Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    neshea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBS125
    Alıntı Mr.Yldrmdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 ekim ayında 0 yamaha ybr aldım. ehliyet yazılı sınavına 2 gün önce girdim. Anlayacağın 6 aydır motosiklet garajımızda duruyor 239 km'si 39 km ben yaptıysam 200 km'yi de arkadaşımla birlikte bindik.
    Ben napim haci ?
    neyseki vakit gelmiş artık..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı alpsarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal lastikleri Michelin ile değiştim. Fakat fabrika çıkışlı lastikler paket gibi elimde kaldı?
    Onları çöpe atmak dışında yapabileceğim bir seçenek var mı?
    Teşekkürler
    Lastikler hakkında bilgi verırsenız sevınırım. Ne kadar sürede ısınıyor. Kaça ve nereden aldınız. Frenajda fark varmı. hepsını anlatın lütfen...
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alpsarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orijinal lastikleri Michelin ile değiştim. Fakat fabrika çıkışlı lastikler paket gibi elimde kaldı?
    Onları çöpe atmak dışında yapabileceğim bir seçenek var mı?
    Teşekkürler
    Sahibinden vb sitelerde satabilirsiniz.

Ya da sitede hayrına birine hediye edebilirsiniz.

Motosikleti
    MT-07
    SATILIK Arkadaşlar elimde YBR için Michelin Pilot Street ön-arka lastik var,2014 tarihli sadece 2 ay kullandım bana kargosuyla 275 TL'ye maloldu son 160 TL'ye bırakırım.

Ybr'yi büyük bir hevesle aldım hemen sıfır michelinleri çektim ancak şasesi eğriydi Ybr'yi geri verince lastikleride geri aldım. Lastikler kutunun içinde altı gazete topları şeklinde yere değmeyecek şekilde dik konumda saklandı , ayda bir defada döndürüldü. Amacım Sıfır Ybr almaktı ama inazuma aldım. Almak isteyen olursa kaçırmasın adana, gaziantep, kilis , kahramanmaraş , osmaniye illerine dolmuşun altında gönderebilirim.

Almak isteyen özelden mesaj atsın

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bu egsoza bağlanan hortum nedir onu sökünce vanalı egsoz gibi oluyo

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Egsozdan sıcak havayı karbüratöre veriyor, bir ara iptal edip kullandım bir artısını veya eksisini görmedim.

acemi27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı neshea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heyecanım büyük, bugün benim de bir ybr125im olacak, devir yaptıktan sonra 1 hafta kadar kullanamicam, eğitimden sonra sürücem. bu 1 hafta nasıl geçecek hiç bilmiyorum..
    fiyat ne kadar?
    ''Ya olduğun gibi görün,
    Ya göründüğün gibi ol''

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egsozdan sıcak havayı karbüratöre veriyor, bir ara iptal edip kullandım bir artısını veya eksisini görmedim.
    Bende bugün farkettim ısınıyor o lastik ve ısıyı gözle görebildim yani acaba eritirmi o lastiği sürekli kullanımda sesi biraz daha gür çıkıyo motorun. Peki motordan gelen hortum neyin nesi ordan ses çıkıyo zaten.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Motor alt bloğunun havalanmasını sağlıyormuş oda.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Motor alt bloğunun havalanmasını sağlıyormuş oda.
    Öyle gezmenin bi zararı olurmu karbüratörden gelen uçtan buhar gibi duman çıkıyodu hafif haif bende taktım ısınıyo çok fena hortum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Dün tekirdağa geldim ybr ile. 120 km yol yaptım nerdeyse ilk uzun yolculuğum oldu bu. Bana göre en uzun yolculuk istanbul - bursa, tekirdağ - istanbul olmuştur. Sele rahat motordan indim en fazla 5 dk pantolonu giydim tekirdağa yaklaşınca hava soğumaya başladı atladım tekrar hiç durmadan tam gaz devam. Ne kollarda ne omuzlarda nede kıçta ağrı hissetmedim. Apache'de ya kollar ya omuzlar ağrırdı sele ybrye göre daha konforsuz diyebilirim. Oturuş dik olduğundan rahat geldim.
    cx571 bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bir sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum, egsoz filan değiştirseniz zaten iptal olmuş olacak.

Bende 9 saatte 700 km yok yaptım gerçekten, hiç bir ağrı sızlama hissetmedim

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Bir sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum, egsoz filan değiştirseniz zaten iptal olmuş olacak.

Bende 9 saatte 700 km yok yaptım gerçekten, hiç bir ağrı sızlama hissetmedim
    Güzel ya gerçi yüksek devirlerde duyulmuyo zaten hafiften ses veriyo şehir içi açık gezicem sıkıntı yaratmaz inşallah

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Şimdi hatırlayamıyorum ama açık kullanmak sakıncalı olabilir, hava filtreden geçmeden geçerse.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Arkadaşlar bazen sabah soguk ilk calistirmada, 1100 devir civarinda subaplardan geldigini dusundugum " çif çif çif" seklinde bir ses aliyorum bariz duyuluyor.biraz gaz verince gelmiyor geri birakinca geliyor.Isininca zaten kesiliyor.Sebebi ne olabilir? Yag castrol 10.40
    manofsteel bunu beğendi.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    sa arkadaşlar kızımı artık 250 cc ye geçme vakti geldiginden dolayı üzülerekde olsa satıyorum yoluma yine
    Yamaha ile devam edecegim ve tabikide (R25) işllh kısa zamanda satarımda yeni sezona yeni motorumla girerim keyifli forumlar.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

neshea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBS125
    Alıntı acemi27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat ne kadar?
    4700e aldım, 2014 model..

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaslar yzf-r25 nasıl ama bakanınız varmı ? sanırım ybr 125 prensesımden sonra kara böceğim olcak bu yzf- 25 :D

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    250 lilikler içinde en iyisi söze gerek var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Yamahaya sıra geldi dedik dedik, yamaha ağırlığını koydu 250 lik klasmana, artık rsv25 ve gsxr250 bekliyoruz.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    250 lilikler içinde en iyisi söze gerek var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Yamahaya sıra geldi dedik dedik, yamaha ağırlığını koydu 250 lik klasmana, artık rsv25 ve gsxr250 bekliyoruz.
    CBR 250 R olmasa YBRnın yanında YBR yi satıpta YZF R 25 alacam da 2 supersportu napam.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler. Son birkaç gündür dikkatimi çeken bir durum var. Sadece 5.vites 5000-7000 devir arası benzin göstergesinin ışığı gidip geliyor sanki temassızlık varmış gibi ışığı git gel yapıyor. 7000 devir üstüne çıkınca da tamamen sönüyor,yavaşlamaya başlayınca da ışık geri geliyor.Ne hikmetse 2.3.4.viteslerde ve tüm devirlerde normal yanıyor,dalgalanma ışık gidip gelmesi yok. 5. vites 6000 devir civarında bir gariplik var. Sizce neden olabilir?Benzin gösterge ışığını nesi var?
    Kendi kendine düzeldi.Umarım tekrarlamaz.
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka amortisörden rahatsız olan var mı? 1. kademe kullanıyordum tüm tümsekleri hissdince 2. akdemeye aldım.Arada bir fark hissedemeyince 4.kademeye aldım fakat yine de aynı gibi bir fark yok sanki. MOtorum 10.000km 'de. Arka amortisörler özellikle artçılı sürüşte yoldaki çıkıntılarda sanki altı tak tuk vuruyormuş gibi oluyor,tabiki vuran bir yer yok fakat işlevsiz gibi geldi.Bajaj Discover'ın arka amortisörleri süperdi hatta birkere cbf 150 denemiştim o bile daha iyi geldi.Siz de de Ybr kullanırken arka amortisörlerden rahatsızlık hissettiğiniz oluyor mu?
    4. kademede olduğu sanarak kullanıyormuşum.Nası olduysa 2. kademeye kendi kendine bişekilde gelmiş.4'e aldım tekrar ve 150km sonra kontrol ettim.Sabit duruyordu,bu arada da biraz fark etti daha önceki gibi vurmamaya başladı.Şimdilik memnunum.

*** Birde beyler İstanbul'da katalitiği iptal ettirebileceğim tanıdığınız bir usta var mı? Ankara'dan yaptıran arkadaşlar vardı forumda eski sayfalarda okumuştum.Fakat İstanbul'da kime gitmeli?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler