Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Orijinal balatayı mı tavsiye edersiniz? Yoksa Brenta veya Galfer mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Bleus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal balatayı mı tavsiye edersiniz? Yoksa Brenta veya Galfer mi?
    Orijinalden şaşmayın

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Arkadaşlar merhaba, motor soğukken ilk çalıştırmada rölantide çok hafif bir uğultu var ama ısınınca hemen kesiliyor, 9500km de, sıkıştırmam motoru, bakımlar yeni, buji, hava filtresi, yağ yeni serviste değişti, gerçi bakımdan öncede vardı, rahatsız edici bir ses değil ama merak ettim, başına gelen var mı?

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, motor soğukken ilk çalıştırmada rölantide çok hafif bir uğultu var ama ısınınca hemen kesiliyor, 9500km de, sıkıştırmam motoru, bakımlar yeni, buji, hava filtresi, yağ yeni serviste değişti, gerçi bakımdan öncede vardı, rahatsız edici bir ses değil ama merak ettim, başına gelen var mı?
    benim 13000 km esd de var uğğğğ uğğğğ uğğğ yapiyor debraja basinca kesiyor ama sogukken sicakken normal çalışmasi var debraka basinca kesiliyormu sizin ses bir deneyin ama benimki bayadi boyle sotun yok

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Hepinize en güzel akşamlar olsun arkadaşlar nacizane bir sorum olacak karbüratör altındaki tahliye borusundan sabah kalktığımda benzin akarmış avuç içi kadar ıslaklık oluyor sabahları acaba nedendir bilgisi olan varsa sevinirim efendim.

Motosikleti
    09
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize en güzel akşamlar olsun arkadaşlar nacizane bir sorum olacak karbüratör altındaki tahliye borusundan sabah kalktığımda benzin akarmış avuç içi kadar ıslaklık oluyor sabahları acaba nedendir bilgisi olan varsa sevinirim efendim.
    iyi akşamlar abi. tahliye vidası çok hafif gevşek olabilir oradan damladan daha küçük şekilde sızıyor olabilir. tahliye vidasını kontrol ettiniz mi?
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    O vida sonuna kadar sikilimi olacak acaba.

Motosikleti
    09
    O vida sonuna kadar sikilimi olacak acaba.
    evet sonuna kadar sıkılı olması gerekiyor. yanlışlıkla hava ayarını sıkmayın dikkat edin
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar abi. tahliye vidası çok hafif gevşek olabilir oradan damladan daha küçük şekilde sızıyor olabilir. tahliye vidasını kontrol ettiniz mi?
    Herşey gönlünce Olsun Uzay gemisi kardeşim damlama kesildi azbi gevşekmiş Hayırlı cumalar herkese.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Bu gün bakım için ustaya gittim subap ayarı yaptırdım karbüratör temizliği yaptırdım usta kafamı karıştırdı benim zincirim orikli usta bu zincir çok ses yapar dedi sana normal zincir takalım dedi oysa eskiyen zincirimi sessiz olsun diye oringli takmıştık bende önce bir size sormak istedim orikli zincir mi çok ses yapar normal zincir mi çok ses yapar aydınlatırsanız çok sevinirim efendim herkese hayırlı akşamlar efendim.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Bu gün bakım için ustaya gittim subap ayarı yaptırdım karbüratör temizliği yaptırdım usta kafamı karıştırdı benim zincirim orikli usta bu zincir çok ses yapar dedi sana normal zincir takalım dedi oysa eskiyen zincirimi sessiz olsun diye oringli takmıştık bende önce bir size sormak istedim orikli zincir mi çok ses yapar normal zincir mi çok ses yapar aydınlatırsanız çok sevinirim efendim herkese hayırlı akşamlar efendim.

Öncelikle söyleyeyim zincirden hiç anlamam hatta zincirimin o-ringsiz olduğunu bugün şans eseri öğrendim ama şunu söyleyebilirim o-ringsiz zincir takılı motorumda şu ana kadar zincirden kaynaklanan bir ses hiç duymadım
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    09
    iki zincirde ses yapmaz abicim. bence usta sana zincir satmaya çalışmış. oringli zincir, zincir aralarında lastik olduğu için daha uzun ömürlüdür. bu lastikler yağı zincirde tutar. zincirin yeniyse hiç masraf etme. saygılar

Motosikleti
    honda cbf 150
    iki zincirde ses yapmaz abicim. bence usta sana zincir satmaya çalışmış. oringli zincir, zincir aralarında lastik olduğu için daha uzun ömürlüdür. bu lastikler yağı zincirde tutar. zincirin yeniyse hiç masraf etme. saygılar
    Uzay gemisi arkadaşım cevabin için cok teşekürler ozaman orikli zincire devam hakkını helal et çok hakkın geçiyor takrar tekrar teşekürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı Pangaea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle söyleyeyim zincirden hiç anlamam hatta zincirimin o-ringsiz olduğunu bugün şans eseri öğrendim ama şunu söyleyebilirim o-ringsiz zincir takılı motorumda şu ana kadar zincirden kaynaklanan bir ses hiç duymadım
    Pangea arkadaşım sanada çok teşekkür ederim sizler olmazsanız bu vicdansız ustaların kucağından inmeyecez teşekkür ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Abi o-ringli zincir daha iyidir.

Ses falan yapmaz.

Eğer zincirinin değişmesi gerekiyorsa ön-arka dişliyi alacak şekilde bir fotoğraf atarsan yorumda bulunabiliriz.

Son olarak;ustanı değiştirmeni tavsiye ediyorum.
    ercan9145 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    evet sonuna kadar sıkılı olması gerekiyor. yanlışlıkla hava ayarını sıkmayın dikkat edin
    O damlama olayından muzdaripim ben de.
    Civatadan değil benimkisi şamandradan, karbiratörün altını söktüm şamandranın ayaklarını az eğdim taktım hiç damlatmadı.
    Demin bi kontrol edeiym dedim gene damlatmış iyice sinir etti beni.

Motosikleti
    honda cbf 150
    [IMG][/IMG]
    Küçük bir kaza atlattım on siperligin ve arka çanta kırıldı dağ yolunda giderken otların arasında taş varmış tepe taklak gittik cik şükür ki göğsün ağrıyor herhalde ezik sogunca daha çok agriyor ama motosiklet e biniyosan demekki böyle tecrübe kazaları olacak demekki yinede motor sürmeyi seviyorum kalin sağlıcakla.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    subap ayari tamamda karburator temizligini ne icin gerek gordunuz acaba temizlikten sonra ne degisti ve temizlenirken gordunuzmu bizler kendimiz yapabilirmiyiz bu karbüratör temizligini.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2012 KIRMIZI
    Herkese Merhabalar
    Benim motorum YBR 125 2012 model ve aküsü bitti değiştirmem gerekiyor. Hangi aküyü tavsiye edersiniz ve nerede bulabilirim.Ayrıca kış sebebiyle 1 ay falan motoru çalıştırmadım çalıştırınca devir saatinin çalışmadığını gördüm rölantideyken gaz vermeyince deviri gösteriyor fakat gaza dokununca sıfıra düşüyor. Bu konuda yardımcı olursanız svinirim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap ayari tamamda karburator temizligini ne icin gerek gordunuz acaba temizlikten sonra ne degisti ve temizlenirken gordunuzmu bizler kendimiz yapabilirmiyiz bu karbüratör temizligini.
    Karbüratör temizliği tamamen piskolojik oldu gözle görülür bir pislik girmedim içinden birkaç memeyi hava tabancası ile ufurttu açıkçası pek de bi fark olmadı subap ve karbüratör temizliği için 50 gayme bayıldım buz gibi oldum açıkçası kendim bile yaparmışım deneme yaptım 100 km göremedim. Yine düzde son gaz 95 diyor ön 14 dişli arka 43 dişli

10w40 yerine 15w50 koyulmuş bu sıkıntı yaratır mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler