Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam debriyaj balatasi kaç bin kmde degiştirilmesi gerekir şu an 15.600 kmdeyim
    Valla dostum bu YBR gerçekten kalite bir makina.Benim motor da 30.000'de.Ne debriyajında ne arka fren balatasında tık yok.Bazen içime kurt düşüyor, servisteki arkadaşa ha bire soruyorum.O da ne yapayım abi motorunda bir sorun yok diyor.Yani anlayacağın ben de servis te tam olarak bilmiyoruz.Ancak bu debriyaj sorunu biraz da kullanımla alakalıdır diye düşünüyorum.

Debriyajının sertliğini ve kavrama derecesini kendin yapabilirsin.Debriyajın yanındaki siyah plastiği geri çek.Somunları göreceksin iki adet.Debriyaj teli içinden geçiyor.Bu somunları kullanarak ayarlayabilirsin.Ayrıca kitapçığını da oku.Olmazsa servisine git.Bence hiç bir usta bu kadar basit bir iş için para almaz.Alırsa da bir daha o ustaya uğrama derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

saol ozellıkler için bunları bılmek baya lazım motor almak için Ama Bende cbr 1000rr var o bska mesele :D

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar reklamı yapılan ybr 125 city ile normal ybr'nin çok önemli farkları var mı?Alınacaksa hangisi,ne farktan dolayı alınmalı?

Bir de ybr'ye yolculuklarda kullanmak için çanta almak istiyorum.Kappa falan pek bilmiyorum marka model.Nasıl bişi,neye patlar bana?

Çok teşekkür ederim şimdiden.

Saygılarımla
    Bildiğim kadarıyla city nin lastikleri tubeless, far daha iyi. Genelde görünüşü farklı yapmışlar. Hangisinin görünüşü hoşuna gidiyorsa onu al derim. Şahsen city i hiç beğenmedim. Çanta olarakta ben kappa kullanıyorum. Sağlam çantadır. Kesinlikle tavsiye ederim. Bu forumda da kullanan herkes tavsiye eder zannedersem. 35 litre kappa 150 YTL.

Yeniçeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBX 250 Twister
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar reklamı yapılan ybr 125 city ile normal ybr'nin çok önemli farkları var mı?Alınacaksa hangisi,ne farktan dolayı alınmalı?

Bir de ybr'ye yolculuklarda kullanmak için çanta almak istiyorum.Kappa falan pek bilmiyorum marka model.Nasıl bişi,neye patlar bana?

Çok teşekkür ederim şimdiden.

Saygılarımla
    Tabiiki yeni YBR'yi al.Lastikler tubiless, yan ayaklık standart,lastikler daha iyi,frenler daha iyi,ön farın dayanıklılığı daha iyiArka stop lambası ve sinyalleri daha estetik.Çanta olarak, Kappa, Givi veya Shad markalardan birini tercih et derim.Kappa ile Givi'nin fiyatları biraz daha pahalıdır.Sagılarımla.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    SİYAHI EN GUZEL RENK OLMUS CITYNİN EN COKTA JANTLARI HOSUMA GİTTİM SORDUM BENM YBR İÇİN 200 YTL DİORLAR TANESİNE

Alıntı CRAZYYBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİYAHI EN GUZEL RENK OLMUS CITYNİN EN COKTA JANTLARI HOSUMA GİTTİM SORDUM BENM YBR İÇİN 200 YTL DİORLAR TANESİNE
    bence eski jantı daha iyiydi
    ybr siyah ve metalic gri en güzeli bence de

CBR125RCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    INAZUMA olacak inşaallah
    kırmızı olanı daha güzel deilmi arkadaslar
    ÖNCE VATAN MİLLET,SONRA ANA VE YAR,BU YOLDA SAVRULAN,BİRİLERİ VAR.EZAN DİNMEZ DİYEN,BAYRAK İNMEZ DİYEN,ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN,BİRİLERİ VAR.
    BAYRAKLA DERTLEŞEN,TOPRAKLA BİRLEŞEN,CAN VERİP DEVLEŞEN,BİRİLERİ VAR..ŞEHİTLER ÖLMEZ..

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı CBR125RCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı olanı daha güzel deilmi arkadaslar
    Evet bugün servisinde gördüm eski kırmızı renkten degildi güzel bi kırmızı yapmışlar bu sefer gerçekten

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    evet kırmızısı cok canlı bi renk olmus bu sefer sevdim ama siyahta cok yakısmıs bi o kafa grenajıda olmasa daha guzel olacakmıs ama o bozmus bence o govdeye o grenay cok kaba duruor hiç orantılı deil arka ile onun uyumu sıfır

Ybr De yedek dopa olayı

MRB ARAKDAŞLAR BU YBR DE YEDEK DEPO OLAYI NASIL OLUYOR MUSLUK YUKARI İKEN NASIL AŞAĞI İKEN NE OLUYOR? BUNU RESİMLİ VEYA NORMAL BİR ŞEKİLDE ANLATABİİLRİMİSNİz?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı xCaddeX60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MRB ARAKDAŞLAR BU YBR DE YEDEK DEPO OLAYI NASIL OLUYOR MUSLUK YUKARI İKEN NASIL AŞAĞI İKEN NE OLUYOR? BUNU RESİMLİ VEYA NORMAL BİR ŞEKİLDE ANLATABİİLRİMİSNİz?
    http://www.motosiklet.net/forum/fayd...l-calisir.html

daha önceleri açılan bu başlıkta inceleyebilirsiniz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    ben hiç vitesli motosiklet kullanmadım oyüzden ehliyeti aldıktan sonra ybr 125 ile başlamak istiyorum tek sorum şu olacak ybr ile hiç burmadan 100-150 km yol alınabilirmi benzin vs için duraklama hariç yani hararet felan yaparmı
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı sternboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç vitesli motosiklet kullanmadım oyüzden ehliyeti aldıktan sonra ybr 125 ile başlamak istiyorum tek sorum şu olacak ybr ile hiç burmadan 100-150 km yol alınabilirmi benzin vs için duraklama hariç yani hararet felan yaparmı
    Alırsın alırsın kardiş ben dün aldım 1.15 dk durmadan hatta alıştıkca daha cok yaparsın bi keresinde 4 saat gitmiştim ayrıca vitesli motor ogreneceksen ybr biçilmiş kaftandır

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alırsın alırsın kardiş ben dün aldım 1.15 dk durmadan hatta alıştıkca daha cok yaparsın bi keresinde 4 saat gitmiştim ayrıca vitesli motor ogreneceksen ybr biçilmiş kaftandır
    1.15 1saat 15 dk mı oluo kaç km gittin?
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    1.15 1saat 15 dk mı oluo kaç km gittin?
    Evet 55 6o km falandı.Tek sorun popon oluyo. 2 saattan sonra benim kuyruk sokumum ağrımaya başlıyo

Motosikleti
    artık yok..
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet 55 6o km falandı.Tek sorun popon oluyo. 2 saattan sonra benim kuyruk sokumum ağrımaya başlıyo
    senide sıkıyorum ama bi soru daha 55 60 km yol ndn okadar uzun sürdü yavaşmı kullandın?
    81VATAN__54MEKÂN

Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Virajlı yollar + 80 km yi fazla aşmadım bi kaç kere 120 yi geçtim yokuş aşagıdı oda .

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    istanbul tuzladan 3 motor tekirdagina gittik ordan kıyıköye geçtik gdişte 320 km yol yapmiştik. sabah 8de yola çiktik öglen 1 gibikıyıköydeydik yol boyunca 3-4 kere sigara molalari verdik 10 ar dakikalik hava cok sicakti kavurucu güneş vardi bi sorun yaşamadim ama performansin düştügünü her halükarda anliyorsunartik gitmiyordu motor birak beni der gibi ..... ama dönüş yolunda yaklaşik 200 km yolu dipgaz geldim akşam üstü gibiydi hiç performans kaybi falan hissetmedim motorda
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    arkadaşlar merhaba. 2 gun once gri sıfır ybr me kavuştum. ilk olarak size sormak istedigim; karbüratorun ustunde(karbüratore baglı) bir elektrik soketine takılı kablo var. acaba bu neyin sensörüdür ne işe yarar? ha bir de uzun yola (istanbul - uşak) cıkacagım. yaklaşık 600 kilometre gidiş 600 geliş. lastik patlamasına karşı tek kullanımlık lastik onarım-şişirme spreyi alsam acaba benim iç lastikli (orjinal) lastiklerimde işe yarar mı?

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ; karbüratorun ustunde(karbüratore baglı) bir elektrik soketine takılı kablo var. acaba bu neyin sensörüdür ne işe yarar?
    Bak o dediğinden bende de var bende merak eder dururum bilen varmı ki??
    Marka farklı ama genel şekil aynı nede olsa...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler