Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar bende 2013 model mavi ybr var tekerlekleri michelin pilot street ben buna mavi serit cekmek istiyorum internetten baktim 0.5 cm 1 cm ve 2 cm lik seritler vaar hangisini almaliyim
    bide mavi elcik mavi altsakal ve zenon far internetten en uygun nerden alabilirim çünkü burada zor bulunur internetten almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

bide kask sorunu var bir tane kaskim varda eskidi artik burada baktim duzgun kask satan biyer yok internetten alsam olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:26 ----------

bu cok hosuma gitti genisligi kac cmdir acaba bide merden bulabilirim fosforlumu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende 2013 model mavi ybr var tekerlekleri michelin pilot street ben buna mavi serit cekmek istiyorum internetten baktim 0.5 cm 1 cm ve 2 cm lik seritler vaar hangisini almaliyim
    bide mavi elcik mavi altsakal ve zenon far internetten en uygun nerden alabilirim çünkü burada zor bulunur internetten almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

bide kask sorunu var bir tane kaskim varda eskidi artik burada baktim duzgun kask satan biyer yok internetten alsam olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:26 ----------

http://i.hizliresim.com/j24q8W.png

bu cok hosuma gitti genisligi kac cmdir acaba bide merden bulabilirim fosforlumu
    xenon arabalar için olan h4-3 modelini almanı tavsiye ederim. motosiklet için olanlarda şapka yok karşıdakinin gözünü alıyor. diğer sorularının cevabını bilmiyorum

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kullandığınız ve önerdiğiniz çok pahalı olmayan kask önerileriniz var mı

Alıntı icono adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kullandığınız ve önerdiğiniz çok pahalı olmayan kask önerileriniz var mı
    Mt revenge limited evo olabilir.

Motosikleti
    MT-07 Milky White
    attci kardeş rodaj bitmemiş senin anlasılan. sabit gaz ile seyahat etme. kalkışını yap vites değişikliğini 5binden sonra yap ve devirlerini yavaş yavaş artırarak 7-8-9-10 bin e getirmeye çalış baktın boğuluyor, vites yükselt sonra yavaşla hatta dur tekrar yükselt ama şunu söyliyebilirim sana 1-2-3. vitese geldin devirin 8-9 bin arası vs. 4e atıp gazı bırakma yapıştır gitsin yığılmasın alet bide ben alışsın diye ölüdeniz rampasından aşşağı 5. viteste gaz vermeden az fren kullanarak salardım onunda etkisi var sanırım rodaja. rampa çıkarken zorlama inerken at 4e5e bırak süzülsün arada gaz ver bırak benim ybr şehir içi 10 litre ile 400km 5-6.000 d/d. uzun yolda 10 litre ile 550km 8-10.000 d/d. yedek ile şehir içinde 605 km de bitti

Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    Hayırlı günler arkadaşlar.Bende 2012 ybr var ve bugün yolda giderken bir anda stop etti.Gördümki buji piposundan debriyaj teline etrafını saran bir tel daha var bilisiniz, o tele akım geçiyor ve motor çalışmıyor. Sizce ne yapmalıyım pipo plastik malzeme yalıtkan yani akımın nasıl zıpladığını anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar ilk yağ değişimimi yapacağım bu sıcaklarda hangi yağı kullanayım ? genelde 100 km civarı kullanıyorum gezi amaçlı şehir dışı kullanıyorum genel hızım 90 100 110 civarı oluyor.

merhaba arkadaslar sormustum fakat cevap alamadim jant serit icin kac cmlik bant almaliyim 0.5 cm mi 1 cm mi yoksa 2 cm mi hangisi oluyor

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı cagrii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk yağ değişimimi yapacağım bu sıcaklarda hangi yağı kullanayım ? genelde 100 km civarı kullanıyorum gezi amaçlı şehir dışı kullanıyorum genel hızım 90 100 110 civarı oluyor.
    Yağlar dört mevsim zaten, standart değerinden şaşmayın 10w40.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

Alıntı orcanto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar sormustum fakat cevap alamadim jant serit icin kac cmlik bant almaliyim 0.5 cm mi 1 cm mi yoksa 2 cm mi hangisi oluyor
    0.5 cm daha uygun olması lazım ama yinede kenarını bir ölçün.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı enessk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler arkadaşlar.Bende 2012 ybr var ve bugün yolda giderken bir anda stop etti.Gördümki buji piposundan debriyaj teline etrafını saran bir tel daha var bilisiniz, o tele akım geçiyor ve motor çalışmıyor. Sizce ne yapmalıyım pipo plastik malzeme yalıtkan yani akımın nasıl zıpladığını anlamış değilim. Yardımcı olursanız sevinirim
    kabloda çatlak var heralde bobinin değişmesi lazım kablosuyla bobin bir bütün halinde

Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    arkadaşlar sorunumu çözdüm. Buji piposunu değiştirdim eskisinin içindeki kömür bitmiş sanırım.Yenisini takınca gayet sağlıklı çalışıyor.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    hayırlı sabahlar arkadaşlar bende ybr esd 2012 model ile aranıza katılmış bulunmaktayım. fakat aklıma takılan aracın satın alışı 04.2012 de 500km bakımı 10.2012 ve 1000 km bakımıda 1515 km de 01.2014 de yapılmış. motor aldığımda 4000 deydi yağını değiştirdim. şuan 4800 km de arkadaşlarım öğlen sıcağında uzun yol yaptığım için sibob ayarlarını bozduğumu söyledi maddi konulardan dolayı biraz askıya almam sorun olur mu ? teşekkür ederim şimdiden :D ybr hastalıktır :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sıcakla hiçbir alakasının olduğunu düşünmüyorum yani öğle saatinde biz motora binemeyecekmiyiz kesinlikle inanma bu tür söylemlere.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı sabahlar arkadaşlar bende ybr esd 2012 model ile aranıza katılmış bulunmaktayım. fakat aklıma takılan aracın satın alışı 04.2012 de 500km bakımı 10.2012 ve 1000 km bakımıda 1515 km de 01.2014 de yapılmış. motor aldığımda 4000 deydi yağını değiştirdim. şuan 4800 km de arkadaşlarım öğlen sıcağında uzun yol yaptığım için sibob ayarlarını bozduğumu söyledi maddi konulardan dolayı biraz askıya almam sorun olur mu ? teşekkür ederim şimdiden :D ybr hastalıktır :D
    subap ayarı bozulmaz öyle kolay kolay. sesten kendini belli eder tık tık ince bir ses olur motorun üstünden gelen ince bir ses. ama bence ayarı bozulmamıştır benim motor 9 bin kusurda daha ses yok?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

arkadaşlar ne kadar istemesemde ybr nin sessizliği başıma dert oluyor o yüzden sesli egzoz takmak istiyorum ama kararsızım. şehir içinde insanlar önüme atlıyor göz göre göre üzerime çıkacaklar kaç defa kaza yapmaktan son anda kurtuldum. eski kasanın egzozunu alıp son susturucusunu çıkartıp biraz öyle kullanmak istiyorum fikri olan var mı?

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    peki ya 1000 km bakımı(rodajı) nerdeyse 2 yıl sonra yapılmış oda 1500 km iken. motorun rodajı düzgün yapılmış mıdır ? adam çok kıl birisiydi sadece motoru çalıştırıyordu.(aldığı sene ayağı kırıldı binemedi.) kendi oğluna bile vermiyordu. birde 3000 bakımı var diyorlar doğru mudur ? kitapçıkta 6000 yazıyorda. hangisini yaptırmalıyım ?

30.000km deki motorun neleri değişmiş olmalı? Bir liste falan var mı

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    [QUOTE=Yolcu0;3689516]peki ya 1000 km bakımı(rodajı) nerdeyse 2 yıl sonra yapılmış oda 1500 km iken. motorun rodajı düzgün yapılmış mıdır ? adam çok kıl birisiydi sadece motoru çalıştırıyordu.(aldığı sene ayağı kırıldı binemedi.) kendi oğluna bile vermiyordu. birde 3000 bakımı var diyorlar doğru mudur ? kitapçıkta 6000 yazıyorda. hangisini yaptırmalıyım ?[/QUO 2000 de bir kaliteli yağ koy hava filtresini kontrol ettir tamam

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yan demir ve çantaları ekledim. lastikleri değiştirdim Metzeler taktım koruma demiri far koruma vs derken pek bi eksiği kalmadı bir tek arka çanta kaldı onada kare şeklinde bir çanta düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum

Yan demir ve çantaları ekledim. lastikleri değiştirdim Metzeler taktım koruma demiri far koruma vs derken pek bi eksiği kalmadı bir tek arka çanta kaldı onada kare şeklinde bir çanta düşünüyorum. yorumlarınızı bekliyorum

http://img504.yukle.tc/images/9847FB...8596247618.jpg
    gayet hoş durmuş ybr zaten enduro tipli bir commurter o yüzden yakışıyor zamanınız varsa bize;
    Yan çanta demiri, yan çantalar, koruma demirleri, lastikler ne kadara mal oldu yazar mısınız?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://img504.yukle.tc/images/9847FB...8596247618.jpg
    Çok güzel olmuş,Allah güle güle binmeyi nasip etsin. Nacizane önerim ön cam da takarsanız,çok güzel olur. Hem görüntü,hem işlevsellik açısından faydalı bir aksesuar bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı fukox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30.000km deki motorun neleri değişmiş olmalı? Bir liste falan var mı
    Şu linkteki bakım çizelgesine bakınız;
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/5c94...e04/motosiklet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler