Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Saygider arkadaşlar motoru yeni olanlar bi zahmet bakabilirler mi sıfır ybr lerin zincirleri normal mi oringlimi teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Bendeki 2017 model, o-ring.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Selamlar, 2015 model ybr 125'im var. Motorum 11 bin km'de şu anda. Fakat çok yakma problemi var. Tam depoyla max 300 km gidebiliyorum. Aralık ayından beri böyle. Öncesinde 500 km'nin altına düşnüyordu bir depoyla. Sorunu yaşayanlar var mı, çözüm önerilerine ihtiyacım var. Rölantisi 1.500 devir civarı. Herhangi 1 değişim yapılmadı. Buji, karbüratör ya da başka bi sebepten dolayı olabilir mi?

Motosikleti
    honda cbf 150
    Azıcık alındım valla kaza yaptım dedim de kimse geçmiş olsun demedi sağlık olsun ne yapalım

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Geçmiş olsun kardeşim. Var mı bi sıkıntı. Nasıl oldu
    ercan9145 bunu beğendi.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Azıcık alındım valla kaza yaptım dedim de kimse geçmiş olsun demedi sağlık olsun ne yapalım
    Geçmiş olsun dostum düşme kalkma illa ki olacaktır. Önemli birşey yoktur inşallah. Göğüslükler ülkemizde hemen hemen sadece 600cc üstünde kullanılıyor ama biz de kullansak zararını görmeyiz. Hastaneye gitmende de fayda var, senin fark etmediğin çatlak dahi olabilir.
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolun efendim hafta sonu hava güzeldi adana da binip söyle araba ile gidemediğim tarlalara doğru gittim buğday tarlalarina doğru tarla yolunda bir kuru ot yığını vardı üzerinden geceyim dedim amma otun altında gocaman bir taş varmış görmedim tenger menger yuvarladım ön siperlik kırılırdı koruma demiri yamuldu yerde bir baktım ayak oynuyor ellerim oynuyor biraz yattım yeşillikler arasında bir şey yoktu eve geldim akşam yattım sabah kalkamasam iyimi sonra bi ara acile gideyim dedim sonra acil bir geldi aklima son gittiğimde iki gun yatırmışlardı vazgeçtim muhtemelen ezik dedim ezik kremi sürdüm kas gevşetici derken bi parçayım buda küpe oldu motoru ota b..ka surmeyeckmisiz onu anladım kalin sağlıcakla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı Pangaea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun dostum düşme kalkma illa ki olacaktır. Önemli birşey yoktur inşallah. Göğüslükler ülkemizde hemen hemen sadece 600cc üstünde kullanılıyor ama biz de kullansak zararını görmeyiz. Hastaneye gitmende de fayda var, senin fark etmediğin çatlak dahi olabilir.
    Sağolasın kardeşim birde annem düştü beş kaburgasını kırmıştı üç ay önce doktor buna alçı filan olmaz böyle çekecek demişti ağrı kesici filan şimdi iyi o geldi aklıma vaz geçtim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim efendim aşağıda anlattım sağolasınız Allah sizleri kazadan korusun inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Ayriyetten bugün egzozdan bir zırıltı geldi başka bir motorcu arkadaş susturucu bitmiş dökülmüş dedi servisi aradım 870 tl dediler gaz verip bırakınca oluyordu bir arkadaş egsozun bağlı olduğu demiri bir tuttu tesadüf ses kesildi hafta sonu bi baktiracam inşaallah.

Motosikleti
    2011 YBR 125
    ben de bugün farkettim motor devirliyken gazı hepten kapatıp kompresyona bindiğinde egzostan patırtılar geliyor. Zırıltı falan değil patırtı. belki daha önceleri ya yoktu ya da vardı ben anlamadım. bu normal mi değilse sebebi ne bir zararı olur mu ?

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun gördüm mesajını da telefondan olmuyo zor oluyo diye yazamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:29 ----------

Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bugün farkettim motor devirliyken gazı hepten kapatıp kompresyona bindiğinde egzostan patırtılar geliyor. Zırıltı falan değil patırtı. belki daha önceleri ya yoktu ya da vardı ben anlamadım. bu normal mi değilse sebebi ne bir zararı olur mu ?
    Bi zararı olmaz, zengin karışımdan olur diye biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Şöyle bi sorunum var misal 4. vites 4 bin devirde birden gaz verirsem boğuluyor hafif tekliyor sonra 5 bin devirden sonra normale dönüyor.
    Hava filtresi ve buji yeni.
    Neden olabilir sizce?
    ercan9145 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 YBR 125
    kışın birkaç kez çalışmadı komşunun motoru ile hava ayarı yapmıştık. demek olması gerektiği gibi değil. hava ayar vidasını biliyorum. zengin karışımı normal yapmak için saat yönünde mi döndürmek gerek?

Merhaba arkadaslar geçen hafta 2. el 2013 model ybr esd alarak aranıza katıldım. Motorla alakalı bikaç sıkıntım var eğer yardımcı olabilirsiniz sevinirim öncelikli sıkıntım fren yaptğımda gidonun titremesi bu direk güvenli sürüşü etkilediği için beni de tedirgin ediyor.2. cisi ise hız göstergem çalışmıyor fakat devir saatinde bi sıkntı yok ikisi birbiri ile bağlantılı göstergeler değil mi sorun ne olabilir

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Çok soruldu da 2012 den beri üstünde Pirelli lastik var 15 bin oldu hiç memnun değilim ıslak zeminde frende direk kayıyor ne tavsiye edersiniz yumuşak hamurlu bir lastik Michelin baya para ve gerçekten Michelin okadar farkeder mi kullanımda ...saygılar

Motosikleti
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok soruldu da 2012 den beri üstünde Pirelli lastik var 15 bin oldu hiç memnun değilim ıslak zeminde frende direk kayıyor ne tavsiye edersiniz yumuşak hamurlu bir lastik Michelin baya para ve gerçekten Michelin okadar farkeder mi kullanımda ...saygılar
    Selamlar,

Metzeler ME22 kullanmaktayım, yaklaşık 10.00 km oldu. Memnunum, tavsie ederim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı alp35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar geçen hafta 2. el 2013 model ybr esd alarak aranıza katıldım. Motorla alakalı bikaç sıkıntım var eğer yardımcı olabilirsiniz sevinirim öncelikli sıkıntım fren yaptğımda gidonun titremesi bu direk güvenli sürüşü etkilediği için beni de tedirgin ediyor.2. cisi ise hız göstergem çalışmıyor fakat devir saatinde bi sıkntı yok ikisi birbiri ile bağlantılı göstergeler değil mi sorun ne olabilir
    Ikisi birbirinden bağımsız gördüğüm kadarıyla tabiki benden daha bilgili arkadaşlar vardır ama nacizane fikrim efendim bende olduğu için biliyorum ya km teli kopmuş ya da daha kötüsü km numarotorleri saatin içindeki lambanın etkisiyle numaralar eriyor gerçi hic calismiýor diyorsun muhtemelen km teli köpük 5 ila 10 tl bişey
    alp35 bunu beğendi.

Motosikleti
    ...fren yaptğımda gidonun titremesi bu direk güvenli sürüşü etkilediği için beni de tedirgin ediyor...
    Öncelikle hayırlı olsun.

Gidonun titremesi muhtemelen ön fren diskindeki eğrilikten olabilir. Bir ihtimal de gidon bilyalarında gevşemedir.

...2. cisi ise hız göstergem çalışmıyor fakat devir saatinde bi sıkntı yok ikisi birbiri ile bağlantılı göstergeler değil mi sorun ne olabilir
    Devir saati ile hız göstergesi birbirinden bağımsız çalışmaktadır, hız göstergesinin kablosu ön tekere inen içi dönen basit çelik yapıdadır. Kopmuş veya üst bağlantısı gevşemiş olabilir. En son ihtimal ibrenin kendisinin arızası olabilir.
    alp35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı Tekpiston adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Metzeler ME22 kullanmaktayım, yaklaşık 10.00 km oldu. Memnunum, tavsie ederim.
    Anlas nasıldır mesela kiyaslayinca

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas nasıldır mesela kiyaslayinca
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-ybr-cbf.html

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam metzeler pek aklıma yatmadı da Michelin ile kiyaslayinca peki baktım da öyle dağlar kadar fiyat farkı yok arada o nasıldır

Ben de Anlas Capra aldım. Gayet memnunum tavsiye ediyorum virajlarda çılgınlar gibi yatabiliyorsunuz :D

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Aslında ben kışlık olanını kullandım 2 gün CBF de harika kayma vs yok Pirelli de kuru zeminde iyi bana ıslak zemin performansı iyi bir lastik lazım bazıları ıslak da kötü demiş Michelin daha iyiyse onu alalım ikisini de kullanmadım hiç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler