Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Fabrika çöküntüsü. Hepsinde var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Teşekkür ederim bu forumu okumak soru sormak ve cevapları okumak çok farklı gerçekten . Ben muhabbetlerinize pek katılamıyorum gerek isten gerek acemi olduğumdan ama takip ediyorum

Motosikleti
    R25
    Motoru babama vermistim bi kac gun gectikten sonra bugun aldim tekrar motorun sesinde bogukluk hissettim bogul boguk geliyor ses soguklardan olabilirmi arkadaslad

arkadaslar egzoza bagli bi hava borusu gibi bisey var arkadaslar onu cikart performans acisindan ve egzoz sesi acisindan daha iyi olur dedi bende farkettim 3 ten 2 te cektigimde 7 bn devir civari motor frenine biraktigimda o delikten pata pat diye motorun ustunde olan kisi icin duyulacak ses cikiyor egzozun sesi degisti azicik o boru ne ise yriyor cikartim motor icin bi sorun olurmu anladigim kadariyla ordan sicak hava cikiyor ve motoru isitiyor gibi bisey

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar egzoza bagli bi hava borusu gibi bisey var arkadaslar onu cikart performans acisindan ve egzoz sesi acisindan daha iyi olur dedi bende farkettim 3 ten 2 te cektigimde 7 bn devir civari motor frenine biraktigimda o delikten pata pat diye motorun ustunde olan kisi icin duyulacak ses cikiyor egzozun sesi degisti azicik o boru ne ise yriyor cikartim motor icin bi sorun olurmu anladigim kadariyla ordan sicak hava cikiyor ve motoru isitiyor gibi bisey
    egzoz gazını tekrar motorun içine yollayan sistem. motorun ekstra ısınmaya ihtiyacı yok. çevreyi daha az kirletsin diye yapılmış bir şey. seste değişme normal ama çekişe herhangi bir katkısı yok bende denedim dediğin şeyi ses artmasından ötürü psikolojik bir şey

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Sa. beyler bir tane ybr125esd buldum 2014 model 18binde üzerinde orjinal lastikleri duruyo.. Size sorum bu orjinal lastiklerle sorun yaşar mıyım ve bu lastikler daha ne kadar iş yapar.. cevaplarsanız sevinirim

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    o lastiklerle sorun yaşarsın. Orijinal lastikler zaten çok iyi değil. 18bin fazla bile ege veya güneyde değilsen kışlık irc taktırman mevsim açısından faydalı olur. Sıcak yerdeysen de genelde michelin pilot street öneriliyor.

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Alıntı surcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o lastiklerle sorun yaşarsın. Orijinal lastikler zaten çok iyi değil. 18bin fazla bile ege veya güneyde değilsen kışlık irc taktırman mevsim açısından faydalı olur. Sıcak yerdeysen de genelde michelin pilot street öneriliyor.
    Hocam peki yeni bir takım lastik bana kaça patlar

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Ybr'nin yakıtını test ettim. %de 80 i ş.içi kullanımla 100 km.de 2,8 lt yaktı.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    selamınaleyküm arkadaşlar 2014 2000km de ybr var.motor ısındıktan sonraki 1.vites kalkışlarda motor silkeliyor.nedenive çözümü nedir saygılar.yağı değiştirdim eneos 10w30

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en son ölçümlerde uzun yolda 2.1 ve 2.3 litre olarak ölçtüm. Motosiklet subap ayarı,hava filtresi,buji değişimi istiyor. Buna rağmen tüketim memnun etti.

Ardından artçılı,yarı arazi sayılabilecek bir sürüşte 3 litreyi geçtim. Sürüşten sürüşe ciddi fark ediyor
    Ben hiç 3 lt'yi geçiremedim fakat 2,5'un altına da düşmedi hiç. Sadece uzun yol yapıp deneme şansım olmadığından bilemiyorum daha da düşer mi? en düşük 2,5 görmüştüm. Esd sanırım sizinki, esd ler biraz daha az yakıyor diyorlar.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    bayramdan öncekipazar biraz gezdim,gün içinde 380 km yaptım depoyu doldurmuştum.tekrar gelince doldurdum yakıt maliyeti 36 tl hiç bu kadar az yakmamıştı.

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayramdan öncekipazar biraz gezdim,gün içinde 380 km yaptım depoyu doldurmuştum.tekrar gelince doldurdum yakıt maliyeti 36 tl hiç bu kadar az yakmamıştı.
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...e28560275b2b4f
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...f458e1ea7aae97
    https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net...97&oe=569AFAEB
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...7dc3f7d666d307
    Tam da yakıt konusundan bahsederken fotolarınız falan geldi, maşallah çok az yakmış motorunuz, güzel gezi olmuş kazasız belasız inşallah.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gezi olmuş Ramazan abi,tekerine sağlık.
    eyvallah uğur.teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da yakıt konusundan bahsederken fotolarınız falan geldi, maşallah çok az yakmış motorunuz, güzel gezi olmuş kazasız belasız inşallah.
    sağol ali (ismin ali sanırım).cümlemize kazasız belasız inşallah.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ybr 4000 bakımı geldi de neler değişiyor ve maliyet ne kadar acaba

msklkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Arkadaşlar iyi akşamlar motorumla 1111 km geride bıraktım ve bakımını 70 km önce yaptırdım bi şahlandı bi güzelleşti sanki ya da bana öyle geldi bilmiyorum ama iyi oldu . Artçım olmak için rodajın bitmesini bekleyen kız arkadaşıma izinli günümde bi kask bakalım dedik . Ben la 2 ff 320 siyah modeli kullanıyorum ona da aynısını alacaktık fakat ellerinde kalmamış ve orta kalite pek kask göremedik ve almışken üst düzey olsun dedik ve ls2nin en kaliteli kasklardan olarak bildiğim yani Türkiye'ye gelen modellerin arasında ls2 ff396 aldık . Girmişken kendime de deri ve bolca havalandırmalı korumaları iyi yazlık bi eldiven aldım . 2 adet prohell masfallı dizlik aldık kendimize . Suan için tek eksiğimiz montumuz onu da yazlık revit gt r air almayı düşünüyoruz önümüzdeki haftalarda . Ekipmanlar neden yazlık kısa giriyoruz der gibi hissettim açıklayayım ben 1 ay sonra motoru yıkayıp temizleyip kaldırmayı düşünüyorum . Bu ayda bile gece iş çıkısı üşüyorum çünkü . Mart ayında Michael'ın pilot Street lastiklerini takıp sezona girip haziran temmuz aylarında 14/18 gün kadar Ege taraflarına yola düşmeyi düşünüyoruz nasip olursa . Bu arada artçım 63 ben ise 95 kiloyum . Motor ikimizi gayet iyi çekiyor ama uzun yolda bize sıkıntı yaratır mı ? 80/90 stabil gidebilir miyiz ? Birde yan çanta takmayı ( 25-30 litre ) düşünüyorum .
    Bu arada 1111 km boyunca 31 litre benzin tükettim . Yaklaşık 100km/s - 2.8 litre . Bence makul seviyelerde çünkü hep şehir içi bazı Zaman'lar yoğun trafikte ve devirli kullanıldı
    Sizlerin fikirlerine açığım . Tekeriniz düz bassın hayatta kalın

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Resimler gözüküyor mu emin Değilim ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Araba kullanmak , ön camda bir film izlemek gibi . Oysa motor kullanmak o filmin içindeki baş rolü oynamak gibi ..

umutkoraysak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA
    Arkadaşlar merhaba, motorumun şase kısımlarında paslanmalar var bunları nasıl gidebiliriz bilgisi deneyimi olan paylaşırsa çok sevinirim

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı umutkoraysak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, motorumun şase kısımlarında paslanmalar var bunları nasıl gidebiliriz bilgisi deneyimi olan paylaşırsa çok sevinirim

http://<a href="http://hizliresim.co...Gv.jpg</a></a>

http://i.hizliresim.com/l9yg8r.jpg
    Gördüğüm kadarıyla boya kalkmış, wd 40 ile iyice bi silin fakat kalkan boyaya yapcak bişey yok, rütuş boya yapılacak. motorunuz kaç model benimki 2006 daha pas falan yok, ya da yağmurda dışarda mı hep?
    umutkoraysak bunu beğendi.

umutkoraysak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA
    2012 üstad. daha önceki sahibi yağmur sonrası hiç yıkama silme gibi durumlara girmediği için böyle bi durum var. wd 40 sonrası rutuşu hangi boya ile yapabilirim biliyomusunuz?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir çift lastik alma düşüncesindeyim, metzeller ve michelin pilot street arasında kaldım. Bu lastikleri kullanan var ise hangisini tavsiye ederler. Kullanım amacı asfalt olacak, malum Ankara kışın biraz soğuk ve yağışlı. Asfaltta ıslak zeminde hangisinde daha iyi bir fren performansı alırız?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler