Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar balatayla ilgili bir sorunum var. freni sıkınca balatadan ses gelmeye başladı ve frenlerim acayip zayıfladı. başına böyle bişey gelen var mı acaba?
    Acaba neden olabilir Fren balatalarınız bitmiş olabilir. Demir demire sürttüğü zaman ses yapar.
    hfz61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    motoru yeni aldım 755 km de suan motor isinınca vitezler zor geçiyor ve sesli çalışmaya başlıyor motor sibob sesine benzer sesler. çekişte gidişte sorun yok tek denemede 120 yi gördüm bıraktım.

Motosikleti
    yamaha ybr esd
    şamandıra çok hassas göstermeyebilir.depoyu fullediğinizde günlük km.yi sıfırlayın. kullanım tarzınıza göre 350-450 km.arası gidebiliyorsanız normaldir.sürekli dip gaz yaparsanız 350 km.'de görmeyebilir

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    2012 Yamaha YBR125 , motorun sorunsuzluğuna çok alışmıştım açıkçası daha uzun süre böyle gider diye bekliyordum.Vitesler zor geçiyordu kendim yağını değiştirdim (eski yağ %20 civarında eksilmişti) , bir gün kullandım , ertesi günü işe gitmek için yola çıktım ilk 7-8 km sorun yoktu bu kısımda hız yapmıyorum sonra otoyola çıktım , hızım 110 civarında iken birden gazı vermeme rağmen bir yavaşlama oldu (daha öncede 120 gibi giderken bir anlık benzin gelmemesi gibi böyle yavaşla hızlan gibi olduğu başıma gelmişti ama) bu sefer farklı idi arkadan gelen arabaya elimle yavaşla yaptım en soldan en sağa geçip emniyet şeridinde durdum motor istop etti , bu şekilde aynı senaryo tekrar ederek 10-15 km daha gittim , en son yolda kaldım derken jikle açık olarak çalıştırdım son 5 km'yide bu şekilde gittim.Yakın bir tamirci var yamaha servisi değil ama iyi ustalar baktı motorun sesi iyi gelmiyor , şu an yoğun bayram sonrası motoru açıp bir bakarız dedi.Banada bayramda lazım olmadığından bıraktım.
    Bçyle bir arıza yaşayan arkadaş var mı , sizce sorun ne olabilir ?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 Yamaha YBR125 , motorun sorunsuzluğuna çok alışmıştım açıkçası daha uzun süre böyle gider diye bekliyordum.Vitesler zor geçiyordu kendim yağını değiştirdim (eski yağ %20 civarında eksilmişti) , bir gün kullandım , ertesi günü işe gitmek için yola çıktım ilk 7-8 km sorun yoktu bu kısımda hız yapmıyorum sonra otoyola çıktım , hızım 110 civarında iken birden gazı vermeme rağmen bir yavaşlama oldu (daha öncede 120 gibi giderken bir anlık benzin gelmemesi gibi böyle yavaşla hızlan gibi olduğu başıma gelmişti ama) bu sefer farklı idi arkadan gelen arabaya elimle yavaşla yaptım en soldan en sağa geçip emniyet şeridinde durdum motor istop etti , bu şekilde aynı senaryo tekrar ederek 10-15 km daha gittim , en son yolda kaldım derken jikle açık olarak çalıştırdım son 5 km'yide bu şekilde gittim.Yakın bir tamirci var yamaha servisi değil ama iyi ustalar baktı motorun sesi iyi gelmiyor , şu an yoğun bayram sonrası motoru açıp bir bakarız dedi.Banada bayramda lazım olmadığından bıraktım.
    motor kaç binde ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 2013 model ybr mde depoyu fulledikten sonra 150 km gitmeme rağmen gösterge çeyreğin altına e' ye çok yakın duruyor sizce normal mi yoksa bir sorun mu var motoru sallayınca şakır şakır ediyor benzin var ama şamandırası filan mı bozuk acaba?
    göstergede bozukluk olabilir kaç km de yedek depoya geçiyorsun ?. benimki şu anda 300 km ye yakın yol yapmama rağmen çeyrek depodan fazla yakıt gösteriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

Alıntı idmanyurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yeni aldım 755 km de suan motor isinınca vitezler zor geçiyor ve sesli çalışmaya başlıyor motor sibob sesine benzer sesler. çekişte gidişte sorun yok tek denemede 120 yi gördüm bıraktım.
    sıfır motoru çok zorlamışsın gerek yoktu bence. biraz sesli çalışması normal subap sesi çıtı çıtı diye belirgin bir ses çıkar o km de çıkmaması lazım. vitesin zor geçmesi debriyaj ayarıda olabilir ama bence dişlilerin alışma süreci var biraz kullan düzelecektir

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba neden olabilir Fren balatalarınız bitmiş olabilir. Demir demire sürttüğü zaman ses yapar.
    balatalar 1000 km de şu an :D çıkarıp baktım zaten. hidroliği değişmek istedim, servis gerek yok dedi. 21 binde motor şu an. Önümüzdeki ay balata ve yağ değiştiricem nasipse. Fren konusu önemli :D

Recep M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Herkese merhaba bu hafta içi 0km ybr 125 alıcam fakat kasa ve modellerini yıl olarak bilen arkadaşlardan ricam resimle yazabilirlermi araştırınca her kasa heryılda gözüküyor amacım 2013 ü 2014 diye satın alıp kazıklanmak istemiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    balatalar 1000 km de şu an :D çıkarıp baktım zaten. hidroliği değişmek istedim, servis gerek yok dedi. 21 binde motor şu an. Önümüzdeki ay balata ve yağ değiştiricem nasipse. Fren konusu önemli :D
    hidroliği kendin de değiştirebilirsin alttan hidrolik haznesinin üst kapağını çıkar fren kaliperinin orada tahliye vidası var. onu biraz gevşet yağ yavaş yavaş akarken hidrolik haznesine yeni yağı doldur aşağıdan temiz yağ çıkıncaya kadar bu işleme devam et. dikkat edeceğin nokta hidrolik haznesindeki yağ bitmesin eğer biterse hava yapar. frenden gelen ses için balatalar yan sanayi olabilir beklerken sertleşmiş olabilir ya da arasına toz girmişte olabilir vs vs 1000 km de bitmez ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Alıntı Recep M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba bu hafta içi 0km ybr 125 alıcam fakat kasa ve modellerini yıl olarak bilen arkadaşlardan ricam resimle yazabilirlermi araştırınca her kasa heryılda gözüküyor amacım 2013 ü 2014 diye satın alıp kazıklanmak istemiyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler tekeriniz düz bassın.
    bir önceki sayfada bir arkadaş motorunun resimlerini paylaşmış yeni kasa o daha doğrusu yeni sticer lı olanı benimki 2013 model yanda kırmızı şerit var
    hfz61 bunu beğendi.

Motosikleti
    Atlamışım motor 42000 km yaptı , ilk sahibiyim.Açıkçası şöyle 100000 km kadar hiç böyle bir sorun beklemiyordum.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Atlamışım motor 42000 km yaptı , ilk sahibiyim.Açıkçası şöyle 100000 km kadar hiç böyle bir sorun beklemiyordum.
    motor yağsız kalıp yatak sarsa marş dönmemesi lazım. zaten arıza verdikten sonra yinede zorlamışsınız tam kitlemesi lazım buradan doğru bilemedim km de çok yok aslında ama yağ yakmaya başlamış motor. sonucu bekliyorum merak ettim

Motosikleti
    -
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hidroliği kendin de değiştirebilirsin alttan hidrolik haznesinin üst kapağını çıkar fren kaliperinin orada tahliye vidası var. onu biraz gevşet yağ yavaş yavaş akarken hidrolik haznesine yeni yağı doldur aşağıdan temiz yağ çıkıncaya kadar bu işleme devam et. dikkat edeceğin nokta hidrolik haznesindeki yağ bitmesin eğer biterse hava yapar. frenden gelen ses için balatalar yan sanayi olabilir beklerken sertleşmiş olabilir ya da arasına toz girmişte olabilir vs vs 1000 km de bitmez ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

bir önceki sayfada bir arkadaş motorunun resimlerini paylaşmış yeni kasa o daha doğrusu yeni sticer lı olanı benimki 2013 model yanda kırmızı şerit var

teşekkür ederim bilgi için. bahsettiğim ses demir sesi değil zaten, balatalar kayıyor gibi sanki. aklıma bir de şu geliyor; fren hortumu çok esnek şu an. onun etkisi olur mu manetin yumuşamasına?

icono - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 sıfır siyah aldm aldım 5300 tl gecen hafta fotoları önceki mesajalrda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

arkadaşlar ybr ye cross yada enduro lastik tavsiyeniz var mı? kumda çok kayıyor köy yolu işkence resmen

Recep M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125

sagol dostum şimdi eve geldim resim yükleyeyim tamamen netleşsin olay bu kasa 2013 müdür 2013 ise 0 km si yamaha bayisinde bulabilirmiyim ?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar motorumu satıyorum 7500 kmde mavi tenk 2013 model 14 çıkışlı ilgilenen özelden pm atabilir michelin lastikli 32 litre çanta vardır orjinal komple

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Recep M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol dostum şimdi eve geldim resim yükleyeyim tamamen netleşsin olay https://imageshack.com/i/f0fTjpYVj bu kasa 2013 müdür 2013 ise 0 km si yamaha bayisinde bulabilirmiyim ?
    bu 2011 ya da 2012. 2013 ve sonraki modellerde deponun yanındaki grenaj siyah renkli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

teşekkür ederim bilgi için. bahsettiğim ses demir sesi değil zaten, balatalar kayıyor gibi sanki. aklıma bir de şu geliyor; fren hortumu çok esnek şu an. onun etkisi olur mu manetin yumuşamasına?
    benim fenler standart herhangi bir yumuşama yok. senin motorun diskine bir şey sürülmedi değil mi? mazot vs gibi

Motosikleti
    -
    bu 2011 ya da 2012. 2013 ve sonraki modellerde deponun yanındaki grenaj siyah renkli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

benim fenler standart herhangi bir yumuşama yok. senin motorun diskine bir şey sürülmedi değil mi? mazot vs gibi
    bir kere sıçramıştı. temizledim. ama balatalar aldığım günden beri iyi tutmuyordu. alısmasını bekledim yine aynıydı. söktüm taktım. cok güzel tutmaya basladı 1 hafta sonra yine manet yumusadı. frenlerim tutuyo fakat manet dipteyken tutuyo. dokundugum gibi yıgılmıyo eskisi gibi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar, ybrnin hava ayar vidası fabrika çıkış hiç ellenmemiş bi motorda kaç tur açık oluyor? motoru yeni almış arkadaşlar bakıp aydınlatırsa sevinirim.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    http://www.rialli.com bu siteden alışveriş yapanınız oldu mu? Tavsiye eder misiniz?
    hfz61 bunu beğendi.

Motosikleti
    motor yağsız kalıp yatak sarsa marş dönmemesi lazım. zaten arıza verdikten sonra yinede zorlamışsınız tam kitlemesi lazım buradan doğru bilemedim km de çok yok aslında ama yağ yakmaya başlamış motor. sonucu bekliyorum merak ettim
    Anladığım kadarı ile sorun krank bilyalarından kaynaklanıyor , bugün maliyet bilgisini verecekler dün usta şaka yollu bir miktar söyledi bende elimi kalbime götürdüm , hepimizde kalp var dedi oda :D , bakalım ne çıkacak ?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/103450-ybr-125-motorumun-krank-bilyalarini-degistirdim.html

Anladığım kadarı ile Ybr125'te karşılaşılan bir problem , benzer problemi yaşayan arkadaşlar var mı ? Kaç km civarında bu sorunla karşılaştılar ? Benim motorum 42000 km'de idi.

Motosikleti
    -
    Alıntı miginfly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rialli.com bu siteden alışveriş yapanınız oldu mu? Tavsiye eder misiniz?
    bugün siparişlerim geldi elime. rialli marka ön balata. yeşil marka (ceys) arka balata aldım. ön balata iyi tutuyor gerçekten. siteden de şikayetim olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler