Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Almak isteyenler 2014 sıfır modelleri tercih etsin 2015 modelde değişiklik yok bazıları zam çok olmuş enjeksiyon gelmiş diyor inanmayın , değişiklik yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı rasimbali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba ben Rasim öğretmenim.
    Forumu sürekli takip ediyorum ama yeni üye oldum. Sizlere birkaç sorum olacak. Bende 2012 model Yamaha YBR 125 ESD var ve sadece yazın kullanıyorum keyif için. Yani mart ayında binmeye başlayıp Kasımda falan yağlayıp kaldırıyorum. Yılda 2000 km ancak yapıyorum. Benim LS2 çene açılır kaskım var Şimdide Mont eldieven ve dizlik almayı düşünüyorum. Dizlik konusunda Venomun mafsallı modelini düşündüm ama Mont ve eldiven konusunda karar veremedim.
    Montu mevsimlik alıp içini çıkararak kullanmakmı yoksa yazlık alıp soğuk olursa içine termal içlikmi giymek mantıklı olur. Eldiven olarakta derimi yoksa normalmi.(Fiyat olarakda çok yüksek olmasını istemiyorum yani ikisi için en fazla 300-350 tl ayırabilirim.) Aynı zamanda marka model belirtirseniz çok sevinirim
    Merhaba meslektaşım,
    Ben venom dizlik kullanıyorum, memnunum, sadece vida yerlerine sünger yapıştırdım depoyu çizmesin diye.
    Mont konusu karışık, sizin tercihinize kalıyor biraz, içlikli uzun bir mont alabilirsiniz, yazın içliksiz kışın içlikle kullanırsınız güzel olur.
    Eldiven konusunda bende arayış içindeyim, uzun deri bir eldiven bakıyorum ama 100 TL den başlıyor fiyatlar.
    Motomaxta inidirim vardı bir sitesine akın isterseniz.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar sabahları motoru çok zor çalıştırıyorum. Gaz vererek veya vermeyerek bi kere çalışıyo ondan sonra stop ediyo yavaş yavaş bidada zor çalışıyor hava ayarındanmı

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Selamlar.Uzun süredir Yazmamıstım. Motorum 9000 Kmyi geçti. son 3 bakımda CASTROL POWER 1 4 T 10/40 yağ koyuyordum.Çokta memnunum Yağdan fakat Denemek Amaçlı İPONE 10/40 yağ aldım. İzlenımlerimi ve arasında farkı sizlerle paylaşacağım. Bunu denememdekı amaç ise Honda CBR 250 R motosikletimde Castrolün 3000 kmyi zor görmesi İponede 4000 kmyi görmesi idi.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    6000 bakimi yaptirdim bugun arkadaslar, 1000 km de subap ayari yapildi motoruma.6000 de tekrar fabrika ayarins getirildi subap ayari

Depoyu komple bosalttim ve 5 tl benzin aldim.Serrt kullanimla 63 km yapti. Km ye 7 kuruş..

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün gösterge panelinin ampullerinden birini değiştirdim, bu makinanın en ince ayrıntısı bile kalite , Toshiba marka lamba koymuşlar

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabahları motoru çok zor çalıştırıyorum. Gaz vererek veya vermeyerek bi kere çalışıyo ondan sonra stop ediyo yavaş yavaş bidada zor çalışıyor hava ayarındanmı
    Ben jiklesiz hafif gaz verip marşa basıyorum çalıştırıyorum, sona 8-10 sn kadar 2500-3000 devir civarında tutuyorum, sonra devir kendiliğinde yükselip gaz yemeye başlıyor zaten o zaman bırakıyorum stopta etmiyor, deneyin bir isterseniz.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben jiklesiz hafif gaz verip marşa basıyorum çalıştırıyorum, sona 8-10 sn kadar 2500-3000 devir civarında tutuyorum, sonra devir kendiliğinde yükselip gaz yemeye başlıyor zaten o zaman bırakıyorum stopta etmiyor, deneyin bir isterseniz.
    Deniycem teşekkürler. Motoru aldığımda benzin ve hız gösterge ampülleri patlaktı değiştirdim onları xenon siparişi verdim yarın gelicek umarım arızalı beyin çıkmaz. Aldığımdan beri yedeğe düşürmedim ne zaman bitçek benzin diye bekliyorum hoşuma gitti bu motor bedavaya gidiyoruz sanki

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gösterge panelinin ampullerinden birini değiştirdim, bu makinanın en ince ayrıntısı bile kalite , Toshiba marka lamba koymuşlar
    http://i.hizliresim.com/070A0V.jpg
    Led olanlarla değiştirseydiniz, gerçekten çok güzel görünüyor

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında düşünmüştüm bunu, servise sordum led mi yapsam acaba hem az enerji harcar falan dedim,
    boşver orjinalini bozma deyince vazgeçtim.

Led olunca daha mı aydınlık oluyor göstergeler ? Görsellik açısından baya bir fark oluyorsa yarın taktırabilirim aslında.

maxim4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR ESD 2014
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında düşünmüştüm bunu, servise sordum led mi yapsam acaba hem az enerji harcar falan dedim,
    boşver orjinalini bozma deyince vazgeçtim.

Led olunca daha mı aydınlık oluyor göstergeler ? Görsellik açısından baya bir fark oluyorsa yarın taktırabilirim aslında.
    Onu insallah sepetcioglu arkadasimiz gostericek)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Üstad sizin ledli göstergeleri bende bekliyorum

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Ben sizden çok istiyorum motoruma kavuşmayı ama napalım, inşallah en kısa zamanda motorumu getireceğim, fotoları da atarım

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Arkadaşlar Dün dediğim gibi Yağ değişimini Yaptım. Castrol Power 1 4t 10/40 yağ kullanıyordum. Sorunsuzdu. Sırf denemek ıcın İPONE 10/40 aldım. Sonuc MÜKEMMEL! Vites geçisleri bi yumusak bi yumusak anlatamam size Tık sesını duymaz oldum Pıtır pıtır geçiyor hele motor ısınınca daha bi tatlılasıyor. Yolda akıskanlığıda değişti. Castrol ile kıyaslarsak 1 gömlek üstün diyebilirim.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Dün dediğim gibi Yağ değişimini Yaptım. Castrol Power 1 4t 10/40 yağ kullanıyordum. Sorunsuzdu. Sırf denemek ıcın İPONE 10/40 aldım. Sonuc MÜKEMMEL! Vites geçisleri bi yumusak bi yumusak anlatamam size Tık sesını duymaz oldum Pıtır pıtır geçiyor hele motor ısınınca daha bi tatlılasıyor. Yolda akıskanlığıda değişti. Castrol ile kıyaslarsak 1 gömlek üstün diyebilirim.
    ıpone dene bakalım kaç km gidecek castrol 2500 civarında cortluyor.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıpone dene bakalım kaç km gidecek castrol 2500 civarında cortluyor.
    Dostum demiştim. CBR 250 R da Castrol 3000 km zor deviriyor. İponede 4000 de bi proplem olmuyordu. Bunu gözlemlemek adına YBR dede aynı şeyi gözlemlemek istedim. İponeyi 4000 km kullanmayı düşünüyorum. zaten bi terslik sezersem viteslerde geçmeme sertleşme gibi anında yağı değiştirirm.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Xenon farım geldi bağlantısını ben yaptım güzel oldu orjinal ampulden iyi oldu. tavsiye ederim hiç bi bağlantı kablosunu kesmeden sökmeden takılabiliyor orjinale dönmek basit.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Arkadaşlar şimdi hava durumuna baktım, pazar Sinop, Ankara, Konya güzel görünüyor, inşallah yarın akşam çıkıyorum yola, pazar günüde Sinop-Konya yapıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende askerden gelince değiştirmiştim az km yapmıştı ama senesini doldurmuştu, gulf koymuştum elimde var diye gelince bende hemen ıpone r4000rs koyacağım bakalım

Gerçi satıyorum ama değişmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Xenon farım geldi bağlantısını ben yaptım güzel oldu orijinal ampulden iyi oldu. tavsiye ederim hiç bi bağlantı kablosunu kesmeden sökmeden takılabiliyor orijinale dönmek basit.
    Hayırlı olsun , bende eğer değiştirmezsem bi xenon uygulama yapacağım, diğerleri karşıdakinin gözlerini alıyor, aydınlatması ve görünüşü de güzel oluyor.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Xenon farım geldi bağlantısını ben yaptım güzel oldu orjinal ampulden iyi oldu. tavsiye ederim hiç bi bağlantı kablosunu kesmeden sökmeden takılabiliyor orjinale dönmek basit.
    Dostum Bağlantı Şeklini Fotoğraflayabilirmisin? Ayrıca Xenonu nereden aldın ne kadara aldın bu tür bilgileride verirsen cok sevinirim. Bide Foto atsan motosikletin xenon yanarken filan tadından yenmez Çok sey mı ıstedım.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

http://www.rialli.com/products/aydin...00k-ybr-125cc/
    Elimde şu kitten var. Daha önce montaj yapan varsa nasıl yaptığı konusunda fikir verebilir mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler