itibari ile motorumu almış bulunuyorum 2006 ybr

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hade hayırlı ugurlu olsunn

Motosikleti
    YBR 125
    PIERzig

Saol. kask konusunda kararsızım bıraz ne alsam die ? model olaraka yanı ful race mi yoksa ceneden acılır olanlardanmı ? ybr ye uygun bi kask olması benim için ilk tercih yani takınca kafamda sırıtmıcak büyük olmasın istiyorum büyük bi ihtimal kibar bi ful race alıcam ama bu ceneden acılırlar nasıldır kullanışlımıdır full race den dahamı kaba durur bilmiyorum. kullanan arkadaşlar veya önerisi olan paylaşırsa sewinirim

Motosikleti
    YBR 125
    Kaskta önemli olan güvenliktir, boyutları ise birbirine yakındır, kask ile
    ilgili çeşitli başlıklar var ararsan bulursun, kolay gelsin.
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı cell-im adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motoru ilk yıkadıgımdan beriarka kampana frenden süreklü ses geliyor..motorun her tarafını söktüm ama teker ve fren sistemini bilmediğim için elleyemiyorum. daha hiç sökmedim..ayarını bozarım diye korkuyorum..kampanadaki bu sesi nasıl kesebilirim..yardımcı olursanız sevinirim
    Arka fren balatanı zımparalayarak sorunu kolayca çözebilirisin.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    KARBURATÖRDEKİ İKİ KABLLONUN OZELLİĞİ BENZİNİN YANMA ODASININA ISITILARAK YOLLANMASINI SAGLAMAK VE ATESLEMEYİ KOLAYLASTIRMAK AMACLI ISITICI GOREVİ GÖRÜYOR YANİ.

Motosikleti
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    digi_boy26,normal ybr'de de made in china yazıyor
    valla ben bendekini gözümle görmediğim için rahatım

Alıntı deep16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun deep sende '06 ybr'cisin artık

Alıntı Yeniçeri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren balatanı zımparalayarak sorunu kolayca çözebilirisin.
    ben komple değiştirdim ses kesti

Motosikleti
    YBR 125
    kas için lazer,n61,shark,agv benım için onemli olan kaba durmaması ve görüş acısının iyi olması sıfır veya tanıdıklardan 2. el temiz bişi bakıcam sizin kullandıgınız varmı bunların içinden ?

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    Alıntı cell-im adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/9588/adszud6.png

sorunun cvbını bulmak için sana sorum olacak kardeş
    motor sıcakkenmi yıkandın
    motoru yıkadıktan sonra uzun süreli park halinde bekledimi.
    motor kaç kmde?
    ANKARA MT

Motosikleti
    muhtemelen ıslanmadan dolayı balatalar sertleşbiliyor. yani sıcakken ıslandığında soğurken katılaşıyor yani bi nevi yumuşayıp sertleşme olayı yani fiziksel olay sesten kurtulmanın tek yolu değiştirmek kanuni racer 200 ve keeway superlight 150 fren ve debriyaj balataları bize uyuyor orjinaline gerek yok sanırım

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar ybr 125 te sağ tarafta motorun yanında bir kol var bu nedir ne işe yarar .. ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler