Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Ybr 125 esd, bi önceki motorum duke200 dü, imzayı düzeltiyorum şimdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Memo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2.el 2014-2015 civarı bir ybr alsam yedek parça fiyatları çok mu yüksektir?
    Şubat ayında ilk motorumu alırken uygun fiyata bir sürü ybr buluyordum ama vitesliden çekindiğim için gidip mondial cup aldım. Mondialin kalitesi ve parça fiyatları belli ybr'ye geçtiğimde uçuk fiyatlı yedek parçalarla karşılaşır mıyım?
    33 bin km ye gelmek üzere motorum yaptığım masraflar öyle çok yok ön fren balatası orjinalini 45 liraya aldım. Boş vites müşürü 10 liraya aldım bir kaç tanede gösterge ampulu değiştirdim o kadar. Gerisi kaza yaptım 2 kere vites pedalı değişti 15 lira basamak lastiği değişti 2-3 lira bir şeydi ön far 60 lira yan sanayi tabi far çevresi plastiği 50 lira komple yan sanayi bu da ikinci kazada yuvarlak fara çevirdim tabi. Hepsi bu gerisi zevkine harcama yağtım

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    benim motorumda fazla yakiyor 2015 model 11000 km ybr her benzin alislarimda her zaman olcum yapiyorum 3.3. 3.6 lt arasinda degisiyor cok yaktigini biliyorum ama elden ne gelir motorda bagzi sikintilar da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

bu arada yamaha ybr 125 fiyati 9.359 tl olmuş

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    15 ön dişliyi söktüm bu sabah 14 dişliyi taktım 15 ön dişli çok devirli geliyordu şimdi guzel oldu.Arka da 45 zaten tekrar hayırlı bayramlar ybr 125 dostları

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    ercan9145 bunu beğendi.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı necmi657 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorumda fazla yakiyor 2015 model 11000 km ybr her benzin alislarimda her zaman olcum yapiyorum 3.3. 3.6 lt arasinda degisiyor cok yaktigini biliyorum ama elden ne gelir motorda bagzi sikintilar da var[COLOR="Silver"]
    Ybr nin 2,5lt/100km den fazla yaktığı görülmemiştir.Şehir içinde tam depo ile 550km şehirler arası 400-450 km yapar.Ufak cc olduğundan uzun yolda fazla yakar. O rakamlara çift silindir 250cc kullanıyor insanlar. Mutlaka çözümünü bulun bana sorarsanız.

Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 250 nasıl acaba yada honda cbf 250 arasında gidip geliyorum ama 125cc den de çok memnunum azbi canı daha olsa garibimin .neyse bu sene boyle geçer herhalde ama usta cbf 150 uygulamış bu piston buyutme işini öve öve bitiremedi ama hayırlısı bakalım.
    başlangıç motoru olarak almıştım daha 3 ay oldu bukadar çabuk cc hastalığına yakalanacağımi tahmin etmemistim:( yoksa 250 cc alinca dahmi ustu gelecek acaba ;)
    O tarz piston değiştirenler daha sonra yakıt problemleri ile karşılaşıp 4 lt yaktırdılar. Tabi arkadaşların bahsettiği krank vs aşağı kısım önemli. Hiç girmeyin

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Yeni zamlarla bizim ybr işi yalan oldu. Geçen sene 3800-4300 civarına 2013-14 modeller bulunuyordu artık 5 bine bile daha eskileri var.
    Çin malı benzer motorlardan bir tane alırım artık.
    Benim merak ettiğim acaba kuryeler bu fiyatlarla ybr kullanacaklar mı? İş için kullanıyorlar ama firmalarda bu kadar masrafa girmez herhalde.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr nin 2,5lt/100km den fazla yaktığı görülmemiştir.Şehir içinde tam depo ile 550km şehirler arası 400-450 km yapar.Ufak cc olduğundan uzun yolda fazla yakar. O rakamlara çift silindir 250cc kullanıyor insanlar. Mutlaka çözümünü bulun bana sorarsanız.

O tarz piston değiştirenler daha sonra yakıt problemleri ile karşılaşıp 4 lt yaktırdılar. Tabi arkadaşların bahsettiği krank vs aşağı kısım önemli. Hiç girmeyin
    cevabınız için cok teşekürler kardeşim on dişli 14 yaptım arka 45 baya güçlendi şimdilik böyle devam edecegim bakalım gidecegim yerede biraz gec varayım sağlık olsun motorumu çok seviyorum kalin sağlıcakla

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd (2015)
    arkadaşlar maddi nedenlerden motorumu satıyorum. ilgilenen arkadaşlar ulaşabilirler.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0907615/detay/
    ilan no: 420907615

Arkadaşlar bir sorum olacak. Motosikleti 3-4 gün sonra ilk çalıştırdığımda birden gaz verdiğimde stop ediyor yavaş yavaş yükseltmem gerekiyor deviri. Bir de yine ilk çalıştırıp hareket ettiğim zaman yine birden gaz verince motor boğuluyor gaz almıyor. Ama çalıştıktan 1-2 dk sonra sorunsuz devam ediyor çalışmaya. Bu normal midir? Bana bir problem yok gibi geldi ama yine de teyit etmek istedim.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bende de benzin vanasını kapatırsam, 2-3 gün çalışmaz ise yapabiliyor.

Büyük ihtimal karbüratördeki benzin buharlaşıyor.

İlk çalıştırmada jikleyi az açıp çalıştırıyorum.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı firatc01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Motosikleti 3-4 gün sonra ilk çalıştırdığımda birden gaz verdiğimde stop ediyor yavaş yavaş yükseltmem gerekiyor deviri. Bir de yine ilk çalıştırıp hareket ettiğim zaman yine birden gaz verince motor boğuluyor gaz almıyor. Ama çalıştıktan 1-2 dk sonra sorunsuz devam ediyor çalışmaya. Bu normal midir? Bana bir problem yok gibi geldi ama yine de teyit etmek istedim.
    Motos ısımmadan dediğiniz hareketleri yaparsanız normal. Özellikle soğuk havalarda daha çok yapar

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motos ısımmadan dediğiniz hareketleri yaparsanız normal. Özellikle soğuk havalarda daha çok yapar
    bende bugün karbüratör u söktüm hiçte anlamıyordum ama söktüm once cep telefonu ile resmini cektim ne nerede sonra bismillah dedim ama ici ve memeler tertemizmis bosuna sökmüşüm bende marşa basinca gaz verince çalışmıyor gaz vermeden calistirip 5 - !0 saniye sonra haraket ediyorum.birde karbüratör un ustunde benzin girişinin yaninda ki hoŕtum cikikmis sonradan farketim ne hortunu idi bilmiyorun kalin benzin hortumunun yanindaki ince hortum onuda yerine taktım ve aksam 50 km bir dolaştım geldim hayırlı akşamlar arkadaşlar.

Motosikleti
    yamaha ybr125 esd
    merhaba 2015 model kırmızı ybr 125 boya kodunu bilen varmi nerede yazar yan kapaklari actim baktim koltugun altina baktim boya kodu numarasi yazmiyor belkide silinmis veya düşmüş olabilirmi ayni model ybr si olan arkasim bakabilirmi??? depodaki derin cizikler var rutuj yapicam

Arkadaşlar bir sorum daha olacak cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim debriyaj sanki tam ayırmıyor şanzımanı. Şöyle ki ben debrijajı sonuna kadar sıkıp vitesi boştan bire attığımda motor hafiften bir tepki veriyor. Bunu denemek için sehpaya alıp orada boştan bire taktım arka teker dönüyor. Elle tutabiliyorum çok kuvvetli dönmüyor ama dönüyor sonuçta bu normal mi?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı firatc01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum daha olacak cevaplarınız için teşekkür ederim. Benim debriyaj sanki tam ayırmıyor şanzımanı. Şöyle ki ben debrijajı sonuna kadar sıkıp vitesi boştan bire attığımda motor hafiften bir tepki veriyor. Bunu denemek için sehpaya alıp orada boştan bire taktım arka teker dönüyor. Elle tutabiliyorum çok kuvvetli dönmüyor ama dönüyor sonuçta bu normal mi?

Normal, yağın içindeki debr. plakalarının arasında yağ sürtünmesinden kaynaklanıyor.

Tekeri tutunca duruyorsa normaldir. Yağ sıcak iken daha azalır.

Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar giderken stop ediyor ama cok seyrek zamanlarda 3 gunde 5 gunde 1 veya 3 kez bu konuda baya araştırdım ama bi sonuca varamadım
    depo kapagini 1 ay önce değiştim ama boyle bir sıkıntı yapmadi simsiye kadar kemen kapaķ demeyin öyle ki hemen ikinci marşta gri çalışıyor aslinda biraz calismasa yapacaklarım var ama
    1 benzin gelip gelmedigi
    2 bujiye ceyran gelip gelmediği
    3 depo kapagi ac
    baska neyden olur bu meret anlamadım koltuk altında yakit borusu sikismasi demisler koltugu söktüm altında boru filan da yok tamirciye gidiyorum birsey yok diyor . cevaplarınız için cok teşekürler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı ercan9145 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar giderken stop ediyor ama cok seyrek zamanlarda 3 gunde 5 gunde 1 veya 3 kez bu konuda baya araştırdım ama bi sonuca varamadım
    depo kapagini 1 ay önce değiştim ama boyle bir sıkıntı yapmadi simsiye kadar kemen kapaķ demeyin öyle ki hemen ikinci marşta gri çalışıyor aslinda biraz calismasa yapacaklarım var ama
    1 benzin gelip gelmedigi
    2 bujiye ceyran gelip gelmediği
    3 depo kapagi ac
    baska neyden olur bu meret anlamadım koltuk altında yakit borusu sikismasi demisler koltugu söktüm altında boru filan da yok tamirciye gidiyorum birsey yok diyor . cevaplarınız için cok teşekürler.
    Jikle çok az açıksa o zamanda yapıyor. Bazen el değiyor benimkinde öyle olduydu kontrol edin isterseniz

Motosikleti
    honda cbf 150
    şimdi tam kapatıp deeyecegim bakalım inşallah ondandır teşekkürler.

Stop etme şekli nasıl? Birden mi kesiyor. Mesela bende de oldu motor giderken birden stop ediyordu. Benzin biterken ki gibi değil çat diye gidiyor. Sonra birisi söyledi çocuğun biri ön gidona giden kabloları çekmiş soket gevşemiş. Soketleri düzeltince normale döndü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler